Şimdi Ara

Tarikat lar kapatılmalı!!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
3
Favori
16.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnanç kişiye özeldir. Kendinde yaşar. Gruplaşma yada siyasete dökmenin acısını tecrübe etmediniz mi siz? Ne zaman ders alacaksınız? Resmen koyun sürüsü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkeye en büyük zararı geçmişten bugüne bu tarikatlar verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

süleymancılar imamoğlunu destekledi onlarda kapatılsınmı?

Evet kapatılsın.

• tecavüzcü chp kapatılmalı!!!

• Forum yöneticileri bu İŞİD sempazitanı neden hala ceza almadı?Valla bugün de ceza almazsa ben CİMER ve diğer kurumlara DONANIMHABER'i şikayet edeceğim.Bir an önce banlayın şu üyeyi.

@killerofthefail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hopdediks-Dediğimdediks -- 7 Eylül 2020; 9:12:56 >
  • Valla devlet cami ve kuran kurslarına bütçe ayırmasın. Avrupa'daki gibi ibadeti için her din ve cemaat kendi parasını toplayarak yapsın. Başka bir şey istemiyorum. Devlet tarikat gibi davranıyor zaten. O bitse yeter bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: drk_m

Hak yolundaki tarikatları söylede bilelim.

Bende sana bir soru soracağım, madem Elhamdülillah müslümanım doyursun, Allah hakkı için cevap ver;

Peygamberimizin tarikatı neydi? Hangi tarikata mensuptu?

Alıntıları Göster

1 . si peygamber döneminde tarikata ihtiyaç yok zaten..Tarikatın kendiside dinin kendiside öndereride Peygamberimizdir.Peygamberler döneminde ihtiyaç yoktu zaten.

Mesele burda peygamber efendimizden sonrasıdır.Tasavvuf tarikat bu işin özelidir.Dinin sırrıdır. Herkeze nasip olmaz.Ahirette şu sözü kimse söyliyemeyecek ''Allahım bize peygamber efendimiz döneminde yaşatmadın bizim canlı bir örneğimiz sorularımıza net yanıt verecek bir önderimiz yoktu gibi soruların cevabıdır hak tarikat.Bu iş sır ama mutlaka herkezin önüne gelecektir kimisi reddedecek kimisi inanıp devam edecek.3 - 5 soytarı istismarcı Allahın evet dediği şeyi hayır yapamaz.

O istismarcı bahanesiydi reddedenlerin çoğu zaten kabul etmeyen kesimdir.

Eğer Kuran yetseydi bir kitap gönderirdi ve insanlara inanılması söylenirdi herşey yazıyor zaten denirdi.Bir önderle din gönderiliyor..Peygamberler vasıtasıyla devam ettiririliyor..Taaki son Peygamberimize kadar.

Dikkat ederseniz gelen her peygamber din peygamberi değil.1 Din geliyor Peygamber aracılığıyla sonra o din üzere çokça peygamberler gönderiliyor.O peygamberlerin sizce amacı neydi? Madem bir kitap gönderiliyor ve yeterli geliyorsa din peygamberleri dışında gelenler tamamen gereksiz ve Allahla araya aracı koymaktı ?

2 . Bir konu aracı meselesi.Allahla arana birşey koyma diyenler.Aranıza Kuranı Tefsiri hadisleri ve din hakkında aldığım tüm eğitimi zaten koyuyorsun.Peygamberler bile aracıydı hepsi din peygamberi değildi.Kısaca Allaha ulaşmak için onu anlamak için kullandığın herşey aracıdır.Aracıyı kalkıp onun yerine tapacağın başkasını koymakdan bahsediyorsan o şirktir.Tarikatların böle bir amacı olamaz.Şunuda unutmamak lazım Allah bile vahisini aracıyla gönderiyor.

Hak tarikat incelemek isteyen dediğim gibi Nakşibendi tarikatı silsilesini incelesin.Başka hak tarikatlarda var ama ben bildiğimi söyliyeyim.Hz Yunus Hz Mevlana hayatlarını inceleyin.Hatta Trt 1 de Hz Yunus la ilgili aşkın yolculuğu tarikatın meselesini anlatmakta izleyebilirsiniz.Ramazanda yayınlanan tasavvuf sohbetleri var devletin bizzat izniyle yayınlanan izleyebilirsiniz.

Eline alıp tasavvuf kitabını okumayana burda anlattıklarım boş.Onun için önce okuyun sonra sorunuz varsa sorun bildiği kadarıyla cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_harputlu -- 7 Eylül 2020; 11:7:13 >

• Sevgili adminler ve ağlak ergenler

%67 ile seçimden bir gün önce Cumhurbaşkanı ilan ettiğiniz Muharrem İnce siyasi bir hareket başlattı ve ilk konuşmasını Sivas'ta yaptı.

Öne çıkanları da geçtim. Ülke gündeminde bile açılmış bir tane başlık yok.

Hayırdır ne çabuk sattınız davanızı ?

Heee yoksa muhalefeti böldü diye Muharrem İnce'de mi yandaş yalaka oldu ? Protesto mu ediyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 7 Eylül 2020; 11:20:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

1 . si peygamber döneminde tarikata ihtiyaç yok zaten..Tarikatın kendiside dinin kendiside öndereride Peygamberimizdir.Peygamberler döneminde ihtiyaç yoktu zaten.

Mesele burda peygamber efendimizden sonrasıdır.Tasavvuf tarikat bu işin özelidir.Dinin sırrıdır. Herkeze nasip olmaz.Ahirette şu sözü kimse söyliyemeyecek ''Allahım bize peygamber efendimiz döneminde yaşatmadın bizim canlı bir örneğimiz sorularımıza net yanıt verecek bir önderimiz yoktu gibi soruların cevabıdır hak tarikat.Bu iş sır ama mutlaka herkezin önüne gelecektir kimisi reddedecek kimisi inanıp devam edecek.3 - 5 soytarı istismarcı Allahın evet dediği şeyi hayır yapamaz.

O istismarcı bahanesiydi reddedenlerin çoğu zaten kabul etmeyen kesimdir.

Eğer Kuran yetseydi bir kitap gönderirdi ve insanlara inanılması söylenirdi herşey yazıyor zaten denirdi.Bir önderle din gönderiliyor..Peygamberler vasıtasıyla devam ettiririliyor..Taaki son Peygamberimize kadar.

Dikkat ederseniz gelen her peygamber din peygamberi değil.1 Din geliyor Peygamber aracılığıyla sonra o din üzere çokça peygamberler gönderiliyor.O peygamberlerin sizce amacı neydi? Madem bir kitap gönderiliyor ve yeterli geliyorsa din peygamberleri dışında gelenler tamamen gereksiz ve Allahla araya aracı koymaktı ?

2 . Bir konu aracı meselesi.Allahla arana birşey koyma diyenler.Aranıza Kuranı Tefsiri hadisleri ve din hakkında aldığım tüm eğitimi zaten koyuyorsun.Peygamberler bile aracıydı hepsi din peygamberi değildi.Kısaca Allaha ulaşmak için onu anlamak için kullandığın herşey aracıdır.Aracıyı kalkıp onun yerine tapacağın başkasını koymakdan bahsediyorsan o şirktir.Tarikatların böle bir amacı olamaz.Şunuda unutmamak lazım Allah bile vahisini aracıyla gönderiyor.

Hak tarikat incelemek isteyen dediğim gibi Nakşibendi tarikatı silsilesini incelesin.Başka hak tarikatlarda var ama ben bildiğimi söyliyeyim.Hz Yunus Hz Mevlana hayatlarını inceleyin.Hatta Trt 1 de Hz Yunus la ilgili aşkın yolculuğu tarikatın meselesini anlatmakta izleyebilirsiniz.Ramazanda yayınlanan tasavvuf sohbetleri var devletin bizzat izniyle yayınlanan izleyebilirsiniz.

Eline alıp tasavvuf kitabını okumayana burda anlattıklarım boş.Onun için önce okuyun sonra sorunuz varsa sorun bildiği kadarıyla cevaplayabilirim.

Alıntıları Göster

Dinin sırrıdır. Herkeze nasip olmaz.

işte bu iki cümlede tarikatların ve badeci şeyhlerin neden bu kadar taraftar toplayabildiklerini görebiliriz.

yahu inandığını söylediğin dinden haberin yok. Kuran ı hiç okudun mu bilader?

Biz bu kitabı sana, her şeyin açıklayıcısı olarak indirdik

Nahl Suresi 89

Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

Enam Suresi 114

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

Ankebut Suresi 51

Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

Enam Suresi 38

Neyiniz var? Nasıl hüküm veriyorsunuz?

Yoksa okuyup, ders almakta olduğunuz bir kitabınız mı var?

İçinde keyfinize uyanın sizin olduğu.

Kalem Suresi 36,37

Bu bir kitaptır ki, Hakim ve Her şeyden Haberdar olan, ayetlerini hüküm ifade edici (muhkem) kılmış ve sonra detaylandınp (fussilet) açıklamıştır.

11–Hud Suresi 1

Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran’ı devre dışı tuttular.

25– Furkan Suresi 30

Ayette direkt hiç bir şeyi eksik bırakmadık, herşeyi açıkladık, Kuran dan başka hakem arama derken hala, hoca peşinde koşmak, ayetler ile yetinmemek şirkin kralıdır. Ayete karşı çıkmaktır. şunu bir anlayın artık.

önce Kuran ı bir okuyun, anlayıp özümseyin sonra koşarsınız "sır peşinde"!!!!

bu arada Nakşilere bakın demişsin, bitmeyen çorbası olan!!! son model mercedes ile gezen gavsın İslamda öyle bir şey olmamasına rağmen müritlerinin günah çıkarttığı!!! menzili mi inceleyelim? rabıta yapıp şirk koşan menzile mi bakalım bilader?

• quote:

Orijinalden alıntı: sarasen

Dinin sırrıdır. Herkeze nasip olmaz.

işte bu iki cümlede tarikatların ve badeci şeyhlerin neden bu kadar taraftar toplayabildiklerini görebiliriz.

yahu inandığını söylediğin dinden haberin yok. Kuran ı hiç okudun mu bilader?

Biz bu kitabı sana, her şeyin açıklayıcısı olarak indirdik

Nahl Suresi 89

Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

Enam Suresi 114

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

Ankebut Suresi 51

Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

Enam Suresi 38

Neyiniz var? Nasıl hüküm veriyorsunuz?

Yoksa okuyup, ders almakta olduğunuz bir kitabınız mı var?

İçinde keyfinize uyanın sizin olduğu.

Kalem Suresi 36,37

Bu bir kitaptır ki, Hakim ve Her şeyden Haberdar olan, ayetlerini hüküm ifade edici (muhkem) kılmış ve sonra detaylandınp (fussilet) açıklamıştır.

11–Hud Suresi 1

Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran’ı devre dışı tuttular.

25– Furkan Suresi 30

Ayette direkt hiç bir şeyi eksik bırakmadık, herşeyi açıkladık, Kuran dan başka hakem arama derken hala, hoca peşinde koşmak, ayetler ile yetinmemek şirkin kralıdır. Ayete karşı çıkmaktır. şunu bir anlayın artık.

önce Kuran ı bir okuyun, anlayıp özümseyin sonra koşarsınız "sır peşinde"!!!!

bu arada Nakşilere bakın demişsin, bitmeyen çorbası olan!!! son model mercedes ile gezen gavsın İslamda öyle bir şey olmamasına rağmen müritlerinin günah çıkarttığı!!! menzili mi inceleyelim? rabıta yapıp şirk koşan menzile mi bakalım bilader?

Alıntıları Göster

Ben sana ayrı bir dinden bahsetmedim.Kuranın alternatifide demedim.Anlatmak istediğimi anlaman için tasavvuf okuman gerekiyor.Kuranı yaşamak anlamak için gerekli dedim.

Soru basit tıp fakultesi kitaplarını ulaşmak basit.Bu kitapları okuluna gitmeden okusan sadece doktor olabilir misin ?

Bu arada ben menzil demedim NAKŞİBENDİ dedim.Onlar bir kol olarak devam ediyorlar.Benimkini merak ediyorsun nakşibendi erzincan kolundan.Halide olarak geçiyor.Abdurrahim Reyhan hazretleri googlede var.

Sırdan kastımın ne olduğu ortada.Müslümanlıkta herkeze nasip olmuyor değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_harputlu -- 7 Eylül 2020; 12:56:50 >

• quote:

Ben sana ayrı bir dinden bahsetmedim.Kuranın alternatifide demedim.Anlatmak istediğimi anlaman için tasavvuf okuman gerekiyor.Kuranı yaşamak anlamak için gerekli dedim.

Soru basit tıp fakultesi kitaplarını ulaşmak basit.Bu kitapları okuluna gitmeden okusan sadece doktor olabilir misin ?

Bu arada ben menzil demedim NAKŞİBENDİ dedim.Onlar bir kol olarak devam ediyorlar.Benimkini merak ediyorsun nakşibendi erzincan kolundan.Halide olarak geçiyor.Abdurrahim Reyhan hazretleri googlede var.

Sırdan kastımın ne olduğu ortada.Müslümanlıkta herkeze nasip olmuyor değil mi ?

Alıntıları Göster

ayrı bir dinden bahsetmedin ama yaşadığınız şeyin İslam olmadığını anlayamayacak kadar körleşmişsin.

tıp kitapları ile Kuran ı bir mi tutuyorsun?

-tıp kitaplarında "biz burada hiç bir şeyi eksiksiz bırakmadık" yazıyor mu?

-tıp kitaplarında "hepiniz anlayasınız diye apaçık bir dille indirdik" yazıyor mu?

-tıp kitaplarımda "benden başka hakem mi arıyorsunuz" yazıyor mu?

dediğim gibi inandığını sandığın İslamdan bi habersin. aç Kuran oku, özümseyene kadar oku. şirk koşmaktan, ayetleri inkardan kurtul. Allah seni ıslah etsin bilader.

• quote:

ayrı bir dinden bahsetmedin ama yaşadığınız şeyin İslam olmadığını anlayamayacak kadar körleşmişsin.

tıp kitapları ile Kuran ı bir mi tutuyorsun?

-tıp kitaplarında "biz burada hiç bir şeyi eksiksiz bırakmadık" yazıyor mu?

-tıp kitaplarında "hepiniz anlayasınız diye apaçık bir dille indirdik" yazıyor mu?

-tıp kitaplarımda "benden başka hakem mi arıyorsunuz" yazıyor mu?

dediğim gibi inandığını sandığın İslamdan bi habersin. aç Kuran oku, özümseyene kadar oku. şirk koşmaktan, ayetleri inkardan kurtul. Allah seni ıslah etsin bilader.

Alıntıları Göster

Kafayı yemişsin ben nerede yaşadığın din islam değil dedim ? Sadece şunu diyorum eğer Tarikat haksa ve sen inkar ediyorsan evet dinden çıkmış oluyorsun.Eğer hak değil de ben hak diyorsam ben çıkmış oluyorum.Allaha çok şükür ki Hak olduğuna iman ettim emin oldum.Merak etme Kuranı Okumadan neyin sırrından bahsedeyim.Bu gün olmuş hala açıklanamayan şeyler ver Kuranı Kerimden.

Eğer herşey net olsaydı bugün bir kısım tefsire baktık eşarp hak değildir kurban vahşettir namaz o şekilde kılınmaz diyemezdi.

Demekki anlamada farklılıklar olabiliyor.Peki doğrusunu nerden bileceksin.Tefsirlerde farklılıklar var.Okuyunca sen bile farklı anlıyabilirsin.Nefsine göre yorumluyabilirsin.

Dediğim gibi önce oku sonra yaz.Allah hepimizi ıslah etsin.

• quote:

Kafayı yemişsin ben nerede yaşadığın din islam değil dedim ? Sadece şunu diyorum eğer Tarikat haksa ve sen inkar ediyorsan evet dinden çıkmış oluyorsun.Eğer hak değil de ben hak diyorsam ben çıkmış oluyorum.Allaha çok şükür ki Hak olduğuna iman ettim emin oldum.Merak etme Kuranı Okumadan neyin sırrından bahsedeyim.Bu gün olmuş hala açıklanamayan şeyler ver Kuranı Kerimden.

Eğer herşey net olsaydı bugün bir kısım tefsire baktık eşarp hak değildir kurban vahşettir namaz o şekilde kılınmaz diyemezdi.

Demekki anlamada farklılıklar olabiliyor.Peki doğrusunu nerden bileceksin.Tefsirlerde farklılıklar var.Okuyunca sen bile farklı anlıyabilirsin.Nefsine göre yorumluyabilirsin.

Dediğim gibi önce oku sonra yaz.Allah hepimizi ıslah etsin.

Alıntıları Göster

anlamada veya okumada sorun var sanırım.

Hak olmadığına, Kurandan başka bir şeye iman etmemenle ilgili gayet açık ayetleri yazdım. onları okumaktan/anlamaktan bile acizsin.

Tarikat haksa ve sen inkar ediyorsan evet dinden çıkmış oluyorsun

Kuran da öyle bir şey yok. tam olarak bu işte. kendinize İslam benzeri bir din yaratmışsınız, şirk peşinde hoca peşinde koşturuyorsunuz, ortada apaçık Kuran varken.

Eğer herşey net olsaydı

Ayete apaçık karşı çıkmaktır bu, inkardır.

her neyse tercih senin tabi. münafık olman, beni ilgilendirmiyor. hocalarının huzur çeşmesini emiklemekte özgürsün tabi.

Allah seni ıslah ede.

• quote:

anlamada veya okumada sorun var sanırım.

Hak olmadığına, Kurandan başka bir şeye iman etmemenle ilgili gayet açık ayetleri yazdım. onları okumaktan/anlamaktan bile acizsin.

Tarikat haksa ve sen inkar ediyorsan evet dinden çıkmış oluyorsun

Kuran da öyle bir şey yok. tam olarak bu işte. kendinize İslam benzeri bir din yaratmışsınız, şirk peşinde hoca peşinde koşturuyorsunuz, ortada apaçık Kuran varken.

Eğer herşey net olsaydı

Ayete apaçık karşı çıkmaktır bu, inkardır.

her neyse tercih senin tabi. münafık olman, beni ilgilendirmiyor. hocalarının huzur çeşmesini emiklemekte özgürsün tabi.

Allah seni ıslah ede.

Alıntıları Göster

Kardeşim Allahın hak dediğine hak değil dedinmi herşeyi reddetmiş oluyorsun dedim.Allahın yasaklarına hayır yasak değil dedinmi ne oluyor ?

Allah seni bildiği gibi yapsın ....

Son sözüm Tarikatlar Kurandan ve Ehli Sünnetten ayrı olmamalıdır.Hak tarikat bu anlayış üzere kurulmuştur.Sen Tarikatları başka bir din olarak görüyorsun.Tarikat Allaha kul yetiştirir.Kendine kul değil.Kuranı yaşatmayı hedefler.Sana Allah Yardımcın Olsun derim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_harputlu -- 7 Eylül 2020; 13:27:33 >

• Evet arkadaşlar yaptığınız için özür beyan edecekmisiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Özür dilesenize

Köleliği neden yasakladınız

Kadınların tek başlarına şahitlik hakkını (dolayısıyla hakimlik yapabilme hakkını) neden verdiniz.

Süt kardeşle evlenmeyi nasıl serbest bıraktınız?

Bebekler asr ı saacetteki gibi köle doğabilmeliydi ve hatta "yarısı köle doğdu- öbür yarısı hür" gibi içtihatlar veya hukuki tartışmalardan mahrum kaldık.

Özür dileyin len

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 7 Eylül 2020; 14:43:21 >
  • killerofthefail kullanıcısına yanıt

Sen kimsin ya?Kim koruyor seni?Türkçe konuşmayı bilmeyen sen kim oluyorsun da Türk askerine ve Devleti'ne düşmanlık yapıyorsun?Forum yönetimi seni neden banlamıyor?Özürmüş.Kim ne için özür dileyecek?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.