Şimdi Ara

Tauro 600W- FX 8350 - R9 280X Toxic

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, hali hazırda kullanmakta olduğum R9 270 ekran kartından bir kaç gün içerisinde R9 280X Toxic modeline geçiyorum. Yeni ekran kartıyla birlikte 8350 işlemciyide hesaplarsak mevcut güç kaynağım bu donanım için yeterlimi yoksa mutlaka yeni psu alınmalımı? Overclock vs hiçbirşey yok.

• AVSEQ01.DAT kullanıcısına yanıt
    öncelikle sen söylemeden psu'nu bilemeyiz... ikinci olarak r9 270'ten 280x'e geçmek bence yanlış en azından r9 290 olsa daha mantıklı olur
    edit: 600w yazmışsın görmedim kusura bakma... şimdilik psu değişmene gerek yok gittiği yere kadar kullanmanda fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dismissed_fear -- 17 Mart 2015; 9:36:28 >
  • Tauro 600w psu, 12v kanalından 430w güç veriyor.

R9 280X Tri-X güç tüketimi;

http://www.hwa.com.tr/sapphire-toxic-r9-280x-incelemesi.html/7

Overclock yapmadan kullanırsın, ancak daha güçlü psu ile kullanmanı öneririm.
  • @dismissed_fear Hocam tabiiki bende isterim 290a geçmeyi. Ama bütçe el vermiyor maalesef. 280x toxic 600 liraya alıyorum 2. elden.

@LEON-X Hocam işlemciyide hesaplayınca kurtarıyormu yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En az 700 w 12 v kanalından 30a en az veren bir ürünle kullanmanızı tavsiye ederim
  • Ecelle100lesh kullanıcısına yanıt
    Mevcut power sıkıntı çıkarırmı hocam?

• 7870'ten 7970'e geçmeye ne kadar değmiyorsa bu iki kart da değmez bence hataya düşmeyin para biriktirin yeni seriyi bekleyin PSU + Kart alırsınız
  • 12v kanalından 432w veriyordu sanırım o psu.Sorun çıkartır diye düşünüyorum.Çıkartmasa bile riskli her şekilde.

Ayrıca geçmişken r9 290a geçmek gerek en az.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yeni seriyi bekleyin bence.
  • Hocam ozaman bu sistemi kaldırabilecek f/p power önerebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Mevcut power sıkıntı çıkarırmı hocam?

şöyle sıkıntı yapabilir oyunlarda sisteme reset attırabilir bu yüzden değiştirmeniz sizin açınızdan iyi olur eskişehirdeyim size yardımcı olabilirim power konusunda pm ile iletişime geçelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Hocam ozaman bu sistemi kaldırabilecek f/p power önerebilirmisiniz?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5206

Edit:Daha ucuz bir alternatif olabilir.12v kanalı 540w yalnız.

http://sinerji.gen.tr/zalman-zm600-lx-600w-120mm-fanli-guc-kaynagi-pmu52770

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 17 Mart 2015; 13:59:45 >

• R280x + 8320 O/C ile 1 yıldır kulanıyorum, herhangi bir sıkıntı yok. PSU High Power 560W. 12V kanalından senin PSU kadar güç veriyor. Boşuna masraf yapma.
  • treabacks kullanıcısına yanıt
    ciddimisiniz hocam? Almayayımmı?

• Ciddiyim tabi, akşam eve gidince sistemin yük altında ne kadar harcadığını da fotoğraflarım sizin için.
  • Valla işimi garantiye aldım. Belki gereksiz oldu ama ilerisi içinde olası ekran kartı değişiklikleri olabilir. Vatandan cx750 aldım. Hayırlısı artık.

• pc'yi guc olcere baglayip sistemi tam yuke alarak yapilmis bircok test var. birak 12v kanalini ust seviye bir pc'nin tumuyle cektigi guc tek ekran kartiyla 400 watti gecmiyor. normal kullanim senaryosu bu tuketimin yanina bile yaklasmaz zaten. ayrica verimliligine gore sisteme sagladigi gucten daha fazla ceker sebekeden. sistem 300 watt tuketiyorsa mesela 350 cekebilir. tak kullan abartilara bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 17 Mart 2015; 19:36:23 >
  • Stok kullanımda sorun olacağını sanmam ben ama ekran kartını 290 almak daha iyi olur gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.