Şimdi Ara

Tavsiye sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle belirteyim, güncel teknolojilere çok vakıf değilim, bilmediğim şeyler olabilir. Bu tabiri caizse çömezlikle itopya'dan şöyle bir sistem dizdim:

Tavsiye sistem

Tek tek bileşen bazında genelde iyi yorumlar almış ürünler. Oynayacağım oyunlar da BF5, Rainbow Six Siege, PUBG gibi oyunlar şimdilik. 4K'da oynamayacağım zaten sisteme dahil ettiğim monitör de 4K destekli değil. 1080p'de Ultra'da FPS düşüşü yaşamayayım, darboğazdır, aşırı ısınmadır olmasın yeterli. Gerekirse daha sonra ufak ufak upgrade edebilirim.

Merak ettiklerim:

- 600 Watt PSU bu sistemi besleyebilir mi?
    - 1660ti belki bir 2070 falan değil ama güncel, iyi bir kart. Ryzen 5 2600 darboğaz yapar mı? (Yapmaz diyorlar gerçi de burada da sormuş olayım)
    - Birkaç sene sonra upgrade yapmak istersem anakartı değiştirmem gerekir mi, anakart yeterince güncel bir model midir?
    - İşlemci ile stok fan geliyormuş ama ben ayrıca bir işlemci soğutucu ekledim. Kasanın da kendisinin 4 tane fanı var görünürde. Oyun sırasında kasa sıcaklığı yüksek olur mu?
    - Şunu alma onun yerine bunu al diyeceğiniz herhangi bir parça var mı?

Teşekkür ederim.

• Bu arada belirtmeyi unutmuşum, sistemin fiyatı 7150 TL.
  • Monitör dahil alınabilir bir sistem belki r5 3600 seçimi yapılabilir yada ekran kartı rx5700 e terfi ettirebilinir. darboğaz konusunda sıkıntı yaşamazsın o psuda o sistemi rahatlıkla besler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.