Şimdi Ara

Tarih öğrenmeye nasıl başlanmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kayıt olur olmaz konu açmam belki hoş olmaz ama tarih öğrenmeden önce doğru yolda gitmem gerektiğini düşünüyorum bu yüzden yardımınızı istiyorum. Tarihi okumak için öncelikle hangi bilgileri edinmek lazım. Ben mesela bir tarih kitabını okumaya başladığımda bilgi eksikliğinden dolayı kitabı sıkılıp bırakıyorum. Çünkü bir olayı anlatırken ordaki şahıslardan ve bölgelerden bahsediyor ve bu konularda bilgim olmadığı için bölük pörçük oluyor. Genel hatlarıyla bilmediğim için de anlamakta zorluk yaşıyorum. Tabi ki bütün tarihi öğrenmek beklenemez ama başlangıç için nereden başlamam gerektiğini açıklarsanız sevinirim. Ek olarak bir bilgi anlatılırken harita bilgisi gerekiyor. Hangi haritalardan başlamamı önerirsiniz. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

SAYGILAR.

Düzeltme : Belki hangi alanları okumak istiyorsun diye sorabilen arkadaşlar olabilir. Dünya Tarihi ile ilgileniyorum.

• Bosluklari doldurmak ıcın surekli okuyacan.Tarih okuyarak ogrenilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkenin %70 i gibi "Muhteşem Yüzyıl" izleyerek öğrenilmez!
  • 'Tüfek, Mikrop ve Çelik' kitabını uygarlık tarihine giriş adına geniş bir bakış açısı kazanmak istiyorsan öneririm. Daha iyisini bulamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Coğrafya ve tarihteki bazı önemli şahısların biyografileri ile başlanabilir.
  • Tarih nasıl öğrenilmezi söyleyeyim;

Tarihi kesin doğrulardan bahseden bilim olarak görenlerden, devlet gelenek ve milliyet propagandası yapanlardan, tarihi tamamıyla büyük anlatı olarak yorumlayanlardan, etnosantrizme kayanlardan ve tarihi tamamen kurmacalaştıran postmodern dallamalardan öğrenilmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=Vj9ZAsKgO0c&index=1&list=PLcK4c2anPP-tYR86OfdN-lJa_a-qtPkAP

hocam temel bilgiler için khan academy sanat tarihi-dünya tarihi videolarına bakabilirsin sohbet tadında anlatıyor oradan ilgini çeken konular hakkında ileri araştırmalar yaparsın o linkten o linke atlaya atlaya saatlerce vikipedide takıldığımı biliyorum çok değişik şeyler öğreniyorsun tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.