Şimdi Ara

Tavsiye - Termosifon mu şofben mi? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
7
Favori
262.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben termodinamik 60 lt çelik çift kazanlı termosifon aldım ve suan için çok memnunum yaklaşık 2 ay oldu alalı..hemen hemen 19 dereceye düştüğünde çıkıyorum ama yine de su soğuk gelmiyor..tavsiye ederim ama yine de almadan önce siz kendiniz de araştırın..
  • Süsler kullanıyoruz bir kaç senedir bir sorun görmedim. Burada bu markadan pek bahsedilmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Süsler kullanıyoruz bir kaç senedir bir sorun görmedim. Burada bu markadan pek bahsedilmemiş.

Forum bu sayfadan ibaret değil kardeş aratırsan bir sürü süsler yazısı görürsün armut piş agzıma düşcüm.
  • bügün gittigim bir bayi hem termodinamik hemde ariston vede demirdöküm satıyor. termodinamiklerin sattığı kişilerden hep problem geldiğini söyledi. aristonu tvsiye etti kend evindede aristn 80 lt kullanyormuş. demirdökümde en çok sattığım ürün dedi bende kararsız kaldım.
  • hakanca69 H kullanıcısına yanıt
    Termodinamik i nerdeyse bir yıldır kullanıyorum. Herhangi bir sorun yasamadım. Bir de termostatik batarya aldım. Böylece duş sırasında su sıcaklığı hiç değişmiyor. Termodinamik 80 litrelik , 50 derece ayarında tutuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evimde Güneş Enerjisi var, Afyon'da yaşıyorum
    Kışın 3-4 ay kullanmak için Termosifon almaya karar verdim
    Ariston,baymak ve termodinamik markaları için yazılanları okudum
    Afyon Demirdöküm Servisine gittim, kafam yattı bu markaya
    Siz ne dersiniz?
    http://www.gold.com.tr/demirdokum-dt3-80d-dijital-titanium-80-litre-termosifon_u
    Almışken bunu alayım diyorum?
    Bugün alacağım, acele yardım lütfen
  • Arkadaşlar herkes termosifon eco mod da kalsın hiç kapatma diyor ama benim evde ne klima çalışır ne başka birşey.. Hafta 2 kere çamaşır ( kısa program ) 1 kere de bulaşık makinesi çalışır.. Her ay bu termosifon yüzünden 100 TL elektrik geliyor. Sabah gidip akşam 8 de geliyoruz eve... Bana çok yüksek geldi. Ben artık termosifonu kapatıyorum. Duşa gireceğim zaman yarım 45 dakika öncesinden takıyorum şu ısınıyor duş ile işim bitince kapatıyorum.

Henüz elektrik faturası gelmedi ama daha düşük geleceğine inanıyorum
  • Sizler nasıl elektrikli alet kullanıyorsunuz anlamıyorum.
    Ben iki klimayı 24 saat hiç kapamıyorum.
    Termısifon 24 saat açık.
    Çamaşır makinesi her akşam en az iki kere çalışır.
    Bulaşık makinesi bir gün çalışır bir gün çalışmaz.
    Çaymatik en az 15 saat açık.
    Fırın iki günde bir full.
    Ütü full.
    Üç tv, iki bilgisayar en az 15 saat açık vb. gibi herşey elektrikli.
    Buna rağmen en fazla gelen fatura şubatta 336 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamaşır makinesi hafta sonunda hiç dutmaz ( yazın dahada fazla )
    7 kW harcayan baymak ani su ısıtıcı hergün illaki çalışır
    Bulaşık mak. 2 günde 1
    Buzdolabı tıka basa dolu şekilde ne yüksek ayarda çalışıyor
    102 ekran led tv + 55 ekran tüplü tv hep çalışıyor
    Gelen faturalar 80-120 arası değişiyor

• Mat35 kullanıcısına yanıt
    Bu kadar tüketime bu elektrik çok iyi..

Ben saatimden şüpheleyim.. Yeni saat takıldı , takıldıktan sonra elektril parası inanılmaz arttı.
  • Termosifon konusunda ECA MI DEMİRDÖKÜM MÜ DAHA İYİ

• Evin dışına termosifon için dolap yaptım fakat dışarıda sorun yaşarsın dediler. Elektrikli mi tüpümüz henüz karar vermedim.lütfen bilen varsa yorumunu bekliyorum

• termisifon tabi ki de. daha verimli
  • Arkadaşlar merhaba. Vestel marka 65 lt termisjfon kullanıyorum. Sıcaklık ayarı 40 derecelerde sabitledim!

Ekranlı ve bu sabah banyoya girdiğimde ayarı ellemedigim halde 65dereceye yükselmiş..? Düşürmeye çalıçalıştığımda ekrandaki sıcaklık göstergesi daha da yükseliyor!
    2-3 haftalık daha, ayrıca ventilinden de şu kaçırmış normal heralde... Bu durum normal midir, yoksa servis mi çağıracağım?

• Bende demirdokum titanium dt2 var s mi d mi bilmiyorum. Digital gostergesi olmayandan. 2008 de evlenirken aldim. Isim geregi 2011 de denizliden bitlise 2012 de bitlisten izmire 2013 te tekrar izmirden bitlise ve 2014 haziranda yine izmire esya ile tasindi. Bu da 5 kez montaj ve demontaj demek. Eko ustu hic kullanmadim gerekcem hem ekonomik olmasi hemde su tam sicaktayken soguk su katma ihtiyaci olmasi bana gereksiz gelmesi. Hergun dus alinir evde ve 3 kisiyiz. Klimasiz elektrik faturam ayda 70 tl. Tv en az 8 saat. Esas sormak istedigim sunlar. 1. Rezistansi nerden bulurum 2. Rezistansi degistirmelimiyim yada cikarip kimyasallarla temizlemelimiyim. Cunku arizasi suan yok ama eminim performans dusuklugu vardir kireclenmeden dolayi. 3. Ugrastigima degmezmi serviste gayet ekonomik degistirirmi.
    Not: Delinme falan hikaye. Safahati anlattim. Daha ne olsun. Saygilar

• demirdokum 80 lt lik termosifon tavsiyesi olan var mi?

butce 450 tl, onerilerinizi bekliyorum.

• x571 X kullanıcısına yanıt
    Yanlış alintilama

• quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Arkadaşım 6 ay öncesi HB indirimli olarak 65litrelik Demirdöküm marka Titanyum termosifon aldık.Servisin kurulumundan sonra tavsiyesi 2 yılda bir anot ve iç temizliği yaptırdığınız takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız dediğiydi.Kullanım rahatlığı bakımından oldukça pratik anında sıcak su ihtiyacınız elinizin altında ayrıca elektrik faturasını kabartacak kadar bir maliyet getirmiyor şahsen ortalama 10tl civarında bir fark oluşturdu

selam

termosifonun durumu nedir? hala çalışıyor mu?memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Arkadaşım 6 ay öncesi HB indirimli olarak 65litrelik Demirdöküm marka Titanyum termosifon aldık.Servisin kurulumundan sonra tavsiyesi 2 yılda bir anot ve iç temizliği yaptırdığınız takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız dediğiydi.Kullanım rahatlığı bakımından oldukça pratik anında sıcak su ihtiyacınız elinizin altında ayrıca elektrik faturasını kabartacak kadar bir maliyet getirmiyor şahsen ortalama 10tl civarında bir fark oluşturdu

selam

termosifonun durumu nedir? hala çalışıyor mu?memnun musunuz?

Arkadaşım maalesef evi değiştirdiğim için bir fikrim yok.

• İhlas marka şofben kullaniyorum memnunum tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.