Şimdi Ara

Tatlı su Akvaryum balıkları hakkında bilgi [ Resimli ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
5
Favori
206.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel bir topic olmuş,geniş bir bilgi yelpazesi var burda,tebrikler.
  • yeni başlayanlar için güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkan59

süper bir baylaşım olmuşşş

• cichlidler harika akvaryum balıkları, özellikle zebra cichlid
  • Zevkler ve renkler tarşılmaz ama şöyle bütün resimlere bakarsanız afrika-malawi gölü cichlitlerinin orta-büyük boy akvaryumlarda neden rağbet gördüğü anlaşılıyor.
    japon ve diğer bazı balıkların yanında balık gibi balıklar gerçekten.
  • ARKADAŞALR 3 ADET MOLİ VE 1 ADET BETA BALIĞI HEDİYE OLARAK GELDİ UFAK BİR AKVARYUMUN İÇİNDE 8-10 LT CİVARI.İKİ ÇEŞİT YEMİM VAR BİRİSİ PUL ŞEKLİNDE VE RENKLİ DİĞERİ UFAK FASULYE TARZINDA ÇOK AÇIK SÜTLÜ KAHVE RENGİ..HANGİ YEMİ KULLANMAM DOĞRU OLUR. 25 W LIK BİR ISITICIM DERCEM VE SU POMPAM VAR...YAVRU ÜREMESİ OLDU YAKLAŞIK 12-13 YAVRU FAKAT HEPSİ YENDİ.(HANGİ BALIĞIN YEDİĞİNİ BİLEMİYORUM)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdaltuncer07

ARKADAŞALR 3 ADET MOLİ VE 1 ADET BETA BALIĞI HEDİYE OLARAK GELDİ UFAK BİR AKVARYUMUN İÇİNDE 8-10 LT CİVARI.İKİ ÇEŞİT YEMİM VAR BİRİSİ PUL ŞEKLİNDE VE RENKLİ DİĞERİ UFAK FASULYE TARZINDA ÇOK AÇIK SÜTLÜ KAHVE RENGİ..HANGİ YEMİ KULLANMAM DOĞRU OLUR. 25 W LIK BİR ISITICIM DERCEM VE SU POMPAM VAR...YAVRU ÜREMESİ OLDU YAKLAŞIK 12-13 YAVRU FAKAT HEPSİ YENDİ.(HANGİ BALIĞIN YEDİĞİNİ BİLEMİYORUM)

Saklanacak bitki vb. olmazsa yavrular yeniyor malesef.
  • çok güzel paylaşımlar teşekkürler
  • Çok güzel paylaşım olmuş eğer bu konularda sorunuz olursa bende yardımcı olmak isterim.
  • Teşekkürler.Çok güzel olmuş
  • 4-5 saatlik yolculuğum boyunca japon balığımı da götürmem gerekiyor. bu süre boyunca balık kapalı kalsa birşey olur mu? teşekkür ederim.
  • Molilerle betta aynı akvaryumda olmaz betta o akvaryumda molileri sürekli kovalar agresif balıktır o hacimde tek başına anca betta bakılır, japon balıklı arkadaşa gelince balığın ebatları önemli ufak bir yavru ise geniş bir poşetle birlikte 5-6 saatlik yolculuğa çıkabilir, eğer orta boy bir japonsa yine geniş bir poşette yola dayanabilir ama risk var.
  • arkadaşlar ben iiki tane kırmızı zebra aldım ve karma akvaryumuma attım:(lespistes kılıc köpek balıgı moli)bu akvaryumda bu iki tane balık uyum saglarmı yada diğer balıklara uyum saglarmı acaba acill yardım lütfen kafam karıştıı balıklara yazık olmasın:)şimdiden tşkler.
  • teşekkürler lostsoul22.
  • Lepistes ve molilerle sorun olmayacaktır ancak akvaryumunuz yeterince büyük ve bitkili değilse yavruları unutun, çok iyi yavru avcısı hareketli balıklardır, kılıç köpek balığı olarak adlandırılan tür pangasus türüyse ufakken sorun olmaz ama pangasuslar hızlı büyürler ve çok fazla hacim isterler, iyi göremezler bu yüzden sarsak yüzerler seslerden titreşimlerden çok korkar heryere çarparlar hatta kapak yoksa akvaryumdan dışarı bile atlarlar (yeterli hacim olursa 1 metreyi geçerler) challanger türü balıklarıda köpek balığı diye satanları gördüm bu balıkların yetişkinleri piranhalarla bile başa çıkabilir hatta baskın olabilirler son derece saldırgandırlar (2.5 metreye ulaşabilirler) bu yüzden akvaryumcularda köpek balığı diye satılan balıkların 1000 litreden az hacimlerde bakılması hatta akvaryumda bakılması normalde önerilmez eğer kılıçkuyruk türünün bir varyetesi ise başa geri döneriz ve yeterli hacim ve bitki yoksa yavrulara güle güle deyin deriz çünkü bu balıklarda çok iyi yavru avcısıdırlar. Başka sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• rezerve
  • İnternette gördüğümüz balıkların çoğunu bulamıyoruz malesef :(
  • +1
  • arkadaşlar 20lt bir akvaryuma hangi balıklar uygun olur?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.