Şimdi Ara

Tax Free Hakkında Herşey (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
914
Cevap
130
Favori
194.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jr_bundy

arkadaşlar, gri pasaportla yani hizmet pasaportu ile vizesiz olarak gidilen bir yerde (macaristan) tax free den faydalanabiliyormuyuz? bilen yada faydalanan varmıdır? birde macaristanda uygun fiyatla simfree iphone satan yer bilen varmıdır, bir ümit sorayım?

her türlü pasaportla kayıt yapabilirsin vize olmasına gerek yok ama ordaki fiyatları bilmiyorum.
  • almanyadan mediamarktan alınan bi ürün garanti olarak türkiyedeki mediamrktda geçermi acaba bilen varmıdır..
    bu tax free ile mediamrkdan telefon almayı düşünüyorum da.
  • Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var..!

Öncelikle ilk sayfadaki bilgileri paylaşan arkadaşa teşekkür ederim. Sizden yardım istediğim konu ise şu an Almanya'dan telefon aldırdım bir akrabama satürn'den oradan tax free olarak istettim faturayı fakat akrabalarım arabayla dönüş yapacaklar sanırım Sırbistan sınırı filan bir şeyler dediler tam anlamadım. Acaba bu tax free iadesini Şehir içinde bir noktadan alabilirler mi ? ya da nasıl halledebilirler ? Şu an Stuttgart şehrindeler..

Şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4KiLL! -- 13 Mayıs 2012; 12:13:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfdks

almanyadan mediamarktan alınan bi ürün garanti olarak türkiyedeki mediamrktda geçermi acaba bilen varmıdır..

http://forum.donanimhaber.com/m_58945914/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisco

quote:

almanyadan mediamarktan alınan bi ürün garanti olarak türkiyedeki mediamrktda geçermi acaba bilen varmıdır..

sadece galaxy s2 için mi geçerli yoksa başka modeller içinde geçerlimi?
  • quote:

quote:

quote:

sadece galaxy s2 için mi geçerli yoksa başka modeller içinde geçerlimi?

Bildiğim kadarıyla bütün modeller için geçerli
  • İngiltere'de iken bulunduğumuz adrese internetten bir ürün siparişi verdik. Teslimat adresi İngiltere olduğu için tax free faturası kesemeyeceklerini söylediler, normal fatura kestiler. Devamında ürünün teslimatı gecikti. Biz Türkiye'ye döndük. Ürünü akrabam teslim aldı ve bir hafta sonra beraberinde Türkiye'ye getirdi.

Böyle bir durumda vergi iadesiyle ilgili birşey yapılabilr mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbecan

İngiltere'de iken bulunduğumuz adrese internetten bir ürün siparişi verdik. Teslimat adresi İngiltere olduğu için tax free faturası kesemeyeceklerini söylediler, normal fatura kestiler. Devamında ürünün teslimatı gecikti. Biz Türkiye'ye döndük. Ürünü akrabam teslim aldı ve bir hafta sonra beraberinde Türkiye'ye getirdi.

Böyle bir durumda vergi iadesiyle ilgili birşey yapılabilr mi?

tax free faturasi yoksa almanız mümkün değil
  • Teşekkürler.
  • quote:

Almanya için Kurallar ;
    - Araçlar, yedek parça ya da araba için malzemelerin (örneğin petrol, navigasyon sistemi, araç radyosu) vergisi ödenmez.
    - Asgari alım miktarı: 25 Euro
    - Fatura kesim tarihinden itibaren fatura 3 ay içinde damgalanmalıdır.
    - Çek geçerliliği: Damgalandıktan sonra 4 yıl boyunca geçerlidir.
    - Geçerli damgalar :Alman ya da Avrupa Birliği ülkelerinden herhangi birine ait damga olabilir. (Alman Konsolosluğunun damgasıda geçerlidir)

bir şey soracaktım. peki almanyadan alınan ürünün tax free bedelini(işlemini) hollanda'dan alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wal-Nut

quote:

Almanya için Kurallar ;
    - Araçlar, yedek parça ya da araba için malzemelerin (örneğin petrol, navigasyon sistemi, araç radyosu) vergisi ödenmez.
    - Geçerli damgalar :Alman ya da Avrupa Birliği ülkelerinden herhangi birine ait damga olabilir. (Alman Konsolosluğunun damgasıda geçerlidir)

bir şey soracaktım. peki almanyadan alınan ürünün tax free bedelini(işlemini) hollanda'dan alabilir miyiz?

alırsın tabi, almanyadan ürünü alacaksın yine aldığın yerden tax free formunu alacaksın.. sonra hollanda dan türkiyeye döneceksen hollanda havaalanında gümrüğe damgalatıp sonra paranı alacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Orijinalden alıntı: Wal-Nut

quote:

Almanya için Kurallar ;

alırsın tabi, almanyadan ürünü alacaksın yine aldığın yerden tax free formunu alacaksın.. sonra hollanda dan türkiyeye döneceksen hollanda havaalanında gümrüğe damgalatıp sonra paranı alacaksın

anladım eyvallah.
  • Arkadaşlar 2 hafta sonra Danimarka'dan dönüyorum yanımda gelirken bir kardeşime bir bana 2 tane telefon getireceğim ve bunları tax free yoluyla almak istiyorum. Kafama takılan soru şu normalde ülkeye tek telefon sokarken sıkıntı olmuyor ama 2 tane olunca bunları tax free şekilde sokabilir miyim. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Konularda birden fazla telefon getirirken kutudan çıkar 2 telim var numarası yap demişler ancak araya tax free girince kafam karıştı..Bu arada pasaportuma arkadaşım geçen kış kendi telefonunu kaydettirmişti ben sokarken bu durum sorun yaratır mı? Yani girerken ver pasaportunu bakalım bir şeyler kayıtlımıymış derler mi? Şimdiden teşekkürler.
  • almanya dan ürün alıp , polonyaya tekrar geri dönecegim .

1 ay sonra türkiyeye almanya aktarmalı geçerken 2 saatlik aram var , bu arada almanya havaalanından tax freeyi geri alabilirmiyim ? yoksa almanyaya gittigimde uçak bileti bilgilerimi falan gösterip alabilirmiyim tax free yi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: quattro36

Arkadaşlar 2 hafta sonra Danimarka'dan dönüyorum yanımda gelirken bir kardeşime bir bana 2 tane telefon getireceğim ve bunları tax free yoluyla almak istiyorum. Kafama takılan soru şu normalde ülkeye tek telefon sokarken sıkıntı olmuyor ama 2 tane olunca bunları tax free şekilde sokabilir miyim. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Konularda birden fazla telefon getirirken kutudan çıkar 2 telim var numarası yap demişler ancak araya tax free girince kafam karıştı..Bu arada pasaportuma arkadaşım geçen kış kendi telefonunu kaydettirmişti ben sokarken bu durum sorun yaratır mı? Yani girerken ver pasaportunu bakalım bir şeyler kayıtlımıymış derler mi? Şimdiden teşekkürler.

hiç bi sorun olmaz 2 telefonu alırsın vergilerinide alır türkiyeye girersin.. 2 telefona bişey demiyolar.. telefonları n kutularını açmakta sakınca görmüyorsan istersen garanti olsun diye vergileri danimarkadan aldıktan sonra kutularını aç telefonları cebine koy.. ama bi sorun yaşamazsın yani kutuda kalsada..

bu arada pasaportunda da hiç bi problem çıkmaz, sadece telefonu kendi pasaportuna kaydedemezsin.. kimse sana pasaportunda telefon kaydı var demez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Rosé Immortal

almanya dan ürün alıp , polonyaya tekrar geri dönecegim .

1 ay sonra türkiyeye almanya aktarmalı geçerken 2 saatlik aram var , bu arada almanya havaalanından tax freeyi geri alabilirmiyim ? yoksa almanyaya gittigimde uçak bileti bilgilerimi falan gösterip alabilirmiyim tax free yi .

almanyadan ürünü al, tax free formunu al.. polonyaya git, polonyadan türkiyeye dönerken polonya havaalanında gümrükte formu damgalat paranı al.. illa almanyadan almana gerek yok
  • tax free den faydalanabilmek için kredi kartımızın olması zorunlu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyblueeye

tax free den faydalanabilmek için kredi kartımızın olması zorunlu mu ?

yok zorunlu değil
  • Öncelikle bu başlığı açan arkadaşa ve bilgilerini paylaşan diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Çok faydalı bir başlık

Ben tüm yazılanları okudum doğruysa doğru yanlışsa yanlış deyin. Bir de tıkandığım bir nokta var.

Şimdi benim yeğen 1 Temmuzda 2 aylığına İngiltere' ye dil okuluna gidecek. Kendisine telefon almak istiyor.

Sırasıyla

1-) Telefon alacağı yere x telefonu sim free satıyormusunuz diye soracak
    2-) Sonra telefon alacağı yere tax free faturası/fişi veriyor mu onu soracak, veriyorsa alabilir
    3-) Telefonu İngiltere de bulunduğu sürece kutusundan çıkartıp sim kart takmadan kurcalayabilir sanırım.
    4-) Türkiye ye dönerken telefonu kutusuna koyup kutusuyla, faturasıyla ve tax free faturasıyla beraber gümrük memuruna kaşeletiyor. Sonra yine havaalanın da ki tax free ödeme ofisinden banka mesai saatleri içindeyse %12 sini nakit olarak iade alabiliyor.

Yalnız benim kafamı kurcalayan şu? Diyelim tax free ofisi banka saatleri dışında ve kapalı e bu durumda ya kredi kartı bilgisini ya hesap numarasını yazıp tax free posta kutusuna zarfı atacak. İyide benim yeğenin ne kredi kartı ne hesap numarası var. O an iadeyi oradan nakit olarak alamazsa başka nakit olarak alma şansı yok mu?

Diyelim tax free faturasını gümrükte onaylatıp Türkiyeye getirdi. Burada ki tax free ofisinden alabilir mi? Alsa bile ne kadar kesinti yaparlar. İngiltere de %12 sini iade alacakken Türkiye de ki tax free ofisinden %9 unu falan mı iade alır.

Nedir bu işin aslı arkadaşlar

Birde sıraladığım maddelerden 3. madde kafamı kurcalıyor. Kutusunu açsa veya sim kart taksa bir sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Öncelikle bu başlığı açan arkadaşa ve bilgilerini paylaşan diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Çok faydalı bir başlık

Ben tüm yazılanları okudum doğruysa doğru yanlışsa yanlış deyin. Bir de tıkandığım bir nokta var.

Şimdi benim yeğen 1 Temmuzda 2 aylığına İngiltere' ye dil okuluna gidecek. Kendisine telefon almak istiyor.

Sırasıyla

1-) Telefon alacağı yere x telefonu sim free satıyormusunuz diye soracak
    2-) Sonra telefon alacağı yere tax free faturası/fişi veriyor mu onu soracak, veriyorsa alabilir
    3-) Telefonu İngiltere de bulunduğu sürece kutusundan çıkartıp sim kart takmadan kurcalayabilir sanırım.
    4-) Türkiye ye dönerken telefonu kutusuna koyup kutusuyla, faturasıyla ve tax free faturasıyla beraber gümrük memuruna kaşeletiyor. Sonra yine havaalanın da ki tax free ödeme ofisinden banka mesai saatleri içindeyse %12 sini nakit olarak iade alabiliyor.

Yalnız benim kafamı kurcalayan şu? Diyelim tax free ofisi banka saatleri dışında ve kapalı e bu durumda ya kredi kartı bilgisini ya hesap numarasını yazıp tax free posta kutusuna zarfı atacak. İyide benim yeğenin ne kredi kartı ne hesap numarası var. O an iadeyi oradan nakit olarak alamazsa başka nakit olarak alma şansı yok mu?

Diyelim tax free faturasını gümrükte onaylatıp Türkiyeye getirdi. Burada ki tax free ofisinden alabilir mi? Alsa bile ne kadar kesinti yaparlar. İngiltere de %12 sini iade alacakken Türkiye de ki tax free ofisinden %9 unu falan mı iade alır.

Nedir bu işin aslı arkadaşlar

Birde sıraladığım maddelerden 3. madde kafamı kurcalıyor. Kutusunu açsa veya sim kart taksa bir sıkıntı olur mu?

Yazdigin maddeler dogru, yalniz orda sim kart takip kullansa bi problem olmaz merak etme..

Gun icinde donus yapacaksa zaten acik olur, biletini o sekilde almaya calissin.. Sabah cok erken yada gece kapali olabilir, global blue nun sitesinden bakin hangi havaalanindan donus yapilacaksa oranin calisma saatlerine..

Turkiyeden vergi alinabiliyormu bilmiyorum ama alinabiliyorsa kesinti olmamasi lazim bnce cunku tax free belgesinde alacagi tutar yaziyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.