Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: wexteer
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.224
Cevap
276
Favori
813.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam o uçak thy nin jet airways den kiraladığı uçak pilotlar ve kabin ekibi hintli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutdorf -- 21 Temmuz 2014; 0:45:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tennozer

peki orda bahsedilen jet airways ne?

thynin saat 20:05 olarak görünen uçuşunda çalıştıran türk hava yolları olarak görünüyor

Türk hava yollarının jet airways ile wet leasing anlaşması yapmış oldugu icin 3 adet 777-300 uçağı istanbul'dan uçuşlar yapmakta olan (dubai, londra, bangkok, bombay) hindistan havayollari şirketidir..boeing 777 ucaklari bu sirkete aittir..bu sirketin ucaginin oldugu sefere denkgeldiysen jet airways yazmasi normaldir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sulak S kullanıcısına yanıt
    ben sorduydum ucak jet airways ama kabin ve tum personeller Türk malı :)
    bu durumda farklı ucusmu secsek yoksa onemsemesekmi anlamadım zira 3-4 gun sonra ucacagım ve bu ucak kalitelimi degilmi bilmiyorum hangi ucustaki ucak daha konforlu bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutdorf

hocam o uçak thy nin jet airways den kiraladığı uçak pilotlar ve kabin ekibi hintli :)

O ucusla uctum, pilotlar hintli kabin turk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teacher47 kullanıcısına yanıt
    Boeing 777 er ile ucucacaksin. Guzel ucak. Sadece pilotlar hintli tek fark buv catering, personel, hepsi thy.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

Boeing 777 er ile ucucacaksin. Guzel ucak. Sadece pilotlar hintli tek fark buv catering, personel, hepsi thy.

Emiratesle uctuysum daha lukstu sanirim bu bir alti

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

quote:

Egri oturup dogru konusalim, emirates ile gidersen aktarmali gitcen, thy direk ucuyor. Anca emirates bana business koltuk verirse deger, yoksa ayak mesafesi filan ayni. Emirates in business class i thy ninkenden iyi, ama ekonomi de thy daha iyi diyebilirim.

• quote:

quote:

quote:

Egri oturup dogru konusalim, emirates ile gidersen aktarmali gitcen, thy direk ucuyor. Anca emirates bana business koltuk verirse deger, yoksa ayak mesafesi filan ayni. Emirates in business class i thy ninkenden iyi, ama ekonomi de thy daha iyi diyebilirim.

Ekonomi class konusunda farkli gorusteyim emiratesin daha teknolojik

• O degilde tam tayland bagimlisi oldum 4. Kez gidicem agustosda, 3. Gidisimde visa runci muamelesi gordum adamlar iceri sokmuyordu, pasaport polisi amirini zor ikna ettim turist olduguma dair ki harbi turistik amacla gidiyorum. 1-2 yillik vize nasil alabilirim daha sik gelip gitmek icin, ev almayi ciddi ciddi dusunuyorum bangkokda.vize islerine bakan saglam bir sirket bilen varmi.

• quote:

ben sorduydum ucak jet airways ama kabin ve tum personeller Türk malı :)
    bu durumda farklı ucusmu secsek yoksa onemsemesekmi anlamadım zira 3-4 gun sonra ucacagım ve bu ucak kalitelimi degilmi bilmiyorum hangi ucustaki ucak daha konforlu bilen varmı

Dostum bangkoka ucan tum ucaklar buyuk ucak ve konforlu.okadar uzun yola.pegasusun zangir.zangir sallanan ucaklarini koymuyorlar.hatta ben 1 saat sonra falan ucakta oldugumu unutuyorum..

• emiratesin kabin ekibinin güler yüzlülüğü ve hizmeti için emirates seçilebilir bence .. ama işte thy direkt uçuyo çok büyük avantaj ya .. uçaktan indiğinde ayağın direkt tayland topraklarına deyiyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kanks06

quote:

Orijinalden alıntı: kon211

14 Ağustos -26 Ağustos arası pattaya yolcu sayısı 2 kişi oldu katılmak isteyen arkadaşları bekleriz

katımcı

1-kon211
    2-Kanks06

arkadaşlar 14 agustos/26 agustos Pattayaya gelmek isteyen kafa dengi 3 ncü arkadaşı arıyoruz Uçak THY ile direk ilgilenen arkadaşlar bizimle irtibata geçsinler...

Ben gelebilirim ama söz vermiyim kuzenimin dugunu var ayin 10 unda, karar verirsem bileti ayni gun alirim.

Abi kararını hemen ver mille bilet alıcaz bugün kestiriyoruz biletleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: bayveysel

Serkan hocam,cevabınız için teşekkürler.ayrıntılı cevap vermişsin.o zaman otel önerilerinide alalım.patong bölgesinde ,eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde,joiner free olan gürültüsüz otel önerin nedir .teşekkürler

Hocam merhaba ;
    rica ederim ne demek ..ayrıntılı yazmam gerekırdı..
    patong bölgesinde eglence merkezlerıne yürüme mesafesi misafir ücreti almayan oteller..
    acca patong
    bangkok residance
    white patong
    aim patong
    crib patong
    sea cono hotel
    tiger in complex
    bu hoteller istediklerinizi tam anlamıyla karsılar... gürültü olabılır eglence merkezine yakın istediginizden dolayı...
  • sayın uzakdogumania merhabalar
    aksini iddia etmedim zaten sadece bildiklerimi yaşadıgım ve gördüklerimi anlattım.bir cümle yazıp geçiştirmedim.bir cümle kullandım sebeblerını yazdım dedigim gibi true move da herhangi bir sorun yaşamadım.daha cok turistlere yonelık kampanyaları fazla oldugundan belkıde tercih sebebim...
    Bu arada son zamanlarda nerelerde yaşıyorsunuz sanırım pattayadan ayrılıp başka bir bölgede ikamet ediyorsunuz..hangi bölgedesiniz?o bölgeye hangi sebeb sizi çekti..tursitık bir bölgemi yerel halkaın yasaıdıgı bir bölgemi..? bir kaç resim yada bilgi verirmisiniz?tursitk bölgelerden ziyada yerel halkın yasadıgı yerleri cok merak edıyorum...mesela orada 1 aylık yaşam maliyei nedir su ücreti ne kadar elektrık ne gelıyor halkı nasıl bölge bögle degısıyormu? saygıyla ve sevgıyle kalmanız dilegiyle..
    -----------
    Hocam merhabalar size soru yöneltmiştim cevaplarsanız sevinirim..gözünüzden kaçtı herhalde yaşadıgınz yer hakkında sorular sormuştum
    fotograf yükleme sorunu halen devam ediyormu?
     TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 21 Temmuz 2014; 15:08:04 >
  • Sadece Bangkok-Pattaya turu alsam. Phukete kendi imkanimla uygun fiyata gecebilir miyim ?
    Cunku tura phukette girince fiyat artiyor

Esimle boyle bir tur dusunuyoruzda.
    ( içinizden 'abi oraya esle gidilirmi ya' dediginizi duyar gibiyim :) )

• quote:

quote:

quote:

quote:

14 Ağustos -26 Ağustos arası pattaya yolcu sayısı 2 kişi oldu katılmak isteyen arkadaşları bekleriz

katımcı

1-kon211
    2-Kanks06

arkadaşlar 14 agustos/26 agustos Pattayaya gelmek isteyen kafa dengi 3 ncü arkadaşı arıyoruz Uçak THY ile direk ilgilenen arkadaşlar bizimle irtibata geçsinler...

Ben gelebilirim ama söz vermiyim kuzenimin dugunu var ayin 10 unda, karar verirsem bileti ayni gun alirim.

Siz alin ben ayni gun alirim

• quote:

O degilde tam tayland bagimlisi oldum 4. Kez gidicem agustosda, 3. Gidisimde visa runci muamelesi gordum adamlar iceri sokmuyordu, pasaport polisi amirini zor ikna ettim turist olduguma dair ki harbi turistik amacla gidiyorum. 1-2 yillik vize nasil alabilirim daha sik gelip gitmek icin, ev almayi ciddi ciddi dusunuyorum bangkokda.vize islerine bakan saglam bir sirket bilen varmi.

Hocam surekli gelen turistlere izin vermiyorlar artik geri ceviriyorlar. Bu kadar uzun sureli turist olmaz diyorlar (nasil bi mantik cozebilmis degilim hala) Cok buyuk darbe gorecek bu yuzden Tayland ama bakalim ne kadar sure daha diretecekler bu sekilde. Eger cok uzun sure kalmak istiyorsan artik sayili secenekler kaldi.

1) 3 girisli turist vizesi almak, bu vizeyi dogru kullanirsan toplamda 9 ay kalabilirsin
    2) 500,000 thb verip Thai Elite Card almak (5 yillik)
    3) 10 milyon thb yatirip investment vizesi almak
    4) Evlilik
    5) Calisma izni

Bana sorarsan 2 ve 3. secenekleri kafadan ele derim, o kadar para bayilmaya degmez. Evlilik aceleye getirilmez, is bulmakta zor. En iyisi 3 girisli turist vizeni al ama onlada ne kadar kalmana izin verirler emin degilim.

Tekrar belirteyim, Tayland'a gelmeyi dusunen arkadaslar nasilsa 30 gun vize istemiyor sorun olmaz deyip vize almamazlik etmeyin. 30 gunluk vizesiz gecisi 1 yil icinde en fazla 1-2 kez kullanabilirsiniz. Ozellikle ayni yil icinde onceden geldiyseniz mutlaka turist vizenizi alip oyle gelin. Yoksa havaalanindan geri cevrilebilirsiniz.

@UzakDoguMania

Hocam sansa bak konsoloslukta denk gelmisiz :) O zamanda soyledigim gibi Kambocya'ya tekrar karayoluyla girsen dahi Phnom Penh'e kadar git oradan ucakla geri gel, sinirdan tekrar geri Tayland'a girmeye kalkarsan sorun cikartirlar. 12 Agustostan sonra neredeyse tamamen yasaklanacak bu sinirdan cik gir olayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhattaHell -- 21 Temmuz 2014; 15:53:11 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

katımcı

1-kon211
    2-Kanks06

Hocam sanırım bende katılımcı olacağım. Bugün işe geldim planlar biraz sarkıtacak gibi duruyor tatili.. Olası bir durumda gideceğiniz tarihe bilet kestiririm artık sonradan. Öncesinde konuşabilirsek hatta imkan dahilinde ise buluşup bir çay içebilirsek iyi olacaktır etraflıca konuşmuş tanışmış oluruz.
  • bileti aldım persembeyi cumaya baglayan gece beni de taylanda baglayan gece olacak .p
    yazın ortasında gitmek ne kadar mantıklı gidip gorcez
    6 ayda bir gider oldum umarım sıkıntı cıkmaz
    birde phuketteki ucuslardan indikten 45 dk sonra olanı vardı birde 2 saat sonra olanı ne olur ne olmaz diye 2 saat sonraki ucusu sectim kotumu yaptım :)
    wings puanla aldım tee mardinden phukete hepsi baglantılı tek bilet
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhattaHell

quote:

O degilde tam tayland bagimlisi oldum 4. Kez gidicem agustosda, 3. Gidisimde visa runci muamelesi gordum adamlar iceri sokmuyordu, pasaport polisi amirini zor ikna ettim turist olduguma dair ki harbi turistik amacla gidiyorum. 1-2 yillik vize nasil alabilirim daha sik gelip gitmek icin, ev almayi ciddi ciddi dusunuyorum bangkokda.vize islerine bakan saglam bir sirket bilen varmi.

Hocam surekli gelen turistlere izin vermiyorlar artik geri ceviriyorlar. Bu kadar uzun sureli turist olmaz diyorlar (nasil bi mantik cozebilmis degilim hala) Cok buyuk darbe gorecek bu yuzden Tayland ama bakalim ne kadar sure daha diretecekler bu sekilde. Eger cok uzun sure kalmak istiyorsan artik sayili secenekler kaldi.

1) 3 girisli turist vizesi almak, bu vizeyi dogru kullanirsan toplamda 9 ay kalabilirsin
    2) 500,000 thb verip Thai Elite Card almak (5 yillik)
    3) 10 milyon thb yatirip investment vizesi almak
    4) Evlilik
    5) Calisma izni

Bana sorarsan 2 ve 3. secenekleri kafadan ele derim, o kadar para bayilmaya degmez. Evlilik aceleye getirilmez, is bulmakta zor. En iyisi 3 girisli turist vizeni al ama onlada ne kadar kalmana izin verirler emin degilim.

Tekrar belirteyim, Tayland'a gelmeyi dusunen arkadaslar nasilsa 30 gun vize istemiyor sorun olmaz deyip vize almamazlik etmeyin. 30 gunluk vizesiz gecisi 1 yil icinde en fazla 1-2 kez kullanabilirsiniz. Ozellikle ayni yil icinde onceden geldiyseniz mutlaka turist vizenizi alip oyle gelin. Yoksa havaalanindan geri cevrilebilirsiniz.

@UzakDoguMania

Hocam sansa bak konsoloslukta denk gelmisiz :) O zamanda soyledigim gibi Kambocya'ya tekrar karayoluyla girsen dahi Phnom Penh'e kadar git oradan ucakla geri gel, sinirdan tekrar geri Tayland'a girmeye kalkarsan sorun cikartirlar. 12 Agustostan sonra neredeyse tamamen yasaklanacak bu sinirdan cik gir olayi.

Valla hocam en mantiklisi thailand elite card gibi geliyor, turizm gelirleri duserse akillari basina gelir bu kartin fiyati duser, yapsalar sunu 200 bin baht 5 senelik havada kapilir valla.

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.