Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (195. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanertekin

phukete geçen aylarda haftalarda gidipde yok arkadaş bomboş gece kluplerı dıyen arkadaş(lara) selam olsun..
    tiger disco... tıklım tıklım ....
    emın olun low hıgh dıye birsey kalmadı vede olsada az bır fark vardır... eglencede düşüş zor... hele ki tiger da... 150...

Tiger diskoda Arapça şarkı çalıyor (ENTY - Saad Lamjarred Ft Dj Van). Normal mi ? Yoksa bu mevsimda çok arap turist mi var ?

https://www.youtube.com/watch?v=Le5xfjMsqO0
  • quote:

Orijinalden alıntı: faithless35

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

phukete geçen aylarda haftalarda gidipde yok arkadaş bomboş gece kluplerı dıyen arkadaş(lara) selam olsun..
    tiger disco... tıklım tıklım ....
    emın olun low hıgh dıye birsey kalmadı vede olsada az bır fark vardır... eglencede düşüş zor... hele ki tiger da... 150...

Tiger diskoda Arapça şarkı çalıyor (ENTY - Saad Lamjarred Ft Dj Van). Normal mi ? Yoksa bu mevsimda çok arap turist mi var ?

https://www.youtube.com/watch?v=Le5xfjMsqO0

hocam merhabalar...
    şöyle söyliyim tiger oranın en iyi düzeyde müşteri çeken discosu.. gerek disco görselligi olsun içerdeki ses düzeyi olsun ve asia lı djler olsun harikalar gercekten
    ve herdaim arap müşterisi vardır.. kasım aralık ocak ve şubat aylarında hep arap müşteriler gördüm kaldıki şuan bile sırf arap turistler var... neden diyceksiniz tiger group başlı başına bir cok alanda kendınız zincir şirket halıne getirmiş bir şirket hotel grupları var chan club tiger complex tiger in hotel.. bangkok residance gibi hoteller tiger disco hep bu tek bir firmaya ait.. tiger complex hotelde kaldıgımda bile arap ve japonlar yogunluktaydı bookıngden bakın fıyatlara düşme indirim pek olmaz sabittir 120 tl civarlarında gezer yılboyu ki bu yüksek bir miktardır.. cunku adamlar neden ındırsın gelen var.. odalar full..
    adamlar otele yerlestırıyor ıyı organıze ıle.. tiger discoya cekıyorlar.. adamları..
    bu arada arap şarkılar çok çalar en çok çalan şarkıda linkini verdigim sarkıdır.. gidince muhakkak gecede 1 - 2 kez denk gelırsın.. bizm tarkan ın bile şarkısı çalmakta.. yakaarsam muahh diye vardı bir şarkı herkes bu şarkıda bile şakır şakır dans edıyor.. kaldıki.. bu linkteki şarkı onların favorileridir...

bu şarkı gerçekten o atmosferde harika gidiyor..cepteki bahşişleri bir anda sünger gibi çeken şarkı tecrübemle sabittir.. ah ah az kaldı 148 .... az...
    ve inanmazsınız bir konu daha var gurur duyulcak bılmıyorum ama.. cok mıllıyetcı oldugum soylenemez.. acıkcası ama.. gurur duydugum ayrı bir olayda pek kısme bılmez.. tigerin bana kalsa 2. yada 3 sırada gıdıp gelen dıscosu seductıon disco.. (rus agırlıklıdır) orada çalan djlerden biri de emirdağlı türk bir arkadaşdır senelerdir orda kalıyor arkadaş olduk kendısıyle o da ayrı bir gurur kaynagı en azından benım ıcın... saygılar sevgiler...
    iyi djler gercektende emirdagdan cok cıkıyor nedense.. boluda nasıl ascılar ıyı emırdagdada djler...
    not:Burayı hevesle okuyupda bana pm yoluyla o nasıl bu nasıl oluyor diyen arkadaslar ve bir kaç resim paylaşıldıgında aa bikinili resim paylaşılıyor diye.. direk sikayet butonuna basan arkadaşlar sizlerede selam olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 25 Ağustos 2014; 10:06:10 >
  • Türkmen havayollarında yaz tarifesi ve kış tarifesinde fiyatlar değişmez sadece saatler değişir . Örneğin kış tarifesinde cumartesi uçuşları saat 15:20 de iken yaz tarifesinde 17:30 da yani fiyatta değişim olmaz sadece saatler değişir .
  • erenn. E kullanıcısına yanıt
    Eren bu saatler sabit mi? Şöyle ki sen şimdi c.tesi 17:30 uçağı kış tarifesinde 15:20 dedin. Peki Cuma 09:30 uçağı kaçta oluyor kış döneminde 7:20'de mi? Ve bu saatlerin değişme ihtimali var mı? Yani senin söylediğin kış tarifesi saatleri geçen senenin saatleri zannedersem, bu sene bu saatlerde değişme olur mu?

Edit: Saatler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kardanadam55 -- 25 Ağustos 2014; 16:32:56 >
  • arkadaslar 2015 hazıran ayında pattaya 10 gun gıtmek ıstıyorum 18 hazıran da malum ramazan gırıyor ramazan ıcınde gıdebılırım tatılım ozaman bufe ısı yapıyorum kafa dengı arkadaslar arıyorum o tarıhte ılgılenenler arkadasları arıyorum
  • kamboçya e vize onayladı.
  • 30 ağustos gidiş 18 eylül dönüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tans76 -- 27 Ağustos 2014; 2:50:47 >
  • Herkese iyi thailand tatilleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tans76 -- 27 Ağustos 2014; 2:49:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tans76

Şimdi arkadaşlar thailanda gidiliyor ama daha baştan kopuyor bizim millet neymiş thy direkt uçuyormuş 1000 TL 1500 TL fark yazarsa kestirmedende gider thy.türkmenistan havayolu en ucuz bileti veren tek firma 1400 TL 4 saat aktarma harici hiçbir sorun yok ben o molada kafayı çekip yattığım için saatin farkında falanda olmuyorum zaten :) bazı arkadaşlar çok hesapçılıktan kafası karışık şekilde tatilin tadını çıkaramıyor bazıların umrunda değil haydan gelen huya gider hesabında.Bende diyorumki tatil bu elbette gerekli yere gerekli para harcanmalı tatilin hakkı verilmeli ama bazı durumlar varki değinmeden edemiycem mesela bangkok havalimanına indiniz ilk iş kendinizi dışarı atıyorsunuz doğal olarak taksi arayışına giriyorsunuz.o taksiciden ilk hoşgeldin kazığı yemenin bir alemi varmı ? eğer yanlış hatırlamıyorsam havaalanın zemin katın bir alt katına geçin 8 numaralı bankodan biletini al pattaya otobüsüyle klimalı şekilde git en az 1000 bahtın cebinde dursun ilk günü bedavaya getir. taksi 30 dakikada gitsin sen 45 dakikada git ne olmuş yani. Bir örnek daha vereyim forumda hep gördüm yanlış yönlendirmeler var pattaya mix discoya gidin gogo barları görmeden gelmeyin falan. mix discoya gittin hadi o karanlıkta bir yavru çıkarttın e tabi şansına oda ladyboy çıkmassa en az 2000 baht alkol vs masrafla 4000-4500
    sonra gitti keten helvam 3 gün parası daha. ya walking streete git 1000 tane bar var hepsi birbirinden farklı gecede 2-3 mekan gör yediğin içtiğin 500-1000 baht üst sahilden yine 1000 tane yavru içinden seç birini 1000 baht toplamda taş çatlasa 2500 baht yani örnekler daha çoğaltılabilir böyle ama gelin görünki bilgi eksikliği görüyorum forumda elin ingilizinden almanından çokmu zengin bizim millet anlamıyorum adamlar parayı nereye nasıl harcayacağını bilir hesaplar bizim milletin harcadığı paranın yarısını harcar bizim insanımız hala bire üç vermeye devam eder. Girin gevurun forumlarına bir inceleyin hep ikazlarla dolu bu forumun ilk hedefinin bizim insanımızın menfaatleri olmasını dilerim Saygılar Sevgiler

Hocam merhabalar
    Önelikle aramıza hoşgeldiniz..bildiklerinizi paylaşmanız dilegiyle diyorum...
    yazınızı okudum haklı taraflarınız var bir okadarda yanlış taraflarınız..
    şimdi insanların h herkesin tatil anlayışı farklıdır..bazısı ben 1 sene boyunca bu anı bekledım taksıylede giderim helıkoptelede der.. bazısı haklı olarak sık tatıle çıkar.. sık tatil yaptıugından masrafalarını en aza indirgemek amaçlı dikkatli olur.. ben size katılıyorum bazı konularda masrafları en aza indirgemek gerekli..
    mesela bende yola verilen ücrete acıyorum.. ama ne varki turkmen havayolları ıle gıden arkadaslarımızın.. bir okadar iyi dediklerini bir okadar kötü dediklerini duydum.. bu durumda gidicek arkadaslar ıkılemde kalıyor riske girmem diyor daha baska bir havayolu sırketıyle gidiyor...
    bu arada ethıad da kampanya var bangkok 500 euro
    emirates de 529 euro olucak suan.. arada az bir fark var..

ben bangkokdan ındıgım gıbı taksıye bınıyorum nedenmı hıc bır zaman tek seyahat etmıyorum 3 kkısı ıle gıdıyorsam bu taksı masrafını ornek verıyorum bangkok pattaya arası 1200 baht dır.. taksi ile.. 3 bölersek.. 400 baht .. bu da cok ıyı bır ucret oluyor sımdı 3 kısı ısek.. farzedın dolusamı bınersınız yoksa taksi ilemi?...
    yinede taksi ile ucuza gitmek ıstersenız.. bangkokdan.. en alt kata inmiyceksınız.. onun bir üst katında beklıyceksınız havalımanına yolcu getiripde bos donmek ıstemeyen taksıcı dolu daha uygunada gidebilirsiniz...

banayn örneklerinie hiç girmedim şuana kadar burdada girmek istemiyorum... yazıyı okurken bir an çiftlikten civciv alıyormussunzu gibi hissettim.. zaten forumun amacıda şudurki..
    nerede daha az bayan a para veririm.. bayan pıyasası gibi konular degıldır.. neticede bahsedılen thaı insanıdır.. ki.. nedense bu sizin dedıklerını bır okadar gercekte olsa. genelleme yapıldıgından thaı ınsanı kırletılıyormus gıbıme gelıyor ve rahatsızlık duymaktayım..
    bardan bayan kaca cıkar.. ladyboy mu dgl mi gibi konular ı lutfen pm yoluyla halletmeye calısın..
    bu forumda iyi okursanız eger en bastan emın olun bılgı eksıklıgı yoktur sahsım adına konusucam.. phukette bile nerede en uygun meyvesuyu ıcılır nerede buzlu yada buzsuz yazmıs bulunmaktayım.. aynı seyı bır cok arkadasımda pattaya ve vb bölgeler için yazmakta..
    dediginiz gibi yabancılar hesapcıdırlar..herkesın hesabı kendınedir neticede..
    tekrar edıyorum forumu ıyı okursanız nerede ne daha ucuza kapatılır bayanlar hariç yazmakta..
    Saygı sevgi benden.. sizlere....
    bu arada patong da yine yagmur yagdı arkadaşlar...
    son durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 26 Ağustos 2014; 10:17:50 >
  • tans76 T kullanıcısına yanıt
    Sevgili tans76. Öncelikle paylaşımın ve verdiğin bilgiler için teşekkürler fakat yaklaşım tarzın için hiç iyi şeyler düşünmüyorum, bunu önceden açıkça belirteyim. Zaten yazını baştan sona okuduğumda sende ki genel aurayı çözmek çok da zor değil. Bu yazdıklarım da seninle ikili bir polemiğe girmek kesinlikle değildir. Birincisi bu.
    İkinci olarak mix demişsin, ladyboy demişsin, 4000 baht demişsin. vs. Sahilden arkadaş edinmek tabi ki maliyet olarak ucuz olur, fakat Tayland gibi aids oranı yüksek bir ülkede bu şekilde hareket etmek rus ruleti oynamak gibi birşeydir. Mekanda ki arkadaşlar için aynı şeyi söyleyemem çünkü periyodik olarak sağlık kontrolleri yapılır. (Mecburidir) Yeri yurdu, çalıştığı yer bellidir, bi nebze garantidesin. Sahildeki arkadaşlar için hiçbir kontrol mekanizması yoktur, neyin ne olduğunu hiçbir zaman bilemezsin, hastalıklı mı dolandırıcı mı? Ve verdiğin bilgiler doğrultusunda burdan herhangi bir arkadaş bu hastalığı kaptığı zaman veya tokatlandığı zaman çok mu mutlu olacaksın? Buradan bilgi alıp gidecek arkadaşlar senin benim gibi çok bilgi sahibi değiller ve genelde ilk gidişleri oluyor, tokatlanmaya vs. alabildiğince müsaitler ki sen tatilin hakkının verilmesini düşünen bir arkadaşsın. 300-500 baht için sağlığından mı yoksa bütün tatilinin zehir olmasını mı istersin.
    Gogo barlar sadece arkadaş edinmek için gidilen bir yer değildir, ki ben hiçbir zaman arkadaşla çıkmadım ordan, alın içkinizi yudumlayın bakın showların keyfine. Zaten etrafı kesersen bir çok çift göreceksin sadece ambiansı görmeye gelen.
    Son olarak bu kadın kız muhabbetini çok uzatmak istemiyorum, çünkü konuştukça uzayıp gidiyor bu mevzu, senden de ricam fazla uzatma. Eğer ki bilgi sahibi olduğunu düşünüyorsan, yaz mesaj olarak ben Pattaya uzmanıyım, kadın kız ayarlama konusunda master yaptım, bilgi almak isteyenler pm den ulaşsınlar diye ulaşmak isteyen sana ulaşır zaten. İlave olarak forumu başından beri takip etseydin forumda Phuket'le alakalı olsun Pattaya ile alakalı olsun hiçbir bilgi eksikliği yok. Gerçi senin bilgiden ne kastettiğin de ayrı bi mevzu. Velhasıl biz seviyeyi bir tık daha yükseltmeye çalışırken yine ortalığı Nusret et lokantasına çeviriyorsunuz. Yazık, sadece erkeklere ait bir forum değil burası, Tayland gezisiyle alakalı bilgi almak isteyen birçok bayan arkadaş var. İnanmayanlara da altta ki ek kapak olsun. Selametle.

Ps: Arkadaşım umarım bana kızmazsın sana sormadan yazısmamızı ekledim diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kardanadam55 -- 26 Ağustos 2014; 12:37:25 >
  • Kardanadam55 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar
    yazınızı baştan sona okudum harıkulade bir yazı mumkunse altına imzamı atabilirim o derece...
    go go bardan arkadaş edinmek ne kadar mantıklı helekı.. daha ucuza kapatmak ısteyen arkadas emınım daha fazla curetlerle karıs karısya kalıcaktır ki... bunu cok okudum forumlarda ve kitaplarda... sana sonsuz sonsuz katılıyorum..sen ve ben ve bir kaç arkadasım su konu baslıgında elımızden gelenı yapıyoruz..thaılandın o adını bır nebze olsa silemesek te sildirmeye unutturmaya calsıyorken gel gelım dedıgın tabır harıka et lokantasına dönusturen arkadasları kınıyorum....
    şimdi klasik cevplara hazır ol denılcek sen börtü böcekmi görmeye gidiyorsun vs. gibi.. kim ne için giderse gitsin kendi özelıdır ama bunu forumda.. konu halıne getirmek ilk gidenler için sıkıntılı olur.. netıcede bak sana bir bayan yazmıs.. dedıgın gibi ..
    ve artı
    yazmak istiyorum..
    bu forumda bir cok kısı yurtdısında yasıyor ve bir cok arkadasımzı da thaılı bayan ve bayla yasamakta. evli vs vs.. direk bu bayan sohbetlerı edılmesı emın olun onlarıda rahatsız edıyordur..lütfen özel yaşam ile ilgili tecrubelerımızı bilgilerimizi pm yoluyla paylasalım diger konularıda cevaplamaya hazırım herzaman...
  • Sevgili tans.. turk havayollariyla kac kere gittin bilmiyorum ama kiyaslamazsim bile. Adamlar acik ve net. Biz en iyisiyiz .. parasi olan biner olmayan binmez.
    ATATURK HAVAALANINDAN SEVGILERLE.
    20:05 ROAD TO BANGKOK...
    TAKSIYE 2000 VERIYORUM Vip toyota yla.gidiyorum pattaya ya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada sevgili TANS. MIX'E VE INSOMNIA LADYBOYLAR GIRILMIYOR. BU DA DIPNOT OLSUN SANA..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tans76

ok görüşelim yaparız bişeyler kamboçya zaten hep aklımın bir yerinde vardır

kamboçya için e vize alman lazım sınırda sorun olur. ayrıca benim rotaya kısmen de olsa uyarsan goruselim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet627 -- 26 Ağustos 2014; 21:16:29 >
  • buğra30 B kullanıcısına yanıt
    kapıda x ray cihazımı var yoksa kapıda kontrolleri sen yapıyosunda bizmi görmedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tans76 -- 27 Ağustos 2014; 2:23:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar6363

selamlar tayland gönüllülerine kısmetse kasım ayında yolculuk var soyle bır program yaptım sızınde fıkrınızı alayım dedım. kasım 15 de turkmenistan hava yolları ile gidiş kasım 16-19 kasım bangkok 19- 24 kasım arası phuket 24-29 kasım arası tekrar bangkok ama ayuttaya vs yakın yerlere gitme 29 kasım geri dönüş program boyle. gel gelelım boyle bır gezi ne kadara mal olur....
    turkmenistan hava yolları ile uçak bileti: 1400 tl
    tayland bangkok ve phuket konaklama otel:1500 tl (booking den 3 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil)
    bangkok phuket uçak bileti :200 tl
    cep harçlığı diyelim 1.500 dolar:3240 tl (1500 dolar 48.000 baht yapar günlük 3500 baht yapar)
    toplam 6340 tl yapar 15 gün tatil 6340 tl
    bu cıkartıgım fıyatı dahada asagı cekebilirz sizce nasıl program uygunmu gidenlerden fıkır alırsam ıyı olacak sımdıden tskler

Hocam merhaba
    bangkok ve phukette toplam 9 gun kalıcaksınız hocam sanırım 16 sından 24 e kadar 9 gün yapar
    9 gün otel için 1500 tl demişşiniz
    1500/9:166tl ye denk gelmekte
    otel bütcenizi kısaraktan gün başına gene 3 yıldız standartında 40 tl keseriz..
    40tlx9=360 tl bir kaynagı harcamanıza aktarabılırsınız..
    o donemde bu fiyata bulunur cunku... dahafazlada arttırılabılır.. hatta...
    bir sn ordan bangkoka donus yapıcaksınız 13 gun oluyor ozaman halıyle gunluk butcenız 115 tl yapıyor..
    115 tlyi ancak bangkok da bir kısım kısabılırsınız phukette biraz daha uygun yerlerdede kalınabılır.. en fazla 13 gunden 250 tl gibi bi rakam kısılabılır dıyorum.. 3.yıldızlı hotel dedıgınız ıcın...
    13 gune 1500 dolar.. 3255tl yapıo
    gunluk 250 tl 115 dolar yapıo 3670baht yapar.. gunluk neler yapıcagınıza baglı yetıp yetmemesı..
    yinede karar sizin sonuc olarak.. hotelden kısarsınız..
    birde 1 dolat kac baht yada elımdekı para ile ne kadar baht alabılırım dıyenlere.. bir site onerıyorum arkadaslar
    orada bozdururken komısyon oranları dahıl degıldır dıyorum
    http://usd.fxexchangerate.com/thb/115-currency-rates.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 27 Ağustos 2014; 9:21:45 >
  • Bugün itibari ile 9 ekim gidiş - 27 ekim dönüş uçak biletini almış bulunmaktayım
    Tayland için vize almamıza gerek var mı ?
    birde önceden ayarlamamız gereken işler var mı ?
  • arkadaşlar merhaba bu obi turizmin saatleri hakkında bir sorum olacaktı dönüş saati bangkok saatine göremi oluyor aradaki saat farkı nasıl oluyor tutupta uçağı kaçırmayalım :) ayrıca kurban bayramında gitmeyi düşünüyorum garanti olsun diye 7-10 gün kalasıya bileti alayım diyorum herhangi bir sıkıntı oluru bilet kalmaması gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argold27 -- 27 Ağustos 2014; 11:45:05 >
  • hk48 H kullanıcısına yanıt
    Tayland TC vatandaşlarından turistik ziyaretleri için vize istemiyor.
  • argold27 A kullanıcısına yanıt
    Tüm havayollarından alınan biletler için uçağın kalkış saati kalkış bölgesi, varış saati varış bölgesi yerel saatine göredir.
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.