Şimdi Ara

Tarih Hölümü Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene ygs-lys'ye gireceğim Tm öğrencisiyim ancak Tarih bölümü okumayı düşünüyorum.
    Fakat kime söylesem Tarih okuyan işsiz kalır gibisinden laflar ediyor,forumdada tarih okuyan arkadaşlar vardır diye düşünüyorum
    acaba onlar geleceğe nasıl bakıyor,iş bulma konusu vesayre?

• Seviyorsan git oku bence
  • Senin gibi adamlar gelmesin diye konu dışına değilde eğitim ve sınavlar bölümüne açtım ama her yerdesiniz.

Ciddi cevaplar bekliyorum beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut321umut

Senin gibi adamlar gelmesin diye konu dışına değilde eğitim ve sınavlar bölümüne açtım ama her yerdesiniz.

Ciddi cevaplar bekliyorum beyler.

(CİDDİ CEVAP) Seviyosan git oku bence
  • Tamam şimdi anladım.Sadece repliği kullanmışsın espiri olsun diye,bugün aynştaynlığım üzerimde.

Tarihi ciddi anlamda severim ama herkes tarih okuyanların iş bulmakta sıkıntı çektiğini söylüyor.
    Gerçi iş bulmakta kim sıkıntı çekmiyor oda ayrı bir soru işareti.
  • Tarih bölümünde değilim öncelikle belirteyim. Geçen sene sınava girmiştim bende tm ögrencisiydim 2bin küsür sıralama gelmişti bogaziçi tarih diye hayallerim vardı.. olmadı tabisınav zamanı araştırma yapmıştım onları aktarayım hemen tarih ögrencileriyle konusmustum iç açıcı pek bişy söylememişlerdi. iş imkanı kısıtlı değmez diyolardı. mezunlardan bir çogu gidip polis oluyormus ama şunuda belirtiyolardı iş sende biter seviyorsan iyi şeyler yaparsın neden olmasın diye. Eger başka alternatifim yok bu bölüm hayalim diyosan git yoksa baska bi bölüme git dışardan oku bu bölümü acıkögretime düştü nede olsa
  • Bende tm 10.sınıfım tm bölümünden tarih bölümüne girebiliyormuyuz? sözelde değilmi o meslek yeni sistemi hiç anlamıyorumda açıklarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrokenGoblet

Bende tm 10.sınıfım tm bölümünden tarih bölümüne girebiliyormuyuz? sözelde değilmi o meslek yeni sistemi hiç anlamıyorumda açıklarsan sevinirim

Girebilirsin dostum tabikide. artık katsayı olayı da kalktı kendi alanındaymıs gibi tercih edebilirsin okul puanında herhangi bir kırılmada olmaz. yapman gereken 2. sınavda lys 4'e de girmek okdar.
  • İş bulma konusu tamamen sende bitiyor bu her meslekte böyle kendini geliştirirsen olmıyacak şey yok.
    Not: Tarih okumak için hazırlanıyorum.
  • askerde bizim bir üsteğmen vardı oda tarih mezunuydu polis
  • Hiçbir meslekte iş bulma garantisi yoktur, olay sende biter. Ancak Tarih türü bölümlerde bu olasılık gittikçe düşüyor. Nereye üniversite açılsa oraya açılan ilk fakültelerden birisi Fen-Edebiyat'tır ve açılan banko bölümlerden birisi de Tarih'dir. Alım az, ama mezun aşırı derecede çok. Bu bölümde okuyan herkes ortalama felan yapmak ister, okulda kalmak ister ama sonra bir çoğu yalan olur.

İyi düşün, iyi karar ver.
  • Hocam zaten arkadaşlar önemli olan kısmı söylemişler(İş sende bitiyor). Aöf'de Tarih bölümü var ve bu bölümü okuyanlarla örgün okuyanlar arasında fark yok. Odtü-Boğaziçi'nde okursan diğer Tarih Blm öğrencilerine göre dil avantajın olur ama sonuçta bu iki ünv okusan bile garanti işin yok. İş durumu kötü ama çok iyi çalışırsan emin olabilirsin işsiz kalmazsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.