Şimdi Ara

TATİLCİLER..YAKİT MASRAFLARİNİZ NE KADAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar..tatile kendi araçlarıyla çıkan arkadaşlar uzun yolda araclariniz ne kadar yaktı acaba..hem bilgi hem de karşılaştırma açısından faydalı olur diye düşünüyorum.

Ben başlayayim..araç 1999 model 1.4 otomatik Honda civic..güzergah İSTANBUL -ORDU...mesafe 878 km.hiz ortalama 110 km..yakit net 145 tl yaktım ..km de yaklaşık 16.5 kuruş yakmisim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu ay sonu antalyaya gidecegim kurus lt hesabi yapmak istemiyorum rahat bir yolculuk olsun istiyorum o yuzden gidis gelis 500-600 lirayi gozden cikardim : ) arac 3.16 compact. gecen sene lpg denen illet vardi zaten tek faydasini orda gormustum 110 liraya antalya tabelasini gormustum

• Passat 1.6 tdi manuel. Malatya'dan Antalya'ya kıyı yolundan geldim. Narlı Mersin otobaninda bir kac radar olan bolge hariç 150 ile geldim genelde. Bir kac kere son hiz denemesi yaptim 210 220 km hizlara kadar çıktım.
    Mersin antalya yolunu bilenbilir cogu yeri tek serit ve baya virajlı bu yolda cekis kontrol sistemini kapatarak 3000 4000 devir arasi kullandim. Cogu kez patinaj ve kafadan kaymalar falan yaşadım. Tekerler surekli ötüyordu.

Velhasıl kelam yol bilgisayarı 6.1 ortalama gosteriyor. Aracin deposu fulldu. 1000 km yol yapti su an ceyrek depo mazot var. Dönüş yolunda yapabilirsem daha sakin kullanıp o zamanda degerleri yazarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctor I -- 2 Temmuz 2016; 8:44:34 >

• İstanbul da 30 kurustan aşağı dusuremiyordum.sehirlerarasi performansı beni çok memnun etti..

• 4 kisi, bagaj dolu hatta icerde de esya varken uzun yolda 8 lt lpg yaktim. 18 kurus falan.

Arac 97 corolla xei 1.6 efi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 2 Temmuz 2016; 9:56:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla yazin degil ama kisin mugla dalamandan denizliye gitmistim araba 100 kmye 5 litre yakti ve genel olarak cok iyi kullanmadim . Hatta o zaman arabayi satmayi dusunuyordum ama 16 kr luk yakit tuketim hesabi yapinca arabayi satmaktan vazgectim . Arac corolla dizel 2012 .Yani araba 360 kmye 60 tl yakmis .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 2 Temmuz 2016; 9:58:57 >
  • araç dizel yakıt hesabı yapmıyorum. 53 lt mazot 1000 km götürüyor işte.
  • Evdeyim hiç masrafım yok, aracım aşağıda görgede yatıyor. Bu bayramda kar ettik şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Evdeyim hiç masrafım yok, aracım aşağıda görgede yatıyor. Bu bayramda kar ettik şükür.

gel istanbula doğru
  • Geçen gün Samsun-Ünye arası gidip geldim.Yaklaşık 200 km yol yaptım yaklaşık 20 litre lpg yakmışım.100 km de 10 litre ortalama yapıyor.Araç Tofaş Kartal.

• bayramdan sonra bodrum düşünüyorum 600 km 10 litre yaksak 240 liraya gideriz inşallah
  • ist-adana arası klima hep açık 4 kişi bagaj full 180 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Passat 1.6 tdi manuel. Malatya'dan Antalya'ya kıyı yolundan geldim. Narlı Mersin otobaninda bir kac radar olan bolge hariç 150 ile geldim genelde. Bir kac kere son hiz denemesi yaptim 210 220 km hizlara kadar çıktım.
    Mersin antalya yolunu bilenbilir cogu yeri tek serit ve baya virajlı bu yolda cekis kontrol sistemini kapatarak 3000 4000 devir arasi kullandim. Cogu kez patinaj ve kafadan kaymalar falan yaşadım. Tekerler surekli ötüyordu.

Velhasıl kelam yol bilgisayarı 6.1 ortalama gosteriyor. Aracin deposu fulldu. 1000 km yol yapti su an ceyrek depo mazot var. Dönüş yolunda yapabilirsem daha sakin kullanıp o zamanda degerleri yazarim

Ben de aynı güzergahı kullanacağım 3 gün sonra ancak erdemli den sonrasını bilmiyorum biraz anlatır mısınız?

• Araçları ve motorlarida yazarsak daha bilgilendirici olur

• 150 tl ye 603 km gittim. 1.2 benzinli i20 ile.. km de 24 kuruş. 100 km de 5.3 litre tüketim..

• 19 litre lpg ile 300 km. Ortalama hiz 91 km.
    100 km de 6.33 litre
    6.33x 2.06 = 13 kuruş.

Arac lancer 1.6 atmosferik

• quote:

Orijinalden alıntı: escala

quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Passat 1.6 tdi manuel. Malatya'dan Antalya'ya kıyı yolundan geldim. Narlı Mersin otobaninda bir kac radar olan bolge hariç 150 ile geldim genelde. Bir kac kere son hiz denemesi yaptim 210 220 km hizlara kadar çıktım.

Ben de aynı güzergahı kullanacağım 3 gün sonra ancak erdemli den sonrasını bilmiyorum biraz anlatır mısınız?

Hocam öncelikle yollar baya kalabalık. Erdemliden sifkeye kadar duble yol yine fakat tatil beldesi içinden geçtiği için kalabalık. Erdemliden anamura kadar eski tek seritli yol çoğu yerde düzelitmiş çok az tek şeritli yolda gidiyorsunuz. Fakat anamurdan gazipaşaya kadar yol hep tek şerit. Asfalt hep erimiş eriyen asfalt tekerde ince bir katman oluşturuyor ve tekerin yolu tutması nerdeyse sıfıra iniyor. Önünüze bir tır düşerse baya arksaından gitmek zorunda kalıyorsunuz. Fakat gazipaşadan sonra yine tertemiz ndan sonra sürekli duble yol

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Evdeyim hiç masrafım yok, aracım aşağıda görgede yatıyor. Bu bayramda kar ettik şükür.

Depoda ayçiçek yağı duruyor hala galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

4 kisi, bagaj dolu hatta icerde de esya varken uzun yolda 8 lt lpg yaktim. 18 kurus falan.

Arac 97 corolla xei 1.6 efi

M alacaktın ne oldu ne zaman alıyosun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canakkle izmir 350 km 50 tl dizel araç

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.