Şimdi Ara

Tarihte En Çok Satan 10 Seri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yahu anlamıyorsunuz herhalde, Yüzüklerin Efendisi en çok satan 10 seriden biri değil.
    Hobbit 100 Milyon satmış gösteriyor vikipedide, bu en çok satan listelerinin yapıldığı sayfalarda ki en az rakam.
    LOTR ise 150 milyon gösteriyor. LOTR'de 3 kitaptan oluşan bir seri olduğuna göre, tekil kitaplar arası kıyası; sizin zekanıza bırakıyorum.

Ha derseniz neden LOTR'u seri olarak almıyoruz; o halde sorarız size; Hobbit gibi tek bir kitabın başarısını 3 kitaplık bir seriyle kıyaslamak ne kadar mantıklı. Hadi iyi geceler size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: call of cthulhu

kitaplarını okudum filmlerinide izledim adam hobbith lotrdan fazla satmış demiş baksa rakamlara hobbith 80 lotr 150 milyon gözüküyor

adamlar basmış eksiyi okumadan o seri fazla satmış olabilir fakat zamanına göre en çok hasılat yapan bir 3 lemeyi unutmamak gerek

hocam bu rakamların ne kadar doğru olduğu gerçekten muamma. 1954 ten bu yana allah bilir kaç ülkeden net olmayan gelen bilgilerle bu serinin satış rakamları belirtilmiş . hobbit desen yazıldıktan 2 yıl sonra 2. dünya savaşı başlıyor ve yazınsal kaynaklar çok büyük darbe alıyor , bilgilerin doğruluğu tartışmalı hale geliyor.

işin aslı kitap 10 tane de satsa 10 milyar tane de satsa mükemmel bir eser. lotr ve hobbit ayrımı yapmak zaten tamamen ticari bir bakış açısı , ne lotr hobbitsiz , ne hobbit lotrsuz olur .

• Stieg Larsson Milenyum üçlemesi mi yok mu??? Tek kelimeyle "Saçmalık".
  • Lotr nerede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana göre listenin başında "The Godfather" olmalıydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harry potter listenin başında ama fantastik kurgu akımını başlatan ve tartışmasız en iyisi olan lotr serisi listede yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prince Legolas -- 6 Temmuz 2014; 6:17:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala LOTR neden yok diyorlar?
    Yahu anlamıyor musunuz, 2000li yıllarda popüler kültüre alet olmuş, filmi dahi rekorları alt-üst etmiş bir eserle ülkemizde dahi ancak 40 yıl sonra basılmış bir eserin satış rakamını karşılaştıramayız.

Ya kapitalizmi tanımıyorsunuz, ya da dünyayı.
    kaldı ki serinin satış rakamı ile, güzellliği arasında bir doğru orantı yok.
    Bugün çoğumuz LOTR'ın dünyanın en iyisi olduğunu kabul ediyoruz;:;

http://onkitap.blogspot.com.tr/2014/06/en-iyi-on-fantastik-seri.html
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.