Şimdi Ara

TAÜ ( Türk Alman Üni) hedefleyen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne hedefleyen görebiliyorum ne okuyan.. Her sene puanı yükseliyor umarım başarabilirim.

• x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 5 Aralık 2020; 20:50:46 >
  • Ben okuyorum hazırlık
    Sorun varsa elimden geldince yanıtlayabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DEBB51F2D

Ben okuyorum hazırlık
    Sorun varsa elimden geldince yanıtlayabilirim

Moleküler biyoteknoloji istiyorum. Hedefim yurtdışında yaşam kurmak tabii. Şuan 61k mı ne gözüküyordu benim için pek kolay hedef değil. Nasıl hazırlandın sınava ve şuan memnun musun? Hazırlığı geçebileceğime inanıyorum ama o puana doğru üni mi diye düşünüyorum. Nasıl bir havası var mesela onlineda bile patlayan onlarca üni var. TAÜ nasıl ?

• Okulu 6 sene düşünün çünkü hazırlıkta %3 geçiyormuş sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pisagör P kullanıcısına yanıt
    Geçen sene 460 C1 den 260 civarı geçti
  • Geçen sene 467 Öğrenciden 24’ü geçebilmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Online eğitimler şu an iyi gidiyor ama en büyük sorumluluk sizde ne kadar iyi bir öğretmeniniz de olsa siz gayret edip Almancayı öğrenmeye çalışmalısınız. Okuldan şu an memnunum bakalım ilerde de inşallah memnun olurum.
    Moleküler biyolojiteknoloji bölümü ile ilgili pek bir bilgim yok yorum yaparsam yanlış olur
  • Pisagör P kullanıcısına yanıt
    Kardeşim o 2018 ilk testdafa geçildiği zaman olması lazım geçen seneyi diyorum ben sana 2020 testdafında geçenler
  • O üniden mezun olunxca diploman almanyada geçerli mi oluyor yani

• MustafaTosun kullanıcısına yanıt
    Tam öyle denilemez fakat hazırlık sonunda elinizde bulunan testdaf sonucu size Almanya daki bir çok okulu olanaklı kılıyor (İngilizce Toefl muadili gibi düşünün) mesela ortalama bir not ortalaması ile TU berlinde Mekatronik yüksek lisansı na başlayanla tanıştım bu sene yüksek lisansı bitirdikten sonra orda devam edebilir çünkü elinde hem Alman diploması hem de Türk diploması olacak bir de şunu demek istiyorum Rwth Aachen dan mezun bir EE ci biliyorum mezun olduktan sonra. ( ki not ortalaması iyidi) zor iş buldu diyor ki burda da iş bulmak öyle kesin değil diyor ve ayrıca burda rekabet de fazla diyor hintlisi çinlisi İngilizi aynı okullarda eğitim görüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DEBB51F2D -- 5 Aralık 2020; 14:40:49 >
  • MustafaTosun kullanıcısına yanıt
    Ha ama kendinize bir şeyler katıp Alman firmalarına başvurup diploma denkliği de çıkarırsanız ve firmanın mülakatlarından da geçerseniz tabi ki gidebilirsiniz. Ama Taü diploması bir Alman üni diploması gibi değil
  • suan mezun verdi mi okul piyasada nasıl bakılıyor merak ettim doğrusu

• mbayediagne10 kullanıcısına yanıt

yani ben taü den mezun mercedes te çalışan birinden duyduğum : şirket içinde genel olarak iyi anılıyorlarmış falan diyor du bir de resmen kendimi sınıfta gibi hissediyorum şirkette diyordu bir çok bölümden arkadaşıyla aynı yerde çalışıyorlar mış

diğer şirketleri merak ediyorsanız linkedin den bulup direkt kendilerine de sorabilirsiniz hem 1. ağızdan bilgi olur daha iyi olur

• mbayediagne10 kullanıcısına yanıt

bir de mercedesin it pep intern diye bir programı var ,bir grup oluşturuluyor o grubun içinde 2 tane taü lü görmüştüm ama en iyisi siz linkedin den bakın daha doğru olur :)

• Ben 3 yıldır istiyorum mezuna kaldım umarım bu sene olur

• bence okunmaz ztn lise mezunları daha doğru düzgün ingilizce konusamıyo 12 yılda .bide alamanca mı öğrencekler peh

• kankaa neden iyi ki sence bulunduğun üniversiteden fazla memnun olmadandan dolayı mı TAÜ kötü olduğu için mi ve TAÜ Hukuk okuyup Almanya yerleşme şansın olur muydu

• param olsa işletmesini yazıcaktım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.