Şimdi Ara

Tavsiyeler Vermek Istiyorum 12 ye Geçenlere (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
6
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 4232062yk

hocam ben daha fem konu özetliyi çözemedim bilfen nasıl çözücem bu arada kalıp soru yani soru tipi demek değil mi ?

Aynen soru tipi demek

Kaybedecek vakit yok kavgada yumruk sayilmaz her boslukta soru haydi bakalimmm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oo_Oo

11 sınıfın hedefim odtu endüstri tutmazsa odtu makine oda olmazsa odtu bilgisaray mühendisliği oda olmazsa inşaat
    Odtü'ler tutmazsa ikinci hedef itü oda tutmazsa eczacılık tıp diş hekimliği arasından seçer birini okur geçerim odtü itü bilkent dışında mühendislik bitirirsen 2.5k ya fabrikada çalışırsın ha pratik zekan iyiyse yani zekiyim çalışmadım o yüzden odtü vs girmedim kafam basıyo bu işlere dersen yıldız teknik son tercihin olacak. Yada durumum iyi zekide sayılırım diyosan bilkente gir oku.
    Neyse Ankaralı olduğumdan Ankarada kalmak istiyorum ünide zaten mühendis olunca istanbula gitmek zorunda kalacaksın en azından 21-22 yılım ailemin yanında geçsin o yüzden itü endüstri yerine odtu inşaata bile girerim sonuçta üni sana bir + katıyor odtü mezunu olup işsiz kalmazsın gerizekalı bile olsan 4-5k alır keyfine bakarsın yani özet odtü'den başkası yalann
    9 10'da hiç çalışmadım iyiki çalışmamışım temelim zaten var konuyu biliyorum sadece göz atmam gerekebilir o kadar çalışsaydım çalışmaktan bıkmış olacaktım ve yine aynı seviyede olacaktım çünkü unuttum herşeyi
    11 12 de kasacam en kasacağım dönem tabiki 12 olacak ama 11 de ygs'yi halletmiş olurum 12 de mat geo fizik kimya bi başlarım pröfösör olur giderim.
    11 de yapacaklarım okul bitene kadar 3 adet paragraf kitabı bitirmek hem hızlanır hem anlama yetim yükselir hemde işsiz işsiz face whatsap takılacağıma bişeyler çözerim yani türkcem pro olacak ygs'de 38 40 net çakar geçerim sonra derslerede iyi çalışıp sürekli bitirdiğimiz konunun testlerini çözüp belirli soru tiplerinin çözümünü öğrenecem.
    12 de bütün altyapım ile sadece test çözeceğim ygs lys konusu neyse sırf onları tekrarla dur günde 100 mat 100 fen 20 paragraf şeklinde takılırım haftada 700 mat 700 fen 140 parafraf eder kitap dayanmaz 5-6 kitap rahat bitiririm birde ygs den önce biraz sosyal coğrafya falan bakarım tarih felsefe kolay coğrfyayı halelder ygs'ye girerim sonra 2 ay sürem var lys için feni zaten halletmiş olurum mat ve geoya bir bastırırım tamamdır

Mesajını okurken bi yandan taktir ettim bi yandan da al abi bi snikers ye diyesim geldi Bu arada günde bi 25-30 soruda sosyele bakman bence. Biyerden sonra seni sosyal öne geçiricek çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theonur07 -- 6 Eylül 2015; 2:28:08 >

• Arkadaşı dinleyin haklı lys ye önem verin.16k--》4k

• ben 11 e geçtim bu zamana kadar hiç ders çalışmadım orta halli bir anadolu lisesindeyim ve yine orta halli notlarım var ama bu sene çalışmaya başlamak istiyorum bana ne önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dav

ben 11 e geçtim bu zamana kadar hiç ders çalışmadım orta halli bir anadolu lisesindeyim ve yine orta halli notlarım var ama bu sene çalışmaya başlamak istiyorum bana ne önerirsiniz

Aekadaslarin vardir elbet bir karekok mat lys kitabi bir bilfen bir final bir akilli adam aliyosun yayinlari salladim 1 test coz en iyi bildigin konuyu en cok yanlisin hangisinde cikiyosa o kitabi al ve cozmeye basla demek istediğim sey su kendi zorluk seviyeni bulman lazim ben bilfenle calistim karekok cozecek kadar zeki degildim karekok en zordur kendini kesfet calismaya basla bana bir zorluk seviyesi söyle sana her dersten kitap onereyim cunku bu yil cidden her dersten 4 5 kaynak gozden gecirdim 2 kaynak bitirdim her turlu yardimci olurum

• quote:

haklısın zaten bu yazdıklarımın tamamını yaparım diye bişey yok plan bu en kısa hali 11 den itibaren dersleri çalışacağım test çözeceğim.
    Hedefim 1 Odtu 2 İtü Bilkent 3 Yıldız Teknik bunlardan başka üniye gitmem Türkiyede çalışacaksan 4 üde iyi ama yurtdışında ytü itü pek sayılmıyor.
    Neyse hayırlısı olsun 4 üde iyi üniler iyi mühendis olmanın hepsi iyi üniden geçmiyor kendini geliştirmen önemli mesela makineye girersem ing yanına almanca eklerim lisans master ne varsa yurtdışında yaparım hem gezmiş olurum zaten ailemin durumu iyi benim para kazanma zorunluluğum yok zaten ing alm bilip bu 4 üniden birinden mezunsan kolay iş bulursun kolay terfi alırsın.
    Ytü ve İtü'nün Odtü Bilkente şöyle bir avantajı var Türkiyede Sanayi İstanbulda ve çoğunun yönetici çalışan vs ytü itü ve hepside kendi üniversitelerinden mezunları sahipleniyor o yönden avantajı var.
    Dil bildiğin için alm ing ile ilgili herşeyde sana gelecekler yurtdışında fabrika açılacaksa sürekli denetlemeye seni gönderirler teknoloji takibi için almanya gibi ülkelere seni yollarlar sen bu kadar iş yaparsan öne geçersin ve direk terfi alırsın yükselirsin
    Mühendislik bitti diyenler bu 4 üni dışında kötü üniler bitiriyor ing bilmiyor sonra bekliyor ki 3-4-5k maaş alsın şirkete girsin hiçbir şirket ing bilmeyen adamı almaz üniversitesine bakarlar o arkadaşlar ancak fabrikalarda 1.5-2.5k aralığında çalışır.
    Şirkete girersen 3.5-4 den kapıyı açarlar sana bağlı olarak 3-4 sene sonra 10-15k bile alırsın şirkete faydana bağlı

Gelecek sene bana sinav sonucunu ss li atmani rica ediyorum cunku gercekten troll olmadigina inanmak istiyorum yildiz teknik universitesi ni ankaraya koy aynen gazi universitesi her turlu yildizi gecer sirf istanbulda diye puani yüksek odtu yu falan kazandıysan zaten isin hayirli olsun ss bekliyorum s eneye

• quote:

Orijinalden alıntı: YılınŞakası

quote:

Orijinalden alıntı: dav

ben 11 e geçtim bu zamana kadar hiç ders çalışmadım orta halli bir anadolu lisesindeyim ve yine orta halli notlarım var ama bu sene çalışmaya başlamak istiyorum bana ne önerirsiniz

Aekadaslarin vardir elbet bir karekok mat lys kitabi bir bilfen bir final bir akilli adam aliyosun yayinlari salladim 1 test coz en iyi bildigin konuyu en cok yanlisin hangisinde cikiyosa o kitabi al ve cozmeye basla demek istediğim sey su kendi zorluk seviyeni bulman lazim ben bilfenle calistim karekok cozecek kadar zeki degildim karekok en zordur kendini kesfet calismaya basla bana bir zorluk seviyesi söyle sana her dersten kitap onereyim cunku bu yil cidden her dersten 4 5 kaynak gozden gecirdim 2 kaynak bitirdim her turlu yardimci olurum

Saydigim yayinlar matematik tabiki her brans adia fa rkli yayinlar onerecegim bana ne kadar zor istiyosun 10 puan ustunden soyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YılınŞakası -- 6 Eylül 2015; 22:38:32 >

• SBS puanınızı ve çalışma düzeninizi kısaca özetleyebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yaşayan Canlı

SBS puanınızı ve çalışma düzeninizi kısaca özetleyebilir misiniz?

Sbs ortalamam 464 tu ama 457 lik bir okuldaydim sehrimdeki en iyi anadolu lisesi bu oldugu icin(sbs ile ygs nin zerre alakasi yoktur türkiye 500.cusu yanimda oturuyordu 70k oldu)

9.sinifta cok az calistim ortamlara aktim kizlar vsvs 76 ortalama yapinca aklim basima geldi tek tesekkur belgemi bu yil aldim

10.sinifta baska bir okula gectim dershaneye yeni basladim okulda dersleri dinleyip dershanede de dinliyodum geometri haric derslerim cok guzeldi sinav odakli calistim ve tavsiyem de okul zamani sinav odakli calisip yaz tatilinde o yila ait zayif oldugun ders adina 1 kitap bitirmek

11.sinif ciddi bir sekilde dershane ve hocalarimi dinledim dershanede ne anlatildiysa aksam eve gidip sorusunu cozmeye calistim bu sekilde calismayi matematik fizik ve biyoloji adina tavsiye ederim ve yine yaz tatilinde ygs geometri ve kimyayi bitirdim tavsiyem 12 ye gecerken tirt seyleri aradan cikart ygs kimya ve ygs geometri vay efendim noktanin dogruya uzakligi falan

12.sinifta bizim dershane 8 saatti 2 gun boyunca cumartesi 5 ana dersin ygs si pazar 5 ana dersin lys konulari anlatiliyordu ikisini bi arada goturdum subat basi geldiginde ygs bitmişti lys de de sadece ezber konular kalmisti subatta lys calismak birakilmali ygs kotu gecti ama lys bitikti benim sadece kalip soru cozdum ve yapamadiklarimi sordum ve kendimi 18 bin ileri attim varsa anlamadigin kisim cevaplarim

• quote:

11 im ben hocam.
    İsmi önemli sonuçta teknik üniversite gerisi sana kalmış onun ismini kullanarak + yabancı dil öğrenerek rahatca iş bulur işime girerim.
    Ytü tabiki bir İtü Odtü değil ama Gazi'den daha iyi bir prestiji var sonuçta istanbulda ytü bitirmişsen yabancı dilin varsa kolayca iş bulabilirsin ama gazi mezunuyum dersen işci olarak alırlar.
    Benim ilk hedefim Odtü tutmazsa en kötü İtü'ye girmek istiyorum ikiside olmazsa en son tercihim ytü makine olacaktır.
    Birde şöyle bir avantajı var Büyük Şirketler İstanbulda ve çoğuda itü ytü mezunu alıyor.

Ben sana bi seyden bahsedeyim

Diyelim ki makine muhendisi olacaksin bogazici kontenjani 80 olsun odtu 80 itu 80 bilkent 80 ytu 80 diger onemli uniler 80 ce gazi olsun.kendi unimi ovmek icin degil bi seye degincem.toplam 400 muhendis ve sende gazideki 401.muhendissin diyelim.turkiyede 400 muhendise ihtiyac yoksa zaten okumayalim ilk 100 zaten ucup gidecek de ben geei kalan muhendisleri ayni sansla goruyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YılınŞakası

quote:

11 im ben hocam.
    İsmi önemli sonuçta teknik üniversite gerisi sana kalmış onun ismini kullanarak + yabancı dil öğrenerek rahatca iş bulur işime girerim.
    Ytü tabiki bir İtü Odtü değil ama Gazi'den daha iyi bir prestiji var sonuçta istanbulda ytü bitirmişsen yabancı dilin varsa kolayca iş bulabilirsin ama gazi mezunuyum dersen işci olarak alırlar.
    Benim ilk hedefim Odtü tutmazsa en kötü İtü'ye girmek istiyorum ikiside olmazsa en son tercihim ytü makine olacaktır.
    Birde şöyle bir avantajı var Büyük Şirketler İstanbulda ve çoğuda itü ytü mezunu alıyor.

Ben sana bi seyden bahsedeyim

Diyelim ki makine muhendisi olacaksin bogazici kontenjani 80 olsun odtu 80 itu 80 bilkent 80 ytu 80 diger onemli uniler 80 ce gazi olsun.kendi unimi ovmek icin degil bi seye degincem.toplam 400 muhendis ve sende gazideki 401.muhendissin diyelim.turkiyede 400 muhendise ihtiyac yoksa zaten okumayalim ilk 100 zaten ucup gidecek de ben geei kalan muhendisleri ayni sansla goruyorum

tamamda holdingler şirketler boğaziçini bile daha başta başvuruya kabul etmiyor
    Odtü İtü Ytü Bilkent 4 ünden başka üni mezunu başvurmasın diyor
    1-Bilkentte başarılı öğrenciler genelde abd'ye gidiyor dönmüyor
    2-odtü daha çok milli savunma alanına veriyor
    3-itü ytü direk istanbulda ki şirketlere giriyor
    4-gerisini alsalarda 1.5-2k dan fazla asla para vermiyorlar mühendis arkadaşlarada sorabilirsin
    Adamlar bakıyor itü ytü mezunu ing biliyor çizim biliyor pratikte iyi direk 3.5-5k arasında alıp geçiyor kolay terfi alıyor. Almanca eklersen direk siemens vs alman markaları 4.5-5k dan işe alıyor ama başka üni mezununu başvuruya bile almıyorlar
    5-Bütün şirketlerde mühendislere bak büyük şirketlerin hepsi odtü itü ytü bilkent bu 4 nü topluyor hiç gazi yada sütcü imam göremezsin

Not:Gazi küçümsenecek bir okul değil ama odtü itü ytü seviyesinde de değil malesef.
    Odtü İtü 1 sınıf
    Bilkent>Ytü 2 sınıf üniversiteler
    Gazi falanda 3 sınıf oluyor.
    Ytü iş anlamında avantajı piyasayı itü ve ytü mezunlarının yönetiyor olması.
    Türkiyede yaşayacaksan İtü,Ytü
    Devlette aselsan vs gibi yerleri istiyorsan odtü
    Yurtdışı istiyorsan Bilkent

Ayrıca gazi mak 396 ytü 409 itü 444 odtü 468.

396 ile 409 arasi 3 mat sorusu sirketler bunu da biliyordur insallah

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.