Şimdi Ara

Tarikatlar tehlikesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
3.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cubbeli ahmet

Ete kemige burunmus mahmut diye gorunmus

Ya muhammed senden sana alan sen veren sen

Allah genc delikanli suretinde gorundu..ve dahasi

You tubede silinmemisse izleyin

Cubbeliye ancak ortak kosan musrik denir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

Cubbeli ahmet

Ete kemige burunmus mahmut diye gorunmus

Ya muhammed senden sana alan sen veren sen

Allah genc delikanli suretinde gorundu..ve dahasi

You tubede silinmemisse izleyin

Cubbeliye ancak ortak kosan musrik denir

Ete kemige burunmus mahmut diye gorundüm dediği ihvandan hoca bir başkası gördüğü rüyayı anlatıyor.

Yunus Emre nin dizeleri bunlar.

Şirkten, Allaha şirk koşmakta en çok sakınan bu hocaların bunu menfaat uğruna, isteyerek söyleyeceğine kendini inandırmışsın.

Bundan sıyrıl önyargılı olmak iyi bir şey değil.
    Google, net haberleriyle, duyumlarla zanna vardığın belli oluyor.

Hem Yunus Emre dizelerini söyleyecek, Hem Haşa ,Allah C.C Mahmut gibi görünecek.

O zaman sen Yunus Emre den de haberin yok...

Senin Müşrik kime denir hic haberin yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 12 Ekim 2020; 16:57:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• retro61 R kullanıcısına yanıt

Musrik Allah a ortak kosan Allah a ait ozellikleri bir baskasinda da oldugunu iddaa eden oluden yardim isteyen.yunus emre yada baskasi benim ahirette hesap verecegim makam degil.ete kemige burunmus sozunu baskasi soylemiste buda sohbetinde dile getrmis ne fark eder..

Cubbeli ve ahalisi musrigin dik alasidir

• quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

Musrik Allah a ortak kosan Allah a ait ozellikleri bir baskasinda da oldugunu iddaa eden oluden yardim isteyen.yunus emre yada baskasi benim ahirette hesap verecegim makam degil.ete kemige burunmus sozunu baskasi soylemiste buda sohbetinde dile getrmis ne fark eder..

Cubbeli ve ahalisi musrigin dik alasidir

Müslümana Kafir diyen Kafir olur...

• Şirk ve müşrik ayrı kavramlardır. Sirk koşmak Allah yanında başka ilahlar edinmek tir. Müşrik ise Hz allaha inanmayandir. Münafıklık ise işte o apayrı birseydir ve günümüzde kafirlerden daha çok ve tehlikelidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 30 kupona alınmadı bu vatan

Şirk ve müşrik ayrı kavramlardır. Sirk koşmak Allah yanında başka ilahlar edinmek tir. Müşrik ise Hz allaha inanmayandir. Münafıklık ise işte o apayrı birseydir ve günümüzde kafirlerden daha çok ve tehlikelidir.
    Allah dışında İlah ediniyor diye iddia da bulunan sen oluyorsun ve bunla tanımadığın bir insan hakkında hüküm veriyor iftira ediyor müşrik diyorsun. Bir mümine kafir diyen kafir olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

şunu izleyip gözleri yaşarmayan varsa bizden değildir. şu insanlardan ülkeye ne gibi zarar gelebilir ?

Arkadaslar kimse AKP bu secim kazanamaz, dolara bak, ekonomiye bak, almanyaya bak demesin

AKP'ye oy veren insanlari goruyorsunuz iste

Siz bu insanlarla oturup tartisip fikirlerini degistirebileceginizi falan dusunuyorsaniz tekrar videoya girip izleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Arkadaslar kimse AKP bu secim kazanamaz, dolara bak, ekonomiye bak, almanyaya bak demesin

AKP'ye oy veren insanlari goruyorsunuz iste

Siz bu insanlarla oturup tartisip fikirlerini degistirebileceginizi falan dusunuyorsaniz tekrar videoya girip izleyin

Alıntıları Göster

görünen yüzü bu =) daha neleri var =)

Muslumanim diyen olmus birinden yardim istemez olmus birini Allah ile arasina koymaz..yetis ya ali yetis ya muhammed yetis ya a.geylani ..her ne dersen de musrik ve kafir olursun net .

• 30 kupona alınmadı bu vatan kullanıcısına yanıt

Maalesef yanlis anlatmissiniz

Sirk Allah a ortak kosmaktir

Musrik Allah a ortak kosandir

Hz Allah yanlis bir soylemdir

Yer tuzunde Allah in varligina inanmayan kimse yoktur olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

1881 yılında doğmuş Atatürk'ün çözdüğü basit olayları, internet olmasına rağmen daha yeni çözümleyebilmiş insanlar var.

Bunlardan bir taneside benim gozum daha yeni acildi desem inanirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

şunu izleyip gözleri yaşarmayan varsa bizden değildir. şu insanlardan ülkeye ne gibi zarar gelebilir ?

Eğer ciddi yazdiysan tek

cümle yazicam

İnş karin kizini bu şeyhlere emanet edersinde ne zarar yarar veriyormuş görürsün

• Tarikatsız din olmaz, burada yazanların çoğu dinden bir haber. İyi ki bir Feto olayı oldu. Feto dediğiniz cemaat, cemaat farklıdır tarikat farklıdır. Kanarya sevenler derneği cemaattir, kanaryalara nasıl bakılacağı ile alakalı açılmış okullar, kitaplar ise tarikattır.

Örnek vermek gerekirse yine Diyanet İşleri de hem tarikat ( sünni ve hanefi inancı) hem de cemaattir ( camiler ve imam-hatipler ). Diyanetin kapatılması da mümkün olmayacağına göre, herkesin haliyle diyanetin görüşünü de kabul etmeyeceğine göre ne tarikatlar biter ne cemaatler.

Eğer bu yapılara savaş açarsanız ortaçağ Avrupa din savaşlarına hoş geldiniz yok eğer birilerini kayırır diğerlerini yok ederseniz bu seferde Orta Doğuya hoşgeldiniz olur.

Feto eğer kayırılmasa bu işlerin hiçbirisi olmazdı, kayırılır güç verilirse hatta karşısındaki yapıları yok etmesine de göz yumulursa ortalık karışır ki karıştığını da gördük zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 13 Ekim 2020; 1:27:52 >

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Evet doğru.. hz omer zaten boşa yasaklamisti bu tür oluşum içine girmek isteyenleri. Halifelerin hepside birer tarikat mensubumuydu yada hz muhammed a.s. mi emretti... yada bir ayet mi var? Tarikatsiz din olmaz mis! Ne yanlış hüküm veriyorsunuz ! Allahın kitabı dinimi üstün yoksa bu şirk koşan tarikatlarınız mi? Allah sizi ve sizin gibileri affetsin

• murat1981pls kullanıcısına yanıt
    Eyvallah reis

Ben kalbini yarıp içine bakmadım ama söylemleri yüzünden böyle diyorum. Misal faiz haramdır ayetle sabittir. Ey cemaat ev araba yada ihtiyaçlarınızı gidermek için kamu bankalarından faizle para alıp bunları edinmek caiz dır, diyen bir insan hangi sıfata muhatap olur? Bu insan diyanet başkanı.. fazla araştırma söyle sadece youtube bir yaz da bak şeyh ler canlı canlı neler söylüyorlar, yani çoğu direk diyorki ben allaha ortağım. Şuna buna veya benim tarikat ta olanlar berat belgesini alur demek ne demek sence vs vs Okuyun anlayın hz kuran-i mealini okuyun oku yaradan rabbin adı ile oku

• murat1981pls kullanıcısına yanıt
    Bu direk kâfir hemde dik alasindan

• Ehli sünnet haricindekileri yasaklamıştı,ehli sünnet ne peki? Kaldıki yasakladı da sorun çözüldü mü? Kerbela dahil iç çatışmaya ve ayrışmaya sebep oldu.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Ehli sünnet olayı ebu hanife imam maliki hanbeli safi ile başladı yanı herhangi bir mezhep ten olmayan ne kâfir ne de cehennemliktir. Tersi konusunda ne ayet nede hadis vardır. Yani reis peygamberimizden çok sonra ortaya çıkan mezhepler için allahtan mis gibi hüküm vermek çok yanlış ve bu yüce dine büyük kötülüktür. Insanların uydurdugu mezheplerde tarikatlarda islam ı yanlış tanıtıyor vesselam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 30 kupona alınmadı bu vatan -- 13 Ekim 2020; 9:6:33 >
  • Ehli sünnet daha ilk başta vardı. Harcilik,Mutezile gibi itikadi mezhepler ile başladı. Sizin yazdığınız dönemlerde bunların fıkhı oluştu. Müslümanlık itikadi mezhepler üzerine kuruludur. İtikadi mezheplerde ise sadece 1 tanesi kurtulur gerisine biat ehli denir vs vs.
    Pek birşey bilmiyorsunuz islam tarihi ile alakalı. Ezbere ben böyle düşünüyorum,böyle olmalı ile sizinki. O yüzden benim ile tartışacak bilgiye sahip değilsiniz,boşuna yazmayın kitap okuyun daha faydalı olur sizin için. Bahriye Üçok’un kitapları gibi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.