Şimdi Ara

Tavşan alacağım kaç günde kesilecek duruma gelir ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
25.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam yazıktır , günahtır yav okurken içim acıdı madem çok tadına bakmak istiyorsun git tanıdığın avcı varsa ya da öyle kişilere rica et bi tadına bak bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mac2cryme

quote:

Orijinalden alıntı: Infidel_

quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

ya yazık canilik yapmayın tavuk falan alın kesin bari.

Tavşanın canı canda tavuğunki patlıcanmı?

tavuga bakarsan sadece et'dir. bir amacı yoktur ve insanların beslenmesi için yaratılmıştır. tavşan aynı şekilde değildir ve insanların besleyip yenmesi için değil eko sistem içindir. bilmeden ve düşünmeden yorum yapmayalım. komik duruma düşmeyelim.

kuş gribinden dolayı tavukları öldürdüklerinde kenelerin artmasıda sadece bi tesadüf zaten tavukların ekosistemle ne alakası olur ama dimi

• Tavuğa yazık değil mı tawşan daha guzel dıye onu kesmeye karsı olanlar zawallı tawukta ndn demıyor zawallının hergun yawrusunu çalarlar gun gelır etını yer ınsan oğlu ama ona dıyer hayvanlar kadar saygı gostermez

• komşumuz tavşan çiftliği gibi orta büyüklükte biryer yaptı.Yaklaşık 3 ay önce 100 civarı tavşan atmıştı içine.6 ay sonra sayıları artınca teker teker kesip restaurantlara satacakmış kilosu 10 liradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muse00

Tavuğa yazık değil mı tawşan daha guzel dıye onu kesmeye karsı olanlar zawallı tawukta ndn demıyor zawallının hergun yawrusunu çalarlar gun gelır etını yer ınsan oğlu ama ona dıyer hayvanlar kadar saygı gostermez

Bir de Türkçe konuşsan...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Cooper

quote:

Orijinalden alıntı: ArFa_

Nasıl kıyıp da keseceksin bu hayvanı

Tavşan alacağım kaç günde kesilecek duruma gelir ?

lan bu yenir mi ya

bu atavşanlar yenzmez evcil tavşan bu yabani tavşan yenir... bizim burdaki köylüler besliyo yemiyorlar çünkü evcil tavşan bunlar...
    bu arada yabani tavşanların eti kuzu etinden daha lezzetliymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAltuns -- 22 Haziran 2010; 10:27:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultimir

quote:

Tavuğa yazık değil mı tawşan daha guzel dıye onu kesmeye karsı olanlar zawallı tawukta ndn demıyor zawallının hergun yawrusunu çalarlar gun gelır etını yer ınsan oğlu ama ona dıyer hayvanlar kadar saygı gostermez

Birde Okuyabılsen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Aranızda duygusal bağ olur, yemeye kıyamazsın.

Aynen
  • Öldürmeye değmez bence eti o kadar lezzetli değil bi de kanı boşalınca el kadar et kalıyo elinde.
  • Kaç günde yetişir bilmem ama tavşan etinin çok lezzetli olduğunu bilirim.
  • gidip petshoptan alma sakın tavşanı onlar evcil tavşandır yenmez
    yabani tavsanlar yenir !
  • Kestikten sonra kanını boşaltıp 1 gün bekletmen gerekiyormuş (komuşmuzun 40-50 tane tavşanı var o söyledi)
  • Konunun etkisinde fazla kaldım heralde dün gece rüyamda tavşan gördüm
  • sen hiç havyan beslememişsin belli. hele tavşan denen bi varlığı hiç beslememişsin. yemek verdiğinde peşinden koşar. yavruyken en ufak bi sıcaklıkta kıvrılır uyur. avcunda bile uyuyakaldığı olur. yanına ters çevirip yatırırsın saatlerce öyle yatar uyandırmaya kıyamazsın. (ben 1 yılda 4 tavşan besledim hiç birine kıyamadım) hatta büyüttüklerimi verirken bile içim sızladı ve kesilmeyeceğinden emin olduğum yere verdim. bunlar 2 tavşanım. beyaz olan çüküsü kahverenginin adı ise 62

ek olarak yaş 19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knsrky -- 22 Haziran 2010; 13:12:53 >

• Tavşan deyince bu geldi aklıma...
    Hep birlikte yeriz artık..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ultimir

quote:

Birde Okuyabılsen ?

Bir de karşımda olsan...

• quote:

Orijinalden alıntı: ©hessmaste®

naber?

Aha Bunu Keserim işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: noteb00k

İnsan kendi beslediği hayvanı kesebilirmi? Büyük ihtimalle hiç hayvan beslememişsindir. Ben çocukluktan beri hayvan beslerim, aileden birisi gibi oluyorlar. Tavşanda besledim. Kucağa aldığında başını omzuna koyan, sıcacık göbeğini öptüren, senin elinden yemek yiyen hayvanı nasıl keserim dersen insanlığından şüphe ederim!!

+ 1

• quote:

Orijinalden alıntı: knsrky

sen hiç havyan beslememişsin belli. hele tavşan denen bi varlığı hiç beslememişsin. yemek verdiğinde peşinden koşar. yavruyken en ufak bi sıcaklıkta kıvrılır uyur. avcunda bile uyuyakaldığı olur. yanına ters çevirip yatırırsın saatlerce öyle yatar uyandırmaya kıyamazsın. (ben 1 yılda 4 tavşan besledim hiç birine kıyamadım) hatta büyüttüklerimi verirken bile içim sızladı ve kesilmeyeceğinden emin olduğum yere verdim. bunlar 2 tavşanım. beyaz olan çüküsü kahverenginin adı ise 62

ek olarak yaş 19

Kaç Paradır Tavşanlar?

• Eğer böyle düşünüyorsan hiç besleme daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.