Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
813.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim tatil planımı yaparken bir konuda tavsiyelere ihtiyacım var.

İş yerimden en fazla 15 gün izin alabiliyorum. Birer günün uçakta veya oraya adapte olmakla geçirdiğimizi düşünürsek, uçuşlarımı hafta sonuna getirmek mi, yoksa çarşamba-perşembe günü gitmek mi daha mantıklı olur? Açmam gerekirse, THY'yi kullanmadığımı düşünürsek, cumartesi uçakta olduğumu varsayarsak, dönüşte de yine cuma yola çıksam sanki sadece bir hafta sonu geçirmiş gibi olacağım. Çarşamba veya perşembe uçarsam da 2 tam hafta sonu benim olmuş gibi olacak. Orada hafta sonu geçirmekle hafta içi geçirmenin farkı var mıdır? Avantaj-dezavantajları sizin tecrübelerinize göre neler?
  • jungceylon ın son durumu yazık vallahı uzuldum dukkan sahıplerne... patongdan anlık kareler..
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR
  • Anılarım canlandı jungceylonun arkasında sag caprazda bir dere yada kanal mı denir oyle bi yer vardı orası taştı belkide..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alatrka

Benim tatil planımı yaparken bir konuda tavsiyelere ihtiyacım var.

İş yerimden en fazla 15 gün izin alabiliyorum. Birer günün uçakta veya oraya adapte olmakla geçirdiğimizi düşünürsek, uçuşlarımı hafta sonuna getirmek mi, yoksa çarşamba-perşembe günü gitmek mi daha mantıklı olur? Açmam gerekirse, THY'yi kullanmadığımı düşünürsek, cumartesi uçakta olduğumu varsayarsak, dönüşte de yine cuma yola çıksam sanki sadece bir hafta sonu geçirmiş gibi olacağım. Çarşamba veya perşembe uçarsam da 2 tam hafta sonu benim olmuş gibi olacak. Orada hafta sonu geçirmekle hafta içi geçirmenin farkı var mıdır? Avantaj-dezavantajları sizin tecrübelerinize göre neler?

Serkan Bey bu konuda da bana yardımcı olabileceğinizi düşünmüştüm. Siz hangi günleri tavsiye edersiniz?

@serkanertekin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alatrka -- 16 Ağustos 2014; 22:58:30 >
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    eyvahh eyvahh yüzmüş şehir
  • quote:

quote:

Benim tatil planımı yaparken bir konuda tavsiyelere ihtiyacım var.

Serkan Bey bu konuda da bana yardımcı olabileceğinizi düşünmüştüm. Siz hangi günleri tavsiye edersiniz?

@serkanertekin

Öncelikle merhabalar size ve tüm forumdaki arkadaşlara iyi pazarlar dilerim
    15 gün izin derken 15 gün boyunca tatil yapamıycagınız kesin.. zorlarsanız en fazla 13 en az 12 gün kalın derim..
    1 gün yol 1 gün dönüş... dönüş sonrası hemen işe gidememe ihtimalinizi düşünerek bana kalırsa 13..
    öncelikle thy olsun başka uçuş şirketleri olsun bayram seyran dini günler hariç konusuyorum.. haftaç içi uçaklarını bulun derim daha uyguna ucarsınız.. ornek verıyorum thy nın ucuslarına bakın cuma ile pazar günü fiyatlar tavan yapar... o yüzden ben genelde cok büyük extreme durum olmaz ise uçuş günlerimi salı ile perşembe arası yapmaya dikkat ediyorum ama gidişi tuttuyorum genelde ama dönüş nedense pazar vs oluyor o da yrı bir konu
    hocam gidiceginiz yer neresi olursa olsun ffestival bayram seyran olmadıkca phukette ısenız pazar olmus haftasonu olmus .. 2 haftasonunu orada karşılamışsınız inanın bence bana kalırsa bir önemi yok ... sadece bir hafta sonuna denk gelıp phuket weekend bazaar ı zıyaret etsenız yeter.. diye dusunuyorum..
    dedıgım gibi oraları her daim güzel c.tesi pazar bir fark goremedım.. belki bir nebze biraz daha yogunluk olabılır.. şuan ben sızın yerınızde olsam.. c.tesi pazar ne olursa olsun birsekılde orda olıyımde hangı gun olursa olsun derdim... başka sorunuz varsa alabılırım
    önemli olan uçuş maliyetlerinizi en aza indirgemek... phuket yada tayland da salı da aynı salı carsambada..inanın herdaim dolu canlı salı çarşamba mantıklı diyorum :)
    gecikmeli cevap için özür dilerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

eyvahh eyvahh yüzmüş şehir

sorma hocam çok kötü berbat olmuş.. yani.. bu zamanlarda işte gitmek riskli ne kadarda anlık ve kısa süre anlık yagmurların neticesi işte..
  • çok şirin ve eğlenceli bir hatun ... bangkok gezisini kısa kısa videolarla anlatmış.. izlerken keyif aldım

https://www.youtube.com/watch?v=2FrfYMtLaRo&index=2&list=PLFA6AC1C2E2D19BC6
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevabızın için çok teşekkür ediyorum. Hafta içi gece klüplerinin boş ve hareketsiz olabileceğini düşünmüştüm. Ayrıca bazen de tekne gezileri felan insan kalabalık istemiyor, onlar içinde hafta içi iyi olur diye düşünmüştüm. Dediğiniz gibi tatilim en fazla 10-11 gün olacak. Uçak saatlerinde en iyisi dediğiniz gibi THY, özellikle 00:55 uçuşu, jetlag olmamak içinde en ideal saat. Aktarmaların neredeyse tamamında bir gün kaybı oluyor, orası da önemli. İnşallah THY bir kampanya yapar da masraflarımız biraz daha azalır.
  • quote:

Detaylı cevabızın için çok teşekkür ediyorum. Hafta içi gece klüplerinin boş ve hareketsiz olabileceğini düşünmüştüm. Ayrıca bazen de tekne gezileri felan insan kalabalık istemiyor, onlar içinde hafta içi iyi olur diye düşünmüştüm. Dediğiniz gibi tatilim en fazla 10-11 gün olacak. Uçak saatlerinde en iyisi dediğiniz gibi THY, özellikle 00:55 uçuşu, jetlag olmamak içinde en ideal saat. Aktarmaların neredeyse tamamında bir gün kaybı oluyor, orası da önemli. İnşallah THY bir kampanya yapar da masraflarımız biraz daha azalır.

rica ederim efendim...
    hafta içi gece klupleri vs.. full merak etmeyın tabıkı ıyı clubler kapasıtesı herdaım dolu olan bellı bir musteriye hitap eden elıt dıscolardan bahsedıyorum...
    kalabalıktan hoslanıp hoslanmak sızın zevkınize kalmıs efendım.. ama hafta ıcı ayarlayın derim.. 00:55 ucusu ıdealdır ucmustum thy ıle.. ertesi gün 13:50 gibi bangkokda oluyorsunuz aksam uzerıne kadar hotelınıze yerlesıyorsunuz yarım gun tasarffunuz oluyor.. tk68 seferi olucaktı 00:55 ..
  • Taylanda girerken dönüş bileti sormuyorlardı sanırım yakın zamanda giden arkadaşlar acaba durumda bir değişiklik varmı ( filipinler gibi dönüş biletinize bakmak istiyorlarmı )

• harbinger80 H kullanıcısına yanıt
    28 Temmuz'da bana sormadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbinger80

Taylanda girerken dönüş bileti sormuyorlardı sanırım yakın zamanda giden arkadaşlar acaba durumda bir değişiklik varmı ( filipinler gibi dönüş biletinize bakmak istiyorlarmı )

Tamamen karsisina gececegin memurun insiyatifine bagli bi olay. Ucak bileti gormek isteyebilir, otel rezervasyonu gormek isteyebilir, yaninda nakit para gormek isteyebilir, hic biseyde istemeyebilir. Fakat 12 Agustos'tan sonra isleri biraz daha sikiya aldilar. Yinede yilda 1-2 kere gelen turiste bisey sormazlar genelde.
  • Yokmu 4 kasımda Thailanda gitmek isteyen ben THY ile İzmirden 22:30 uçagı ile hareket edip istanbuldan da 00:50 uçağına biniyorum. ilk gidişim heyecanlıyım,şehir hakkında sadece burada okuduklarımı biliyorum Bookingden Baywalk residence pattayaya sadece 3 günlük bir rezervasyon yaptırdım. Bu zamanda tatilin geri kalanını orada daha uygun bir otel bulabilecegime inanarak gidiyorum umarım pişman olmam. Açıkçası tedirğinlik var. Serkan hocam diger rezervasyonlarıda yaptırmakmı yoksa tatili akışına bırakmakmı lazım. mutlaka phukete de uçmak istiyorum neticede ama buradayken plan yapmak zor, Birde yanımda ne götürmemi tavsiye edersiniz. Degerli cevaplarınız için şimdiden tşk ederim.
  • Arkadaşlar 3 kisi somestrde bir Tayland yapalim istiyoruz.Biletleri simdiden alma telasina dustuk yalniz:( 24 ocak-6 şubat gidis donus olmak uzere Bangkok-Pattaya-Phuket-Chang Mai bu dört şehiri gezmek istoyoruz.Chang mai gunubirlik olabilir.Ama diger 3 sehirde konaklama olsun istoyoruz.Bol bol eglence ve yuzme odakli bir tur yapmak istiyoruz.Siz tecrubeli arkadaslardan cok ama cok rica ediyorum bana mantikli bir plan yapabilir misiniz?Hatta kalacagimiz merkezi temiz otellerlee birlikte bir tur detayi hazirlarsaniz cok sevinirim.Lutfen yardimci olun.Hic becereniyorum bu tip planlamalari ve eski mesajlardan basim donmus durumda:(

• selam gecen hafta 8 gün taylanda kaldım
    bayram tatiline ikinci kez taylanda gitsem 1 haftalıgına giris de sorun yasar mıyım?
  • Pattaya tatili dönüşü yorumlarım

turkmenistan hava yollarıyla 630$ a gidis donus uctum

toplam 10 gün ama 8 gün otelde konaklama

bangkoka iner inmez taxi ile 1200 bahta pattaya gittim(pazarlık sart)

otelim jasemin hotel
    http://www.jasminehotel-pattaya.com/booking/rezeasy.html
    walking streetin icinde soi bj denen arasokakta bir otel

otelden genelde memnun kaldım 700 baht ve 900 baht arasında geceliği olan odalar var. ben 900 bahtta balkonlu büyük odada kaldım

kredi kartla ödeme yok-odemeyi baht olarak cıkısta alıyorlar ve internet sitesinden online rezervasyon yapabiliyorsunuz

recepsiyon cok güler yüzlü ve iyi ingilizce biliyorlar, hergün oda ve carsaf temizliğ var saat öglen 3 e kadar oda temziliğ yapiyorlar

bu da ozellikle gece yasayan gec kalkan birisi için önemli

2 kez kohlan adasına gittim

walking streetin sonunda limanın en sonundan motorlar kalkıyor -30 baht kişi bası 45 dakika da gidiyor adaya

boyle bir temiz deniz ve beyaz kumlu sahil görmek zor,cok begendim

adaya gelince hemen sizi kandırmak isteyen özel taksilere ve motorlara binmeyin

biraz yürüyüp topluca goturen servislerde adam bası 20 baht alıyorlar -plaja goturmek icin

ben chinatown beache gittim,duşlar haric guzeldi ama duslara sakin girmeyin

ayrıca bosuna hızlı botlarla 400-500 bahta para verip kohlana 15 dakika da gtmeye gerek yok

onun dısında walking street, beach soi, ve central soi ve subakow 'da vakit gecirdim

walking street deki gogo barlar eglenceli ama bahsisi abartmamak lazım

cok fazla paranız gidiyor bahsislere dikkat etmezseniz

disco olarak insomnia 'nin i-bar kısmı- mixx, yeni acılan 1-2 mekana giitim

bazı yerlerin girisen brosurle %10 indirim veriyorlar ilk iceceklerde

ortalama icecek fiyatları 100 bahttan baslıyor

en cok i-bar'ı sevdim

bu tarz discolarda adama bası 5 taylanlı guzel bayan düsüyor

yalnız kalmayacagınıza garanti veririm

handsome man-sexy men gibi laflara pek kanmayın herkese aynı seyi soyluyorlar bayanlar amacları sizi bardan cıkarıp geceyi beraber gecirmek tabi para karsılıgı

hic acele etmeyin

onun disinda her gün thai -oil- foot vs masaj yaptırdım
    cok cok ucuz masajlar

2.kez oldugu icin fil -timsah vs. gibi etkinliklere katılmadım

yemek konusunda

genelde walking steet'deki istanbul kebap- walking street'deki italyan pizzacı- central road'daki amerikan barlarda biftek vs gecistirdim- bu sefer cok fazla thai yemegi yemedim

ama 10$ gibi ucuz fiyata gayet guzel biftek yedim

genelde hergün 100$ bozdurup - gün boyunca 100$ ı kullandım geri kalan parayı odamdaki kasada sakladım

kısaca boyle bir tatil gecirdim

bundan sonra gidersem thy ile gidecegim- yoluculuk cok yorucu cunku aktarmalı olunca
  • quote:

Orijinalden alıntı: azk

Pattaya tatili dönüşü yorumlarım

turkmenistan hava yollarıyla 630$ a gidis donus uctum

toplam 10 gün ama 8 gün otelde konaklama

bangkoka iner inmez taxi ile 1200 bahta pattaya gittim(pazarlık sart)

otelim jasemin hotel
    http://www.jasminehotel-pattaya.com/booking/rezeasy.html
    walking streetin icinde soi bj denen arasokakta bir otel

otelden genelde memnun kaldım 700 baht ve 900 baht arasında geceliği olan odalar var. ben 900 bahtta balkonlu büyük odada kaldım

kredi kartla ödeme yok-odemeyi baht olarak cıkısta alıyorlar ve internet sitesinden online rezervasyon yapabiliyorsunuz

recepsiyon cok güler yüzlü ve iyi ingilizce biliyorlar, hergün oda ve carsaf temizliğ var saat öglen 3 e kadar oda temziliğ yapiyorlar

bu da ozellikle gece yasayan gec kalkan birisi için önemli

2 kez kohlan adasına gittim

walking streetin sonunda limanın en sonundan motorlar kalkıyor -30 baht kişi bası 45 dakika da gidiyor adaya

boyle bir temiz deniz ve beyaz kumlu sahil görmek zor,cok begendim

adaya gelince hemen sizi kandırmak isteyen özel taksilere ve motorlara binmeyin

biraz yürüyüp topluca goturen servislerde adam bası 20 baht alıyorlar -plaja goturmek icin

ben chinatown beache gittim,duşlar haric guzeldi ama duslara sakin girmeyin

ayrıca bosuna hızlı botlarla 400-500 bahta para verip kohlana 15 dakika da gtmeye gerek yok

onun dısında walking street, beach soi, ve central soi ve subakow 'da vakit gecirdim

walking street deki gogo barlar eglenceli ama bahsisi abartmamak lazım

cok fazla paranız gidiyor bahsislere dikkat etmezseniz

disco olarak insomnia 'nin i-bar kısmı- mixx, yeni acılan 1-2 mekana giitim

bazı yerlerin girisen brosurle %10 indirim veriyorlar ilk iceceklerde

ortalama icecek fiyatları 100 bahttan baslıyor

en cok i-bar'ı sevdim

bu tarz discolarda adama bası 5 taylanlı guzel bayan düsüyor

yalnız kalmayacagınıza garanti veririm

handsome man-sexy men gibi laflara pek kanmayın herkese aynı seyi soyluyorlar bayanlar amacları sizi bardan cıkarıp geceyi beraber gecirmek tabi para karsılıgı

hic acele etmeyin

onun disinda her gün thai -oil- foot vs masaj yaptırdım
    cok cok ucuz masajlar

2.kez oldugu icin fil -timsah vs. gibi etkinliklere katılmadım

yemek konusunda

genelde walking steet'deki istanbul kebap- walking street'deki italyan pizzacı- central road'daki amerikan barlarda biftek vs gecistirdim- bu sefer cok fazla thai yemegi yemedim

ama 10$ gibi ucuz fiyata gayet guzel biftek yedim

genelde hergün 100$ bozdurup - gün boyunca 100$ ı kullandım geri kalan parayı odamdaki kasada sakladım

kısaca boyle bir tatil gecirdim

bundan sonra gidersem thy ile gidecegim- yoluculuk cok yorucu cunku aktarmalı olunca

Hocam merhaba ,

Detaylı bilgileri için teşekkürler.Türkmenistan havayolları ile ilgili düşüncelerini yazabilirmisin?Uçaklar nasıl,aktarma süreleri ile ilgili bilgiler yazarsan çok sevinirim.Teşekkürler
  • bu jasmine hoteldeki gürültü durumu nasıldı .. walking streetin içinde zaten .. en azından sabah 5-6 da falan yatıp öğlen kalkılabilir gibi düşünsek bu saatlerde uyunur mu ? gürültü var mı bu saatlerde
  • tennozer T kullanıcısına yanıt
    sabah 5-6 da sonra belki de pattayanın en sessiz yeri walikng street ve jasmine otel

walking street eglence ses ve muzik 5-6 ya kadar sürüyor
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.