Şimdi Ara

Tarihçiyim Soruları Alayım (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.657
Cevap
94
Favori
42.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saldırılar devam ediyorsa nasıl tamamladılar seddi onu anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarihçi

quote:

Orijinalden alıntı: _Türkolog_

Padişahlar küpe takıyorlar mıydı ?

Benim bildiğim hayır.

Dünyada Türkler ilk olarak kaç yılında sahneye cıkmıstır?
    SSCB nin Türk devletleri üzerinde ki baskısı üzerinde ne düşünüyorsun ?
    Kıbrısa yapılan çıkarma sonucu Türkiyeye ambargo yapıldı mı ?
    Einstein ateist miydi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtmrt45

saldırılar devam ediyorsa nasıl tamamladılar seddi onu anlamıyorum

Saldırı olan yerleri güçlendirme, saldırı olmayan ama olabilecek yerlere yemi sur yapma şeklinde.

Saldırılar genelde bir kaç ay sürüyor ve yağma şeklinde oluyordu. Sene boyunca saldırı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam geçen günlerde bir duyum aldım. ermenilerden sonra süryanilerinde soykırım iddaaları olmuş doğrumudur?
  • jen Paul Selçuklular için,dinleri konusunda pek endişeleri yoktu Müslüman sıfatlarının ardında şaman olarak kalmaya devam ettiler,kendileri ve kendilerinden sonraki varisleride uzun süre şaman olarak kaldılar" diyor,burada bahsedilen Şamanlık Göktanrı inancı ile alakalı değil mi?

Birde gerçekten öyle mi Şamanizme veya Göktanrıya inanmaya ve onlar ile ilgili inanışlarını sürdürdüler mi?
  • quote:

Ben toprak ya da süre açısından büyük demedim zaten. Kendi kendinize bir gelin güvey olmuşsunuz. Sakin olun.

Osmanlı padişahları zevk için insanların ölümünü izleyen, onları bir parça ekmeğe muhtaç hale getirip savaştıran insanlar değillerdi. Ayrıca Osmanlı sistemi, Osmanlı şehircilik ve mahalle yaşayışı günümüze bin basar.

Helal olsun, bir ateist olarak gerçekleri söyledin. Bazı ekstrem ateistler osmanlının hiç iyi yanı yoktu diyor
  • quote:

quote:

quote:

Padişahlar küpe takıyorlar mıydı ?

Benim bildiğim hayır.

Dünyada Türkler ilk olarak kaç yılında sahneye cıkmıstır?
    SSCB nin Türk devletleri üzerinde ki baskısı üzerinde ne düşünüyorsun ?
    Kıbrısa yapılan çıkarma sonucu Türkiyeye ambargo yapıldı mı ?
    Einstein ateist miydi ?

Mö 7000 civarında.
    Çok uzun yazılar yazılabilir ama kesin olan asimile olmuş olmaları ve desteklediğim bir şey değil elbette.
    Bildiğim kadarıyla ambargoya maruz kaldık.
    Bilmiyorum.

• Gelin güvey olan yok hakaret eden de yok. Üslubuna dikkat etmeni öneririm ben soruyu toprak genişliği olarak algıladım herhangi hakaretvari bir cümlede kullanmadım. Neyse kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

jen Paul Selçuklular için,dinleri konusunda pek endişeleri yoktu Müslüman sıfatlarının ardında şaman olarak kalmaya devam ettiler,kendileri ve kendilerinden sonraki varisleride uzun süre şaman olarak kaldılar" diyor,burada bahsedilen Şamanlık Göktanrı inancı ile alakalı değil mi?

Birde gerçekten öyle mi Şamanizme veya Göktanrıya inanmaya ve onlar ile ilgili inanışlarını sürdürdüler mi?

Benim bir hocam var Selçuklu hanedanına mensup. Büyük halası Şamanist. Doğru yani kısmen.

• Quaris Q kullanıcısına yanıt
    Moskova psikolojik hedefti. Eğer moskova düşseydi başkent volga gerisine taşınırdı. Bu Rusları etkilemez zaten buna akışkanlar. Kutuzov fransızları Moskovayı yakarak yendi. Eğer Kiev bölgesinden petrol yataklarına doğrudan hücuma geçilse daha basarili olurlardı. Çünkü hammadde ve yiyecek eksiği vardı. Burada Generallerin kararı üzerine Moskova'ya saldırdılar

• Talkan ve Curcan katliamları ne derece doğru veya ne derece yanlış ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Black dur Allahını seversen zaten ortalık karışık.

İki üç senedir aynı şeyler dönüp duruyor zaten, al biraz da sen uğraş.

• quote:

quote:

jen Paul Selçuklular için,dinleri konusunda pek endişeleri yoktu Müslüman sıfatlarının ardında şaman olarak kalmaya devam ettiler,kendileri ve kendilerinden sonraki varisleride uzun süre şaman olarak kaldılar" diyor,burada bahsedilen Şamanlık Göktanrı inancı ile alakalı değil mi?

Benim bir hocam var Selçuklu hanedanına mensup. Büyük halası Şamanist. Doğru yani kısmen.

Bunu öğrendiğim iyi oldu,Selçuklulara hayranlığım ve merakım vardı şimdi daha da arttı,

en yakın zamanda Selçuklu tarihi ile ilgili kitaplar okumalıyım

Osman Turan dışında Selçuklu tarihi üzerine yerli yabancı eserler var mı?

• quote:

quote:

quote:

Bunu öğrendiğim iyi oldu,Selçuklulara hayranlığım ve merakım vardı şimdi daha da arttı,

en yakın zamanda Selçuklu tarihi ile ilgili kitaplar okumalıyım

Osman Turan dışında Selçuklu tarihi üzerine yerli yabancı eserler var mı?

Claude Cahen var mesela. Ama onlarda da Fars hayranlığı var.

• Tarih yalancimidir?
  • İlber ortaylı hakkında ne düşünüyorsun ?

• quote:

İlber ortaylı hakkında ne düşünüyorsun ?

Dünya tarihinde çok önemli bir yeri olan sosyal bilimci. Çok severim kendisini.

• Mustafa Armağan'ı neden sevmiyosun

• Hocam belli basli sorularin cevaplarini ana mesaja eklesen de defalarca sorulmasa ?
    1250 tane Ermeni Soykirimi , 1517 tane Atatürkün dini sorusu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lance Vance

Hocam belli basli sorularin cevaplarini ana mesaja eklesen de defalarca sorulmasa ?
    1250 tane Ermeni Soykirimi , 1517 tane Atatürkün dini sorusu var.

Yine sorarlar onlar, o konuda sıkıntı yok.

Aynı soruyu farklı zamanlarda soran aynı kişiler var öyle düşün.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.