Şimdi Ara

Tarikat lar kapatılmalı!!! (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
357
Cevap
3
Favori
16.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 30 kupona alınmadı bu vatan

Doğru ama görseler ile bunların neden kapatıldığı anlatılırsa millet anlayabilir özellikle diyanete ve öğretmenlerimize çok iş dusecek

Öğretmen mi güleyim bari. Bi öğretmen görmüştüm hareketleri konuşmalarına baktımda bunun eğitim düzeyi ne acaba dedim.Dağdan ilk defa insanların içine girmiş gibiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi make up -- 5 Eylül 2020; 21:34:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok yazmışsın ama boş yazmışsın.

Celaleddin Rumi ona Mevlâna demem, çünkü ben müslümanım. Mevlâna Allah'ın ismidir.

Celaleddin Rumi yazdığı kitabı yani mesnevi için gökten inmedir diyor.

Ve daha pekçok Kuran'a uymayan şeyler.

Inandığın şeylere karşı bak sana bir uyarı.

Kur-an dışında inanışlarınla dinden çıka da bilirsin.

Müslüman adam dikkatli olmalı.

Başka diyecek sözüm yok.

Herkes neye isterseona inanmakta serbest. Fikir özgürlüğünü savunan adamım ben. Ama ahirette bunların hesabını vereceğiz unutma.

Son Kitap Kuran iken, bu kitap Allah katından indi diyen birisine inanırsan. Hesabını da ahirette verirsin.

Kalın sağlıcakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMemo1234

Çok yazmışsın ama boş yazmışsın.

Celaleddin Rumi ona Mevlâna demem, çünkü ben müslümanım. Mevlâna Allah'ın ismidir.

Celaleddin Rumi yazdığı kitabı yani mesnevi için gökten inmedir diyor.

Ve daha pekçok Kuran'a uymayan şeyler.

Inandığın şeylere karşı bak sana bir uyarı.

Kur-an dışında inanışlarınla dinden çıka da bilirsin.

Müslüman adam dikkatli olmalı.

Başka diyecek sözüm yok.

Herkes neye isterseona inanmakta serbest. Fikir özgürlüğünü savunan adamım ben. Ama ahirette bunların hesabını vereceğiz unutma.

Son Kitap Kuran iken, bu kitap Allah katından indi diyen birisine inanırsan. Hesabını da ahirette verirsin.

Kalın sağlıcakla.

Takma ismine bakıp da ciddiye alamıyorum seni kusura bakma.

• Ben diyeceğimi dedim.

Mesnevi orada açıp okursun ya da okumazsın.

Her koyun kensi bacağından asılır.

Ben kendi ahiretimin peşindeyim.

Başkası ilgilendirmez beni.

• Liderinize söyleyin zaten istanbulda bir halidiler kaldı dürüst olsun onuda ellerinden aldığını başka yoldan gidenlere verdiğini duyursun siz devletsiniz biz ümmetiz taşıda bizim olan toprağıda bizim olan şehirlr bizi korkutmaya çalışmayın alın alabiliyosanız.Naksşi tarikatının halidi kolundanız Efendimize sallallahüteala aleyhi vesellem'e kadar arada kopukluk olmadan silsilemizi ilan ediyoruz .
    Devletinizide tanımıyoruz ahkamınızıda.Sizin anlattığınız aallahın dinine iftira islamla alakası yok madem sizde konuştullarınızın sizin devletinize göre islam olduğunu söylüyorsunuz .Haklı çıkın Bizimle savaşınız sizin allah adına din adına iftira ettiğiniz ortaya çikana kadar sürecek butun devlet idarenizle ve sizinle savaştayız.Savaşın ilahınız için bizde rabbimiz adına size savaş ilan ediyoruz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerofthefail -- 6 Eylül 2020; 17:7:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

Şimdi kardeş ben de rifailerin arasında büyüdüğümden bu mevzulara yabancı değilim. Tarikatlardaki ilişkileri sadece bir hoca öğrenci ilişkisi olarak tanımlayamazsın. Bağlılık bundan çok daha fazladır. PEygamber devrinde veya sonraki birkaçyüz yılda bu tip saçmalıklar ortaya çıkmamıştır. Sesli zikir veya toplu zikir diye bir ritüel islamda yoktur.

Kefen terlik falan satan bir şahsın resmen ilim küpü olmasına rağmen "doğrudan Allah'a bağlanmaya çalışan şeytana bağlanır" şeklinde bir açıklama yapabiliyor olması (daha neler neler var bu şahsın yumurtladığı) bile adına ne dersen de tarikat denen düzenin en iyi ihtimalle sağlıksız olduğunu gözler önüne serer. Tarikat şirki falan diye saçmalıklar ortaya çıkar ondan sonra.

Kimse kimsenin kapısına kapılanmamalıdır. Kapılanılacak tek kapı Allah'ın kapısıdır. O manyak müritlerden birinin ha şa "ete kemiğe büründüm mahmut olarak göründüm" şeklinde gördüğü rüyayı orada ballandıra ballandıra anlatırken kimsenin oradan sesini yükseltip "tövbe estağfirullah", "hoca kendine gel", "ne biçim rüya o" falan gibi tepkiler göstermiyor olması tarikat denen düzenin kişinin kendi aklını fikrini tamamen bir kenara bırakıp bedenen ve ruhen bir kula köpek gibi bağlanıp kulluk etmesine sebebiyet verdiğini ortaya koyar. Daha bunun menzil falan gibi iyice uçmuş halleri var.

En akılcı diyebileceğin Türkiye rifaileri arasından gelip bunları söyleyebiliyorsam bence ortada üzerinde düşünülmesi gereken bir şeyler vardır.

Dediğim gibi bizde her şey gösterişden uzak mesela bizde sessiz zikir var.Gözler kapalı olması gerekiyor mesela.Diğer tarikatlar nasıldır araştırmadım.Ben kendi yolumdakine baktım.Ölçüp tarttım.

Eğer zerre Allahın şeriatından fark olursa Kurandan şaşma olursa ozaman hakikat ortadan kalkar.Anlatmak istediğim hepsini tek kefeye koymak doğru değildir.Hz Mevlanada Mürşidi kamildi Hz Yunus da Mürşidi Kamildi.Müritleri vardı.Silsilenin tamamını inceledim.Allahtan başka bir amaç hiç olmadı.Allah herkezi doğru yola iletsin inşAllah.

• hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt

Yav bu "bilmemkim hazretleri" nedir mesela? Kimmiş ki hazret oluyor? Niye birilerinin hazret olması gerekiyor? Senin benim gibi insan olamıyorlar mı?

• FRED BAKER kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle söylemler yakışmıyor bellemek, koymak falan. Onların savunma üslubundan farkımız kalmıyor.

• quote:

Ben diyeceğimi dedim.

Mesnevi orada açıp okursun ya da okumazsın.

Her koyun kensi bacağından asılır.

Ben kendi ahiretimin peşindeyim.

Başkası ilgilendirmez beni.

Samimi olarak öğrenmek isteyen vardır belki.

Mevlana;

Cenab-ı Hakk için kullanırken Rabbimiz, sahibimiz anlamında,

İnsanlar için kullanırken dostumuz, efendimiz anlamındadır.

Kullan veya kullanma seni bağlar.

Her insanın kalbine düşünceler gelir, müsbet ya da menfi.

Ahlak güzelleştikçe müsbet düşünceler artar. Buna ilham denir.

Ahlak kötüleştikçe de menfi düşünceler artar. Buna da evham, vesvese denir.

Ahlaki Rasulullaha yaklaştıkça ilhamlar artar. Güzel şeyler yapma isteği ve düşünceleri artar yani.

Mesnevi için ilham demek doğrudur.

Çünkü iyilikler Allah'tan kötülükler nefsimizdendir.

Birisi bir şeyle meşgul olurken içinden şöyle bir düşünce geliyorsa, ya bir abdest alayım da camiye gidip namaz kılayım diye.

Bu Allah'tan ilhamdır. İyilikler Allah'tan.

Ama bir düşünce geliyor, şunun parasını çalayım diyorsa. O düşünce de nefsindendir, evham.

Mesnevi de güzel ahlaka yönelttiği için ilham kaynaklıdır haliyle.

İnsan gelen müsbet düşünceleri uygularsa kalbi temizlenir ve bu düşünceler artar.

Ama menfi düşünceleri uygularsa kalbi gittikçe kararır ve ilhamları bir yerden sonra duymaz olur hafazanAllah.

En ucunda kafirlik var. Küfür örtmek, kafir örten demektir zaten.

Fetih de açmak, Fatih açan demektir.

Kalbi iyiliklerle açılan da mümindir, yani emin olan, emniyet, güven, huzur sahibi, o kişinin kalbi daralmaz.

İşte tasavvuf mesleği kalbi açma mesleğidir.

Mesnevi'ye iftira atılıyor.

Efendim ahlaksız şeyler var içinde diye.

Mesnevi Konya'da yazıldı.

Bazı yerleri günlük gazete gibi.

Bir gün o semtte bir ahlaksızlık olur.

Bütün ahali de bunu duyar, bilir.

Mesnevi'de bu olay alınır, olduğu gibi aktarılır, ve ardından öğütler yazılır, işte böyle böyle yaparsanız şöyle şöyle olur, nefsinizin kölesi olursunuz gibi.

Mesnevi'ye bu şekilde kalleşçe saldırmak tıpkı Yusuf Suresi'ni okumayan Selefi-Vahhabi kafasında olmaktır.

Yusuf Suresinde de her erkeğin yaşayabileceği bir vaka, imtihan geçer, bize verilen mühim öğütler vardır orada.

Ancak niyet bozuksa değil Mesnevi'ye, Kuran'a bile insan nefsinin gözünden bakar hafazanAllah.

Nitekim ayetle sabit, Kuran okundukça müminin imanını, kafirin de küfrünü arttırır diye.

Vesselam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

Samimi olarak öğrenmek isteyen vardır belki.

Mevlana;

Cenab-ı Hakk için kullanırken Rabbimiz, sahibimiz anlamında,

İnsanlar için kullanırken dostumuz, efendimiz anlamındadır.

Kullan veya kullanma seni bağlar.

Her insanın kalbine düşünceler gelir, müsbet ya da menfi.

Ahlak güzelleştikçe müsbet düşünceler artar. Buna ilham denir.

Ahlak kötüleştikçe de menfi düşünceler artar. Buna da evham, vesvese denir.

Ahlaki Rasulullaha yaklaştıkça ilhamlar artar. Güzel şeyler yapma isteği ve düşünceleri artar yani.

Mesnevi için ilham demek doğrudur.

Çünkü iyilikler Allah'tan kötülükler nefsimizdendir.

Birisi bir şeyle meşgul olurken içinden şöyle bir düşünce geliyorsa, ya bir abdest alayım da camiye gidip namaz kılayım diye.

Bu Allah'tan ilhamdır. İyilikler Allah'tan.

Ama bir düşünce geliyor, şunun parasını çalayım diyorsa. O düşünce de nefsindendir, evham.

Mesnevi de güzel ahlaka yönelttiği için ilham kaynaklıdır haliyle.

İnsan gelen müsbet düşünceleri uygularsa kalbi temizlenir ve bu düşünceler artar.

Ama menfi düşünceleri uygularsa kalbi gittikçe kararır ve ilhamları bir yerden sonra duymaz olur hafazanAllah.

En ucunda kafirlik var. Küfür örtmek, kafir örten demektir zaten.

Fetih de açmak, Fatih açan demektir.

Kalbi iyiliklerle açılan da mümindir, yani emin olan, emniyet, güven, huzur sahibi, o kişinin kalbi daralmaz.

İşte tasavvuf mesleği kalbi açma mesleğidir.

Mesnevi'ye iftira atılıyor.

Efendim ahlaksız şeyler var içinde diye.

Mesnevi Konya'da yazıldı.

Bazı yerleri günlük gazete gibi.

Bir gün o semtte bir ahlaksızlık olur.

Bütün ahali de bunu duyar, bilir.

Mesnevi'de bu olay alınır, olduğu gibi aktarılır, ve ardından öğütler yazılır, işte böyle böyle yaparsanız şöyle şöyle olur, nefsinizin kölesi olursunuz gibi.

Mesnevi'ye bu şekilde kalleşçe saldırmak tıpkı Yusuf Suresi'ni okumayan Selefi-Vahhabi kafasında olmaktır.

Yusuf Suresinde de her erkeğin yaşayabileceği bir vaka, imtihan geçer, bize verilen mühim öğütler vardır orada.

Ancak niyet bozuksa değil Mesnevi'ye, Kuran'a bile insan nefsinin gözünden bakar hafazanAllah.

Nitekim ayetle sabit, Kuran okundukça müminin imanını, kafirin de küfrünü arttırır diye.

Vesselam.

Alıntıları Göster

Mesnevinin orjinalinde dâhi bu kitap Allah katındandır diyor.

Kitapta yazana mı inanacam, yoksa senin ne anladığına

Ya da mesneviden yaptığın çıkarıma mı..!?

Sen mesneviyi savunmuyorsun, Kuran a karşı büyük bir küfür içindesin şu yazdıklarınla.

Yazık, kendini ateşe atıyorsun.

Sen bilirsin...

• quote:

Mesnevinin orjinalinde dâhi bu kitap Allah katındandır diyor.

Kitapta yazana mı inanacam, yoksa senin ne anladığına

Ya da mesneviden yaptığın çıkarıma mı..!?

Sen mesneviyi savunmuyorsun, Kuran a karşı büyük bir küfür içindesin şu yazdıklarınla.

Yazık, kendini ateşe atıyorsun.

Sen bilirsin...

Alıntıları Göster

Bu açıklamaları senin için yapmadım zaten. 5 bin kişi okumuş bu sayfayı. Mesnevi Kuran'ın tefsiridir kısaca. Vahyin ilhamıdır. Vahyin açılımıdır. Mevlevilik vasıtasıyla tarih boyu yeryüzünün dört bir köşesinde sayısız insanın Müslüman olması zaten bu işin neticesidir. Senin takıldığın kelimenin tasavvuf geleneğinde, ekollerinde, erbabında nasıl anlaşıldığını yazdım. Sen düz anlamaya devam edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazar-çizer -- 5 Eylül 2020; 21:36:21 >
  • quote:

Bu açıklamaları senin için yapmadım zaten. 5 bin kişi okumuş bu sayfayı. Mesnevi Kuran'ın tefsiridir kısaca. Vahyin ilhamıdır. Vahyin açılımıdır. Mevlevilik vasıtasıyla tarih boyu yeryüzünün dört bir köşesinde sayısız insanın Müslüman olması zaten bu işin neticesidir. Senin takıldığın kelimenin tasavvuf geleneğinde, ekollerinde, erbabında nasıl anlaşıldığını yazdım. Sen düz anlamaya devam edebilirsin.

Alıntıları Göster

Vay o kimselere ki, elleriyle Kitab’ı yazarlar, sonra da onu az bir karşılığa değişmek için, “Bu, Allah’ın katındandır” derler. Vay ellerinin yazdıklarından ötürü onların hâline! Vay kazandıklarından dolayı onların hâline!

Bakara 79. Ayet

• quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

Yav bu "bilmemkim hazretleri" nedir mesela? Kimmiş ki hazret oluyor? Niye birilerinin hazret olması gerekiyor? Senin benim gibi insan olamıyorlar mı?

Hz Mevlanayı araştırın hocam ondan sonra konuşalım. Şuan kitabın ortasından konuşuyoruz. Mesela İnanmamış birine direk Kurbanı anlatsam vahşet der itiraz eder. Önce İslamiyeti Allahı anlatmak gerekiyor. Onun için sana burda tasavvufu anlatmamda seninde anlaman mümkün değil. Hayırlı geceler.

• Tarikatlar bugün kapanmaz oy deposu. Yarın merak etmeyin kapatmayı geçtim hepsi feto ile mücadele gibi olacak. İçeride dönen cinsel istismarların haddi hesabı yok

• quote:

Vay o kimselere ki, elleriyle Kitab’ı yazarlar, sonra da onu az bir karşılığa değişmek için, “Bu, Allah’ın katındandır” derler. Vay ellerinin yazdıklarından ötürü onların hâline! Vay kazandıklarından dolayı onların hâline!

Bakara 79. Ayet

Alıntıları Göster
    1. Meal ile hüküm verilmez
    2. Meal okunacaksa tefsir ile okunmalıdır
    3. Bırakın arif bir zatı, herhangi bir vatandaşa bile iftira atmak vebali olan bir iştir
    4. Bu sıralı ayetler İsrailoğulları için inmiştir, Tevrat'ı tahrif ettikleri için ayıplanırlar, oradaki Kitap Tevrat'tır, kitaptan bazı kelimeleri eksiltirler ve kendi nefislerinden eklemeler yaparlar, sonra da dünya menfaati para için satarlar
    5. Sonraki ayetin mealinde de bu Yahudiler diyor ki, sayılı birkaç günden başka bize cehennem ateşi hiç temas etmeyecek dokunmayacaktır.

Şimdi bence tövbe etmelisin. Çünkü sayısız insana Allah muhabbeti aşılayan, kurduğu gelenek ile sayısız insanın Müslüman olmasına vesile olan bir zat-ı şerifi, Hz. Pir'i yalancı, menfaatçi, düzenbaz, Tevrat'ı bozan ve bu yalanlarla kibirlenen İsrailoğulları ile bir tutuyorsun. Ayıptır.

• killerofthefail kullanıcısına yanıt
    Sen islam adına savaşacağını mi söylüyorsun? Eyvah ki ne eyvah ! Allah sana kim müslüman kim değil diye hüküm vermeni mi emretti? Peygamberi hz muhammed a.s bile ayeti ile" sen onun göğsünü yarıp baktın mı? Diye buyurarak. Sana birşey söyliyeyim. Ben 52 taşındayım 89 dan 2019 a kadar bu devlete hizmet ettim. Şırnak batman nusaybin kuzey ırak tunceli bingöl vs 2 defa gazi oldum. Ben vatanım ve ülkem için savaştım. Allah biliyor ya pişman da değilim. Bizim gönlümüzden allah ismi sadece onun rızası için dile dökülür. Umarım ki bu boş tehditlerin sonu olmayacağını anlarsın yoksa sizde fetocu imandılar gibi olursunuz yazık ki ne yazık.

• killerofthefail kullanıcısına yanıt
    Bu devletin ve türk milletinin sizin gibi ingiliz usaklarına ve sahte şeyhlerinize ihtiyacı yok! Güç ve kudret allah eliyledir. Var git şimdi kimi getirirsen getir karşında kahraman türk askerini ve polisini milletini bulacaksınız.

• 30 kupona alınmadı bu vatan kullanıcısına yanıt
    Zerre imanınız varsa Cumhuriyeti yıkmak hilafeti lağvedenleri katletmek için libyaya asker gönderdiğinizi konuşun .Siz herkezi sizin bozuk dinize inanan korkak kimselermi sandınız.Öyle ise libyadaki savaşdan galib ayrılın.Ne için savaştığını bilmek anlamak bi yerde dursun kiminle savaştığınızı konuşacak haysiyetiniz bile yok ölen katledilen bütün vatandaşlarınız.Şeyhlere ve tarikatlere düşmanlığınız yüzünden katledilip öldürülecek.Geri evinize dönüp kendi milletiniz ile savaşın.Evinizdeki cnn ile savaşın senayi demirciyi katledin ebu habzalayı katledin ****ı katledin sizin türk askeri diye bizimle savaşa gönderdiğiniz bütün adamlarınızı size geri gönderiyoruz.Onları bidaha bizimle savaşmaya ikna edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerofthefail -- 5 Eylül 2020; 23:6:17 >
  • quote:

1. Meal ile hüküm verilmez
    2. Meal okunacaksa tefsir ile okunmalıdır
    3. Bırakın arif bir zatı, herhangi bir vatandaşa bile iftira atmak vebali olan bir iştir
    4. Bu sıralı ayetler İsrailoğulları için inmiştir, Tevrat'ı tahrif ettikleri için ayıplanırlar, oradaki Kitap Tevrat'tır, kitaptan bazı kelimeleri eksiltirler ve kendi nefislerinden eklemeler yaparlar, sonra da dünya menfaati para için satarlar
    5. Sonraki ayetin mealinde de bu Yahudiler diyor ki, sayılı birkaç günden başka bize cehennem ateşi hiç temas etmeyecek dokunmayacaktır.

Şimdi bence tövbe etmelisin. Çünkü sayısız insana Allah muhabbeti aşılayan, kurduğu gelenek ile sayısız insanın Müslüman olmasına vesile olan bir zat-ı şerifi, Hz. Pir'i yalancı, menfaatçi, düzenbaz, Tevrat'ı bozan ve bu yalanlarla kibirlenen İsrailoğulları ile bir tutuyorsun. Ayıptır.

Alıntıları Göster

Sizin gözünüze perde inmiş.

Ben Celaleddin Rumî ye inanmadığım için başım hiç sıkıntıya girmez dee..

Siz inandığınız için ahirette bunun hesabını veremeyeceksiniz.

Işte Türkiye deki müslümanların %90'da böyle olduğundan Allah bizi cezalandırıyor.

Çok zaman yok, kıyamet gününe de, o hesap vaktine de.

Görürüm orada ben.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.