Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (678. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • songkran festivalinden goruntu ceken yokmu hıc?
  • Taylandda 3. Gecemi de bitirdim.

Koh samui icin bi kac yorumum:

Full moon disinda gelmeyin. Ne dogru duzgun beach var ne de kulturel vs anlamda zengin. Etraf beach club kayniyor o kadar. Cesme alanya tarzi birsey yani.

Kalicaksaniz ki daha once sormustum pek onemli degil denmisti; mutlaka chaweng denen yerde kalin. Cunku bu yer disi kaliyorsaniz ulasim ciddi sikinti. Motor kiralamak gerek.

Illa gezip gorecem derseniz big buddha, coco tams ve nikki beach club disinda pek gidilecek bir yer yok gibi. Yanliz nikki ye tek basina girmeyin, herkes cift veya ailecek gitmis oraya.

Kisacasi; eger gelicekseniz full moon icin gelin. Full moon tamamen degdi, amma lakin full moondan sonra adada kalmanin pek anlami yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

Taylandda 3. Gecemi de bitirdim.

Full moon disinda gelmeyin. Ne dogru duzgun beach var ne de kulturel vs anlamda zengin. Etraf beach club kayniyor o kadar. Cesme alanya tarzi birsey yani.

Kalicaksaniz ki daha once sormustum pek onemli degil denmisti; mutlaka chaweng denen yerde kalin. Cunku bu yer disi kaliyorsaniz ulasim ciddi sikinti. Motor kiralamak gerek.

Illa gezip gorecem derseniz big buddha, coco tams ve nikki beach club disinda pek gidilecek bir yer yok gibi. Yanliz nikki ye tek basina girmeyin, herkes cift veya ailecek gitmis oraya.

Kisacasi; eger gelicekseniz full moon icin gelin. Full moon tamamen degdi, amma lakin full moondan sonra adada kalmanin pek anlami yok.

önceki mesajlarımdada demiştim..KIsıtlı bir bölge güzel mi güzel ama kısıtlı ben lamai yi daha çok beğendim mesela gece pazarları olsun.. herşey iç içe restorantlar alışveriş merkezleri gibi.
    bu arada
    Ko Tao ya gittiniz mi?
  • Phukete geçmek için nokair den uygun bilet buldum onerir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurbalat

Phukete geçmek için nokair den uygun bilet buldum onerir misiniz ?

sıkıntı olmaz o havayolunda.. gönül rahatlığıyla biletini alabilirsin..
  • Teşekürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurbalat

Teşekürler.

ekstra not : bagaj sıkıntısı çekerseniz kg anlamında. nok air kart çıkartın havalimanında büroları var..250 baht sanırım.. hemen art veriyolar 5 kg artı bagaj hacminiz artıyor...
    selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

önceki mesajlarımdada demiştim..KIsıtlı bir bölge güzel mi güzel ama kısıtlı ben lamai yi daha çok beğendim mesela gece pazarları olsun.. herşey iç içe restorantlar alışveriş merkezleri gibi.
    bu arada
    Ko Tao ya gittiniz mi?

Valla onceki asya deneyimlerim; kuala lumpur, singapur ve boracay seklindeydi. Butun bu gittitim sehirlerde ulasim hic bir sekilde problem degildi.

Ulasimda sikinti yoksa otel 15 dk uzakta da olabilir sorun yok.

Sorun surda koh samui de benim kaldigim yerde dogru duzgun taksi bile gecmiyordu.

Ha su an Phuketteyim kaldigim yer cok merkezi(patong) ama ciddi olarak insani cinsellikten sogutan icerik var burada da. Phuketin pek bi numarasi da yok. Fakat bunu bilerek geldim ondan hemen ada turlari ayarladim. Phi phi ve rok adalarini gezdim. Rok u tavsiye ederim. Phi phi bana o kadar da guzel gelmedi. Bu arada yok gitmedim o adaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 18 Nisan 2017; 2:26:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

bu arada
    Ko Tao ya gittiniz mi?

Valla onceki asya deneyimlerim; kuala lumpur, singapur ve boracay seklindeydi. Butun bu gittitim sehirlerde ulasim hic bir sekilde problem degildi.

Ulasimda sikinti yoksa otel 15 dk uzakta da olabilir sorun yok.

Sorun surda koh samui de benim kaldigim yerde dogru duzgun taksi bile gecmiyordu.

Ha su an Phuketteyim kaldigim yer cok merkezi(patong) ama ciddi olarak insani cinsellikten sogutan icerik var burada da. Phuketin pek bi numarasi da yok. Fakat bunu bilerek geldim ondan hemen ada turlari ayarladim. Phi phi ve rok adalarini gezdim. Rok u tavsiye ederim. Phi phi bana o kadar da guzel gelmedi. Bu arada yok gitmedim o adaya.

hatırlarsanız size yazmıştım..Bİzdeki yazlıklar gibi dedim gece 12 oldumu hayalet şehir demiştim 1 sokak canlı demiştim malesef öyle.. ko tao gitmediniz yazık olmuş
    phuketin neresinde kalıyorsunuz oda önemli
    coral ve racha adası turunu ve birde khai island adalar turunu tavsiye ederim..
    plajlarda nai harn a gidin .. selamlar
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Nokair deki uygun fiyatı kaçırdım malesef ve thailionair den aldım . Aslında kız arkadaşım sağolsun bilgilerini gondermeyince bir türlü alamadım. Umarım bu havayoluda iyidir.

• xblacksonx X kullanıcısına yanıt
    Qatar Airways kampanya yapmış sadece 479$ henüz almadıysanız kaçırmamanızı öneririm.
  • KinqWarrior K kullanıcısına yanıt
    cok tesekkurler!!@KinqWarrior

• Bugunku haberden alıntı yapayım size...

Gelişen piyasa paraları baht öncülüğünde düştü

Para birimleri baht öncülüğünde düşüşte
    18 Nisan 2017 Salı, 10:23 Güncelleme: 18 Nisan 2017 Salı, 10:24

Dolar endeksinin stabilize olmasıyla Asya'daki gelişen ülkelerin para birimleri Tayland bahtı öncülüğünde düştü. Borsalar riskten kaçışla 3. günde de düşerken çoğu hazine tahvili de geriledi.

Kuala Lumpur'daki RHB Investment Bank'ta finans piyasaları müdürü olan Angus Salim Amran, artan jeopolitik risklerin doları gelişen ülke paralarına karşı desteklediğini bildirdi.

Çin'de onshore ve offshore yuan düşerken 10 yıllık tahvil faizi fazla değişmedi. Hang Seng endeksi 3 haftanın en büyük düşüşüne ilerlerken Şanghay Borsası 3. günde de değer kaybetti. JP Morgan Çin'in 2017 büyüme beklentisini %6.6'dan %6.7'ye yükseltti.

Su an USD BAHT kuru 34,380 seviyesinde......10 yıllık değer grafiği dalgalanması 30-35 arasında değişiyor...
    'Gelişen ülkeler kategorisi ile gelişemeyen ülkeler kategorisini karıştırmamak lazım'.
  • merhaba, taylanda giderken valizimize e-sigara,likit,pil koysak sıkıntı olur mu?
  • jagermeistler J kullanıcısına yanıt
    sırt çantana koymadığın sürece sıkıntı olmaz..bide ülkeye girerken olaki alkol ve sigara alıcaksan.bir karton ve bir litre limitini sakın aşma!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xblacksonx -- 18 Nisan 2017; 19:16:42 >
  • Pattayada songkran devam ediyor

Bi ben mi sevmedim arkamdan haince su dokulmesini?

• ThisisaNightmare T kullanıcısına yanıt

çok güldüm :)

Bende cumartesi pattaya'ya geliyorum acaba bir gün de olsa yakalayabilir miyiz merak ettim doğrusu, var mı bir bilginiz :))
  • Arkadaşlar cumartesi önce BKK sonra pattaya'ya geçeceğim. Daha önce iki kez tayland'a gittim ikisinde de 15-16'şar gece kaldım bu sefer içimde sadece 1 hafta gitmenin burukluğu var. Phuket'i ne kadar çok sevsem de bu sefer de Pattaya'yı tatmak istiyorum. Phuket'i neredeyse kendi köyüm kadar biliyorum ama pattaya'da sadece 2 gece kalmıştım iki sene önce, o yüzden pek bilgim yok.

Neler yapılır hakkında önerisi olan varsa mutlaka deneyeceğim.

Gece hayatı vs için sıkıntım yok ama başka önerisi olan varsa beni gerçekten mutlu eder.

Bu tatilimde masaj konusunda biraz abartacağımı düşünüyorum, girmedik masaj salonu, denenmemiş masaj bırakmayacağım :))

Rasputin ve P.P. Body Masajı öneren var mı arkadaşlar aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Bende cumartesi pattaya'ya geliyorum acaba bir gün de olsa yakalayabilir miyiz merak ettim doğrusu, var mı bir bilginiz :))

Bu aksam bitiyor maalesef. Rezil oldu tatilim ya. Bidaha nisanda geleni ladyboylar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Bu aksam bitiyor maalesef. Rezil oldu tatilim ya. Bidaha nisanda geleni ladyboylar...

• 
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.