Şimdi Ara

Tatlı su Akvaryum balıkları hakkında bilgi [ Resimli ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
5
Favori
206.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece tek balık olarak betta, içine biraz quartz ya da siyah kum, birkaç dal bitki ve 10 wattlık bir ısıtıcı koyarsanız mutlu mesut yaşat, 1e 3d lepistes de olabilir ama filitrede eklemek gerekir hacim zaten küçük yavru olacak, akvaryum yetmeyecek en iyisi betta :))
  • süpermiş balıklar
  • arkadaşlar aslında hem biyolog hem de dalgıçım suya çok uzak değilim ama akvaryum dünyasına yeni katıldım...dışardan gördüğüm gibi diilmiş baya bi meşakatli bi işmiş açıkcası...yukarda melek balığıyla ilgili bilgi vermiş 'arkandayım' rumuzlu arkadaş ama...bnun gibi sakin yüzüşlü ve gösterişli yüzgeçleri, renkleri olan hangi balklarla birlikte bulundurabilirm bu balığı bilgi verebilirmisiniz?bu balıklar sakin tavırlarıyla insana huzur veriyo...bu arada küçük bir akvaryumum var..
  • emeğine sağlık üst konu olabilir aslında
  • Güzel konu yukarı,

Birkaç sorum olacak

neon balıkları meleklerle yaşarmı?
    neonlar japonlarla yaşarmı?
  • Japonlar tek beslenmelidir. Neonlar sürü balıklarıdır. En az 4-5'li gruplar halinde beslenmelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan

Japonlar tek beslenmelidir. Neonlar sürü balıklarıdır. En az 4-5'li gruplar halinde beslenmelidir.

7 adet neon aldım ve meleklerin yanına koydum biraz önce, büyük bir taş mercan var akvaryumda ve hemen altına saklandılar :) umarım orda yaşamaya alışmazlar, birde 3 adet ot aldım isimlerini bilmiyorum ama akvaryumda güzel durdu.

diğer büyük akvaryumumda 2 adet vatoz var 1 taneda elma salyangoz, vatozlardan birini küçük akvaryuma alsam sorun olurmu, akvaryumdaki balıklarımı ve tahmini ölçülerini yazıyorum.

akvaryum 1 : 50 cm yükseklik 40 cm genişlik 30-35 cm derinlik. 2 melek 7 neon

akvaryum 2: 70 cm genişlik 40-45 cm yükseklik 30-35 cm derinlik. 5 japon balığı, 2 küçük köpek balığı , 2 küçük vatoz, 1 elma salyangoz,4 komando çöpçü, 3 beyaz çöpçü ( 1 tanesi eski çöpçüm ve diğerlerinin 2 katı büyüklükte)

yer değiştirmem gereken varmı sizce? melekler diğer balıklarla beraber büyük akvaryumdaydı ama diğer balıklara zarar verebileceklerini internetten okuyunca dün küçük akvaryuma aldım ve bugünde küçük akvaryuma 7 adet neon u alıp koydum, neonları büyük akvaryuma japonların yanına koyacaktım ama japonların kuyruklarını yiyebilirler dedi akvaryumcu. umarım meleklerde neonları yemez.

şimdi bu karma iyiyse meleklerin olduğu akvaryum 1 e kaç çöpçü koymalıyım ve büyük akvaryumdaki vatozlardan birini küçük akvaryumamı almalıyım, yoksa yeni bir vatozmu almalıyım küçük akvaryuma.

şimdiden cevap ve cevaplar için teşekkür ederim.

• dakka bir gol bir, bakayım deidm durum nedir diye neonlardan biri mefta olmuş yarısını yemiş melekler, biraz izledim diğer neonların peşindeler saldırıyorlar sürekli böyle bırakırsams abaha çıkamayacaklar sanırım, japonların yanına alsam birşey olurmu uyumlumudurlar.?

edit: 1 neon daha gitti, acil yardım arkadaşlar??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyusa -- 13 Aralık 2011; 22:44:14 >
  • Bol bitkilendirme yoksa, neonlar yem olabilirler.

Melekleri geçici olarak japonların yanına koyun.

2.akvaryumunuzdan köpek balığını çıkartınız. Uyumsuz tür.

Size tavsiyem büyük akvaryumunuza bol bitkilendirme yaparak, neon beslemenizdir.

Japon ve meleklerde bir arada uzun vadede duramazlar.

Ayrıca, 2 akvaryumunuz içinde balık sayısı fazla.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Bol bitkilendirme yoksa, neonlar yem olabilirler.

Melekleri geçici olarak japonların yanına koyun.

2.akvaryumunuzdan köpek balığını çıkartınız. Uyumsuz tür.

Size tavsiyem büyük akvaryumunuza bol bitkilendirme yaparak, neon beslemenizdir.

Japon ve meleklerde bir arada uzun vadede duramazlar.

Ayrıca, 2 akvaryumunuz içinde balık sayısı fazla.

Bilgiler için teşekkür ederim.

japonlara mecbur bakmak zorundayım ilk balıklarımız ve eşim çok seviyor, köpekbalıklarını meleklerle birlikte yaşatma şansım varmı? yada japonlara göre bana paylaşım yapabilirseniz sevinirim, yanlız japonlar büyük akvaryumda kalmalı çünkü çok büyüdüler ve küçük akvaryumda rahat değiller.

edit: japonlarla köpekbalıkları arasında ne gibi bir terslik olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyusa -- 14 Aralık 2011; 21:40:43 >

• Köpek balığı ve meleklerden vazgeçmelisiniz bu durumda.

Köpek balıklarının tek tür beslenmeleri daha doğru olur. Agresif oldukları için, diğer balık türlerini strese sokabilmekteler.

Büyük akvaryumunuzda japon balıkları, küçük akvaryumunuzda neonlar durur.
  • quote:

Köpek balığı ve meleklerden vazgeçmelisiniz bu durumda.

Köpek balıklarının tek tür beslenmeleri daha doğru olur. Agresif oldukları için, diğer balık türlerini strese sokabilmekteler.

Büyük akvaryumunuzda japon balıkları, küçük akvaryumunuzda neonlar durur.

Bilgiler için teşekkür ederim bu bilgiler doğrultusunda bazı balıklarımla sözleşme yenileyecek bazılarının ise sözleşmelerini fest edeceğim.
  • Ciscus ve betta aynı akvaryumda yaşayabilirlermi acil olarak bilgi alabilirmiyim akvaryum düzeni kurucaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basillieos33

Ciscus ve betta aynı akvaryumda yaşayabilirlermi acil olarak bilgi alabilirmiyim akvaryum düzeni kurucaz...

Balıkların karakteristiğine bağlı olarak değişebilir saldırganlıkları ama yetişkin bir discusun bettanıza saldırma ihtimali vardır. Bettanız erkek ise yürek yemiş gibi davranacağından dolayı beraber beslemenizi önermem.

Tek tür beslemeniz daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RSnazdrovia

quote:

Ciscus ve betta aynı akvaryumda yaşayabilirlermi acil olarak bilgi alabilirmiyim akvaryum düzeni kurucaz...

Balıkların karakteristiğine bağlı olarak değişebilir saldırganlıkları ama yetişkin bir discusun bettanıza saldırma ihtimali vardır. Bettanız erkek ise yürek yemiş gibi davranacağından dolayı beraber beslemenizi önermem.

Her iki türden çift olarak erkek dişi alsam uyumlu olurlarmı. Aslında benım tercihim discus (peki discus lardan 5çift beslemeye kalıssam nasıl uyumlu olurlarmı erkekler kavgacı oldukları ıcın.

• quote:

quote:

quote:

Her iki türden çift olarak erkek dişi alsam uyumlu olurlarmı. Aslında benım tercihim discus (peki discus lardan 5çift beslemeye kalıssam nasıl uyumlu olurlarmı erkekler kavgacı oldukları ıcın.

Akvaryumunuz hakkında bilgi verirseniz daha sağlıklı yorumlayabiliriz. Bettalar dişisi ile de geçinemezler. İlla betta da koymak istiyorsanız tek erkek betta koyun. Ama bunun için de bol bitkilendirilmiş ve saklanma yerleri de olan akvaryum iyi olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Akvaryumunuz hakkında bilgi verirseniz daha sağlıklı yorumlayabiliriz. Bettalar dişisi ile de geçinemezler. İlla betta da koymak istiyorsanız tek erkek betta koyun. Ama bunun için de bol bitkilendirilmiş ve saklanma yerleri de olan akvaryum iyi olur.

Suan akvaryumum hazır degil olculerınıde bılmıyorum 100*50*30 kadar tahmin ediyorum buyuk biraz discus beslemek istiyorum kac tane almam gerek yada kac cift almalıyım akvaryumu nasıl dekor edebilirim bastan sona kadar yardımcı olurmusun ılk kez başlıcam balık beslemeye yanlıs yapmak ıstemıyorum simdiden tskr.

• Basillieos33 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle verdiğiniz ölçüler 150 litreye denk geliyor ve hacim discus beslemek için yeterli değil. 1 discus için 50 litre hacim önerilendir. 150 litrede su kalitesini yüksek tutmak koşulu ile sadece 4-5 tane yavru discus besleyebilirisniz fakat bunları damızlık boyuta getirmeniz o litre için imkansıza yakındır. Benim size tavsiyem 100*80*40 boyutlarındaki (320 litre) bir akvaryum edinmenizdir, tabi ki imkanınız varsa daha da büyütebilirsiniz. 320 litrede 3 çift besleyebilirsiniz. Hem akvaryum boyutunuzu büyütmek daha kolay ve istediğiniz şekilde dekore etmenizi kolaylaştırır ama maddi açıdan biraz daha içeri girersiniz maalesef. Fakat dediğim gibi sizin söylediğiniz boyutlarda yani 150 litrede yavrudan başka besleyemezsiniz onda da max 4-5 yavru beslersiniz fakat bunları damızlık boyuta büyütemezsiniz.

İkinci konu filtre konusu. Discuslar genelde çok akıntıyı sevmezler bu nedenle iç filtre önerilmez. Zaten büyük boyutlu akvaryumlarda iç filtre pek önerilmez. Dış filtre almalısınız. Kalitesine göre fiyatları değişkenlik gösterir dış filtreler de. Kendinize uygun olanı siz seçersiniz.

Dekor olarak tabiki de bitkili bir akvaryum kurmanız gerekiyor discus beslemek için. Dipte çakıl yerine kum kullanmalısınız. Mangrow kökü suyu düzenler bu nedenle bunlardan kullanabilirsiniz hem dekor olarak da gayet güzel görünüyorlar. Şunu belirtmeliyim ki bu boyutlardaki bir bitkili akvaryum iyi bir masraf çıkartacaktır. Artık göz zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Discuslar su konusunda hassastırlar su kalitesine dikkat etmelisiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Şuan için en büyük sorununuz akvaryum boyutu gibi duruyor. Özet olarak konuşursam söylediğiniz boyutlarda bir akvaryum elinize geçecekse discustan vazgeçip başka alternatifleri değerlendirin. 150 litrede çeşitli balıklar besleyebilirsiniz.

İyi günler.

Edit : İlk kez balık besleyecekseniz kesinlikle discus ile başlamayın. Discuslar hassas balıklardır ve bakımı zordur çoğu türe göre. İlk kez başlayacaksanız biraz daha dayanıklı türlere yönelin. Böylece tecrübe kazanabilirsiniz. Zamanla da istediğiniz türlere yönelebilirsiniz. Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim ki ilk kez başlayacaksanız discus önerilmez çünkü hobiden soğuyabilirsiniz. Size önerim 150 litrede sarı prenses gibi tek tür beslemeniz yönünde. Hem dekor olarak sadece kaya kullanırsınız ve size fazla da maliyet çıkartmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RSnazdrovia -- 10 Ağustos 2015; 13:57:10 >

• S.aleyküm herkese bir duyuru yapmak istiyorum istanbul - beylikdüzünde yim 2 yıldır beslediğim gözüm gibi baktığım chiclid balıklarım dan yer sıkıntısından dolayı 5 ad satma kararı aldım çok cüzi rakamlara verecem amaç para kazanmak değil balıklarıma güzel bir yuva bulmak .Bunlar zebra 10cm - green terör 16cm - portakal 8cm - mücevher :bunlar çift herbiri 9cm - her biri sadece 10 tl .beylikdüzünde elden teslim edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vanquash -- 8 Mart 2016; 14:26:07 >
  • Artemyadan anlayan nasil yapildigini bilen yokmu arkadaslar 4 gundur ust uste deniyorum olmuyor kafayı yicem bi tane cikmadi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.