Şimdi Ara

Tavsiyeye ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 4 senedir 4.5ghz 4670k kullanıyorum ama ekran kartım 1080ti ve işlemci bazı oyunlarda darboğaz yapıyor hafif %95 lere falan çıkıyor benim önümde 2 tane seçenek var ya ryzen geçeceğim yada işlemcimi satıp üstüne 400 lira ekleyip 4790k alacağım onuda 4.7ghz falan yapıp 2020 ye kadar kullanacağım şahsen 4 yıllık bir işlemciyede 900 lira vermek istemiyorum (alacağım 4790k sıfır olacak açılmamış kutuda) 32gb ramim var ryzen geçmek istesem birde ekstra fena bir ddr4 ram masrafı olacak sizce ne yapayım 4790k hala oldukça güçlü ama 900 lira bayılmak akıl kârımıdır 2-3 yıl daha kullanayım mı gideri var mıdır yoksa uğraşmaya değmez mi ? Çok fazla param yok ya sistemi full satıp ryzen alacağım yada 4790k eğer 8. nesil intel mantıklıysa onuda düşünebilirim ben ileride yükseltme şansı olduğundan ryzen düşündüm. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boşnak Ağa -- 24 Şubat 2020; 16:32:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boşnak Ağa

Sistemin değişim vakti geldiyse, sisteminiz ikinci elde hala talep gören güçlü bir sistem iken bence satın gerekli parçaları ve ister Intel ister Ryzen+ keyfin ne isterse min 6/6 veya 6/12 bir sistem kurun bence. 4/8 lerin bile ömrü hızla kapanıyor. Hazır ekran kartınızda güçlüyken yeni sisteme geçişin yolunu düşünün. Tek sıkıntı 32gb ramı ve sistemi güzel fiyata elden çıkarmanız önemli. O olursa ddr4 e geçiş aşırı farketmeyecektir hatta kabul ederseniz 16gb ddr4 alırsınız uzun süre gider sanırım. Yeni sisteme geçiş şundan önemli yarın bugün anakartınız patlarsa yenisini bulmak baya pahallı/sıkıntı olur. 5 yıl baya yaşlanmıştır o anakart. Yeni sistemi tercih etmemin en önemli sebebi halihazırdaki 4790K kullanıcılarının bir kısmının artık yeni serilere geçmeye başlamış olması ve anakart yıpranması. Yoksa 4/4 i5'ten 4/8'i7 ye geçiş güçlü ekran kartınızı rahatlatır elbet

Hocam anakart geçen ay yenilendi. Bende msi z87 g45 vardı 4 sene kullandım arkadaşla takas ettim bana ufak bir borcu vardı onda gigabyte z97x-ud3h-bk boş duruyordu kullanmamıştı jelatini bile açılmamıştı 7-8 aylık anakart tertemiz sapasağlam kutusunu bile ben açtım 1 yıldan fazla garantisi var halen. Ramler 2 ayrı 16 gb set 1 tane 16 gb lik setinde 1 yıldan fazla garantisi var o da aynı şekil bir arkadaştan çöktüm. Sistemdeki en eski parça 4 yıldır 1.33v işkencesine maruz kalan mazlum 4670k ancak tek bir sorun çıkarmadı mükemmel bir işlemci o ayrı konu (75 dereceyi görmedi daha pek şikayet ettiğini sanmıyorum). Parçalar yeni olduğundan ömürleri konusunda pek bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Ayrıca belirtmeyi unuttum 2k 144hz monitörde oynuyorum 2k da oynadığımdan cpu darboğazıda pek hissedilir değil 4790k ya geçsem darboğazın d si kalmayacak ama kararsızım 2 sene sonra bunları satmaya çalışsam ölü fiyata gidecek. 7. Nesil dahil intel tarafında hiçbir ilerleme olmadı kaç yıldır ryzenle herşey coştu hele şuan anakart alıp 2020 nin 7nm ryzen2 sini takabilme fikri çok çekici geliyor. İşlemciye 550 tl ye alıcı buldum büyük ihtimalle satacağım ama 4.7 ghz de çalışacak 4790k mı yoksa yeni işlemcilermi halen kararsızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan173 -- 8 Mart 2018; 19:51:52 >

• Up

• eninizdeki i5 4670k yı satın. 2 ci el i7 4790k satın alın. ayrıca 32 gb ram bence su an ıcın fazla maksat oyun ise dual yada 4 adet yoplam 16 gb yeterlıdır. bence 16 ramınızı satınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.