Şimdi Ara

Tavsiye; Tp-Link Archer c80 Alınır mı? Sizin tavsiyeniz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi. Ev ağıma orta-üst düzey aralığında wi-fi desteği ve ağ paylaşımını üstlenecek bir router arayışındayım. 100mbit fiber bağlantım mevcut ve sol modemin kapasitesi de malum.

Bütçe aşağı yukarı 700tl gibi civarında.
    Ev ortamı cihaz kalabalığı epey fazla. Tv, media oynatıcı, laptoplar, pc ve 3-4 telefon aynı anda bağlanacak.

Benim için en önemli faktör uygulama ve yönetimi kolay, gigabit ethernet bağlantılı ve menzili iyi.

Bu router her ne kadar tecrübe etmiş olmasam da; c7'nin biraz modifiye edilmiş hali gibi görünür ve c7'den tek eksiği usb..
    İşlemci, ram ve rom kapasitesi detaylarını bulamadım.

Asus ürünlerine daha çok yatkındım arayışlarım da bu yöndeydi.Fakat nedendir bilinmez fiyatlar archer c80 muadillerinde el değmeyecek seviyeye tırmanmış.Sanırım döviz sağ olsun demek düşer bu duruma.

Unutmadan;
    Ürünün kendisi Link
    Hepsiburada Fiyatı Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4RLB0RO -- 10 Mayıs 2020; 0:36:32 >

• Konu up
  • Fritzbox 74xx 75xx serisi bulabilirseniz alın, kafanız rahat etsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibaba

Fritzbox 74xx 75xx serisi bulabilirseniz alın, kafanız rahat etsin
    Yanıtınız için teşekkürler fakat AVM ürünlerinin ülkemizde herhangi bir distribütörü olduğunu sanmıyorum.

Hem ayrıca bu tip döviz endeksli yüksek fiyatlı ürünlere gelesiye kadar Fritzboxtan çok daha kullanışlı ağ ürünleri ülkemizde mevcut.
    Örnek vermek gerekirse; Synology rt2600ac, Cnet'in wifi router serileri, Linksys router serileri ve elbetteki Asus.

Wifi 6 ax serisine uzunca bir müddet ihtiyacım olmayak.
    Benim isteğim wifi 5 performansı iyi ve ev ağını kendi başına başarılı bir şekilde yönetecek bir f/p ürünü bir ağ cihazı.
  • 10 yıl güncelleme veren yazdığınız support ticket ına 1 günde cevap veren başka marka var mı bilmiyorum. Ben 12 yıl önce tanıştım, o zamandan beri bir çok model / marka da test ettim. Bana arayüzü ve extra özellikleri çok kullanıcı dostu geliyor. Harici anten olmaması da güzel, zira çok da fark etmiyor.

TR desteği en güçlü marka gördüğüm kadarıyla TP Link.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibaba

10 yıl güncelleme veren yazdığınız support ticket ına 1 günde cevap veren başka marka var mı bilmiyorum. Ben 12 yıl önce tanıştım, o zamandan beri bir çok model / marka da test ettim. Bana arayüzü ve extra özellikleri çok kullanıcı dostu geliyor. Harici anten olmaması da güzel, zira çok da fark etmiyor.

TR desteği en güçlü marka gördüğüm kadarıyla TP Link.

Kolay gelsin.
    Çok teşekkür ederim. Bilmiyorum daha önce tecrübe etmediğim için bir yorumda da bulunamıyorum fakat markanın marka değeri ve bilinirliği açısında Almanya'da epey güvenilir olduğunu biliyorum.

Fakat dediğim gibi.Benim aradığım daha çok bütçe dostu bir cihaz.
    Ve bu Tp-Link'in Archer c80 hakkında pek fazla bilgiye ulaşamadım. Sanırım yeni çıkan güncel modellerden bir tanesi.

Bu yada en azından c7 modelini kullanıp, tecrübe etmiş birilerinin tavsiyesi ve avantaj-dezavantaj yönlerini tartışabileceğimiz bir konu başlığı açmak istemiştim.

Yoksa yorum gelsin - gelmesin bugün yarın sipariş geçeceğim gibi duruyor. Araştırmalarım sonucu bu fiyat uygunluğunda başka bir cihaz bulamadım.
  • iş görür çok iyidir pahalı gelmiyorsa alınır...
  • Konu takibi için;

Keenetic Viva kn-1910 serisi ürünü bugün sipariş geçtim.
    5 adet Gigabit port, 400'e 867 toplamda 1300mbit wifi ve Amplifier 2x2 Mu-Mimo var.
    Yalnız c80'den artılarını sayacak olursam; WPA3, Beamforming, 2 Adet USB portu ve ek Keenetic ürünleri ile kendi ekosisteminde MESH ağı kurabilme imkanı da tanımakta.

Merak edecek arkadaşlar için; Hb İndirimden 390 TL gibi makul bir ücrete bugün temin ettim.Kargonun gelmesini beklemekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4RLB0RO

Konu takibi için;

Keenetic Viva kn-1910 serisi ürünü bugün sipariş geçtim.
    5 adet Gigabit port, 400'e 867 toplamda 1300mbit wifi ve Amplifier 2x2 Mu-Mimo var.
    Yalnız c80'den artılarını sayacak olursam; WPA3, Beamforming, 2 Adet USB portu ve ek Keenetic ürünleri ile kendi ekosisteminde MESH ağı kurabilme imkanı da tanımakta.

Merak edecek arkadaşlar için; Hb İndirimden 390 TL gibi makul bir ücrete bugün temin ettim.Kargonun gelmesini beklemekteyim.
    archer c80 alsan daha iyiydi. Neyse hayırlı olsun. Bende meraktan test etmek için archer c80 sipariş verdim. Gelince inceleme yapıp siteye ekleyeceğim.
  • Hocam tplink archer c80 router geldi. İnanılmaz bir modem bende archer vr600 vardı. Evim 110m2 2 oda 1 salon ve sondaki odalarda balkonda vs çekmiyordu. Bu modem evin heryerinde çekiyor ve vr600 ün çekmediği yerde 100mbit hızı 89 mbit olarak verebildi. Oyunlarda hafif ping vardı onuda çözdü. Superonline gponda çok çok iyi değerler verdi. Elimdeki vr600 modemi hemen satışa koydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Hocam tplink archer c80 router geldi. İnanılmaz bir modem bende archer vr600 vardı. Evim 110m2 2 oda 1 salon ve sondaki odalarda balkonda vs çekmiyordu. Bu modem evin heryerinde çekiyor ve vr600 ün çekmediği yerde 100mbit hızı 89 mbit olarak verebildi. Oyunlarda hafif ping vardı onuda çözdü. Superonline gponda çok çok iyi değerler verdi. Elimdeki vr600 modemi hemen satışa koydum.
    Hayırlı olsun.
    Benimde bugün öğlen geldi Viva. Kurulum ve kullanım şuan için başarılı.
    Ağ dağıtımı, paylaşımı, kısıtlama-sınıflandırma ve reklam engelleme gibi eklentileri gayet güzel ve kullanışlı şuanda.
    Ev biraz büyük, uzunlamasına ve tek kat. (150m2'den biraz daha)
    Ek Keenetic ürün ile kendi arasında ekosistem kurulumu ile MESH yapılandırması yapılabilmesi çok hoşuma gittiği için öncelikle Vivayı aldım. Şuan tam evin ortasında olmasına rağmen tüm evi kapsıyor ve kendi içerisinde, router'a yakınlığa göre 5Ghz ve 2.4 Ghz olarak sorunsuz transferleri gerçekleştiriyor tek başına.

Ek cihaz aldığımda bu sorunda tamamen ortadan kalkacağına eminim.

Ha, unutmadan. Routerda şuan biraz ısınma sorunu gözlemledim. Ancak dokunulduğunda belirginleşiyor ve problem çıkartacak kadar çok fazla bir sıcaklık söz konusu değil.

Şimdilik deneyimleyip göreceğim. İlerleyen zamanlarda tekrar konuyu güncelleyeceğim.
  • M4RLB0RO kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İşinizi gördüyse süper güle güle kullanın. Modemlerin routerların doğası gereği ısınıyorlar şimdiye kadar hangi modemi kullandıysam hepsi çok ısınıyordu ama sorun çıkartmıyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Hayırlı olsun. İşinizi gördüyse süper güle güle kullanın. Modemlerin routerların doğası gereği ısınıyorlar şimdiye kadar hangi modemi kullandıysam hepsi çok ısınıyordu ama sorun çıkartmıyorlardı.
    Haklısınız, teşekkür ederim.
    SuperBox modem kullanıyorum 2 yıldır. Şuana kadar ısındığınız hiç ama hiç görmedim.
    Yalnız dediğiniz doğru, xDsl ve Fiber modemlerin hemen hemen hepsinin ısınması gayet normal.
  • Hocam router/modem alırken 3. parti firmware'ler tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol etmenizi öneririm. C7 hem openWrt hemde DD-wrt tarafıdan destekleniyor. Bu sayede cihazınızı yazılımsal olarak her türlü extend edebiliyorsunuz. Örn OpenVPN client kurulabilmesi gibi
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Hocam Aradan 2 yıl geçmiş ama son durum nedir kullanıyor musunuz veya kullandığınız süre içerisinde bir sorun yaşadınız mı c 80'i

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.