Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.545
Cevap
24
Favori
104.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, sm 175 mid takımı ön kapılarda, arka pandizot pioneer 6966 oval var, anfi qline 80.4 2500watt bu tesisat için pioneer teyp hangi modeli alınır

artı olarak jbl 1000lik 30 cm bass düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choser -- 28 Ağustos 2018; 1:50:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: choser

merhaba, sm 175 mid takımı ön kapılarda, arka pandizot pioneer 6966 oval var, anfi qline 80.4 2500watt bu tesisat için pioneer teyp hangi modeli alınır

artı olarak jbl 1000lik 30 cm bass düşünüyorum
    max bütçeniz nedir? 2. el temiz 1 adet roadstar 1010 mono anfi ile subu beslerdim, ve 2. el 3 çift rca lı usb li temiz pioneer single din teyp bakardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 28 Ağustos 2018; 11:53:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, Megane 1 (99) aracımın orjinal hoparlörleri duruyor yeni hoparlör ve teyp almak istiyorum öneriler nelerdir. Ön kapılar ve üstte 2 adet tweter olmak üzere toplamda 4 hoparlör, anfi kullanmıyorum, max bütçem 550-600 TL.
    Teşekkürler şimdiden...

Şöyle bir kombin yaptım mantıklımıdır acaba

Teyp:
    https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/jameson-js-3999bt-bluetooth-usb-aux-kablo-hediye-4x50w-oto-teyp-P187977012

Kapı Hoparlör:
    https://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1610f-280-watt-16-cm-kapi-hoparloru-2018-modeldir-P100928875

Tweterlar:
    https://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-s20-tweter-200-wattucretsiz-kargo-P15507695

• quote:

Orijinalden alıntı: GentlemanEngineer

Merhabalar, Megane 1 (99) aracımın orjinal hoparlörleri duruyor yeni hoparlör ve teyp almak istiyorum öneriler nelerdir. Ön kapılar ve üstte 2 adet tweter olmak üzere toplamda 4 hoparlör, anfi kullanmıyorum, max bütçem 550-600 TL.
    Teşekkürler şimdiden...

Şöyle bir kombin yaptım mantıklımıdır acaba

Teyp:
    https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/jameson-js-3999bt-bluetooth-usb-aux-kablo-hediye-4x50w-oto-teyp-P187977012

Kapı Hoparlör:
    https://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1610f-280-watt-16-cm-kapi-hoparloru-2018-modeldir-P100928875

Tweterlar:
    https://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-s20-tweter-200-wattucretsiz-kargo-P15507695
    dostum dolar bu seviyede ve ürünlerin fiyatları böyle şişmiş iken ben bu bütçeler ile ürün önermem. soundmagus 17c olmuş 350tl. daha 6 ay önce sıfırı 160tl idi. dolar 2 katına çıkmadı ki ama ürünleri fiyatlarını şişirdiler. sana önereceğim ürünler 2 takım soundmagus 17c ve teyp olarak Pionerın giriş seviyesi teypleri mvh 08ub vss diye gider. ister ürünleri temiz 2. el al, ister biriktir yada taksitle al. yine de bu ürünler istenilen randımanı vermez. aşağı yukarı sıfırı 1100tl sadece malzeme. 2. el temiz anfili subwooferlı sisten yapmak çok daha mantıklı bu fiyatlara çıkıldığında.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    usta iyi güzel diyonda doların düşeceği yok ki, aksine yükselmeye devam ediyor. Bende şaşırdım ne yapacağımı.
  • @ecrasniann

merhaba geçtiğimiz aylarda aracımın teybini Pioneer MVH-S105UI ile, kapılarındaki 13cm hoparlörleri ise Pioneer TS-G1320F 250W 13 cm Tweeterlı hoparlörler ile değiştirmiştim.

Bütçem düşük olduğu için açıkçası iş görsün yeter modundaydım ve şimdilik memnunum. Fakat geçen gün havalandırma sistemine erişmek için ön göğüsteki fabrikasyon tweeterlardan birini söktükten sonra, iş arasında mola vermişken müzik açınca tesadüfen sanki aracın içinde tizzler daha iyi gelmeye başladı gibi hissettim. daha sonra öyle şey olmaz bana öyle gelmiştir diyerek tweeterları aracı toplarken geri taktım. tweeterların araçtaki ses kalitesini bozma gibi bir durumu olabilir mi? takılı şekilde sanki tizzler kulağımı bir miktar rahatsız ediyor. 2 hoparlörde zaten tweeter var bir de bunlar olunca fazlalık olmuş olabilir mi? ne düşünüyorsunuz?

sözkonusu tweeter bu:

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 1 Eylül 2018; 19:21:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

@ecrasniann

merhaba geçtiğimiz aylarda aracımın teybini Pioneer MVH-S105UI ile, kapılarındaki 13cm hoparlörleri ise Pioneer TS-G1320F 250W 13 cm Tweeterlı hoparlörler ile değiştirmiştim.

Bütçem düşük olduğu için açıkçası iş görsün yeter modundaydım ve şimdilik memnunum. Fakat geçen gün havalandırma sistemine erişmek için ön göğüsteki fabrikasyon tweeterlardan birini söktükten sonra, iş arasında mola vermişken müzik açınca tesadüfen sanki aracın içinde tizzler daha iyi gelmeye başladı gibi hissettim. daha sonra öyle şey olmaz bana öyle gelmiştir diyerek tweeterları aracı toplarken geri taktım. tweeterların araçtaki ses kalitesini bozma gibi bir durumu olabilir mi? takılı şekilde sanki tizzler kulağımı bir miktar rahatsız ediyor. 2 hoparlörde zaten tweeter var bir de bunlar olunca fazlalık olmuş olabilir mi? ne düşünüyorsunuz?

sözkonusu tweeter bu:

herkesin müzik zevki ayrıdır, fazla tizde rahatsız eder. fazla olanların kablo soketlerini kesip bantlayın.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    teyp Sony DSX-A40UI (55watt). arkasında amfi yeri var demişti hoparlörleri bağlayanlar.
    hoparlörleri yeni aldım dolayısıyla değiştirme şansım yok.
    Alpine'lerin sıfırı şu anda (ALPINE SPG 13C2) 400 tl civarı. jbl de 350 tl civarı. bunun üzerine şu anda çıkamam, yani Focal gibi premium ürün alma imkanım olmaz. belki de çok optimum olmadı hoparlörler bilemiyorum tabi.

mevcutları değerlendirerek optimum tavsiyede bulunabilir misiniz?
    araç 206 arkada da tüp olduğu için sub şart ise bagajı da düşünmemiz gerekecek.
    teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezgiiin

teyp Sony DSX-A40UI (55watt). arkasında amfi yeri var demişti hoparlörleri bağlayanlar.
    hoparlörleri yeni aldım dolayısıyla değiştirme şansım yok.
    Alpine'lerin sıfırı şu anda (ALPINE SPG 13C2) 400 tl civarı. jbl de 350 tl civarı. bunun üzerine şu anda çıkamam, yani Focal gibi premium ürün alma imkanım olmaz. belki de çok optimum olmadı hoparlörler bilemiyorum tabi.

mevcutları değerlendirerek optimum tavsiyede bulunabilir misiniz?
    araç 206 arkada da tüp olduğu için sub şart ise bagajı da düşünmemiz gerekecek.
    teşekkür ederim.
    Sony a40uı modelinde 1 çift RCA çıkışı mevcut, bu nedenle takılacak 4 kanal anfi için 2 adet y kablo kullanılacak. Tüm hoparlörleri anfiye girersen teyp üzerinden Fader ayarı yapamazsın, anfi üzerinden gainlerle oynayarak Fader ayarı yapabilirsin bilgin olsun. En az 2 çift RCA lı teyp gerekli teyp üzerinden Fader ayarı için. Yine sorduğun soruya geliceksin olursak 4 kanal 4 ohmda 4x40w rms verebilen herhangi bir anfi işini görecektir.

Pioneer 4604 olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 4 Eylül 2018; 22:42:19 >

• 4X4 OHM min 120 ideal 160 W ve üzeri amfi diyorsunuz yani.
    teşekkürler tekrardan.
  • @ecrasniann

Üstad selam. Clio 3 2012 grand tour aracıma temiz ses için sistem yaptırmak istiyorum. Orijinal teybi üzerinden işlem yapacağım.

ön ve arka kolon yeri 13cm.

4 mid + anfi mi yoksa 2 mid + subwoofer mi mantıklı olur?

1000tl bütçem var. önerin nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykenanergun

@ecrasniann

Üstad selam. Clio 3 2012 grand tour aracıma temiz ses için sistem yaptırmak istiyorum. Orijinal teybi üzerinden işlem yapacağım.

ön ve arka kolon yeri 13cm.

4 mid + anfi mi yoksa 2 mid + subwoofer mi mantıklı olur?

1000tl bütçem var. önerin nasıl olur?
    selam. belirttiğin bütçe sıfır ürünler ve temiz ses için dolar bu seviyede iken imkansız. bütçen artmıyorsa ürünleri temiz 2. el bakacaksın.

orj teyp olduğu için rca çıkışı mevcut değil. Pioneer 6604 anfinin hi level input girişlerinden direk teyp çıkışlarından bağlantı yapılarak rca kablo ve dönüştürücü işlemlerinden kurtulursun. linkteki soketli kablodan gerekli.

https://m.ebay.com/itm/8-Pin-Speaker-High-Level-Input-Plug-PIONEER-GM-A6704-GM-A4704-GM-A6604-GM-A6404-/272097202538

ön kapılara Hertz esk 130.5 ayarında component sıfır ya da 2. el

Soundmagus 12s ya da p hangisi ucuzsa kabinli subwoofer

arka kapılar orjinal kalacak teybin arka çıkışlarından beslenecek.

anfi Pioneer 6604.

• Merhaba, aracım 2006 Megane 2 sedan.Aracın üstünde orijinal teybi, 2 adet önde tweeter ve ön kapılarda 2 adet hoparlörü mevcut.İstediğim şey orta derecede ama kaliteli bir ses veren müzik sistemi, bütçem 2000 tl ama önereceğiniz ürünleri sırasıyla alacağım o yüzden hangi sırayla almam gerektiğini de söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssxss1

Merhaba, aracım 2006 Megane 2 sedan.Aracın üstünde orijinal teybi, 2 adet önde tweeter ve ön kapılarda 2 adet hoparlörü mevcut.İstediğim şey orta derecede ama kaliteli bir ses veren müzik sistemi, bütçem 2000 tl ama önereceğiniz ürünleri sırasıyla alacağım o yüzden hangi sırayla almam gerektiğini de söylerseniz sevinirim.
    slm. linkler bilgi amaçlıdır.

ana ünite Pioneer 5050bt

https://www.hepsiburada.com/pioneer-deh-s5050bt-oto-teyp-2018-yeni-model-p-HBV00000AAO53?magaza=Pioneerotoshop&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto-hero-sku.pla&gclid=EAIaIQobChMIoKuTts2u3QIVUeJ3Ch2p1QEJEAQYASABEgLuD_D_BwE

ön kapılara Hertz esk 130.5

https://www.hepsiburada.com/hertz-energy-esk-130-5-hoparlor-pm-otoznm179

arka kapılara Pioneer 1332 coax ses versin diye.

https://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-g1332i-13cm-2-yollu-kapi-hoparloru-240-watt-p-OTPIOTSG1332I?magaza=Toptancı%20Mağazam&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto-hero-sku.pla&gclid=EAIaIQobChMI8Ojv4s6u3QIVwrDtCh0j1QOxEAQYASABEgKIj_D_BwE

subwoofer Soundmagus 12s kabinli

https://www.hepsiburada.com/soundmagus-sm-12s-30-cm-1600w-kabinli-subwoofer-p-OTAKTSM12SKBN?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto-hero-sku.pla&gclid=EAIaIQobChMIsv_owM2u3QIVzuR3Ch3vIAuZEAQYAiABEgKbBfD_BwE

anfi 2. el Qline 80.4 temiz 2. eli 300-350tl arası verilir.

önerim ön kapılar ve subwoofer anfiye girilir, arka kapılara belirttiğim coaxlar teybin arka çıkışlarından bağlanacak şekilde beslenir. teypden anfiye 2 çift rca kablosu çekilecek. tüm ürünleri alıdıktan sonra montaj aynı anda yapılırsa aracı 2 kez elletmemiş ve 2 kez işçilik ücreti vermemiş olursunuz.

• Hocam selam sedan araç için önerilerinizi bekliyorum

Araçda arka kolonlarda -Hertz Coaxiel DCX 165 ve naviin marka multimedya bulunmaktadır.
    4000 tl bütçem var ön kapılar ve sistemi güçlendirmek için tavsiyeleriniz nelerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonoyuncu

Hocam selam sedan araç için önerilerinizi bekliyorum

Araçda arka kolonlarda -Hertz Coaxiel DCX 165 ve naviin marka multimedya bulunmaktadır.
    4000 tl bütçem var ön kapılar ve sistemi güçlendirmek için tavsiyeleriniz nelerdir.
    araç tam marka model, teyp model serisi? sesten beklentiniz nedir, yüksek bass, yüksek ses, ya da kalite ön planda?

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

araç tam marka model, teyp model serisi? sesten beklentiniz nedir, yüksek bass, yüksek ses, ya da kalite ön planda?

Alıntıları Göster
    Honda civic 2015, teyp naviin 95nvn609, kaliteli ses, aracın orjinalliğini fazla bozmadan pandizot felen gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonoyuncu

Honda civic 2015, teyp naviin 95nvn609, kaliteli ses, aracın orjinalliğini fazla bozmadan pandizot felen gibi

Alıntıları Göster
    ön ve arka kapılara Hertz Esk 165. yani 2 takım comp.

Subwoofer Re sex 12, ya da Dd 612. 2. el deneyip , bakıp temizini tercih ederdim.

Ses anfisi Qline 110.4

Mono anfi Qline 1200.1

malum dolar yükseldi yok öyle artık sıfır focal , audison anfi vs o fiyatlara.

• Renault Clio 3 için şu ürünleri aldim fakat kablo tavsiyesine ihtiyacım var internet üzerinden ne alabilirim uygun fiyata?

Teyp pioneer 1800ub

Amfi twogo 2400w 4 kanal

Bir takım 6976s 550w,bir takım 6933i 420w yani toplamda 4 oval hoparlör olucak arkada.Bu sistem sizce iş görür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Rigby -- 20 Eylül 2018; 12:20:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Rigby

Renault Clio 3 için şu ürünleri aldim fakat kablo tavsiyesine ihtiyacım var internet üzerinden ne alabilirim uygun fiyata?

Teyp pioneer 1800ub

Amfi twogo 2400w 4 kanal

Bir takım 6976s 550w,bir takım 6933i 420w yani toplamda 4 oval hoparlör olucak arkada.Bu sistem sizce iş görür mü?
    belirttiğiniz anfiyi daha önce duymadım, muhtemelen çin malı bir anfi, 4x60w rms gücünde olabilir. fikrimi sormuşsunuz madem cevaplayım, sistem olarak arkaya 4 tane oval koyulması taraftarı değilimdir. sizin planladığınız sistemde sesin tamamı arkadan geleceği için akustik, stereo vs gibi sese ait kavramlar olmayacaktır, oval hoparlörlerin karakteristiği olan yüksek mid sesi ve birazda bass ağırlıklı bir ses verecektir. ucuz yoldan yüksek ses ama kalite olarak düşük ses almak için en kolay çözüm budur.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.