Şimdi Ara

Tarih Oyunu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    101 Mesaj
    Oyun oldukça basit.Burada bir tarihi soru paylaşıyorum.Bu soru bir resimde olabilir.Bir yazıda.Sizde bu sorunun cevabını buraya ileti şeklinde atmaya çalışıyorsunuz.İlk doğru cevabı buraya yazan kişi kazanıyor.Kazanan kişi sonraki soruyu sorma hakkı kazanıyor.

KURALLAR

1)Sorulan soruların cevabı mutlaka olmalıdır.
    2)Sorular geçmişe dayalı olmalıdır.
    3)Sorulan sorunun 3 günlük bir ömrü vardır.3 gün kimse bilemez ise soruyu soran arkadaş cevabı ve yeni soruyu 3 gün yazmalıdır.Eğer yazmaz ise inaktif olduğu için.Ondan önce bilen kişi soruyu sorar.
    4)Sorular mantıklı sorular olmalıdır.Saçma sorular sayılmayacaktır.
    5)En ufak bir tartışma yasaktır.Eğer sorunun cevabını arkadaş doğru söylediği halde sahip yanlış diyorsa 3.gün sonra sahibi cevabı yazar ve yazılan cevaba göre işlem yapılır.

İlk tarih sorusunu ben soracağım arkadaşlar fakat bunu şimdi yapmayacağım.Ben sorana kadar oyun hakkındaki yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Yüzbaşı
    573 Mesaj
    Tarih sevenler için güzel bir şey ancak oyun gözüyle değil de farklı bilgiler öğrenmek amacıyla bakmak daha doğru olur bence.

|
    |
    Yakın siyasi tarih dışında benim tarih bilgim o kadar kötü durumdaki resmen rezalet.

Lise de bile okul puanım kırılmasın diye özel hoca tutup öyle vermiştim tarih dersini. Neyse ki üniversitede yoktu rahatladım

Konuyu takibe alıyorum belki az buçuk bir şey öğrenirim.
    |
    |

- İlk soru basit olsun. Osman Beyi (I.Osman Gazi The Ottoman) sırtından ok ile öldürmeye çalışan fakat Osman Gazının eğilmesi ile hedefi ıskalayan ardından Osman Gazi tarafından öldürülen, Osman Gazinin akrabası olan kişi kimdir?

Orijinalden alıntı: aliemre461

Aynısını düşünüyorum, bilgilerimizi tazelemek ve yeni bilgiler öğrenmek adına güzel olabilir.... Her neyse ben ilk soruyu soruyorum katılım olursa devam ederiz.

- İlk soru basit olsun. Osman Beyi (I.Osman Gazi The Ottoman) sırtından ok ile öldürmeye çalışan fakat Osman Gazının eğilmesi ile hedefi ıskalayan ardından Osman Gazi tarafından öldürülen, Osman Gazinin akrabası olan kişi kimdir?

Ertuğrul Gazi mi acaba? Cevapları kaynaklarla birlikte paylaşırsak çok iyi olur :).

Ben de bir tane sorayım, İskandinav tarih yazıcılığının babası olan Snorri Sturluson'u yakalayıp öldüren kişi (öldürten değil) kimdir?

Dündar Bey'di cevap ama her neyse senin sorun ile devam edelim....

|
    |
    seko157 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Osmanlı devletinin ikinci kurucusu olarak adlandırılan padişah kimdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Çelebi Mehmet ?

|
    |
    #Ramazan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
SEO
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,358
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.