Şimdi Ara

Tavuk Dünyası'nın ürünlerine son 6 ayda %62,5 zam yapması (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
5.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzu kestir alla alla. Onu da biz mi söyleyelim?

• fast food'da da böyle.. 2 hamburgerli 80 liralık menüyü manşette 40 lira gösterip altına da "kişi başı" yazıyorlar :D öderken anlıyorsun 80 olduğunu

• Bu ekonomik şartlarda fahiş zam yapılmayan bir şey kaldı mı? 

Fahiş zamlarda bu tarz beslenme cüzdana zarar verdiğinden daha fazla sağlığa zararlı.

• Mecbur zam yapacaklar çünkü asgari ücret 4253 lira oldu. İşçilerin parası, yemeği, sigortası vs. Bunlar elbette fiyatlara yansıtacak.

Bizimkiler asgari ücret 4253 lira olunca sanıyorlar her şey yerinde duracak.

• Tavuk dünyasına mahsus değil ki bu durum. Diğer her türlü restoranda, esnafta, markette olan şey. Vatandaşın cebine 2 lira fazla mı girdi, yap hemen 20 lira zammı oh kebap..

25 liraları geçtiğinden beri yemiyorum buradan. Porsiyonları da kuş kadar artık zaten. Değmez.

• yememek lazım da işte bazen mecbur kalıyoruz. arkadaşınla çıkıyorsun dışarı acıkıyorsun ya da ne bileyim kız arkadaşınla çıkıyorsun. avmye falan gidildiğine yine ucuz oluyor tavuk dunyası geri kalan yerlere göre. hoş buranın tabağı bile 65 tl olduysa varın geri kalan yerleri siz düşünün.

biz dışarı çıkmıyoruz uzun süredir. evde bile tavuk alıp yapmak zorlaştı.

yetmez ama evet. yetkiyi verelim etkiyi görelim. dua ile.

• Hem fiyatları inanılmaz arttırdılar,hem de tavuk dünyasının hiçbir restoranı birbiriyle benzeşmiyor.Bazısında hem porsiyon küçük,hem etler kalitesiz,hem hizmet kalitesizken,bazılarında tam tersi olabiliyor;yani bir standartı yok.Kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor.

• Bana tavuğun yanında makarna satamayacakları için kaç para olduğu umurumda olmaz.

Öğrenci evinde yaşamış adamda makarnadan bezginlik olur. Bunlar tavuk yanında şişirsin diye makarna koymuş eksik olsun. Pilav verse yenirdi.

• Sipariş vermeyin bu şerefsizlerden. Kimse vermesin bakın nasıl 30₺ ye düşürüyorlar. Sanki Nusret de dana eti yiyoruz alt tarafı beyaz tavuk anasını satayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dışarıda yemek de lüks oldu. tavuğu ve makarnayı alıp evde hazırlamak lazım :D

• hanım ve çocukla arada gider yerdik, ara vermiştik. en son 20 küsür liraydı yediğim zaman.

Şuan hiç gidilecek fiyatlar değil. Herşey pahalı artık. sonumuz makarnacılar gibi olmazsa iyi.

• AVM ye giderken yenge ekmek arası bişey yapsın. Hem pikniğe gidiyormuş hissi alırsınız hemde gezmiş olursunuz. Her şeyi de biz mi söyleyelim.

• linç yiyeceğim ama yinede söyleyeyim avmye her gittiğimde yemek katını tavuk dünyasıda dahil dopdolu görüyorum

• 4 sene önce köriyi falan 23 liraya alıyorduk.

65 liraya abartmışlar yalniz. O tabaklar bugünün şartlarında bile 65 lira etmez. Max edeceği 45 TL.

AVM'de tek tercihim Pidem'dir. En son 25 TL vermiştim ayranla birlikte. Doyurucu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 12 Ocak 2022; 18:53:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt

Tavuk dünyasının avantajı dışarıda yiyebileceğin en sağlıklı yemeklerden birisi olması. 2 tane dürüm demek 2 tane lavaş demek bir sürü yağ demek yok tereyağı yok kuyrukyağı... Salata yapan yerler yine kabul edilebilir. Ben dışarıda sadece salata yiyorum mesela ekmektir yağdır asla bulaşmam.. Tavuk dünyası gibi yerlerde de makarnayı çıkarıp çift salata yiyorum. Biraz tavuk ve salataya 60 tl istiyorlar artık. 40 üstüne çıktığında bırakmıştım yemeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 12 Ocak 2022; 21:6:25 >
  • 2020 son çeyreğinde sıkça yemiştim, 30-35 falanda menüsü.

Dün uzun bir aradan sonra burger king yeminimi bozdum, özlemişim valla, o steakhouse acı sos ve sarımsaklı mayonez üçlüsü... İlk defa düzgün yapan yeri buldum. Ama hafta içi, yağmurlu havada ve yemek saati dışında gitmek lazım.

• Şöyle düşünmek lazım.

1.Elektriğe ne kadar zam yapıldı.

2.Kira ücreti ne kadar

3.Personel zammı

4.Doğalgaza yapılan zam.

Öyle keyfi suretle kimze zam yapmaz.Sonuçta bu adamların karı belli amaç ulaşabildiği kadar müşteri.Ellerinden gelseler 10 TL'ye satarlar.Maliyetini ve üstüne karı sağladığı müddetçe.

Sövmek yersiz.

Sağlıklı bir dışarda tüketilen fast food ve türevleri şuan minimum 50-60 TL altında alıyorsanız bence ne yediğinizi bir düşünün kimbilir ne var içinde.Fiyatta yükseltem yapmayan kalitede düşüm yapar.

• fiyatları tavuk dünyası yükseltmiyor piyasaya göre yükseliyor yani benzin elektrik doğalgaz hatta otobüs fiyatları tavuk fiyatları yükseltiyor aynı kiişiler araba fiyatları yükseldi diye sevinirken bir kesimde araba fiyatları yükseldi diye yakınıyor alamicaklarını söyliyor ama satsa aynı fiyata geri alacak cünkü ülkenin gidiş hattı iyi değil bunun sebebi ortada herkes biliyor bilmiyormuş giibi yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tundra202006 -- 12 Ocak 2022; 22:17:51 >
  • Aberrant Warden kullanıcısına yanıt

Full salata, önden çorba ile definasyon zamanı yerdim ancak dediğim gibi kazıktı artık kazıktan da öte oldu. 1kg göğüs tavuk parası veremem ona , evde döküm tavada baharatlayıp pişirmekten kolay bir şey yok. Yanına da 10tl ye 1 tencere barilla makarna yaparsın su kaynatıp içine atıyosun alt üstü , iki gün yersin bunları. Ama bunların versidi daha tek öğün doyurmuyo.

• İlk çıktığı zamanlarda 16 TL falandı kekiklim tavuk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.