Şimdi Ara

Tarih ile ilgili kitap tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar adeta fantastik bir kitapmışçasına bir anlatım tarzı olan, sürükleyici ve sıkmayan tarih ile ilgili kitap tavsiyelerinizi bekliyorum, her yer tarihçi kesilmiş adam kaynadığından dolayı mümkün olduğunca gerçek tarihi anlatan bir kitap önerisi istiyorum arkadaşlar. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
    Not: Tarihe kronolojik olarak başlamak isterim ancak vereceğiniz kitap tavsiyelerinin kapsadığı dönem yine de önemli değil.

• ben kane unutulmuş lejyon gümüş kartal . beyazıt akman dünyanın günü kitapları ilgini çeker sanırım birde oktay tiryakioglu kitapları
  • el turco

sırf gerçek istersen sıkıcı olur fantastik anlatım olması için bazı şeyleri abartması bazılarını çıkarması lazım. Üstteki kitap bir roman. İkinci viyana seferinde geçiyor. İtalyan türk köyünden bahsediyor.
  • Sana Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL' in KAYI serisini önerebilirim. Anlatımı son derece basit ve sürükleyici enfes bir seri.

Osmanlıyı anlamak, öğrenmek istiyorsan tam aradığın kaynak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R o m a -- 1 Temmuz 2015; 2:19:48 >
  • ismail bilgin diriliş vladimir bartol alamut james watterson alamut ve ölümün soguk efendileri.. roger crowley 1453 ve akdeniz imparatorlugu Cenk kayakuş Piri reisin sırrı. selcuk balkan 2023 özellikle bu kitap fantastik hemde tarihi içerir
  • Roger Crowley - 1453
    Roger Crowley - İmparatorluğun denizi akdeniz
  • Arkadaşlar Osmanlı tarihi dışından da kitap önerirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilal0

Arkadaşlar Osmanlı tarihi dışından da kitap önerirseniz sevinirim.

Oliwer bowden Assasin creed rönasans ,yoldaşlık,gizli seferi oku derım oyununu oynadıysan romanıda oderece saracaktır senı oynamadıysanda özet geçersek tarihi gerçek karakterler olup cogu çok güzel kurgusu var kitabın ..
  • Amin maalouf un kitaplarını okumanı öneririm. Semerkant ve Doğudan Uzaktayı okudum iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Herodot Tarihi" nasıldır arkadaşlar, eğer ağır değilse bununla başlayabilirim, yavaş yavaş günümüze geleyim diyorum, gerçi ilk uygarlıklar ile ilgili kitaplar okumam daha doğru olur sanırım öyle yapacaksam.
  • Semerkant ve tevarihi ali osman :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.