Şimdi Ara

Taşınma ile iptal olur mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sama (9 mesaj) AY Force (3 mesaj) Sacrific3 (2 mesaj) maviemirhan (2 mesaj) ciddi0 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (12 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Evimi taşıyacağım, şu anda ttnet kullanıyorum, yalnız ttnet i de adresimde kablonet olmadığı için mecburen almıştım.. Şimdi ev taşıma sebebi ile ttnet i iptal ettirmek istiyorum.. 2 yıllık taahhüt vardı bunun 14 ayı geçti, yani 1 yılı bitti ve 2 ay daha bitti.. Taşınma sebebiyle iptal başvurusunu kabul ediyor mu ttnet.. Taşınıyorum artık internet kullanmayacağım gibi bir şey kabul ediyorlar mı, yoksa bunda da yapacak bir çirkeflik, kıllık bulur mu tt.. Gittiğim yerde uydunete geçeceğim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Max 6 ayda taşınacağın yere altyapı desteği sağlayamazlarsa ücretsiz cayma hakkın var.

• Altyapısı Varsa iptal olmaz hocam. Altyapi olmayan bir yer ise olabiliyor.

• Dondursam ne olur... Yav bu Türk telekom ülkenin resmen kabusu, belası oldu çıktı Allah bildiği gibi yapsın İnşallah bunları.. İss ler, kargo firmaları ülkede bildikleri gibi at oynatıyor insanlar hiç bir şey yapamıyor hale bak yav.. Hattı Dondursam ne olur peki...

• Eski adresimdeki internetim fiber.. Yeni adresi ttnet den sorguladım, "Bu lokasyonda Türk Telekom ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz." yazıyor. Bu ne demek oluyor, yani orada fiber yok adsl var demek mi oluyor? Eğer öyleyse benim için harika bir durum bu..

• Yok mu bilen? 🤔

• adsl var sa en fazla 8 mbps gibi komik hızlar alabilirsin ama bazen adsl var dediği halde port olamıyor türktelekomu ara port sorgulaması yaptırmak istiyorum de açık adres verince var derlerse vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: ciddi0

adsl var sa en fazla 8 mbps gibi komik hızlar alabilirsin ama bazen adsl var dediği halde port olamıyor türktelekomu ara port sorgulaması yaptırmak istiyorum de açık adres verince var derlerse vardır

Sağolasın.. Yalnız zaten ben ttnet den ayrılmak istiyorum.. Başka bir servis sağlayıcıya geçmek istiyorum, port yoksa benim için daha iyi.. 👍🏻😉

• Taşınacağın yerde ttnet alt yapı varsa iptal edemezsin olurda etmek istersen cayma bedeli adı altında alınan indirimleri paşa paşa ödersin buda tahmini kalan ayların faturası kadar oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Sacrific3

Taşınacağın yerde ttnet alt yapı varsa iptal edemezsin olurda etmek istersen cayma bedeli adı altında alınan indirimleri paşa paşa ödersin buda tahmini kalan ayların faturası kadar oluyor

Sorguladım, adsl var diyor ttnet. Ama benim internetim fiber.. Yani adsl, fiber fark eder mi altyapı açısından?

• sama kullanıcısına yanıt

Hocam türk telekom alt yapı olması durumunda ne hizmet aldığınızın bir önemi yok aboneliği iptal etmeniz durumunda cayma bedeli çıkartacaklar

• Türk telekom altyapı var ama fiber altyapı yok, yani bana taahhüt edilen fiber hizmetin altyapısı yeni adreste yok, adsl var fiber yok...

• Yeni kanuna göre taahhüt en fazla 12 ay olabilir. Bunun üzerindeki taahhüt imza edilmiş olsa bile geçersiz. Araştır bunu iptal et eğer ücret isteseler tüketici hakem heyetine git. Başını alırlar en fazla 😀
  • Aha sana kanun maddesini de buldum

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 52. Madde 4. fıkra: Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir
  • Bunları da araştırıyorum sağol.. Hem bu konuda hem de altyapı konusunda ben bariz haklıyım İnşallah bir sorun çıkarmazlar. Ama en çok altyapı konusunda haklıyım çünkü fiber anlaşmam var ama yeni adreste fiber altyapı olmadığı için iptal hakkım doğar haklı olarak..

• Sitesinden eski şu anki adresi denedim fibernet var diyor, yeni adresi denedim adsl var diyor..Yani yeni adreste fiber altyapı yok demek oluyor bu..

• dondurursan dondurduğun düre kadar taahüt uzar. Yapacak bir şeyin yok. gittiğin yerde 1 sene ttnet kullan sonra kablonete geçersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sama

Bunları da araştırıyorum sağol.. Hem bu konuda hem de altyapı konusunda ben bariz haklıyım İnşallah bir sorun çıkarmazlar. Ama en çok altyapı konusunda haklıyım çünkü fiber anlaşmam var ama yeni adreste fiber altyapı olmadığı için iptal hakkım doğar haklı olarak..
    Hiçbirşey olmaz sizi korkutmak için iptal bedeli söylerler ama gonderemezler. Çünkü kanunu herkesten iyi biliyorlar. İnsanları korkutuyorlar sadece. İsterse 10 sene olsun taahhüt 13. aydan sonra anlamı kalmıyor.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.