Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neyse bu konuda cok kafa dengi insanlar var, baska bir planimi paylasmak istiyorum. Simdi ben bu sene 3 kere giris cikis yaptim taylanda, 4. Gidisimde kapidan cevirebilirler bu riski almak da cok istemiyorum. Aklimda baska bir yer var, medellin, kolombiya, en ucuz ucak bileti 3200tl, daha ucuz bilet nasil dusurebilirim bu isin taktigi varmidir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

Sadece Bangkok-Pattaya turu alsam. Phukete kendi imkanimla uygun fiyata gecebilir miyim ?
    Cunku tura phukette girince fiyat artiyor

Esimle boyle bir tur dusunuyoruzda.
    ( içinizden 'abi oraya esle gidilirmi ya' dediginizi duyar gibiyim :) )

merhabalar;
    tur satın alıcaksınız ama tur satın aldıgınzda onların programına otelelrıne baglı kalıcaksınız..bunu dıkkate alın..
    istanbul kalkıs.. bangkok varıs... ordan pattaya ya gecın.. tatılınızı bıtırın pattayadan don muanga gecın.. havalımanına oradan phukete ucun... phukette tatılınızı bıtırın.. phuketten don muanga ucun.. don muangdan tatılınızın son noktası olarka kabul edılen bangkokda ne kadar kalıcaksanız kalın ordan bangkokdan tr ye donun hocam... ben boyle bir destinasyon çizdim .. neden bangkok en son.. ucak kacar birsey olur trafık vs.. bangkoku o yuzden sona sakladım malum bavullarda büyüycek dolucak... yinede siz bilirsiniz..
    phukete bilet.. nasıl alınır..
    airasia,thai airways,orient thai ve nok air gibi .. ic hatlarda ucuz gerceklestıren fırmalardan web sitelerınde satın alabılırsınız.. oradanda alırsınız ama fıyatları yuksek olur(nedenmi?) dinamık fıyatlandırma vardır ucus tarıhı yaklastıkca koltuk doldukca fiyat artar)
    eşle gidilirmi?
    evt neden olmasın hocam.. phuket pattaya gibi degıldır.. phuket herkes hitap eder evlıye bekara coluklu cocuklu aileye... phuket ıle pattaya ayıran en buyuk farklılıklardan biride bu olaydır... gönül rahatlıgıyla gıdebılırsınız takılırsanız bir konuda sorun yazarım... iyi aksamlar

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Ama tursuz almaya kalktigimizda da ucak bileti neredeyse tur parasi kadar :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhattaHell

quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

O degilde tam tayland bagimlisi oldum 4. Kez gidicem agustosda, 3. Gidisimde visa runci muamelesi gordum adamlar iceri sokmuyordu, pasaport polisi amirini zor ikna ettim turist olduguma dair ki harbi turistik amacla gidiyorum. 1-2 yillik vize nasil alabilirim daha sik gelip gitmek icin, ev almayi ciddi ciddi dusunuyorum bangkokda.vize islerine bakan saglam bir sirket bilen varmi.

Hocam surekli gelen turistlere izin vermiyorlar artik geri ceviriyorlar. Bu kadar uzun sureli turist olmaz diyorlar (nasil bi mantik cozebilmis degilim hala) Cok buyuk darbe gorecek bu yuzden Tayland ama bakalim ne kadar sure daha diretecekler bu sekilde. Eger cok uzun sure kalmak istiyorsan artik sayili secenekler kaldi.

1) 3 girisli turist vizesi almak, bu vizeyi dogru kullanirsan toplamda 9 ay kalabilirsin
    2) 500,000 thb verip Thai Elite Card almak (5 yillik)
    3) 10 milyon thb yatirip investment vizesi almak
    4) Evlilik
    5) Calisma izni

Bana sorarsan 2 ve 3. secenekleri kafadan ele derim, o kadar para bayilmaya degmez. Evlilik aceleye getirilmez, is bulmakta zor. En iyisi 3 girisli turist vizeni al ama onlada ne kadar kalmana izin verirler emin degilim.

Tekrar belirteyim, Tayland'a gelmeyi dusunen arkadaslar nasilsa 30 gun vize istemiyor sorun olmaz deyip vize almamazlik etmeyin. 30 gunluk vizesiz gecisi 1 yil icinde en fazla 1-2 kez kullanabilirsiniz. Ozellikle ayni yil icinde onceden geldiyseniz mutlaka turist vizenizi alip oyle gelin. Yoksa havaalanindan geri cevrilebilirsiniz.

@UzakDoguMania

Hocam sansa bak konsoloslukta denk gelmisiz :) O zamanda soyledigim gibi Kambocya'ya tekrar karayoluyla girsen dahi Phnom Penh'e kadar git oradan ucakla geri gel, sinirdan tekrar geri Tayland'a girmeye kalkarsan sorun cikartirlar. 12 Agustostan sonra neredeyse tamamen yasaklanacak bu sinirdan cik gir olayi.

@whattahell
    hocam merhabalar;
    bu elite kartı yazdıgınız ıyı oldu bende dusunuyorum acıkcası ama verdiginiz siteyi inceledigimde.. sizin verdiginz rakamlarla bu yazılanlar arasında bayagı bir fark var hocam..(yanlışşsa lütfen düzeltiniz hocam yazımı )
    yıllık ucret 2mılyon baht (üyelik kabul bedeli adı altında alınan para)
    yıllık aidat ücreti 20,000 baht
    kart ücreti :4000 baht
    kaynak :
    http://www.thailandelite.com/job.php
    sizin seceneklerden bence en ıyısı 1 nolu secenek hocam

------------
    5. Fee (s) and Conditions

5.1 Membership Fee

THB 2,000,000 (two million Baht only) exclusive of value added tax per Membership or an equivalent amount in USD pursuant to the Exchange rate which will be notified by the Company or the Sales Agent (as the case may be) to the applicant/ the Member.

5.2 Annual Fee

THB 20,000 (twenty thousand Baht only) exclusive of value added tax per annum or an equivalent amount in USD pursuant to the Exchange rate which will be notified by the Company or the Sales Agent (as the case may be) to the applicant/ the Member.

5.3 Membership Transfer Fee

The Membership transfer fee shall be at the rate of twenty (20) percent of prevailing rate exclusive of value added tax.

5.4 Card Reissuing Fee

THB 4,000 (four thousand Baht only) exclusive of value added tax or an equivalent amount in USD pursuant to the Exchange rate which will be notified by the Company or the Sales Agent (as the case may be) to the applicant/ the Member.
  • quote:

quote:

quote:

Sadece Bangkok-Pattaya turu alsam. Phukete kendi imkanimla uygun fiyata gecebilir miyim ?

merhabalar;
    tur satın alıcaksınız ama tur satın aldıgınzda onların programına otelelrıne baglı kalıcaksınız..bunu dıkkate alın..
    istanbul kalkıs.. bangkok varıs... ordan pattaya ya gecın.. tatılınızı bıtırın pattayadan don muanga gecın.. havalımanına oradan phukete ucun... phukette tatılınızı bıtırın.. phuketten don muanga ucun.. don muangdan tatılınızın son noktası olarka kabul edılen bangkokda ne kadar kalıcaksanız kalın ordan bangkokdan tr ye donun hocam... ben boyle bir destinasyon çizdim .. neden bangkok en son.. ucak kacar birsey olur trafık vs.. bangkoku o yuzden sona sakladım malum bavullarda büyüycek dolucak... yinede siz bilirsiniz..
    airasia,thai airways,orient thai ve nok air gibi .. ic hatlarda ucuz gerceklestıren fırmalardan web sitelerınde satın alabılırsınız.. oradanda alırsınız ama fıyatları yuksek olur(nedenmi?) dinamık fıyatlandırma vardır ucus tarıhı yaklastıkca koltuk doldukca fiyat artar)
    eşle gidilirmi?
    evt neden olmasın hocam.. phuket pattaya gibi degıldır.. phuket herkes hitap eder evlıye bekara coluklu cocuklu aileye... phuket ıle pattaya ayıran en buyuk farklılıklardan biride bu olaydır... gönül rahatlıgıyla gıdebılırsınız takılırsanız bir konuda sorun yazarım... iyi aksamlar

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Ama tursuz almaya kalktigimizda da ucak bileti neredeyse tur parasi kadar :(

rica ederim hocam ama dedıgım gibi tur (paket satın alıyorsunuz.. ) gidiş donusunuz ıcınde.. tur ve program harıcı nasıl phukette kalabılırsınız donus ucagınızın tarıhı bellı netıcede onu demek ıstedim..
    bakın. 1600 tl thy bangkok ucak bıletı 250 tl ara ucus ucreti.. ile phukete gidebilirsiniz.. direk phuket suan zaten 600 euro hocam neden ara ucus dedım pattaya ve bangkok dedıgınız ıcın.. dedıgınız tur paketı ne kadarlık nasıl bırsey?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar;
    eşle gidilirmi?

rica ederim hocam ama dedıgım gibi tur (paket satın alıyorsunuz.. ) gidiş donusunuz ıcınde.. tur ve program harıcı nasıl phukette kalabılırsınız donus ucagınızın tarıhı bellı netıcede onu demek ıstedim..
    bakın. 1600 tl thy bangkok ucak bıletı 250 tl ara ucus ucreti.. ile phukete gidebilirsiniz.. direk phuket suan zaten 600 euro hocam neden ara ucus dedım pattaya ve bangkok dedıgınız ıcın.. dedıgınız tur paketı ne kadarlık nasıl bırsey?

Mesela bu

http://www.tatilbudur.com/yurtdisi-tur/bangkok-pattaya-5-gece-royal-jordan-hv-ile-promosyon-499-eur.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar;
    eşle gidilirmi?

Mesela bu

http://www.tatilbudur.com/yurtdisi-tur/bangkok-pattaya-5-gece-royal-jordan-hv-ile-promosyon-499-eur.html

hocam haklısınız fıyat ıyıymıs fakat cogunluk saglanamadıgında yapılmıyormus uyarı notu var artı 155 euro kısı bası artı gezı ucretı alınıyor.. 310 euro eder 1000 euroda 2 kişi.. 5000tl ye gelıyor.. 5 gecesi.. bunlarıda dusunun phuket sıtoyrsanız phuketlı olan varhttp://www.tatilbudur.com/yurtdisi-tur/kurban-bayrami-phuket-turu-5-gece-malaysia-ile-01-ekim-hareket.html
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    hocam bir de 5 gün çok az bence
  • hocam buranın gece hayatı da çok güzel gözüküyor:)
  • buradan direk taylanda gidip taylanddan karayolu yada havayoluyla kamboçyaya geçip 5 gun kalıp tekrar taylanda dönüş var mı? giriş çıkışta sorun mu çıkarıtyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seradonin

2000 TL uçak bileti alıp gitmekten sıkıldım. Uygun bir havayolu ve uçak bileti alabileceğim bir yol bilen arkadaşlar var mı? Malum tur ile gitmiyorum. Gidince de 15 günlük periyot gerekiyor.

obiturizmde 1350 tl bilet
  • Evet takildigimm yabanci bi forumda cok met ediliyor, ozellikle kizlari. Tr vatandaslari icin 3 ay vize muafiyeti var, en buyuk engel ispanyolcam 0 : ))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 22 Temmuz 2014; 0:22:54 >
  • dusunuyorumda bu konunun en aktif 5-6 uyesi beraber taylanda gitse ne olur
  • hocam bende 1 aylığına brezilya,arjantin,kostarika,colombiya'ya gitmeyi düşünüyordum eşimle ama hem ispanyolca bilmemem birde güvenlik olayı şimdilik vazgeçirdi beni. ama çok istiyorum oraları görmeyi yanıma kafa dengi birini bulursam belki önümüzdeki yıl erkek erkeğe gidebilirim:)
  • kolombiya filan harbi tehlikeli bir yer, aile meclisinden izin almam imkansiz, taylanda gidiyorum diye giderim buyuk ihtimallee anneme kolombiyaya gidebilirim diyince kadin köpürdü. Ama dunyaya bir kere geliyoruz nasil olsa hepimz gircez o cukura o yuzden korkunun ecele faydasi yok. Bu yuzden ailemden gizlice kambocyaya gittim daha 1 ay yeni olmustur

Pablo escobarin sehri medellin, o yuzden hep ilgimi cekmistir, tr den gelecek adam bulmak zor o yuzden yalniz gidicem buyuk ihtimalle, tek korkum ispanyolcam 0, o yuzdn takildigim yabanci forumda bi kac batili arkadasin grubuna kaynayip gitmek istiyorum yoksa sikinti olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 22 Temmuz 2014; 1:08:32 >
  • Arkadaşlar yarın 00:40 uçağıyla hareket ediyorum inşallah :) Fotoğraf paylaşımı yapmaya gayret edeceğim bende. Herkese iyi tatiller dilerim , umarım planlarınız eksiksiz şekilde gerçekleşir :)
  • osmanoz kullanıcısına yanıt
    pattaya mı phuketmi ?
  • hocam iyi taylan'da izin veriyorlar benim hatun orayı gördükten sonra buraya seni tek başına göndermem demişti:) ama bir arkadaş bulursam Türkiye'den güney Amerika seyahati düşünüyorum bakalım kısmet artık.
  • esiniz hakli :D

• hepinizi bilmem ama ben en cok diskosunda bi koseye cekilip kulagımı muzige verip etrafı seyretmeyi ozledim..
    disco cıkısı kumsala gidip plajda yurumeyi ve umut fenerlerini gokyuzune gonderen insanları..
    ama bu kez belimde ciddi bir sorun olusmus MR sonucu sanırım oraya gidince gunde 2-3 porsiyon yaglı masaj ve tai masajı tamamen sırtıma uygulatacam insallah faydasını gorurum
  • Ben bangkok da en cok istedigim mekana damsiz girip kral gibi karsilanmayi ozledim. Dam olayi diye bir sey yok zaten ordaki kizlara turkiyedeki durumu anlatinca aaaa ne sacma diskoya insan niye gitsin ki kiz arkadasi varsa dedi :D gittigim yerlerde dandik yerler degil, route 66, levels, mixx filandi

En guzel tarafi diskolar sabaha karsi 1 de dolmaya basliyor :) ben otelden yarimda cikip 4-5 e kadar eglenirdim. Cok guzel arkadaslklarim oldu, sap halimle iyi bir cevre yaptim

Herkese tavsiyem phuket pattayA gibi seks turistlerin ragbet ettigi yere gitmek yerine gercek taylandi gormek icin bangkoka gelmeleri. Agustosda tekrar gelmek istiyorum ama geri cevrilmekten korkuyorum, 4. Kere geldigimi gorunce adamlar visa runci muamelesi yapabilirler tekrardan.

Herkese iyi tatiller simdiden, taylanda gidip begenmeyen ben gormedim cevremde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 22 Temmuz 2014; 1:55:15 >
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.