Şimdi Ara

TATA CLUB (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
13
Favori
135.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_49244686/mpage_2/key_tata+marina/tm.htm

cok uzun yazmayayım üstteki baslıkta sorularına ayrıntılı cevaplar bulabirsin ama kısaca söylersem fiyat-perfonmans olarak düsünüldügünde kesinlikle alınır kullanılır
  • Vereceğim linkleri google translatele çevirip okursanız indica nın teneke olmadığını tekrar görürsünüz.

http://www.team-bhp.com/forum/street-experiences/7384-tata-indica-accident-malad.html
    http://www.loupiote.com/photos/4071952446.shtml

• Tata araçlardan çok büyük beklenti icinde olmak Ncap testine giren araclardaki sonucu beklemek kadar hayalperest olmasakta teneke olmadıgını çok iyi biliyoruz bu arada autoshow da tata aria geliyormuş yakın bir zamanda Türkiye yılllarında goreçegiz herhalde ancak 2.2. Dicor motoru 7 kişilik geniş iç hacmi özellikleri ve donanimiyla tam bir aile aracı olduğu aşikar ama Türkiye şartlarında yüksek motor hacminden kaynaklı fiyati ve vergileri nedeniyle maalesef ben ve benim gibi ekonomik arac müşterilerine pek hitap edemeyecek....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba , 2005 model TATA Telcoline 4x2 Çift Kabin almayı düşünüyorum. vergileri hakkında bilgisi olan var mı acaba . birde 100 bin km olan bu araç için eder bir fiyat söyleye bilir misiniz , teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mintax

Merhaba , 2005 model TATA Telcoline 4x2 Çift Kabin almayı düşünüyorum. vergileri hakkında bilgisi olan var mı acaba . birde 100 bin km olan bu araç için eder bir fiyat söyleye bilir misiniz , teşekkürler

2008 modelini kullanıyorum. 3 ay önce 87.000 de 11.000'e aldım şimdi 100.000 de şantiyede kullanıyorum. 1000 tl vergisi olduğunu zannediyorum(Şirket ödüyor) Önemli bir problemi olmadı (Kapı zor açılıyordu 5 tl ye ayarlattım, el freni ucundaki plastik buton düştü servise götürmedim hala) Kısaca şantiye aracı için çok memnunum. Kişisel kullanımda ise max 120 km hız yapıyor ama 100 km ideal bence arka yüksüz olunca tehlikeli. Ayrıca Cliodan sonra 2.5 motorlu bu araca binince yakıt 2 katına denk geldi. Kişisel kullanım için Yakıt ve vergi dışında problem yok.

• KOÇ TATA'YA ORTAK OLUYOR

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Tata'nın patronu Ratan Tata ile gençlik yıllarında başlayan dostluğunu iş hayatına taşıdı. Arçelik, Tata'nın beyaz eşyadaki markası Voltas ile işbirliğine gidecek. İkili önce ürün geliştirecek, ardından ortak üretim yapacak

Dostlukları ABD'deki üniversite yıllarına dayanan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ile Tata'nın patronu Ratan Tata ticarette işbirliğine gitme kararı aldı. Yarım asırlık dostluklarını iş hayatına taşıyan ikili, şirketlerinin güçlerini birleştirip, ortak üretim yapacak. 424 bin çalışanı, 83 milyar dolarlık cirosuyla otomotivden çelik sanayisine Asya'nın en büyük firmalarından biri olan Tata Group'un ev eşyalarına yönelik markası Voltas, Koç'un amiral gemisi Arçelik ile el sıkışmaya hazırlanıyor. Hindistan'ın en büyük beyaz eşya üreticilerinden olan Voltas ile görüşmelere başlayan Arçelik, yeni bir yatırım yapacak.

FİZİBİLİTE TAMAM
    İki dev şirket işbirliğini buzdolabı, iklimlendirme ve çamaşır makinesi alanlarında gerçekleştirecek. Halen Hindistan'da klima başta olmak üzere beyaz eşyada yüzde 5 payı bulunan Voltas, bu işbirliğiyle payını kısa sürede daha üst seviyeye çıkarmak istiyor. Şirketin operasyonlardan sorumlu direktörü Pradeep Bakshi, "2013 yaz döneminde hızla büyüyüp özellikle klimada yüzde 25'lik pazar payı alma hedefindeyiz" dedi. Koç ile Tata'nın gerçekleştireceği işbirliği ilk etapta ürün geliştirme alanına odaklanacak. Ardından da kısa sürede yatırım için kollar sıvanacak. Hindistan basını bu işbirliğinde fizibilite çalışmalarının bittiğini belirtti. Hindistan'ın en güçlü finans yayını The Economic Times, iki şirketin yeni işbirliği için hisse oranları konusunda çalışıltığını ve imzanın yakın zamanda atılacağını duyurdu.

TEMELLERİ 1955'TE ATILDI
    Geçen yılı 2 milyar dolarlık ciro ile kapatan Voltas'ın hisseleri Mumbai borsasında işlem görüyor. 354 metrelik uzunluğu ile dünyanın en büyük yolcu gemisi RMS Queen Mary 2 ile 828 metrelik dünyanın en büyük binası Burj Khalifa gökdeleninde havalandırma sistemini yapan Voltas, 1955 yılında kuruldu. Geçen yılı 8.4 milyar lira ciroyla kapatan Arçelik'in temelleri ise 1955'te atıldı.

AYNI ÖDÜLÜ ALDILAR
    Dünyada yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan tarihi mimari eserleri koruma altına alan World Monuments Fund 2007'de Rahmi Koç'a verdiği onur ödülüne 2010'da da Ratan Tata'yı layık görmüştü. Dünya genelinde büyümesini hızlandıran Arçelik, geçen yıl Güney Afrika merkezli Defy'yi 324 milyon dolara satın alarak kara kıtaya adım atmıştı. Bu yılın başında da Arçelik, Beko markasıyla Avustralya'ya girdi. Beko, elektronik eşya zinciri Betta ile işbirliğine gitti.

Hindistan'da halkın aracını yaptı
    "Hindistan sanayisinin babası" olarak bilinen Jamsetji Tata tarafından 1858 yılında kurulan Tata, Tetley Tea firmasını alarak büyümeye başladı. 2004'te Daewoo'nun ticari araç birimini devralan, 2007'de İngiliz çelik devi Corus'u 12 milyar dolara satın alan Tata, 2008'de Jaguar ve Land Rover'ı 2.3 milyar dolara bünyesine kattı. Tata, 2003'te ülkenin ilk yerli aracı olan 2 bin 500 dolarlık Nano ile halka yönelik en ucuz otomobili üretti. Yerli otomobil konusunda gündeme gelen Koç ile Tata arasındaki en önemli özellik ise ikisinin de İtalyan Fiat ile çalışması. Tata, Hindistan'da Koç ise TOFAŞ şemsiyesiyle Türkiye'de üretim yaparken, gündemden düşmeyen yerli araç konusunda beyaz eşyadaki işbirliğinin bu alana yönelebileceği akıllara geliyor.

(http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/10/19/koc-tatayla-ortak-oluyor)

• TATA İndigo Benzinli aracım seyir halindeyken SRS lambası yanık kalıyor.Bu SRS lambası nedir ? SRS lambasının yanık kalmasının sakıncaları varmıdır ? Bu konuda bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var ? Teşekkür Ederim ...
  • hava yastigi veya kabloda sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende multıjet palıo mu satıp ındıca almayı düşünüyorum.

sanırım bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi araba budur..
  • tata megapiksel le ilgili ne dusunuyorsunuz 2014 de cikcakmis direk almayi dusunuyorum ama 10kw araci yokus cikartcagina emin deyilim
  • HOCAM KUSURA BAKMAYIN BALIKLAMA DALDIM LAKİN 3 AY ÖNCE İNDİGO TDİ ALDIM 33.000 KM,BUGÜN ÇALIŞTIRIRKEN MOTORDAN PATIR KÜTÜR SESLER GELDİ
    ,SONRA KENDİLİĞİNDEN GEÇTİ USTAYA GÖTÜRDÜĞÜMDE HİÇBİR SORUN OLMADIĞINI SÖYLEDİ LAKİN İÇİMDE BİR SIKINTI VAR NOT (Bİ ARA KLİMANIN FANI
    ÇALIŞMIYORDU) BİR DE HER SABAH ÇALIŞTIRIRKEN TİZ BİR SES GELİYOR NETTE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BÜTÜN İNDİGOLARDA AYNI PROBLEM VARMIŞ SİZDE DE
    VAR MI?SAYGILAR...
  • Selam Arkadaşlar;

Ben de 2009 model 73.000 km de indigo marina aldım. Görüşlerimi yakında paylaşacağım.

iyi forumlar.
  • Merhaba 2007 indica trendy 1.4 tdi kullaniyorum genel olarak aractan memnunum.
    Aracimda bir elektrik kacagi var sanirim 3. 4. Gun calismasa aku bitiyor bilgisi olan ve cozum uretebilecek biri varsa sevinirim. Problemi tam tespit etmeden ustaya gitmek istemiyorum cunku yapacagiz derken iyice bozuyorlar bazen. Simdiden tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portegu -- 7 Şubat 2015; 16:03:33 >
  • Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3 senedir tata indigo lx modeline biniyorum 20000 de aldım şu anda 53000 de çok memnunum en azından ekonomik sayılır multijetler kadar değil ama yinede ekonomik neyse arkadaşlar benim sıkım bu sabah normal çalıştırdim biyere gittim geldim herşey normal yarim saat sonra biyere gitmem gerekti ama araba çalışmadı kontağı açtıgım gelen emniyet kemeri uyarısı gelmiyor farlar açık kaldı uyarısı kontak açık olduğu halde farları açınca buzzer uyarıyor farlar açık kaldı diye ama kemeri takınca uyari kesiliyor araç marş başlıyor ama vurdurdum çalıştı sanayiye gittim ama pazar olduğu için otoelektrikci yok yarın servise gidicem ama acaba daha önce başına böyle bir şey gelen ölçümü yada yapabileceğimiz başka bir şey varmı bu arada sigorta paneli sağ ve sol koltuk altındaki kaputun aldındaki sigortalarında hepsi sağlam denedim başka yapabileceğimiz bir şey varmı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• Slm arkadaslar bende uzun yillar tata kullandim oldukca memnunum daha once 2008 indica tdi vardi bagaji icin sattim indigo dlx benzinli aldim deneyimime dayanarak tata markada dizele bineceksin yakiti seni hic uzmez eger temizse arac rutin bakimlarini yaparsan uzun yillar sikintisiz binersin bende suan 2008 indigo var lpg li aracimdan memnunum tek sorunumuz yetkili servisin cok kazik olmasi ve disarida parcacilarin cok yukari fiyat vermesi baska hicbir sikintisi yok eger araciniz arizalanir sikinti cikarirsa kagithanede yetkili servis var oraya gidin sakin sakin sanyiye gitmeyin hem bu araclardan anlamiyolar hem insanin moralini bozuyolar ben aracimin herseyini o yetkili serviste yaptiriyom gayet memnunum herkese kazasiz belasiz gunler he bide tata arac sahibi olmayanlar araci bilip bilmeden kulaktan dolma kotulemeyin

• Selam arkadaşlar.

Top speed denemem...
    aracı kullanan bizzat benim.

https://youtu.be/wU478c_2u8w
  • selamlar..ben de artık TATA cıyım.yeni 2009 model TATA xenon 4x4 aldım ve çook memnunum.ben tatanın bu kadar güzel ve saglam araba yapacağını pek sanmıyordum..anladımki,ön yargılar her zaman insanı korkak ve güvensiz yapıyor.
  • Selamlar, ben de bir ay önce 2007 model 4x4 telcoline aldım, aracın orijinal aküsü üzerinde değildi ve mevcut aküsü öldü. Şimdi yeni akü almam gerekiyor ama hangi aküyü almam gerektiğini bilemiyorum. Kaç amper olmalı bilen varsa sevinirim. Teşekkürler.
  • Slm bugun kaporayi verip 2010 4x2 exnon aldim. Deneme surusunde gercekten sağlam bir araba olduunu hissettiriyor size kullanisi zevkli ve rahat. Daha once nissan 2002 sikistar kullanmistim ondan daha rahat ve kullanisli tabiki model farki var. Sikiystar kutuk gibi gelmisti bana. bu arabalarin motorlarinin ortalama omru nekadar bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. kullandikca deneyimlerimi sizlerle paylasirim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.