Şimdi Ara

Tarihi Haydarpasa Garında Yangın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: baygünay

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Adam fotoğraf paylaşayım demiş konu siyaset meydanı olmuş

<<< çok da iyi olmuş... toplum olarak depolitize olduk iyice, meydan çakallara kaldı.

iyi de tartışılacak yer burası değil.
  • tartışma karşıt görüşler varsa olur burada herkesin İstanbul'un sembollerinden birinin yanmasına gönlü razı olmadığını varsayarak yapılan kpnuşmalar pek de öyle olmasa gerek.
  • "Evet yakınım, evden malesef adım adım sahit oldum."

Yeldeğirmeni, Uzun Hafız Sokak??
    Ya da Osmangazi İlkokulunun olduğu sokak??
    Ya da Aziz Berker Halk Kütüphanesinin olduğu sokak??

Çocukluğum, ilk gençlik yıllarım köprünün öbür başındaki demiryolu lojmanlarda geçti.
    Rahmetli Babam yıllarca bu gar binasında çalışmıştı. Uğrardım ben de arada bir.
    Şu anda 86 yaşında olan annemin, TV ekranında yangını ilk gördüğünde, uğradığı şaşkınlık, gözyaşları ve ettiği beddular!

Eminim bu beddualar yerine ulaşacaktır!
    İlgilisi kimse, doğrudan ona!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIND GAMES

"Evet yakınım, evden malesef adım adım sahit oldum."

Yeldeğirmeni, Uzun Hafız Sokak??
    Ya da Osmangazi İlkokulunun olduğu sokak??
    Ya da Aziz Berker Halk Kütüphanesinin olduğu sokak??

Çocukluğum, ilk gençlik yıllarım köprünün öbür başındaki demiryolu lojmanlarda geçti.
    Rahmetli Babam yıllarca bu gar binasında çalışmıştı. Uğrardım ben de arada bir.
    Şu anda 86 yaşında olan annemin, TV ekranında yangını ilk gördüğünde, uğradığı şaşkınlık, gözyaşları ve ettiği beddular!

Eminim bu beddualar yerine ulaşacaktır!
    İlgilisi kimse, doğrudan ona!

çok ağır oldu be abi.
    belkide gerçektende kazadır.
  • Sn MIND GAMES

Nerdeyse aynı seyleri yasamısız.
    Bende o bolgede dogdum büyüdüm. İbrahim Ağa, Kosuyolu, Acıbadem, Kadıkoy.
    Babamda Haydarpasa limanından emekli oldu.
    Haydarpasa binasında calısan bir cok tanıdıgımız vardı ve icinide bilirim.
    Haydarpasa binası ve liman tarafı bizim bir parcamız.
    Yegenim bile Haydarpasa binasındaki anaokuluna gitti geldi.
    Annemler de yeldegirmeninde oturuyorlar.
    Yangını gorunce annem de aynı sekilde aglamıs.
    Ordan emekli olan ozlemini ceken bir cok calısanın ici burulmustur.
    Haydarpasanın bizim icinde ayrı bir degeri ve onemi var.
    O alevleri gorunce hissettigim duyguları anlatmak cok zor.
    El ustunde tutulması gereken bir yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 1 Aralık 2010; 9:38:48 >
  • Bende akşamında Vapur ile geçerken gördüm :(
    Çok garip bir his... Sanki evim gibiydi orası , hiç gitmesem de :) Her haftasonu vapurla yanından geçiyordum alışmıştım öyle yanık gördüğüm zaman çok küfür ettim :(

Karanlıkta ve vapurda sürekli sallanmam nedeniyde fotoğraflar biraz iğrenç
    olmuş ama maksat paylaşmak :(

Tarihi Haydarpasa Garında Yangın

• Ya evet İkarahal, Demiryolu kökenli aileler için mutlaka extra bir üzüntü kaynağı!

jimi1984 oraya hiç gitmemiş! Benimse çocukluğumun oyun alanlarından biriydi neredeyse! + (Lojman, lojmanın altındaki sığınak)

Bir, daha doğrusu epey bir yaşanmışlık var aramızda!

12 Eylül 1980'den sonra, girişler çıkışlar kontrol altına alınmıştı! Kimlik göstermeler, üst baş araması falan.
    Bu tür şeylerden fazla hoşlanmayan biri olarak, farkında olmadıkları bu yüzden de kontrol etmedikleri bir kapı daha vardı.
    Orayı kullanırdım. Oradan girip çıkardım rahat rahat kimse bana bulaşmadan!
    Gar berberine giden koridor. Berbere girmeyip de kapıdan devam edince, bir kaç basamakla insan kendini garın dışında buluveriyor!

Bu arada gar berberim Lütfü ustayı sevgi saygı ve minnetle anıyorum, bu vesile ile. Allah gani gani rahmet eylesin.
    Koyu bir Fenerbahçe'liydi, beni görünce kapıda, "gel bakalım Galatasaray'lı" derdi:))
    Önergenlik çağımın ilk ciddi sakal traşını ve akabinde "şap" denen şeyin insanın yüzünü nasıl yaktığını hep onun koltuğunda öğrenmiştim.
    Ruhu şad olsun.

(Ya kusura bakmayın ya, konuyu biraz dağıttık galiba!!!! Ben sadece Gar binası ile olan maddi ve manevi ilişkimin...)

• @ MIND GAMES
    Konu neee sen ne diyorsun kardeşim !
    Anılarını anlatmak istiyorsan ilgili bölümde bir başlık açarsın dileyen okur.
    Biz buraya gar hakkında güncel bir bilgi var mı, kim ne diyor diye geliyoruz bir de ne görelim ! O-hoo...
    .
    .
    .

Şaka ! Valla okumak hoşuma gitti şu kısacık anılarını. Benim de kendi çevremde yaşadıklarım, bizim için önemli olan yerler geldi aklıma... Yani konuyu dağıtmış falan değilsin. Hatta konunun neden önemli olduğunu pekiştiren bir yorum katmışsın ki çok candan bir yorum olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

benim tahminim bilinçli yakma tarihi yerler korunmuyormu en ufak bir dumanda alarm vermiyormu.kim bilir yerine ne yapacaklar.fotoğraflar güzel olmuş ikarahal aradaş eline sağlık.

Avrupada Amerika da olsa deli giibi korurlar. Oysa bizde..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.