Şimdi Ara

Taunus GTS alınır mı nasıldır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
11.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu da inceleyin.... FORD TAUNUS 2.0 GTS MUSTANG

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-taunus-sinifinda-tek-ful-ful-ozel-yapim-93-taunus-1/detay

Arka stoplar Levend, J9 veya 50 NC'nindi herhalde (mi?)

Taunus GTS alınır mı nasıldır

• ön taraf süper gerçekten cidden bu hangi model diye sordum

ancak arka taraf epic fail
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Bunu da inceleyin.... FORD TAUNUS 2.0 GTS MUSTANG

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-taunus-sinifinda-tek-ful-ful-ozel-yapim-93-taunus-1/detay

Arka stoplar Levend, J9 veya 50 NC'nindi herhalde (mi?)

dikine koy J9,diğer türlü levend
  • buldum temiz bi 92 model 3.200 istiyorlar klimalı yakıt durumu nedir acaba
  • Yeni ehliyet alan biri için kullanışsız. Çok benzin yer ve şehir içi kullanım için çok hantal bir araç. Ama şehirler arası kullanım için birebir uzun yolda çok rahat.
  • Net bilgim yok ama çok yakar diyorlar... LPG ile çözülür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Net bilgim yok ama çok yakar diyorlar... LPG ile çözülür...

@set tamam lpg ile çözülür ancak azçok bir rakam olsa 100 km de kaç litre yakar gibisinden
  • Arkadaşımda vardı LPG ile 100 kilometrede 15 litre yaktığını söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeanddead -- 24 Temmuz 2010; 18:20:55 >
  • Şehir içi 15 litre civarı yakar LPG ile, şehirlerarası 10 litreleri oynar.
  • Arkadaşlar bakımlı bir Taunus:

Şehir içi 100 km mesafede 12 lt yakıt yakar.

Şehir dışı 100 km mesafede 7 lt yakıt yakar.

Benim ve çevremdeki bir çok arkadaşın Taunus'u bu şekilde.Yukarıda bahsedelidiği gibi 15 lt yakmaz.15 lt çok fazla.Ama uzun yola çıkın hiç yormuyor.Ne titreşim ne de ses var.Kullanımı zevkli bir otomobildir Ford Taunus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magneetic

Arkadaşlar bakımlı bir Taunus:

Şehir içi 100 km mesafede 12 lt yakıt yakar.

Şehir dışı 100 km mesafede 7 lt yakıt yakar.

Benim ve çevremdeki bir çok arkadaşın Taunus'u bu şekilde.Yukarıda bahsedelidiği gibi 15 lt yakmaz.15 lt çok fazla.Ama uzun yola çıkın hiç yormuyor.Ne titreşim ne de ses var.Kullanımı zevkli bir otomobildir Ford Taunus.

ya 1.6 180 hp insignia onu geçtim focus 2010 titaniumumuz var 4 litre civarında mazot yakıyor

ayrıyeten 15 litre gaz için söylendi sanırım ben samara almaya karar verdim
  • Lada Samara hiç yakmaz, koklar, hatta LPG takarsanız tam bir tasarruf makinesi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

Orijinalden alıntı: set

Net bilgim yok ama çok yakar diyorlar... LPG ile çözülür...

@set tamam lpg ile çözülür ancak azçok bir rakam olsa 100 km de kaç litre yakar gibisinden

Valla kullanmadım taunusu hiç, kullanan arkadaşlar LPG de kaç yakar bilirler. Ancak bi akrabamın taunusu vardı, aracını çok severdi, çok yakıyor derdi ama... Haa birde alt takımları çabuk yıpranıyor derdi...
  • bakımlı bir taunus gts
    ortalama 25kuruş civarında yakar.
    not: arabam taunus gls 2000cc
  • altımda ayıpdır söylemesi 60 bin tl lik audi a4 var ama hayla bazen aklım yolda temiz bir gts gördüğümde alsam mı ikinci araba olarak dursun bir köşede haftasonları biner zevk yaparım diye geçer..
    bu araçları süren bilir bilen bilir bu araçların modelle yılla km ile ilgisi yok bunlar gerçek araba ile sürüş zevki veren araçlar şimdiki yeni nesil gözlerini çok lüks ve iyi araçlarda açdıkları için sürdükleri araçları mükemmel sanıyor ama mükemmel olan motorun sesi direksiyonun hafif inceden o motorun gücünden titretmesi debriyaja basdığınızda motorun sizin vücudunuzun bir uzvuymuş gibi devirlenmesi arabanın hızlanması bunlar başka şeyler bunlar artık yeni nesil hiç bir arabada yok aslında bu tip şeyler yeni nesil araçlarda rahatsızlık gözüyle bakılıyor artık..

benim a4 aracın içinde giderken gittiğini anlamıyorsun bile içeri en ufak bir yol motor sesi hiç bir şey gelmiyor.. amerikalılar eski amerikan klasiklerine american muscle amerikan kası diyorlarya bunlarda biz türklerin kemikli sağlam araçları bu tip araçları hurdalıklarda orda burda köşe başlarında heba etmemeliyiz bence çok yazık olur tekrar ediyorum süren bilir..
  • Taunus "iyi" bir otomobildir. Zamanında 2.8 V6'ya kadar motorları vardı. Bu yüzden fren, direksiyon süspansiyon olarak fiyat arkadaşlarına göre bayağı iyidir. 2.0 GLS -kendi günlerinde- direksiyonu titremeden, doğrusal stabilitesi bozulmadan 200'e kadar çıkabiliyordu.

• 7lt/100km civarı tüketimleri var.
  • Kaloriferi geç ısınır.
  • 90'larda GL/GLS'lerde 4 kollu (live-axle) arka süspansiyonu kaldırıp yerine panhard kolu (çapraz atkı) koydular. Bu da konfordan alıp yük kapasitesine veren bir değişiklik oldu. Yani eskiler daha konforludur.
  • Marşpiyel bölgesinden, omuz hiszasında ön ve arka cam bölgesinden içerden paslanırlar. Bu konuya alırken çok dikkat etmeli.
  • Önü ağır arkası hafiftir. Kalkışlar dikkat gerektirir. Ama öğrenmek için kötü bir özellik değil.
  • Direksiyonu negatif kasterlidir. Eğimi değil yükseklikleri takip eder.
  • selamlar 90 model taunus gts kullandım 4 seneye yakın. Bu sebepten dolayı bazı yanlış bilgileri düzelmek istedim.4 senelik bi mazimiz var taunus 2.0 gts ile sanırım bu düzeltmeleri yapmama yeter bu zaman.

ilk olarak 1976 yılında türkiyede en çok satılan kasasıyla üretilmeye başladı 1990-1993 yılları arasında ise tamamen türk mühendisler tarafından iç ve dış kısmında bazı makyaj çalışmaları sonucunda tanıdığımız bildiğimiz taunus gt ve gts ortaya çıkmıştır.Yabancılar 90-93 arası üretilen bu araçlara turko taunus diyor.

ben düşünen arkadaşlara taunus gts 2.0 tavsiye ederim

ARTILARI

Araç 1.060 kg dir şasesi oldukça sağlamdır.Kaportasının sağlamlığıda dillere destandır.Bunu Klasık ve basıt test yöntemi kaportaya tık tık vurma yoluyla alınan tok sesle anlayabilirsiniz :)

Oldukça konforlu bir araçtır oturma pozizyonu ve koltuk konforu birçok günümüz aracında yoktur.
    iç işçiliği tatmin edici düzeydedir.koltuk döşemesi olsun göğüs plastiği olsun gayet dayanıklıdır. gt gts modellerinde halk arasında bmw göğüs diye tabir edilen göğüs çeşidi vardır.Yani aracın göğsü hafif şoföre dönüktür bu sebepten sürüş esnasında çok rahat bir kullanımı vardır aracın tüm kontrollerini uzanmadan eğilip bükülmeden yapabilrisiniz.

Amortisör sistemi konfora yönelik üretldiği için beşik gibidir çok güzel yaylanır.Hatta taunuscuların taunus selamı meşurdur. Sert frende araç kafa sallar :)
    Aracın alt takımları ve ön düzeni sanki zırhlı araçlarınki gibi sapasağlamdır.
    Hidrolik ve ayarlanabilir direksiyon,otomatik ön camlar,ön kol dayama,çocuk kilidi standart özellikleridir.
    2.0cc lik motor 115 hb güç üretir ve bu gücü araç devirlendikçe dahada rahat hissedersiniz.
    1. ve 2. viteslerde güzel süner araba 3 sollama vitesidir ve sollamalarda korkutmaz sizi.
    Motoru söylenenlerin aksine oldukça dayanıklıdır.Aracı İstediğiniz kadar sert kullanın sıkıştırın gık demez size.
    Parçası pahalı ve zor bulunuyor diyen arkadfaşlar sanırım sudi arabistendan katılıyor aramıza.
    bakkala gidip taunus parçası sorsan çıkarır verir o derece boldur bu aracın parçası ve benim bildiğim en ucuz parca fiyatına sahiptir.
    hiç bir yedek parçasıda zor bulunmaz.
    Tamir olayına gelince motor klasik karbiratörlü olduğu için tamirci bulmakta ve ağrızayı yaptırmada zorlanmazsınız.zaten kolay kolayda arıza yapmaz bu canavar
    benzin olayına gelince idda ediyorum doğn şahın kartal vs araçlarla aynı yakar lpg takılıysada normal bir tüketimi vardır.

EKSİLERİ

Aracın önü uzu ve ağır arkasınında kısa ve hafif olması nedeniyle yağışlı havalarda virajlara sert girildiğinde arkadan biraz bırakır.Ama ufak direksiyon hareketleri ve ayağı gazdan çektiğinizde kolayca toplarsınız.Normal koşullarda süspansiyon sisteminin yumuşak olmasına rağmen iyi yol tutar.eski taunuslarda denge çubuğu yoktu ve bu arkadan bırakma çok çok fazlaydı.gtslerde ise arka denge çubuğu ve arka bagaj üstü rüzgarlık sayesinde yol tutuşu düzeltildi.
    Ön cam otomatikleri biraz naziktir.
    geri vites bastırmalı olduğu için geçişlerde cart diye bi ses çıkartır ama korkmayın çok normal bir sestir bu hatta bu sesi çıkarmayan taunusları ayıplarlar nerdeyse :)
    bagajı genişliği bana ufak geliyordu ama normal sayılır.
    Şehir içi kullanımlarda boyunuz biraz kısaysa baya bi manevra yapmanız gerekir önünüzü zor görürsünüz.

aklıma gelen bunlar arkadaşlar

kısacada şöyle özetleyebilirim

güç konfor hız İşte karşınısza gts ford taunus :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiRaDeR33

benzin olayına gelince idda ediyorum doğn şahın kartal vs araçlarla aynı yakar lpg takılıysada normal bir tüketimi vardır.

kısacada şöyle özetleyebilirim

güç konfor hız İşte karşınısza gts ford taunus :)

bu kısmı abartılı doğan 1600 arkadan çekişli 2000 arkadan çekişli araba neden daha az yaksın iddanız boş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Taunus "iyi" bir otomobildir. Zamanında 2.8 V6'ya kadar motorları vardı. Bu yüzden fren, direksiyon süspansiyon olarak fiyat arkadaşlarına göre bayağı iyidir. 2.0 GLS -kendi günlerinde- direksiyonu titremeden, doğrusal stabilitesi bozulmadan 200'e kadar çıkabiliyordu.

• 7lt/100km civarı tüketimleri var.
  • Kaloriferi geç ısınır.
  • 90'larda GL/GLS'lerde 4 kollu (live-axle) arka süspansiyonu kaldırıp yerine panhard kolu (çapraz atkı) koydular. Bu da konfordan alıp yük kapasitesine veren bir değişiklik oldu. Yani eskiler daha konforludur.
  • Marşpiyel bölgesinden, omuz hiszasında ön ve arka cam bölgesinden içerden paslanırlar. Bu konuya alırken çok dikkat etmeli.
  • Önü ağır arkası hafiftir. Kalkışlar dikkat gerektirir. Ama öğrenmek için kötü bir özellik değil.
  • Direksiyonu negatif kasterlidir. Eğimi değil yükseklikleri takip eder.

• 7litre yakan hangi seridir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.