DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Taunus GTS alınır mı nasıldır
43
Cevap
0
Favori
7.970
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Taunus GTS alınır mı nasıldır
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:02:31 Konu Sahibi
      taunus alıcaz küçük kuzenime yeni alıcak ehliyeti tavsiye eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laax -- 23 Temmuz 2010; 0:10:24 >

|
      |

2009 Opel Insignia Turbo Cosmo 180 Hp Navigation+Sunroof+Leather
      2010 Ford Focus Titanium TDCI 109 Ps
      2010 Ford Fiesta Trend TDCI 68 PS
      1995 Opel Calibra Turbo 4x4 C20let Getrag 297 HP Dyno (chip+filtre+turbo+katalizör iptali...)

• Yarbay
      5252 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:19:01
      eskilerden beğendiğim bir araç. gayet de konforludur. bakımlı ise alınabilir. Amcamda senelerdir kullanıyor bir sıkıntısı olmadı. Ama tabi bakımına dikkat etmek gerekiyor.
      |
      |

• Yarbay
      2252 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:20:18
      yeni başlayan biri için büyük gelebilir. ancak temizini bulmak kaydı ile alınabilir tabiki. ilk araba ile sanayide sürünmek hoş olmaz.
      bütçenizi bilmiyorum ama konfor yoksunuz bir lada 1500i almak daha mantıklı olabilir.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Temmuz 2010 00:22:06
      mustang öneririm daha seridir
      |
      |

cabrio 330ci

new 530d

impreza 2.5 WRX Sti
    • Yarbay
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:23:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

yeni başlayan biri için büyük gelebilir. ancak temizini bulmak kaydı ile alınabilir tabiki. ilk araba ile sanayide sürünmek hoş olmaz.
      bütçenizi bilmiyorum ama konfor yoksunuz bir lada 1500i almak daha mantıklı olabilir.

açıkçası biraz vuracağına emin olduğum için bu aracı seçelim dedik ve ford sorunsuzluk açısından lada dan iyidir kanaatindeyim en azından otomatik cam klima hidrolik direksiyon var ki 4000 liraya temizide var

ayrıyeten 260 ps civarında bir calibram var bende isterim bi mustang almak ama o mustang i kaldıramaz mutlaka vurucak
      |
      |

1995 Opel Calibra Turbo 4x4 C20let Getrag 297 HP Dyno (chip+filtre+turbo+katalizör iptali...)

• Yarbay
      2918 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:26:40
      Taunus biraz büyük bir araçtır ve kullanımı zordur bence bütçe belirtin ikinci el daha ufak ve kullanımı kolay bir araç önersin anlayan arkadaşlar
      |
      |

Araç: Ford Focus 2007 1.6A/T
      Sistem: Pioneer 8750bt
      Ön:Morel Elate6 midbass+ Cadence cvlt45 Tweeter+Focal k2 power crossover+Rockford Fosgate p6002
      Arka kapı: Pioneer Ts-a1685
      Sub: For-x 20cm 300w rms+Pioneer Gm-x922 Class A
      Altyapı:Audison SFD41c+Stinger 1F kapasitör+Rockford Fosgate 0 awg 200A sigorta+Stinger 0awg+Stinger 4awg+ Van del hull, in acoustic kablolar

Kullandığım ürünler ilgili merak ettikleriniz olursa pm den yazabilirsiniz
      23 Temmuz 2010 00:26:51
      1 kaç gündür okuyorum kalibranı yere göğe sıgdıramıyorsun benim bana çerezsin 650 hp WRX tokadını yedin mi 330la bile tozumu yirsin
      |
      |

cabrio 330ci

new 530d

impreza 2.5 WRX Sti
      1 Not
      23 Temmuz 2010 00:28:07
      Gel sende benım tozumu yersın

650 HP 'lik WRX'in ile anahtarına yürüyelim 997 Turbo ıle varmısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATTRACTION -- 23 Temmuz 2010; 0:31:50 >
      |
      |

:):):)
    • Yarbay
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:28:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: fabriqqattor

1 kaç gündür okuyorum kalibranı yere göğe sıgdıramıyorsun benim bana çerezsin 650 hp WRX tokadını yedin mi 330la bile tozumu yirsin

hocam benim araç 20 milyar ancak eder senin araç ne eder ki 280 lere kadar ayrılmam o bana yeter ayrıyeten calibra çocukluk hayalimdir
      |
      |

• Yarbay
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:31:20 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Gel 650 HP 'lik WRX'in ile anahtarına yürüyelim 997 Turbo ıle varmısın :))))

heh hocam calibrayla kalkıcam diyor arkadaş :))

benim iddiam stock aynı 2 aracı alalım beraber kalkalım şöförlüğüne güvenen :))

onun dışında ben 2 nizlede roll de kalkarım fark yemem geçerim demiyorum ama keyifli olacağına eminim onun dışında saygı duyarım
      |
      |

• Yarbay
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 00:55:02 Konu Sahibi
      konu saptı taunus için detaylı bir açıklama yapabilicek olan var mı?
      |
      |

• Yüzbaşı
      458 Mesaj
      23 Temmuz 2010 01:08:13
      yuruyeni falan saglam da deli benzin yiyor hocam aman dikkat edin
      |
      |

• Yarbay
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 19:16:49 Konu Sahibi
      hocam Ne kadar vermeliyiz temizine
      |
      |

• Yüzbaşı
      458 Mesaj
      23 Temmuz 2010 19:41:59
      en fazla 4 bin lira benim gorusum olmazsa baska otomobillere yonelin meselahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-acil-satilik-temiz-honda-28582688/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferad -- 23 Temmuz 2010; 19:55:02 >
      |
      |

• Yarbay
      18944 Mesaj
      23 Temmuz 2010 21:04:15
      FORD TAUNUS GTS 2.0

Çok yakar
      İyi kaçar
      Kemikli

Ama yere çok, çok yakın. Uzakdoğu araçlarından alışık olduğum oturma pozisyonu ve çok uzun gibi duran motor kaputu var. Türkiye'de OTOSAN'ın alıştırma turları esnasında imâl ettiği araçlar arasındadır, hidrolik direksiyon ve daha modern bir orta konsola sahiptir. LPG'siz binilmemesi tavsiye edilir. Genelde dayanıklı paraçaları vardır, çıkma ve ucuz parça da bulunur. Not: BEYAZ'ını ve tamponunda kırmızı çizgisi olanını tavsiye ederim. Bir de ön panjura entegre sis farları çok havalı duruyor.
      |
      |

• Yarbay
      18944 Mesaj
      23 Temmuz 2010 21:10:16
      FORD'un İngiltere'deki fabrikası Alman, Avrupa ve Amerikan FORD'undan farklı olarak kendi, "İngiliz" yolunu ve tarzını seçmiş, Cortina, Zephyr, Zodiac ve Executive gibi modeller üretmiştir.

1970 FORD ZEPHYR V6 3.0

|
      |

• Yarbay
      5180 Mesaj
      23 Temmuz 2010 21:12:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

FORD TAUNUS GTS 2.0

Çok yakar
      İyi kaçar
      Kemikli

Ama yere çok, çok yakın. Uzakdoğu araçlarından alışık olduğum oturma pozisyonu ve çok uzun gibi duran motor kaputu var. Türkiye'de OTOSAN'ın alıştırma turları esnasında imâl ettiği araçlar arasındadır, hidrolik direksiyon ve daha modern bir orta konsola sahiptir. LPG'siz binilmemesi tavsiye edilir. Genelde dayanıklı paraçaları vardır, çıkma ve ucuz parça da bulunur. Not: BEYAZ'ını ve tamponunda kırmızı çizgisi olanını tavsiye ederim. Bir de ön panjura entegre sis farları çok havalı duruyor.

Güncel araçlarla ilgili bu kadar detaylı tavsiye ve bilgi alamıyoruz sizden sayın GÖDE
      |
      |

Honda ACCORD 2.0 Executive 155 Hp
      İphone 6 Gold
    • Yarbay
      18944 Mesaj
      23 Temmuz 2010 21:38:05
      Markalar o zaman birbirinin teknolojisi kullanmıyor, araçlar bilgisayarda video oyunundan fırlamış gibi çizilmiyor, elle (by hand) şekillendiriliyordu.

Otomobillerin bir kimliği, bir yüzü vardı. Araç aldığında komşun gelir, bakar, incelerdi. Komşun araç aldığında beraber bara gidip birer bira içer, kutlardınız. Şimdi araçlar çorap-don-gömlek-pantelon muâmelesi görüyor, bırakın değer veya kıymet gibi tabirleri, aracına zerre kadar değer vermeyenler üst konumda, iddia ediyorum ki artık A'dan B'ye gitmekten o kadar körelmiş bir araç kullanıcısı kesimi var ki bindiği aracın plakasını zaten bilmediği gibi marka-model-motorunu dahi bilmemektedir, ilgilenmemektedir.

Tabi, hayatta daha önemli şeyler var: Sevgililerini yedeklemek, tatili planlamak, reponun geridönüşünü ayarlamak, daha çok tatile çıkmak, günde 200 e-mail cevaplamak, 2 cep telefonuna yetişmek, kilona dikkat etmek, anneni aramak, Hepsiburada.com siparişini onaylamak, akşam Burcu'lara partiye gitmek, ayakkabını köşkere, kedini baytara götürmek, emlak vergisini yatırmak, dişçiden randevu almak, facebook, youtube, mynet, orkut, blog, twitter, iPhone, iPad, Dreambox almak, laptopu servise götürmek, hengâme, mahşer, armageddon, ve bunların hepsini yarım günde halletmek...

Otomobil "otomobil" özelliğini yitirdi, şekilsiz ve basmakalıp bir teneke yığını oldu, yeni bir model yüzünü 2-3 yıl koruyabiliyordu, şimdi 9,5 hafta geçtiğinde ne Mickey Rourke kalıyor, ne Kim Basinger... Halbuki ben bir Vahşi Orkide'yi koklamayı tercih ederim.

Ama 60-70-80'li yıllarda durum farklıydı. Otomobil almak bir etkinlik, ev almaya yakınlıkta önem arz ediyordu. Sizinle acenta sahibi ilgileniyor, araç teslimatında eşinize bir büyük buket çiçek hazırlıyor, depoyu da dolu teslim ediyordu. Şimdi üstüne bir de dayak yemezsek kendimizi şanslı hissediyoruz!
      |
      |

• Yarbay
      2812 Mesaj
      23 Temmuz 2010 21:43:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

FORD'un İngiltere'deki fabrikası Alman, Avrupa ve Amerikan FORD'undan farklı olarak kendi, "İngiliz" yolunu ve tarzını seçmiş, Cortina, Zephyr, Zodiac ve Executive gibi modeller üretmiştir.

1970 FORD ZEPHYR V6 3.0

taner bey samara düşündük zaten araç max 1 yıl kullanılıcak acemiliği atması için sonra satılır veya hurdaya verilir orasını bilmiyorum ama samara başlangıç için uygun değil bence taunus daha bir güven veriyor daha güvenli hissettiricektir ayrıyeten taunustan sonra büyük coupe düşündüğümüz için sedan dan başlaması güzel olabilir yakıtta tüple halledersek sanırım başka sorun kalmıyor diri birtane bulursam yapıştırıcam
      |
      |

• Yarbay
      2149 Mesaj
      23 Temmuz 2010 21:45:50
      ilk arabamız yıllar yıllar once ,konforlu rahat cok guzel gıden bı araç,sımdı dusunuyorum da eskıden benzın ıyımıs yıllarca bındık o araca hıc gozumuze batmazdı benzın su durumda bence fazla gelır ama arac gayet ıyıdır
      |
      |

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.