Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.210
Cevap
275
Favori
811.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar singapur da gece saat 12 den sonra taksi kullanan var mı aranızda, havalimanından şehir merkezine ne kadar ücret tutar?
  • 3) 10 milyon thb yatirip investment vizesi almak

bu vizede 10 milyon baht yatırımda mı kullanılıyor yoksa adamlara mı hibe ediliyor .. sonra yatırım için ayrı para mı bayılmak gerekiyor

hakeza elit kart nasıl bişidir ne menem bişidir .. ayrıntıları nereden okuyabiliriz
  • teacher47 kullanıcısına yanıt
    hayırlı yolculuklar hocam. benimde 12 gün kaldı ama zaman geçmiyor sanki. 2 saat normal hocam anca yetişirsiniz, gümrükten çıkana kadar yarım saat geçiyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tennozer

3) 10 milyon thb yatirip investment vizesi almak

bu vizede 10 milyon baht yatırımda mı kullanılıyor yoksa adamlara mı hibe ediliyor .. sonra yatırım için ayrı para mı bayılmak gerekiyor

hakeza elit kart nasıl bişidir ne menem bişidir .. ayrıntıları nereden okuyabiliriz

Hayir adamlara bagislamiyorsun tabiiki :) Mesela 10 milyon thb degerinde ev aldin, o zaman belgelerinle birlikte gocmen ofisinden 1 yillik izin aliyorsun. Her yil yenilemen gerekiyor, olurda aldigin evin degeri 10 milyon thbnin altina duserse o izni vermiyorlar. Ayni durum parayi herhangi bi tay hukumetine bagli vadeli banka hesabina yatirdigindada gecerli oluyor. O yuzden parayi bankaya yatirmak daha mantikli. Diger yontemlere buradan bakabilirsiniz.

http://www.thaivisa.com/investment-visa.html

Elite card icinsehttp://www.thailandelite.com/index.php , kisaca bildigim kadariyla en az 5 yil aliniyor ve fiyati 500,000 thb. Sitede yazan seylerden faydalanabiliyorsunuz.
  • Mardinden istanbula ordan bangkoka ordanda phukete gidis -donus 1500₺ ye mal oldu fiyat nasil ?
  • teacher47 kullanıcısına yanıt
    :) bedava hocam hemde uçuşa 5 gün kala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

Mardinden istanbula ordan bangkoka ordanda phukete gidis -donus 1500₺ ye mal oldu fiyat nasil ?

Öncelikle iyi tatiller bol eğlenceler.

Benim de 5 günüm kaldı ama zaman durdu sanki vakit geçmiyor

Oldukça uygun fiyata kapatmışsınız.

Hangi firmadan aldınız bileti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flamme -- 21 Temmuz 2014; 17:11:59 >
  • varya paran varsa heryerde kralsın kenarda yatırımlık 10 milyon bahtın olursa bahtın açılıp taylanda sonsuza kadar yerleşebiliryorsun .. tee senin para gibin
  • Bangkoka kadar thy ordan phukete tai airways
    Bankoka kadar olan ucus 148 bin
    Phuket gidis dinus 600₺ olan ucus 2bin mil istediler :)
    Arkadas kendi miliyle aldi 1500 verdim aslinda 1250 ye alacaktida son dk karar verince zam yedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24 gidis 3 agustos donus

• Ya bende is bankasi privia karti var, ama bir halta yaradigi yok, mil biriktirmek icin en iyi kart hangisi acaba parafly mi yoksa yapi kredi adios mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapı kredi bankasının adios kartı iyi diye biliyorum, aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz puanlarıyla dünyayı geziyor arkadaşlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_43479733/f_//tm.htm#43479733

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutdorf -- 21 Temmuz 2014; 20:03:44 >
  • Forumda bazı arkadaşlar thy hakkındaki gorüşlerini belirtmişler..
    bende acıkcası yurdun malı bunu herkes kullanmalı mantıgı ıle thy ile ucmustum.. tk68 ve tk69 seferinde bulunmustum.. gidişte 08saat55 dk sürmüştü.. donus 10saat.20 dk surmustu..
    uçak gerçekten temiz ve yeni gibiydi.. içerisi temiz havalanmıs sekılde kokmaktaydı.hostesler malesef ki uzun yol deneyımı olan yas ortalaması daha fazla olan bir ekıpdi gidiş ve dönüştede.. asık suratlılardı.. wc ler pis ti.. klozetin ustu su ıcındeydı 2000tl ye yakın para vermısım ıslak yeremı oturucam?..sıvı sabunlar bitik ti...kabin bagajıma bir eşyamı koyarken bana laf sokmaya calıstı efendılıkte bır yere kadar cevabını yapıstırdım...neticede.. iyi bir tartıstık...zaten donustede havalımanıan gelır gelmez tr deyız dedım hostesler asık suratlı vs.. arkadas guleryuz gosteremıyorsan yapmyıcaksın bu iş.. thy iyi hoş.. fiyatlarının yukselıgı kadar hızmet kalıtesını yuksek tutsa harıka olurdu .. neticede neden sıngapur havayollarına yada x bir sırkete paramı verıyım kı tabıkı benım ıcın oncelık turk hava yolları ama o da benı musterısı olarak ılk tutmalı.. saygılar sevgıler
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Otellerde oldugu gibi ucaklarda da beyaz ve zenci ayrimi yapiliyor tabi burdaki zenci biz oluyoruZ.
    Yanimdaki yabanciya guler yuz ben bisey isteyince "hemen mi getireyim ?" Soguk bir tavirla gecistirmeye calisan zavalli hostes o hatayi yapmiyacaktin bu tavrin yuzunden ucaktaki tum cerezleri icecekleri (merak ettigim tum ickileri denedim) sulari (yudum vurup gonderiyodum) getirtmezdim sana kafayi vurup yatacaktim umarim bu sana ders olmustur inincede soz sozumu soyledim " right now right here"

• quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

Sadece Bangkok-Pattaya turu alsam. Phukete kendi imkanimla uygun fiyata gecebilir miyim ?
    Cunku tura phukette girince fiyat artiyor

Esimle boyle bir tur dusunuyoruzda.
    ( içinizden 'abi oraya esle gidilirmi ya' dediginizi duyar gibiyim :) )

merhabalar;
    tur satın alıcaksınız ama tur satın aldıgınzda onların programına otelelrıne baglı kalıcaksınız..bunu dıkkate alın..
    istanbul kalkıs.. bangkok varıs... ordan pattaya ya gecın.. tatılınızı bıtırın pattayadan don muanga gecın.. havalımanına oradan phukete ucun... phukette tatılınızı bıtırın.. phuketten don muanga ucun.. don muangdan tatılınızın son noktası olarka kabul edılen bangkokda ne kadar kalıcaksanız kalın ordan bangkokdan tr ye donun hocam... ben boyle bir destinasyon çizdim .. neden bangkok en son.. ucak kacar birsey olur trafık vs.. bangkoku o yuzden sona sakladım malum bavullarda büyüycek dolucak... yinede siz bilirsiniz..
    phukete bilet.. nasıl alınır..
    airasia,thai airways,orient thai ve nok air gibi .. ic hatlarda ucuz gerceklestıren fırmalardan web sitelerınde satın alabılırsınız.. oradanda alırsınız ama fıyatları yuksek olur(nedenmi?) dinamık fıyatlandırma vardır ucus tarıhı yaklastıkca koltuk doldukca fiyat artar)
    eşle gidilirmi?
    evt neden olmasın hocam.. phuket pattaya gibi degıldır.. phuket herkes hitap eder evlıye bekara coluklu cocuklu aileye... phuket ıle pattaya ayıran en buyuk farklılıklardan biride bu olaydır... gönül rahatlıgıyla gıdebılırsınız takılırsanız bir konuda sorun yazarım... iyi aksamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Arkadaşlar tiger in complex hotelde konakladığımda hotel odasına girer girmez bir video çekmiştim.. belki benden sonra gidiceklere yararı olabılır dusuncesıyle...
    cekım zamanı ocak ayıydı yuksek sezon zamanı 127 tl ye konakladıgım bir hoteldı..10 gün boyunca kaldım.lüfen bu hoteli begenırsenız ve rezerve etme gibi bir dşünceniz varsa bir kaç ipucu veriyim
    rica edin odaları ön taraftan yada muay thaı stadyum tarafından almaya çalışın.. 300 lu nolarla başlaytan odalar en ıyı odalar.. wifi antenıne hem yakın oluyorsunuz... personel son derece yardımsever joıner free hotel..ingilizceye de hakımler.. zaten zincir bir hotel .. güzel.. yüksek sezonda 127 tl ıyı bır fıyattı banglaya discolar 3 dk jung ceylon 1 dk banzaan fresh market meyve sebze balık marketı 1 dk abartmıyorum.. karsısında doviz burosu var yanında taksı tuk tuk duragı motobike taxiler devamlı gece gunduz gecıyor gece 4 de bıle.. hotelın hemen karsısında aksam 17:00 den sonra gece pazarı kuruluyor gece 12 ye kadar karıdes vs hersey yıyebılırsınız...

diger hotel incelemelerim için adres:
    http://www.dailymotion.com/user/serkan-ertekin-5/1

Hocam eline sağlık valla otel yanıyor pırıl pırıl

tesekkur ederım arkadasım... hotel gercekten guzeldı konum olarak...
  • quote:

Otellerde oldugu gibi ucaklarda da beyaz ve zenci ayrimi yapiliyor tabi burdaki zenci biz oluyoruZ.
    Yanimdaki yabanciya guler yuz ben bisey isteyince "hemen mi getireyim ?" Soguk bir tavirla gecistirmeye calisan zavalli hostes o hatayi yapmiyacaktin bu tavrin yuzunden ucaktaki tum cerezleri icecekleri (merak ettigim tum ickileri denedim) sulari (yudum vurup gonderiyodum) getirtmezdim sana kafayi vurup yatacaktim umarim bu sana ders olmustur inincede soz sozumu soyledim " right now right here"

Teacher hadı arkadasım hayırlısı olsun gıdıyormussun.. sevindim özendim valla ne yalan soylıyım...
    bak hocam bu sefer gecen sefer gibi olmasın kesın resım ıstıyorum cek phuketi biraz patongu vs.. hatta cek kendını elıne al a4 kagıdı bu donanımhaber ıcın de.. :) yaz.. cek resmını gururlanalım
    gecen seferde cekemedım demıstın resım eskı resımlerden yollamıstın foruma birazda normal paylasımlı resımler koyarsak buraları dahada canlanır... diye dusunuyorum.. bileti normal almıssın tek avantajı mardın ıstanbul olayı.. cunku su sartlar da 1800 tl ye phuket var hocam.. ındırımsız.. tek aktarma.. hemde.. 600 euro yanı..
    tekrar hayırlısı olsun tatılın dedıgım gıbı bol bol resım cekmeden sakın gelme...
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Senimi kircam ben o yAziyi oyle yerlere yazcamki :) yani a4 kagidina :) zaten forumdan bi arkadasla gitcez derim ona haberim yokmus gibi cek ganka

• quote:

Senimi kircam ben o yAziyi oyle yerlere yazcamki :) yani a4 kagidina :) zaten forumdan bi arkadasla gitcez derim ona haberim yokmus gibi cek ganka

forumdan kım ahngı arkadas hadı hocam beklıyoruz vallahı ınternet sıteme koyarım ıznın olursa oresımı :)
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.