Şimdi Ara

Tarikat lar kapatılmalı!!! (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
3
Favori
16.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Enam 38

Diyanet meali

Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve gökyüzünde iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa hepsi sizin gibi topluluklardır. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp rablerinin huzuruna getirileceklerdir.

şimdi bu Allahın sözü, sen de diyorsun ki Kuranda herşey yok, sırra nail olmuş şeyhlere sormamız lazım!

Olduuu, hadi bakalım Allah eksik yok diyor sen ve senin tayfa hayır eksik var diyorsunuz!

Haa nakşilere bakalım;

kibrit kutusuyla cehennemlik mürüitleri bile cennete sokacak şeyh(!) nakşide,

Halidi kolundansan cehenneme giderken ben nakşibendi halidi kolundanım deyince hop cennete gidersiniz diyen şeyh nakşide.

İstese ahırı meleklere temizletecek şeyh nakşide

Daha yazayım mı? zilyon tane zırva var böyle ,

Peygamber zamanında yol göstericiydi o yüzden tarikat yoktu gibi bir saçmalık yazmışsın,

evet peygamber zamanında yol göstericiliği Allahın kendisine emrettiği şekilde yapmış, ve her beşer gibi hayatını tamamlayıp göçüp gitmiştir.

Giderken de yol gösterici olarak Kuran-ı Kerim i bırakmıştır.

Allahın kitabıyla yönünü bulamayan, beşerin yalanıyla cehenneme otoban yapar haberin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: drk_m

Enam 38

Diyanet meali

Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve gökyüzünde iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa hepsi sizin gibi topluluklardır. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp rablerinin huzuruna getirileceklerdir.

şimdi bu Allahın sözü, sen de diyorsun ki Kuranda herşey yok, sırra nail olmuş şeyhlere sormamız lazım!

Olduuu, hadi bakalım Allah eksik yok diyor sen ve senin tayfa hayır eksik var diyorsunuz!

Haa nakşilere bakalım;

kibrit kutusuyla cehennemlik mürüitleri bile cennete sokacak şeyh(!) nakşide,

Halidi kolundansan cehenneme giderken ben nakşibendi halidi kolundanım deyince hop cennete gidersiniz diyen şeyh nakşide.

İstese ahırı meleklere temizletecek şeyh nakşide

Daha yazayım mı? zilyon tane zırva var böyle ,

Peygamber zamanında yol göstericiydi o yüzden tarikat yoktu gibi bir saçmalık yazmışsın,

evet peygamber zamanında yol göstericiliği Allahın kendisine emrettiği şekilde yapmış, ve her beşer gibi hayatını tamamlayıp göçüp gitmiştir.

Giderken de yol gösterici olarak Kuran-ı Kerim i bırakmıştır.

Allahın kitabıyla yönünü bulamayan, beşerin yalanıyla cehenneme otoban yapar haberin olsun.

Kardeş şimdi 500 kere yazdım önceden tekrar yazayım son kez.Kurani kerim eksik değil biz eksiğiz.Onu kavrayıp yaşamakta eksiğiz.Nefsi Emmareden geçemedik öğretmensiz geçemeyiz.İster inan ister inanma tek isteğim Allahın hak gördüğüne hakaret edip şirke düşmeyin.Tasavvuf üzerine kitaplar var.Aç internetten Allah rızası için trt 1 den aşkın yolculuğunu izle 2 dk.

• quote:

Orijinalden alıntı: killerofthefail

Allahtan korkan adam Allahn resülünü inkâr etmez.Allahın resülü söyledi benim varislerim alimlerdir .Madem kelimelerle bukadar ilgilisin konuş hıristiyan diye bi kelime nerede var.Mezhep yok diyorsun yahu ayet bana yeter hadis-i şerif bana yeter alimin bana talim ettirmesine gerek yok diyorsun be adam.Desene öğretmene gerek yok doktora gerek yok .Müslüman vatan haini olmak tan korkuyorsunuzda allahın ayelerini inkâr edip kâfir olmaktanmı korkamıyorsunuz?İnsanların ne dediği bu kadarmı önemli sizin için resülullah buyurmadımı ben sizin annenizden babanızdan size daha yakınım diye .Alimlerini kendi yetiştirmedimi .Bize ilminden başka ne bıraktıki .Hiç. Vallahi siz kendi milletinizle savaşmaktan korkuyorsunuz.Vallahi siz insanlar neder diye telaşlanıp dininizi terk ettiniz.

"Vallahi siz kendi milletinizle savaşmaktan korkuyorsunuz" Demişsin !!!!!!

Lan yavşak arap , biz sizin gibi kanı bozuk lanetlenmiş araplar onların soyundan gelen israilliler ve aynı dil ailesinden ve şerefsizlik DNA sını vücudunda bulunduran avrupalı piçler dururken neden biz birbirimizle savaşalım ha. Katliam şart ama sebebi din değil sizi orospu çocukluğunuz insan olamayışınız. Siz insan değilsiniz şeytanın vücut bulmuş halisiniz kan ve şiddetle besleniyorsunuz ama bilmediğiniz şey Türkler sizin alayınızın amına koyar.

• Bu iş en sonunda, "maneviyat" maksatlı kurulan vakıf, derneklerin Diyanet İşlerinde kurulacak bir masanın denetimine bağlanması ile sonuçlanacaktır diye düşünüyorum.

Manevi maksatlı gruplaşma, manevi yolda yürüme meyli bu toplumun yüzyıllara dayanan bir gerçeği olduğu için ve 1925 tarihli yasak getiren kanuna rağmen bu durdurulamadığı için (sonuçta milletin gönlündekini söküp atamazsın ve millete rağmen kanun çıkarmak ve bunu sürdürmeye çalışmak da pek gerçekçi değil) devletin eli mahkum, bu işe derli toplu bir denetim getirmek zorunda kalacak.

Getirmeli de.

• cemsinan kullanıcısına yanıt

ilginç... ee sen içindesin durumun o zaman. aile kültürünün içinde bunların olması senin akıl dünyanı nasıl etkiledi? biraz anlatabilir misin? (meraklı bir yapım vardır, ilk defa bu camiyadan biriyle tanıştım o yüzden merak ediyorum.)

• Neden işinize gelen konularda DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK diye bağırıp bağırıp ta işinize gelmeyen konularda devlete bağlansın ya da kapatılsın diye boğazınızı yırtıyorsunuz ki...

Burası LAİK bir ülke değil mi? Tartışmanız gereken tarikatların değil DİYANET'in kapatılması olmalı.

Tarikatlar benim gözümde sivil toplum kuruluşu. Haaa içlerinde iyi kötü olur. Kriminal olaylar olur. kanunu uygular geçersin ama işine gelmeyince kapat olmaz.

Kanarya severler derneğinde biri üyeye tecavüz edince derneği mi kapatmak doğru olan. Partiler de lideri EVLİYA gibi görürsen tarikattan farksız bu durumda. partileri de kapatalım.

Her zaman dini kullanan insanlar olur. Dinsizliği de kullananlar olur. Dünyanın her yerinde böyle. TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEK EN DOĞRUSU.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 8 Eylül 2020; 13:20:52 >
  • rose.life kullanıcısına yanıt

Anlatabileceğim fazla bir şey yok. Bizim tekke sufi tekkesi. Zamanında semazen kavuğu takan müritler gelirmiş.

Büyük dedem tevhid i tedrisat kanunu çıkınca "paşa haklı" demiş. Görüşmüş de Atatürk ile. Öğrenci alımını durdurmuş. Devlet de tekke ve zaviyeleri kapatmasına karşın kendi halinde faaliyetlerini sürdüren tekkelere karışmamış. Büyük dedemin el verdiği bir diğer akrabamız 20 yıl kadar önce vefat edince semazen kavukları filan kalmadı. Ailenin kadınlarında açıkçası çarşafı geçtim başörtüsü bile yoktu.

Benim zaten herhangi bir ortadoğu dinine inanma ihtimalim olmadığından tekke kısmıyla hiç ilgilenmedim. Tarihi eşyaları çok muhteşemdi ama. Yüzlerce yıllık süslü takunyalar, el yazmaları vs.

Büyük dede şeyhlere çok saygı duydum. Çok iyi ve aydın insanlardı.

• Kemalist kardeşler tarikatlar şöyle tarikatlar boyle diyorsunuzda darbe gecesi gördük sizinkileri, ismailaga ve menzil cemeati disarda sokaklarda iken herşeyi bilen Atatürk hayrani insanlarımız makarna atm kuyruğunda idi ha bide sela okuyan imamalara saldiriyorlardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mali63 M kullanıcısına yanıt
    Tarikat lar kapatılmalı!!!

Sizler atmlere gittiniz ki hep kimlerin orada olduğunu söylüyorsunuz. Tabi senin gibiler olmasaydı darbe hiç olmayacağı gerçeği de var.

Sana öyle geliyordur, reis. Ben hiç tarikatçı olmadım tarikatçı olmak benim nazarımda şirktir. Allaha eş kosmaktir.Bu sahtekârlardan hiç birisi istisnasiz ya allah yada resulü ile konuştuğunu ve kendi tarikatlarından olan herkesin cennete gideceğini söylememiş olsun. Benim gözümde şeyh lerin hepsi munafik ve vatan haini millet düşmanı zındık yezitler dir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tabi tabi haklisiniz 😀

anlattıkların çok güzeldi. peki eşyalara ne oldu?

• rose.life kullanıcısına yanıt

O hazin bir hikaye. Fakirlik ve çaresizlikle çoğu üç kuruşa heba oldu yıllar önce. Hatıralık az sayıda eşya kalmış. Tekke de devam ediyor.

yapma ya içim burkuldu resmen, sağlık olsun (başka ne diyebilirim bilemedim...). siz neler yapıyorsunuz normal hayatınızda

• Tüm tarikatlar elbet kapanacak. Hepsi hem de.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Bu adamı gerçekten tanıyıp anladığınız gün, Türkiye dünyanın en refah ve medeni ülkeleri arasında yerini alacaktır...

Eklenebilecek tek bir virgül yok.

• HOOOORRRTTT
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.