Şimdi Ara

Tarsus'ta olanlar neden gündemde değil? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
12
Favori
31.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
285 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rockmania01

Ha yani chp meşhurdur ismi bilinmeyem birileri diye başlayan cümleleri. ismi bilinmeyen kadın ismi bilinmeyen sohbette ismi bilinmeyen kisilere ismi bilinmeyenler hakkinda ismi bilinen Bilal erdoganin ismini verdi. Her gün düzenli geliyor demek ki bu adam ilgimi çekti bak

Hocam mesajından anladığım kadarıyla chp ye bir laf sokma çaban var ama ortada bunu gerektirecek bir durum yok.

Allah herkese akıl fikir vermiş, izlersin videoyu inanır veya inanamazsın. Ülkenin koşullarını düşünürsün yok canım öyle şey olmaz dersin ya da olabilir dersin. Dediğim gibi herkesin mantık süzgeci var, az veya çok.

Ortada fiili bir durum var. Neredeyse 1 yıldır kazılan bir yer var, bunun daha öncesi var, öldürülen bir polis memuru var ve tek bir açıklama yok. Açıklama yaparsın dersin ki bu devlet sırrıdır açıklama olmayacak, bak onu bile anlarım. Ama sen başında silahlı devlet gücüyle nöbet tutacaksın sonra tek bir açıklama yapmayacaksın. Her ay kdv, damga vergisi öderken adamsın, gelir vergisi öderken adamsın, ötv, mtv, emlak vergisi verirken adamsın, telefondan bandrol paraları öderken adamsın, okuyan kardeşlerimiz gss primi öderken adamsın ee kardeş burada da adam yerine koy beni iki kelam et.

Dediğim gibi bunun akpartili, chpli, mhpli, hdpli ya da trol olmayla alakası yok. Olay senin ülkenin tarihi ya da çok önemli başka bir gerçeği hakkında fiili durum var ve tek açıklama yok. Bak diyorum ki açıklayamayız çok önemli devlet sırrı demelerine bile razıyım diyorum.

• medya ne isterse onu gösterir ona inandırır
  • her zamanki gibi paraları cukkalıcak ve bizim ülkemizin pek kıymetli koyunları meeelicek :D
  • Halen kazıyorlar mı yahu? neredeyse unutmuştum mevzuyu. 1 yıl olacak neredeyse halen kazıyorlarsa define vs.. işi değildir, devasa bir yer altı şehri olabilir. Bu kadar güvenlik önlemi niye çok merak ediyorum. Bölgeye yakın yaşayanlar bir el atsın. Biz ki Scarlett Johanson'u görmek için gizlice incirlik üssüne girmeyi başaran bir milletiz.
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Bence yörünge roketini falan mavi brandayla saklamazlar
  • Şeytanı bulup cehhennemi kazmışlar.

Peki kim gerçek şeytan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 Kasım 2016 da başlatılan kazı 10 yıl öncesi kaçak defineciler altından misketler ve değerli eserler bulmuşlardı,

Kazının 2012 yılında Tarsus’ta, tarihi eser kaçakçılığı şebekelerini araştırırken öldürüldüğü iddia edilen polis memuru Mithat Erdal cinayeti ile ilgili olabileceği belirtiliyor.
    O yıl önce kendi tabancası ile vurulduğu açıklanan polis memuru Mithat Erdal’ı öldürdüğünü itiraf eden Hüseyin Yasak, yargılandığı Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 yıl hapse çarptırılmıştı.
    Polis memurunun eşi Sibel Erdal ise kocasının cinayetiyle ilgili soruşturmanın dönemin emniyet yetkilileri tarafından engellendiğini iddia ederek, üst makamlara dilekçe ile başvurdu. Eşinin bir suç şebekesi tarafından öldürüldüğünü öne süren Erdal’ın, şüphelerini de bildirip geniş bir araştırma yapılması istediği öğrenildi.
    Olayın yaşandığı dönemin Tarsus Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy’un da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında tutuklandığı öğrenildi.

http://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/tarsusta-esrarengiz-kazi-mersin-1564154/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 10 Ağustos 2017; 12:35:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Graindor

Thor'un çekici mi yoksa ?

• En sonunda David Duchovny haber salıp, THE X-FILES konusu yapmasını siteyeceğim,çünkü bazı videolarda bildiğin uzaylılardan bahsetmişler.
    en olmadı black mirror. O da olumlu hammısına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 10 Ağustos 2017; 12:50:28 >
  • define kazısı olan yerin üzerine 6 metre mesafe yaklaşan ufo görünümlü araç yabancı ülkeye ait araç muhetemelen, Amerika İsrail aracıdır, yerin 3 boyutlu dedektörle yerin metal analiz çekimini yapmışlardır gitmişlerdir.

• 03 Mayıs 2015, Pazar

Bundan üç yıl önce Mersin'in Tarsus ilçesinde trafik şubede görev yapan, ama aynı zamanda bölgedeki define kaçakçılığı şebekeleri konusunda Emniyet'e bilgi veren bir polis memuru esrarengiz bir cinayete kurban gitti. Cinayet, 28 Ocak 2012'de define kaçakçılığı ile uğraşan yerel bir organize suç şebekesi tarafından işlendi.

CİNAYETİN ŞİFRESİ LAHİTTE!
    Maktulün eşi Sibel Erdal, savcılıkta cinayeti aydınlatacak bağlantının define kaçakçılığı olduğunu belirten bir ifade verdi. Sibel Erdal'ın ifadesine göre maktul Mithat Erdal, 7 kişinin tutuklandığı define kaçakçılığı operasyonunda, kendisinin gözaltına alınmamış olmasının diğer definecileri kızdırdığını söylüyordu. Defineciler bu yüzden Erdal'ı ihanetle suçluyorlardı. Sibel Erdal, eşinin ölümüyle ilgili önemli bir ayrıntıyı da savcılık ve mahkeme ile paylaştı. Erdal, Tarsus eski İlçe Emniyet Müdürü Sadettin Yaşar Aksoy ile Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü eski Kaçakçılık Büro Amiri Mustafa Türkmen'in, cinayetin define kaçakçılığı yönüyle soruşturulmasını engellediklerini söyledi. Yeri gelmişken belirtelim: Her iki polis de 17-25 Aralık süreci sonrasında Paralel Yapı ile mücadele kapsamında görev yeri değiştirilmiş isimler.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/pazar/ferhat-unlu/2015/05/03/defineci-polisin-sir-olumu

• quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

Halen kazıyorlar mı yahu? neredeyse unutmuştum mevzuyu. 1 yıl olacak neredeyse halen kazıyorlarsa define vs.. işi değildir, devasa bir yer altı şehri olabilir. Bu kadar güvenlik önlemi niye çok merak ediyorum. Bölgeye yakın yaşayanlar bir el atsın. Biz ki Scarlett Johanson'u görmek için gizlice incirlik üssüne girmeyi başaran bir milletiz.

bulunan bulunmuş zaten
    bir kazı varsa eğer orada saklı olana zarar vermeden tamamen ortaya çıkarmak için
    eğer böyle bir durum varsa olay hazineden ibaret değildir

• Ne alakasi var?

Herkesi kendiniz gibi youtube den bir seyler izleyenler ile karistirmayin, bu durum icin guzel bir soz vardir,

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayin.

zecharia sitchin dunyaca tanina bir arastirmaci yazar idi, eger biraz zaman ayirir kitaplarini okursaniz sizde bir seyler ogrenebilirsiniz, her yazilana inanin demiyorum, ama okuyun kardesim okuyun biraz, okumuyorsaniz da okuyup surda 2 kelime edene sayginiz olsun. Vaktim yok diyorsaniz enke kitabinin kzetine kisaca bakin, benim vaktim ve meragim var kitaplarini okudum ona istinaden yazdim... Sana gore tabletler cop sagda solda var bana gore cop degil, cozumlenemwmis bir muamma...

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Arkadaşların Türkiye'nin dış borcunu biliyor mu?

Okumayı bilen herkes biliyor

https://www.google.com.tr/amp/m.turkiyegazetesi.com.tr/amp/ekonomi/460426.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Sen burada yorum yapanların hayal dünyasının yarı çapının ebadını biliyor musun ?

Sebep sonuç ilişkisi olmadan, elde en ufak bir veri olmadan "define var" diyorlar "altını gizliyorlar çünkü kendi menfaatleri için satacaklar" deyip bir de çamur atıyorlar. "Yavaş olun, uçuyorsunuz" diyeni küçük düşünmek ve Kaşıkçı elmasının kaç ton altına değer bakımından eşit olduğu konusunda salvo yapıyorlar.

Hee, biz şaibesi göklere varmış adamlara çamur atıyoruz, ama sen onları savunmak için tüm forum ahalisini yalancı itham ederken mantıklı davranıyorsun öyle mi? O derin, engin zekan ve mantığınla açıklar mısın, hiç bir kamusal sıfatı olmayan, arkeolog, din bilimci ya da sanat tarihçisi olmayan Bilal orada ne arıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

quote:

quote:

Sen burada yorum yapanların hayal dünyasının yarı çapının ebadını biliyor musun ?

Sebep sonuç ilişkisi olmadan, elde en ufak bir veri olmadan "define var" diyorlar "altını gizliyorlar çünkü kendi menfaatleri için satacaklar" deyip bir de çamur atıyorlar. "Yavaş olun, uçuyorsunuz" diyeni küçük düşünmek ve Kaşıkçı elmasının kaç ton altına değer bakımından eşit olduğu konusunda salvo yapıyorlar.

Hee, biz şaibesi göklere varmış adamlara çamur atıyoruz, ama sen onları savunmak için tüm forum ahalisini yalancı itham ederken mantıklı davranıyorsun öyle mi? O derin, engin zekan ve mantığınla açıklar mısın, hiç bir kamusal sıfatı olmayan, arkeolog, din bilimci ya da sanat tarihçisi olmayan Bilal orada ne arıyor?

Fettullah Gülen'in de kazı alanının yakınlarında görüldüğünü söylüyorlar onu yakalamak için gelmiştir, ne o sen yakalanmasını istemiyor musun Gülen'in ?

Öyle başa böyle tarak, dinsizin hakkından imansız gelirmiş misali.

• Tarak var orda tarak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Fettullah Gülen'in de kazı alanının yakınlarında görüldüğünü söylüyorlar onu yakalamak için gelmiştir, ne o sen yakalanmasını istemiyor musun Gülen'in ?

Bizler ona fetullah gülen değil, fetoş diyoruz. Şimdi değil, yirmi sene önce de diyorduk. Ama soruma verdiğin kel alaka ve en ufak zeka pırıltısı içermeyen mesajınla beni kendime getirdin. Ne tartışıyorum ben çoluk çocukla ya. Blok!

• quote:

Orijinalden alıntı: jacki

Ne alakasi var?

Herkesi kendiniz gibi youtube den bir seyler izleyenler ile karistirmayin, bu durum icin guzel bir soz vardir,

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayin.

zecharia sitchin dunyaca tanina bir arastirmaci yazar idi, eger biraz zaman ayirir kitaplarini okursaniz sizde bir seyler ogrenebilirsiniz, her yazilana inanin demiyorum, ama okuyun kardesim okuyun biraz, okumuyorsaniz da okuyup surda 2 kelime edene sayginiz olsun. Vaktim yok diyorsaniz enke kitabinin kzetine kisaca bakin, benim vaktim ve meragim var kitaplarini okudum ona istinaden yazdim... Sana gore tabletler cop sagda solda var bana gore cop degil, cozumlenemwmis bir muamma...

Zecharia Sitchin isimli zat-ı muhterem Erich von Däniken'den esinlenmiş 80 ve 90'larda UFO'culuk akımlarına takılıp zengin olmayı kafaya koyup bilim dünyasının ciddiye dahi almadığı "12. gezegen" kitabının yazarı.

rasyonel wiki isimli sitenin makalesini okursan adamın çatlak olarak nitelendirildiğini görürsün. Adam Nibiru gezegeninden gelen canlıların dünyadaki yaşamı başlatıp daha sonra ayrıldığı gibi zırvalıkları Eski Ahit'ten din sosu ile harmanlayıp Sadettin Teksoy misali piyasaya çıkmış biri.

http://rationalwiki.org/wiki/Zecharia_Sitchin

Sümer tabletlerinin sayısının çokluğundan ben yakınmıyorum Sümerologlar yakınıyor ve Sümerlerin orta doğu medeniyetleri içinde EN İYİ BİLİNENİ çünkü en eskisi olmasına rağmen en fazla yazı bırakmış olanı olduğunu söylüyorlar.

Tabletler o kadar detaylı ve gereksiz bilgi içeriyor ki bir öğrencinin 5000 sene önce okuluna gitmek yerine dışarıda haylazlık yaptığını ailesine şikayet eden uzunca tabletlerden tutun, o sene hasadın neden verimli olmadığına kadar her şeyin kaydını tutmuş Sümerler. Sümerologlar tufan efsanesini veya Gılgamış destanı gibi önemli tabletleri zaten çevirdiler ama o kadar gereksiz bilgiler var ki ne okumaya gerek var ne de vakit var diyor Sümerologlar ali_ihsan21 değil okuduğunu iyi anla atar yapma, youtube'da gördüğün duyduğun Sümer medeniyetini gizli, bilinmeyen, sırlarla dolu bir tarihi vaka diye anlatan masalları bilgi diye satma onlar bir tık fazla elde etmek için eğlence amaçlı yapılmış videolar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizler ona fetullah gülen değil, fetoş diyoruz. Şimdi değil, yirmi sene önce de diyorduk. Ama soruma verdiğin kel alaka ve en ufak zeka pırıltısı içermeyen mesajınla beni kendime getirdin. Ne tartışıyorum ben çoluk çocukla ya. Blok!

Bilal Erdoğan kazı alanı yakınında görüldü safsatasını alıp, bir tane bile fotoğraf, video, görgü şahidi yokken "hiç bir kamusal sıfatı olmayan, arkeolog, din bilimci ya da sanat tarihçisi olmayan Bilal orada ne arıyor?" diye soru şekline çevirip apartman boşluğundan çekirdek çitleyip, birbirine posta koyan kocakarılar gibi dedikodu yaparsan elbette o ayarda cevap alırsın.

Fettullah Gülen'in yanında Michael Rubin de gelip kazıları inceliyormuş paşam

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.