Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.545
Cevap
24
Favori
104.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: halil_tuyun48

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Kullandığım teyp Sony DSX-A35 aracım corsa b önler 16cm fakat 17de uyuyormuş arkaya bir çift oval hoparlör koyacağım markasını bilmiyorum çok önceden almıştım, arkada ayriyeten 13cm hoparlör var, 13cm iptal edip sadece oval mi olsun yoksa ikiside olur mu? birde önleri değiştirmek istiyorum düşük bütçeli f/p ne alabilirim kulağa kaliteli hoş ses gelsin yeter bütçe önler için 100-150 arası fazla seçenek kalmıyor zaten

hocam mesajınızın içeriği biraz karışık, dikkatli okuyunca nedemek istedğimi anlayacaksınız, ben yine anladığım kadarıyla;

teybiniz güzel.

önlere şu ara f/p olan soundmagus 17c. hepsiburada da 164tl idi malesef şimdi baktım stokta yokmuş, aktepesoundda stok var gözüküyor 199tl, belki araştırın daha ucuzu bulunabilir. ama ön kapılar için bunu öneririm. direk teybinizle çalışır sıkıntı olmaz.

arkaya oval olarak pioneer 6976s olabilir. 190tl civarıdır. arkadaki 13cmlikleri sökün, hiç bağlamaya bile gerek yok.

Evet haklısınız biraz karışık olmuş, arka 13cm olanları iptal edip oval olan eski hoparlörleri koyacağım önlere dediğiniz marka 164 lira uygun emsal başka model marka var mı 16cm de olabilir

Teşekkürler

şimdi anladım ovalleriniz varsa önlere sadece sound magus 17c alın. başka model önermiyorum o fiyat aralığında saygılar.

Tamam teşekkürler fiyatı 150 civarına gelince alacağım, bu arada anfi kullanmıycam sorun olmaz umarım

buyur hocam 150tl ye alabileceğin en iyi sıfır hoparlör, anfisizde çalışır teybin güzel çünkü

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-soundmagus-sm-175-16cm-mittakimi-pekin-elektronik-417593817/detay

İlginiz için teşekkür ederim n11 filan olsa alırımda sahibinden pek güven vermiyor birde bu 175,siz 17c demiştiniz fark var mı arada

Edit:Kapıda ödeme varmış alınır fakat 175 yazması kafamı karıştırdı

Hepsiburada da aynısı 279tl şuan

http://www.hepsiburada.com/sm-175-16-cm-300-watt-component-takimi-pm-otaktsm175

Aynen fiyat gerçekten çok iyi kapıda ödeme seçeneği ile alırım bir iki haftaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Kullandığım teyp Sony DSX-A35 aracım corsa b önler 16cm fakat 17de uyuyormuş arkaya bir çift oval hoparlör koyacağım markasını bilmiyorum çok önceden almıştım, arkada ayriyeten 13cm hoparlör var, 13cm iptal edip sadece oval mi olsun yoksa ikiside olur mu? birde önleri değiştirmek istiyorum düşük bütçeli f/p ne alabilirim kulağa kaliteli hoş ses gelsin yeter bütçe önler için 100-150 arası fazla seçenek kalmıyor zaten

hocam mesajınızın içeriği biraz karışık, dikkatli okuyunca nedemek istedğimi anlayacaksınız, ben yine anladığım kadarıyla;

teybiniz güzel.

önlere şu ara f/p olan soundmagus 17c. hepsiburada da 164tl idi malesef şimdi baktım stokta yokmuş, aktepesoundda stok var gözüküyor 199tl, belki araştırın daha ucuzu bulunabilir. ama ön kapılar için bunu öneririm. direk teybinizle çalışır sıkıntı olmaz.

arkaya oval olarak pioneer 6976s olabilir. 190tl civarıdır. arkadaki 13cmlikleri sökün, hiç bağlamaya bile gerek yok.

Evet haklısınız biraz karışık olmuş, arka 13cm olanları iptal edip oval olan eski hoparlörleri koyacağım önlere dediğiniz marka 164 lira uygun emsal başka model marka var mı 16cm de olabilir

Teşekkürler

şimdi anladım ovalleriniz varsa önlere sadece sound magus 17c alın. başka model önermiyorum o fiyat aralığında saygılar.

Tamam teşekkürler fiyatı 150 civarına gelince alacağım, bu arada anfi kullanmıycam sorun olmaz umarım

buyur hocam 150tl ye alabileceğin en iyi sıfır hoparlör, anfisizde çalışır teybin güzel çünkü

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-soundmagus-sm-175-16cm-mittakimi-pekin-elektronik-417593817/detay

İlginiz için teşekkür ederim n11 filan olsa alırımda sahibinden pek güven vermiyor birde bu 175,siz 17c demiştiniz fark var mı arada

hocam bu üründen muhtemelen satıcının elinde 1 tane vardır, 1 hafta beklemez bu ürün, satılabilir bilgin olsun, lazımsa al geç derim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

teybiniz güzel.

Teşekkürler

hocam bu üründen muhtemelen satıcının elinde 1 tane vardır, 1 hafta beklemez bu ürün, satılabilir bilgin olsun, lazımsa al geç derim.

Yarın irtibat kurayım alayım o zaman

• Merhaba hocam arkaya 2 adet 420w, 60w rms pioneer oval ve 2 adet 550w, 90w rms pioneer ve pandizot alacağım kapilari iptal edecegim, 1000w jbl subwoofer alacagim ve epoch orta sınıf bir amfim var sizce hatalı birşey var mıdır? Elektrikci amfimim kaldıracağını söyledi ve teypde de 2 adet rca baglantisi var ve teybin pioneer prof olduğunu söyledi. Amfi 4 kanal sanirim 4x125 mis
    Modeli epoch ne4075lw.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SsSameTtT -- 12 Nisan 2017; 23:21:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SsSameTtT

Merhaba hocam arkaya 2 adet 420w, 60w rms pioneer oval ve 2 adet 550w, 90w rms pioneer ve pandizot alacağım kapilari iptal edecegim, 1000w jbl subwoofer alacagim ve epoch orta sınıf bir amfim var sizce hatalı birşey var mıdır? Elektrikci amfimim kaldıracağını söyledi ve teypde de 2 adet rca baglantisi var ve teybin pioneer prof olduğunu söyledi.

tüm ovalleri 90w rms olandan alın, hepsi aynı olsun. pandizot önermiştim. hayırlı olsun.
  • Teşekkürler siparis vereceğim birazdan.

• Hocam bisey sorucam . Araçta yer ve para tasarrufu için dahili amfili bass almak mantıklı mı ? Var mı önerebileceğin bi model marka ? Alpinenin var mesela Alpine SWE-815 20cm wattini göremedim . Boyle bisey olmaz mi

• Merhabalar

Araç 2015 model Toyota Auris Skypack.
    Kendi üzerinde gelen muzik sistemi var.
    Bütçe hedefi 2000 tl.

Yapmak istediğim şey, frekans cevabı geniş bir hoparlör seti, sürmek için gerekli amfisi, ve ince EQ ayarları yapabileceğim (üzerinden olur, laptop baglayarak olur) bir ses işlemcisi.
    Amacım şoför dinleme pozisyonunda frekans cevabının olabildiğince düz (flat) gelmesi. Yani ekstra bas, ekstra tiz değil, tamamen düz bir frekans cevabı almayı hedefliyorum.

CD çalar-radyonun kendisi orjinal Toyota kalabilir açıkçası, çünkü 99% iphone baglayarak muzik dinliyorum. Ayrıca arabanın benzin tüketimi ve telefon vs gibi şeyleri gösteriyor o yüzden tercihim orjinal muzik çaları bırakmak yönünde.

Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soiren07

Hocam bisey sorucam . Araçta yer ve para tasarrufu için dahili amfili bass almak mantıklı mı ? Var mı önerebileceğin bi model marka ? Alpinenin var mesela Alpine SWE-815 20cm wattini göremedim . Boyle bisey olmaz mi

hocam bu cihazları bir dönem araştırmıştım, ama hiç dinleme fırsatım olmadı. alpine 815 in Hepsiburada daki yorumları genelde olumlu, aracınız sedansa almayın demiş biri, o da mantıklı. sizin araba hatchback ise yer sorunu varsa olabilir alpinenin bu modeli. koltuk altına konulan 1000tl lik olanlarda fiyat performans eğrisinde malesef çok gerideler, önermiyorum. arka pandizota konulacak 2 tane oval kolon ile daha fazlası alınır bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmrahAlpat

Merhabalar

Araç 2015 model Toyota Auris Skypack.
    Kendi üzerinde gelen muzik sistemi var.
    Bütçe hedefi 2000 tl.

Yapmak istediğim şey, frekans cevabı geniş bir hoparlör seti, sürmek için gerekli amfisi, ve ince EQ ayarları yapabileceğim (üzerinden olur, laptop baglayarak olur) bir ses işlemcisi.
    Amacım şoför dinleme pozisyonunda frekans cevabının olabildiğince düz (flat) gelmesi. Yani ekstra bas, ekstra tiz değil, tamamen düz bir frekans cevabı almayı hedefliyorum.

CD çalar-radyonun kendisi orjinal Toyota kalabilir açıkçası, çünkü 99% iphone baglayarak muzik dinliyorum. Ayrıca arabanın benzin tüketimi ve telefon vs gibi şeyleri gösteriyor o yüzden tercihim orjinal muzik çaları bırakmak yönünde.

Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

hocam ses işlemcilerinden audison bitone biliyorum, ama bugün çalışmadığım yerlerden geliyor sorular kullanmadığım için yorumlarda pek yer vermem, daha profesyonel bir işlem haliyle. geçenlerde skoda octavia sına audison sistem uygulayan birinin videosunu izlemiştim, çok ta hoşuma gitti işçiliği, onun kullandığı malzemeler ile başlayabilirsiniz. audison apx prima 6.5 kullanıyorum bende arka kapılarda, ses netliği gerçekten harika. bu iş için audison diyorum.

buyrun video budur.

https://youtu.be/lciyNyIqApg

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler - Istanbul'da bildiğiniz bu işleri yapan firma var mıdır? Gidip konuşsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmrahAlpat

Teşekkürler - Istanbul'da bildiğiniz bu işleri yapan firma var mıdır? Gidip konuşsam?

özel mesaj ile cevap verildi.
  • quote:

Hocam bisey sorucam . Araçta yer ve para tasarrufu için dahili amfili bass almak mantıklı mı ? Var mı önerebileceğin bi model marka ? Alpinenin var mesela Alpine SWE-815 20cm wattini göremedim . Boyle bisey olmaz mi

Alpine SWE-815 bizzat 2 yıl kullanmış birisi olarak yorum yapmak istiyorum. Aracım sedandı. Araçta 2 pioneer oval hoparlör,pioneer deh 1400 ub teyp,ve Alpine dahili amfili bass vardı.

Öncelikle basstan beklentiniz yüksekse karşılamaz. Dışarıya zangır zangır ses vermez. Ama arabanın içinde sizi tatmin edecektir. Boyutundan yüksek sesi vardır

Eğer 30 cm bass ile amfi almayacaksanız , ki bende o dönem bagajımı işgal etmesin, bass keyfi alıyım diyerek almıştım. Sizinde böyle bi durumunuz varsa kesinlikle öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahaha_Abicim_Ahaha

quote:

Alpine SWE-815 bizzat 2 yıl kullanmış birisi olarak yorum yapmak istiyorum. Aracım sedandı. Araçta 2 pioneer oval hoparlör,pioneer deh 1400 ub teyp,ve Alpine dahili amfili bass vardı.

Öncelikle basstan beklentiniz yüksekse karşılamaz. Dışarıya zangır zangır ses vermez. Ama arabanın içinde sizi tatmin edecektir. Boyutundan yüksek sesi vardır

Eğer 30 cm bass ile amfi almayacaksanız , ki bende o dönem bagajımı işgal etmesin, bass keyfi alıyım diyerek almıştım. Sizinde böyle bi durumunuz varsa kesinlikle öneririm

Mahalleye düğün yapma taraftarı değilim. Araçta keyif versin yeter taraftariyim . O yüzden alpine mantıklı geldi . Isınma gibi sorunları varmı yani eksi yonleri varsa sayabilirmisiniz bana

• Arkadaşlar merhaba,

2001 model aracım var orjinalinde ses sitemi iyiymiş fakat geçen yıllarda problemler oluşmuş tabi. Sistemin orijinali İNfinity Gold denilen bir sistem ekipmanlar ise

The Infinity Gold Premium Sound system includes the following components: •AM/FM/Cassette/CD head unit (various styles used)
    •6-channel 180-watt amplifier
    •2x 2.5" front tweeters
    •2x 6x9" front woofers
    •2x 6.5" rear full-range speakers
    •10-disc CD changer (Optional on some models, see chart below. Also available as an accessory add-on for any model with a CD changer function on the radio).

Burada ön hoparlörler değişmiş söktüm baktım Pioneer A6962E model hoparlör var sürücü tarafından çok boğuk anlamsız bir ses geliyor.

Öncelikle Ön hoparlör ne takmamı öneririsiniz 400-500 civarı verebilirim bu iş için. 2. olarak amfiye subwoofer bağlanabilir mi bağlanabilirse sesi dağıtmayan tok bir cihaz önerebilirmisiniz.

Teşekkürler.Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranmania -- 13 Nisan 2017; 12:11:15 >

• Merhaba,

Mitsubishi Attrage otomobilim var.
    Aracımda Blaupunkt San Diego 530 Multimdeia marka dokunmatik ekranlı teybim bulunuyor.
    Kapılarda bulunan hoparlörlerim vasatında altında kalitesiz ses veriyor araçta tweeterda olmadığı için boğuk bir ses çıkartıyor.
    Aracımın sadece teybimin desteklediği sınırlar içerisinde ön ve arka hoparlörlerini değiştirmek istiyorum, amfi ve büyük baslar istemiyorum.
    Bana önerebileceğiniz tweeter varmış gibi kaliteli net ses veren hoparlör var mıdır,
    şimdiden çok teşekkür ederim.

not : ön ve arka hoparlörlerim 16 cm
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranmania

Arkadaşlar merhaba,

2001 model aracım var orjinalinde ses sitemi iyiymiş fakat geçen yıllarda problemler oluşmuş tabi. Sistemin orijinali İNfinity Gold denilen bir sistem ekipmanlar ise

The Infinity Gold Premium Sound system includes the following components: •AM/FM/Cassette/CD head unit (various styles used)
    •6-channel 180-watt amplifier
    •2x 2.5" front tweeters
    •2x 6x9" front woofers
    •2x 6.5" rear full-range speakers
    •10-disc CD changer (Optional on some models, see chart below. Also available as an accessory add-on for any model with a CD changer function on the radio).

Burada ön hoparlörler değişmiş söktüm baktım Pioneer A6962E model hoparlör var sürücü tarafından çok boğuk anlamsız bir ses geliyor.

Öncelikle Ön hoparlör ne takmamı öneririsiniz 400-500 civarı verebilirim bu iş için. 2. olarak amfiye subwoofer bağlanabilir mi bağlanabilirse sesi dağıtmayan tok bir cihaz önerebilirmisiniz.

Teşekkürler.Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

hocam ön kolon olarak 500tl bütçeniz olması dolayısıyla Morel Maximo coax 69c öneririm.link temsilidir, daha ucuzu bulunabilir. forumda @darkart arkadaşımız geçen taktırdı memnun olduğunu ifade etmişti.
    http://urun.n11.com/hoparlor/morel-maximo-coax69-69-oval-2way-200-watt-100-rms-coaxial-sistem-P169118360

resmi inceledim, subwoofer çıkışı olarak herhangi bir ibare göremedim. muhtemelen subwoofer takılamıyor. arka çıkışları iptal edip subwoofer bağlamak falan türlü atraksiyonlara girmenizi önermem. önerim bir tane Alpine MRV-M500 anfi ve Focal sb p30 kabinli subwoofer ile süper tonlu bass ses alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Merhaba,

Aracımda Blaupunkt San Diego 530 Multimdeia marka dokunmatik ekranlı teybim bulunuyor.
    Kapılarda bulunan hoparlörlerim vasatında altında kalitesiz ses veriyor araçta tweeterda olmadığı için boğuk bir ses çıkartıyor.
    Aracımın sadece teybimin desteklediği sınırlar içerisinde ön ve arka hoparlörlerini değiştirmek istiyorum, amfi ve büyük baslar istemiyorum.
    Bana önerebileceğiniz tweeter varmış gibi kaliteli net ses veren hoparlör var mıdır,

hocam slm, bütçeniz en son ne kadar? arka kapıya takılacak kolon yerine arka pandizota koyacağınız oval hoparlör çok daha iyi ses almanızı sağlayacaktır. tabi bunun için arka pandizotun hoparlör girecek kadar kesilmesi gerekecektir. böyle bir işlemi kabul ederseniz arkaya oval önerecem. önleride bütçenize göre netleştireceğim.

• quote:

quote:

Merhaba,

hocam slm, bütçeniz en son ne kadar? arka kapıya takılacak kolon yerine arka pandizota koyacağınız oval hoparlör çok daha iyi ses almanızı sağlayacaktır. tabi bunun için arka pandizotun hoparlör girecek kadar kesilmesi gerekecektir. böyle bir işlemi kabul ederseniz arkaya oval önerecem. önleride bütçenize göre netleştireceğim.

Bütçe 400 liraya kadar olabilir. 400 lira üstü olmasın ama altına inerse mutlu olurum :)
    Hoparlörleri sadece kapıya montaj düşünüyorum, pandizotu veya başka bir yeri kesip biçme işlemi olmasın.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Bütçe 400 liraya kadar olabilir. 400 lira üstü olmasın ama altına inerse mutlu olurum :)
    Hoparlörleri sadece kapıya montaj düşünüyorum, pandizotu veya başka bir yeri kesip biçme işlemi olmasın.

alpine spg 17c2 öneririm. 220tl gözüküyor bir çifti, 2 takım aldığınızda 400tlyi geçiyor ama ses kalitesi için önereceğim hoparlör yine bu olacak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.