Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Tavsiye verebilecek birisi var mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
163
Tıklama
Konunun Etiketleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    0 Mesaj
    Öncelikle merhabalar.Ben geçen sene Ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesinde maliyede okuyordum.fakat bölüme bir türlü ısınamadım ve ara donemde bıraktım daha sonra içimde ukde kalan bilgisayar mühendisliği için tekrar hazırlandım.kırıkkale bilgisayara bu sene yerleştim.Sorunum şu ki kime siyasal bilgilerden geldiğimi söylesem "manyakmısın o okulu neden bırakıp mühendisliğe geldin " tarzı cevaplar alıyorum.bu da benim şevkimi tamamen kırıyor.sizce de hata mı yaptım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Emin olun herkes başkasının tercihine kendisine göre yorum yapıyor. Siz sadece kendinize, ne yapmak istediğinize odaklanın. Başkalarının düşüncesi ile bölüm tercihinizi sorgulamamanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emou -- 30 Kasım 2019; 19:17:52 >
    |
    |
    Zamanında Mülkiye en kaliteli eğitimin verildiği yerdi ama maalesef içi tamamen boşaltıldı eğitim kalitesi düştü. Bu yüzden ben olsam çok üzülmezdim artık siyasi bilgiler anlamında yerini boun bilkent gibi okullara kaptırdı. Ama şöyle de bir durum var yerinde olsam bilgisayar mühendisliğini en azından Ankara, İstanbul gibi yerlerde okumaya çalışırım. Staj olanakları çok daha fazla. Bilgisayar mühendisliği okey ama Kırıkkale'de Bilgisayar mühendisliği dersen bi' durur sorgularım.
    |
    |
    Evet benim de içimdeki sıkıntı tam olarak bundan kaynaklanıyor fakat ben tm çıkışlıydım ve geçen sene yarım dönem hazırlanıp girdim sınava 1 sene daha kaybetmeyi göze alamadığım için burayı yazdım.

Staj bakımından Ankara-İstanbul avantajlı fakat sonuçta stajları okullar ayarlamıyor. Ankara'da staj yapmanı engelleyecek bir durum değil Kırıkkalede okumak. Eğer Ankara'da kalacak yerin varsa her türlü staj yaparsın uygun bir yer bulursan.
    |
    |
    ozil1138 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Not ortalamanı yüksek tutarsan sıkıntı çıkmaz.
    |
    |
    ozil1138 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    kardeş bence hayatının hatasını yapmışsın.Bilgisayar mühendisleri hep işsiz geziyor.Siyasal en azından bir markadır.Siyasaldan çıkıp da işsiz olanı görmedim hiç.ama bilgisayarcıların yarısından çoğu işsizdir.Üretmeyen ülkeyiz bunu kafanıza sokun artık.
    |
    |

|
    |
    ben de 2015 sbf kamu girişliyim üstelik sıralama olarak baya yüksek 15k ile falan girmiştim benim girdiğim zamanda da bölümüm 25k kapatmıştı şimdi baktım o da 36k olmuş kontenjan azaltılmış vs buna rağmen bu bölümler düşüşte. neyse sözün kısası ben de sbf kamu bıraktım. şimdilik pişman da değilim. için rahatlayacaksa yani senin bölümden daha yüksekte alan bi bölümdü benim bıraktığım.
    kafa uyuşmadıysa yapacak bir şey yok. ben de 1 sene hazırlık 1 sene de okula gittikten sonra bırakmıştım. sana orası bırakılır mı diyenlerin en ufak bi fikri bile yok okulla veya senin düşüncelerinle ilgili. yolun açık olsun. dediğim gibi kafana takma yoluna devam et.
    Hocam okul hakkında konuşanların eskiyi baz alarak konuştuğunu düşünüyorum.Okul güzel bir entellektüel birikim sunuyor evet fakat bunların kaçı iş hayatında artı sağlar.ayrıca tam bir kpss mantığıyla dersler işleniyor.Yani bir nevi 4 yıllık kpss kursu gibiydi.

|
    |

Orijinalden alıntı: dodofran

kafanı takma yoluna devam et. baktım sıralamalara geçen sene 60 bin bu sene 80 binle almış sbf maliye.
    ben de 2015 sbf kamu girişliyim üstelik sıralama olarak baya yüksek 15k ile falan girmiştim benim girdiğim zamanda da bölümüm 25k kapatmıştı şimdi baktım o da 36k olmuş kontenjan azaltılmış vs buna rağmen bu bölümler düşüşte. neyse sözün kısası ben de sbf kamu bıraktım. şimdilik pişman da değilim. için rahatlayacaksa yani senin bölümden daha yüksekte alan bi bölümdü benim bıraktığım.
    kafa uyuşmadıysa yapacak bir şey yok. ben de 1 sene hazırlık 1 sene de okula gittikten sonra bırakmıştım. sana orası bırakılır mı diyenlerin en ufak bi fikri bile yok okulla veya senin düşüncelerinle ilgili. yolun açık olsun. dediğim gibi kafana takma yoluna devam et.
    kardeşim isterse 200 bin ile alsın adı var. mülkiye bırakılır da bilgisayar okunur mu hiç?

• Yüzbaşı
    840 Mesaj

aynen kardeşim adı var. sadece o kaldı çünkü.
    ben bizzat mülkiyenin en prestijli bölümünde okumuş içerden biri olarak konuşuyorum sen kim olarak konuşuyorsun? içerdeki derslerin işlenişinden olağanüstü hal döneminde çıkarılan khk'larla vurulan darbelerden, akademisyenlerin görevden alınmasından haberin var mı? bu konularda bilgin var mı yoksa mülkiye abi yeaa diyerekten mi yorum yapıyorsun? 200 binlik yerin adı olsa ne yazar? kimse sana mülkiyeyi bitirdiğin için iş vermez kimse sana mülkiyeli olduğun için ayırcalık tanımaz. gene sınavlara girersin kpss ye girersin dil kasarsın kendin yaparsın ne yaparsan.

ha bu demek değil ki yazmayın. o sıralamada daha iyi bir yer olmuyorsa yazın tabii.
    yozgatta sivasta iibf okumaktan iyidir. sbky için konuşacak olursam ben girdiğimde de şimdi de tr de 3. sıradaydı. bilkent ve odtünün arkasında. bilkent tutmuyordu benim odtü de ingilizce olduğu için yazmamıştım. tutan buraları yazsın zaten buralar olmuyorsa da gidip puanını heba etmez kimse zaten yazar mülkiyeyi. burda konu başka. mülkiye bırakılıp bilgisayar mühendisliğine geçilir mi? evet babalar gibi geçilir. ilgin isteğin o yöndeyse kralı da olsa bırakılır ki dediğim gibi mülkiyenin adı var artık sadece. benim düşüncem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 8 Aralık 2019; 23:10:23 >
    |
    |
    fatihtkdmr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
4,063
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.