Şimdi Ara

tavsiye etiğinizi vakıf üniversiteleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: onurfsı

quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

istanbul tıcaret fıyat bakımından ıyı evet gecen sene 10 mılyadı bu sene zam yaptılar... arkadaslarım var egıtım acısından memnunlar ... kampus bakımından 0 yalnız. ama yapcak bısy yok egıtım oncelık ve sart

burslusu yok galiba

evet yokmus .http://2008osyspuanlari.osym.gov.tr/tablo4.aspx

burdan ara hemen bolum olarak. bılıosundur gercıde ben hatırlatıyım genede. uluslararası ılıskıler bıde bunun dısında uluslararası ılıskıler ve AB bu sekılde de ara. ne farkı var bılmıorm ama

• quote:

quote:

quote:

istanbul tıcaret fıyat bakımından ıyı evet gecen sene 10 mılyadı bu sene zam yaptılar... arkadaslarım var egıtım acısından memnunlar ... kampus bakımından 0 yalnız. ama yapcak bısy yok egıtım oncelık ve sart

burslusu yok galiba

evet yokmus .http://2008osyspuanlari.osym.gov.tr/tablo4.aspx

burdan ara hemen bolum olarak. bılıosundur gercıde ben hatırlatıyım genede. uluslararası ılıskıler bıde bunun dısında uluslararası ılıskıler ve AB bu sekılde de ara. ne farkı var bılmıorm ama

işltmenin %50bursluları arttırıyorum hiç ışık okan vs.. onların isimleri çıkmıyor onlarda olması lazım %50 burs

• Valla ben Maltepe'yi seçtim mutluyum, Yeditepe de iyidir Bahçeşehir de ama Maltepe daha ucuz. Bir de Bahçeşehir'in yarı burslusu yok.
  • izmirdeki vakıf üni. nasıl bilginiz var mı ???
  • valla izmirde ekonomi üni. başlıcam anca seneye tavsiye verebilirim beklersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: pazz

valla izmirde ekonomi üni. başlıcam anca seneye tavsiye verebilirim beklersen

kont. doldu mu ki
  • tam emin değilim bakmadım. ama doldu diye duymuştum. ( tabi yanlış bir duyum olma ihtimali war)
  • quote:

tam emin değilim bakmadım. ama doldu diye duymuştum. ( tabi yanlış bir duyum olma ihtimali war)

hımmm anladım.
  • İzmir'de 3 tane vakıf üniversitesi var;Ekonomi,Yaşar ve İzmir.

İzmir Üniversitesi bu sene açıldı puanları bu yüzden Ekonomi'ye göre daha düşük,burslu giden bir arkaadasım oldu Uluslararası İlişkiler bölümüne ki puanı da iyi değildi.

Ekonomi Üniversitesi'nin bu yılki fiyatı 8000$ olarak belirlendi,ucuzluk yönünden bunu tavsiye edebilirim ancak buranın burslu kontenjanlarının puanları diğer ikisine göre daha yüksek,çalısman gerekecek biraz gelmek istiyorsan,ayrıca çok iyi bir üniversite her yönüyle tavsiye ederim.

Yaşar Üniversitesi'nin de puanları düşük oraya da girebilirsin burslu istiyorsan.

Ancak bu 3 üniversite içinde en iyisi kesinlikle Ekonomi'dir.
  • quote:

17 milyar maltepe'ye vereceğime giderim yeditepe yada kadir has'a kat kat iyidir

Benim üniversiteyle işim kalmadı artık anadoluluyum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snsnc -- 20 Ağustos 2008; 13:29:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: #Unique

İzmir'de 3 tane vakıf üniversitesi var;Ekonomi,Yaşar ve İzmir.

İzmir Üniversitesi bu sene açıldı puanları bu yüzden Ekonomi'ye göre daha düşük,burslu giden bir arkaadasım oldu Uluslararası İlişkiler bölümüne ki puanı da iyi değildi.

Ekonomi Üniversitesi'nin bu yılki fiyatı 8000$ olarak belirlendi,ucuzluk yönünden bunu tavsiye edebilirim ancak buranın burslu kontenjanlarının puanları diğer ikisine göre daha yüksek,çalısman gerekecek biraz gelmek istiyorsan,ayrıca çok iyi bir üniversite her yönüyle tavsiye ederim.

Yaşar Üniversitesi'nin de puanları düşük oraya da girebilirsin burslu istiyorsan.

Ancak bu 3 üniversite içinde en iyisi kesinlikle Ekonomi'dir.

ben ek yerleştirmede yazacağım %50bursluları tabi dolmamışssa.. ewet bnm de araştr. göre ekonomi daha iyi.

• quote:

ben ek yerleştirmede yazacağım %50bursluları tabi dolmamışssa.. ewet bnm de araştr. göre ekonomi daha iyi.

ekonomi'de %50 burslu bölüm yok. kontenjanlarda dolmuş zaten.

http://oim.ieu.edu.tr/wp-content/WEBE%20TABAN%20PUANLAR.pdf
  • quote:

Orjinalden alıntı: GebereJackson

Valla ben Maltepe'yi seçtim mutluyum, Yeditepe de iyidir Bahçeşehir de ama Maltepe daha ucuz. Bir de Bahçeşehir'in yarı burslusu yok.

mutlu olman ıcın cok neden var ıcın rahat olsun gayet guzel okul . egıtım acısından da cok memnun kalıcan.

bahcesehırın fıyatlandırması sacma taksıt arttıkca fıyat farkı koyuyolar o yuzden pahalıya gelıyor. 7tepede cogu bolum 15 bın ytl... dıs tıp muhendslk mımrlık 18 ve daha yukarısı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

quote:

17 milyar maltepe'ye vereceğime giderim yeditepe yada kadir has'a kat kat iyidir

tercıh meselesı tabı neye gore ıyı oldugu tartısılır kısıden kısıye gore degısır tercıh yapanların helekı para verıp okuycak olanların ıyı arastırması gerek.bende zamanında arastırdım ozel yetenekle gırmıstım ıkı unıversıteyı kazandım bahcesehır ve maltepe ıkısını ıstıodum bı tek. maltepe daha agır bastı ve cok memnunm.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

quote:

tercıh meselesı tabı neye gore ıyı oldugu tartısılır kısıden kısıye gore degısır tercıh yapanların helekı para verıp okuycak olanların ıyı arastırması gerek.bende zamanında arastırdım ozel yetenekle gırmıstım ıkı unıversıteyı kazandım bahcesehır ve maltepe ıkısını ıstıodum bı tek. maltepe daha agır bastı ve cok memnunm.

mutluysan sorun yok dostum..
    nerelerdesin görüşemiyoruz ?

• maltepe nin %50 işlt. ikt. tutuormuş ya yazsam iyiymiş yaa.
  • walla aranızda ekonomi üni. arkadaşlar warsa şöle bi ön bilgi geçse , yada herhangi bir tavsiyerileri warsa, üniversitenin olumlu olumsuz yönleri işte ne denk gelirse biraz bilgilendirirseniz çok memnum olurum.
  • quote:

walla aranızda ekonomi üni. arkadaşlar warsa şöle bi ön bilgi geçse , yada herhangi bir tavsiyerileri warsa, üniversitenin olumlu olumsuz yönleri işte ne denk gelirse biraz bilgilendirirseniz çok memnum olurum.

Ben mimarlık son sınıfa geçtim İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde. Burslu okuyorum. Olumsuz yönü olarak, kampüsün küçüklüğü diyebilirim. Ama etrafta vakit geçirilecek çok mekan var. Yani önemsiz bir ayrıntı. Olumlu özellikler ise çok bana göre. Eğitim tamamen İngilizce. İkinci yabancı dil zorunlu. Ben bu yönden çok memnunum. Özellikle bizim Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde birçok yabancı hoca var. Yani yabancı dilimizi kullanma ortamı var. Bunun dışında teknik imkanlar falan ortalama bir devlet üniversitesine göre daha iyidir sanırım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.