Şimdi Ara

Tavsiyeler Vermek Istiyorum 12 ye Geçenlere

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
6
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akrep 12 yi gosteriyor,forumda dolasirken nedense boyle bir konu acma istegi geldi icimden belki beni dinleyen birileri olur diye

Bu yil ygs lys ye girdim 28825. Oldum ve gazi eem kazandim.Bunu basarili olarak gormeyenler tavsiyelerimi dinlemeyebilir demek ki bizden daha iyiler

Arkadaslar dostlar burada ygs mat kac gunde biter dis hekimi olmak icin nasil çalışmalıyız tarzi konular goruyorum.maas soranlari goruyorum

Maas icin degil sevdiginiz meslegi secin baska bir sey demeyecegim

Universite sinavinda basarili olma anahtarini ygs ve lys adina ayri ayri anlatacagim

YGS:

Tamamiyle kumar olan bir sinavdir.Karsiniza ne gelecegini asla kestiremezsiniz.Gercekteki soru tarzlarini yakalamaniz icin en az 7 kaynak bitirmeniz gerekir ki yine yakalayamazsiniz cunku sorulari hazirlayan kisiler ayni zamanda kare bulmaca sorularini hazirlayanlar ile ayni kisilerdir yapmaniz gereken problemlerde taktikleri ogrenip basit sorulari dikkatli okumak ve gunde 2 geometri testi cozmek sinava kadar.fen bilgisinde nedense 2 3 yildir basit geliyor fazla kasmaya gerek yok hocalarınizi dinleyip 1 deneme kitabi bitirmeyi yeterli buluyorum 29 net yaptim

LYS:
    Iste bu sinav bilen adami one geciren sinavdir.bu sinavda basarili olmak isteyen kisinin yapmasi gereken gozlerini kapattiginda kitapta yazanlar sanki kafasinda sema gibi bir anda olusmali bunu fen adina söylüyorum.matematik icin ise kalip soru cozulmeli lys sudoku gibidir sayilari yazarsin hoop soru cozulur.lys konularinin ezber olmayan kisimlari ygs den once halledilmis olmali kimse o sıcakta konu ogrenemiyo arkadaslar denendi onaylandi.bu arada lys onemli diyorum cunku ygs de 44 bin olan ben lys ile 28 bine geldim bu zor biseydir

Beni dinleyen olursa,birinin basarisina katkım olursa cok berhudar olurum.hepinize basarilar diliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teşekkürler hocam tavsiyeler için.iyi tespitler
  • quote:

Orijinalden alıntı: anllll

teşekkürler hocam tavsiyeler için.iyi tespitler

Aklima geldikce editleyecegim

• Lys konularını şuan bitiren birisi ygs de kötü dahi yapsa haziranda farkını gösterecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: Hukukcuu1

Lys konularını şuan bitiren birisi ygs de kötü dahi yapsa haziranda farkını gösterecektir

Aynen oyle ben subatta felan buyuk bir kismini bitirmiştim ezber haric

• YılınŞakası kullanıcısına yanıt
    kanka benzer sıralama yapmışız ama ben hiç kasmadım arada ders dinledim denemelere girdim günde 2 saatten fazla çalışmadım. ilk 30 bine girmek bir başarı değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genius

kanka benzer sıralama yapmışız ama ben hiç kasmadım arada ders dinledim denemelere girdim günde 2 saatten fazla çalışmadım. ilk 30 bine girmek bir başarı değil bence.

Ygs de tokezlemeseydim su an 19 binlerde olabilirdim zaten ben 44 binden 28 bine ilerlememi basari olarak goruyorum nitekim 2 bebekli bir ailede onca hengamede bence iyi bile calistim yani

• Benim tavsiyem su ilk once adam akilli telefon pc arkadas ortami bir kenara itilecek.

Her gun duzenli ve programli calismak az da olsa her gun soru cozmek kafaniza yatan bir yer illa ki gelir.

Bazi seylerden vazgecmezseniz bu is asla olmaz olamaz haberiniz olsun.

ben 70 binden çekmiştim 32 bine. her gün başaramayacağımı söyleyen ve hedefimi söylediğimde hakaret ederek aşağılayan babama rağmen yaptım bu sonucu ama pek çalışmadım hep pc başındaydım. 2014'te bu sonucu elde ettim yerleştim bir yere okulu beğenmedim bıraktım. bu sene bi daha hazırlanacağım varımı yoğumu ortaya koyup ilk 5 bine girmem lazım. top 5 üni birine giremedikten sonra mühendislik okumak anlamsız. odtü-bilkent-boğaziçi-itü olmazsa okumayacağım.
  • Ygs 7 kaynak bitirmek yararli olabilir ama zorunluluk değil. Bu sene sirf türkçe sorusuyla çok çalışkan kimse elendi. Bilgi bi yerden sonra yetersiz. Çünkü ya konsantrasyon ya da hiç cikmayan genel kültür soruyorlar. Velhasil kelam türkçe önemlidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Genius

ben 70 binden çekmiştim 32 bine. her gün başaramayacağımı söyleyen ve hedefimi söylediğimde hakaret ederek aşağılayan babama rağmen yaptım bu sonucu ama pek çalışmadım hep pc başındaydım. 2014'te bu sonucu elde ettim yerleştim bir yere okulu beğenmedim bıraktım. bu sene bi daha hazırlanacağım varımı yoğumu ortaya koyup ilk 5 bine girmem lazım. top 5 üni birine giremedikten sonra mühendislik okumak anlamsız. odtü-bilkent-boğaziçi-itü olmazsa okumayacağım.

Ben de oyle dusunuyordum fakat nasip olmadi,ailemin durumu mezuna kalmaya musait degil zaten dershaneye tam burslu gittim kitaplari ust komsudan aldim vsvs artik bakacam yoluma siz de insallah bi 5 k yaparsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bansai!

Ygs 7 kaynak bitirmek yararli olabilir ama zorunluluk değil. Bu sene sirf türkçe sorusuyla çok çalışkan kimse elendi. Bilgi bi yerden sonra yetersiz. Çünkü ya konsantrasyon ya da hiç cikmayan genel kültür soruyorlar. Velhasil kelam türkçe önemlidir

Bunu gozden kaçırmisim soylediginiz iyi oldu

• Hocam ben 12 ye geçtim daha ygs konuları bitmedi doğru düzgün başlamadım bile şimdi son vites başlasam bi kaybım olmaz demi çünkü sıcaklardqb vs ders çalışmadım çalıştım ama ilerleme kaydedemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FRHN7

Hocam ben 12 ye geçtim daha ygs konuları bitmedi doğru düzgün başlamadım bile şimdi son vites başlasam bi kaybım olmaz demi çünkü sıcaklardqb vs ders çalışmadım çalıştım ama ilerleme kaydedemedim.

Benim sıralamami yapmak sizi tatmin ediyorsa bir an once calismalara baslayin 20 ocakta falan ygs konulari bitmiş olmali yariyil tatilinde deneme cozun ama lys yi de ezber konular haric bitirin 90 gunde lys bitmiyo ancak pratik yaparsiniz

hocam ygs matematik lys matematikten zormuş diye duydum siz bilgilisiniz sizcede öyle mi ? birde fen derslerinden korkuyorum özellikle o fizikten . Geometridende korkuyorum ayrıca bu arada neden korktuğumuda bilmiyorum daha bir konuya bile başlamadım ucundan bakmıştım zor gibi gözüktü belkide kolaydır ucundan baktığım için zor gözükmüş olabilir tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4232062yk

hocam ygs matematik lys matematikten zormuş diye duydum siz bilgilisiniz sizcede öyle mi ? birde fen derslerinden korkuyorum özellikle o fizikten . Geometridende korkuyorum ayrıca bu arada neden korktuğumuda bilmiyorum daha bir konuya bile başlamadım ucundan bakmıştım zor gibi gözüktü belkide kolaydır ucundan baktığım için zor gözükmüş olabilir tabi

Ygs matematik lys matematikten daha zordur ibaresi aslinda soyledir lys de 1 soru icin 150 saniyen varken bu ygs de 60 saniyedir simdi akil var mantik var bir adam bir soruya cozmen icin 60 saniye veriyor diger soruya 150 saniye veriyor sence hangisi kolaydir ygs tevekkuldur istedigin kadar soru bankasi coz bi soru gelir mantik yurutemezsin belirli bir cozum yontemi pek azdir ondan zor diyolar haklilar lys de cat cat yontem belli sorular kalip ama cok kalip var hepsini bilirsen orta zorluklu bir sinavda 40+ yaparsin zaten 45 ve ustu zekileri belirliyor

Geometri adina seninle ayni durumdaydim lys bilfen geometri aldim cozmedik soru birakmadim 19 net lys 1 y 1 b ygs de yaptim ki bu yilki geo sorulari efsane zordu harika bir is cikardim bu kitabi tavsiye ediyorum al yapamadiklarini hocaya ya da foruma at ama zor bir kitaptir soyliyim

• quote:

Fizigi kimse yapamadigi icin basit soruyolar ders kitabini okuman yeterli cidden ama lys fizigk ezber kisimlari seni ileri atar herkes onlari kucumser calismaz 6 soru 6 sorudur ezberle coz yani

yav hocam nasıl diyeyim ygs matematiği yapamıyorum lys matematikte şenol hocadan bi polinom çalışmıştım anladım lys matematik daha kolay gibi geldi bana tabi çalışmadan olmazda ne bileyim işte öyle geldi :D birde şunu hep merak etmişimdir ygs matematikte 20 25 net arası yapan kişiler lys matematikte 35 hatta 40+ yapıyor bu neden böyle acaba ? birde kalıp soru dediğiniz nedir anlayamadım böyle şeylere biraz yeniyim hiç ders çalışan biri değildimde kusuruma bakmayın
  • quote:

yav hocam nasıl diyeyim ygs matematiği yapamıyorum lys matematikte şenol hocadan bi polinom çalışmıştım anladım lys matematik daha kolay gibi geldi bana tabi çalışmadan olmazda ne bileyim işte öyle geldi :D birde şunu hep merak etmişimdir ygs matematikte 20 25 net arası yapan kişiler lys matematikte 35 hatta 40+ yapıyor bu neden böyle acaba ? birde kalıp soru dediğiniz nedir anlayamadım böyle şeylere biraz yeniyim hiç ders çalışan biri değildimde kusuruma bakmayın

Ygs mat bilfen alip cozmeye basla yararini gorursun cidden ben nedense hep bilfen cozdum ben ygs de tokezlemeseydim su an hacettepedeydim ahh

Biraz da merak isi açıkçası ygs ye kimsenin calisasi gelmez ondan zordur ygs icin bir de cep kitabi deneyebilirsin kisayollar falan ve yapamıyorum demek icin cok erken yilbasin dan sonra yapamiyorum diyosan hala mezuna kalirsin

Kalip soru mesela ozel tanimli fonksiyonlarda belirli 10 sekil var her denklem bir sekle ait denklemi gordugun an kafanda sekil canlanir mesela mutlak degerli bir ifadenin sekli z ye benzer direk siklari eleyebulirsun tabi bu konulari gormemissindir d aha

hocam ben daha fem konu özetliyi çözemedim bilfen nasıl çözücem bu arada kalıp soru yani soru tipi demek değil mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.