Şimdi Ara

Tarife Değişikliği Hakkında // Ne Hız Alırım? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İyiki çıkmıyor. Hat bu durumda 50 mbit almaz. Hız yükseltmedeki amacınız ne.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Amacım 10 TL daha verip iki katından fazla hız alabilmek. Benim hattımın değerleriyle bunu beceremeyeceğim belli. Bu değerlerin uzaktan müdahale ile düzeltilme yolu var mı? Port değişikliği mi talep etmeliyim? Nasıl bir işlem yapmalıyım bu durumda?
  • sp@wn kullanıcısına yanıt
    Hocam kopma v.s. sıkıntı yaşamıyorsan hiç oynama bence. Hattın sıkıntılı zaten. Yapabiliyorsan kendi tesisatınızı bi elden geçirin. İki kat hız iyi fikir ama Upload olmadıktan sonra günlük kullanımda pek farkedilmez. Sonuç olarak tesisatı elden geçirirseniz anca 50 mbit kullanabilirsiniz.
    Merhaba, arkadaşlarımın hattınızı uygun değerlere yükseltebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

17 Nisan'da kayıt oluşturmuş ve SNR değerlerimi mesaja eklemiştim. Henüz dönüş olmadı.
    Destek numarası 32564601

Siz bir el atabilir misiniz?
    Teşekkürler
    Merhaba, paket değişikliğinizin yapılması için bilgi verdim. Kaydınızla ilgilenen arkadaşım işlem sağlayarak size bilgi verecek.
  • Hocam hat değerlerinde güncelleme olmuş. Geçici bir güncelleme mi yoksa destek talebinden sonra arkadaşlar mı müdahale etti anlamadım

Tarife Değişikliği Hakkında // Ne Hız Alırım?

Hız artış talebinde bulunursam fatura farkı güne bağlı olarak mı eklenecek? Söyle mi olacak;

(76*a gün sayısı + 86*b gün sayısı)

Yoksa her iki tarife bedeli de yansıtılacak mı?
  • Paket değişikliği yaptım ancak 48 Mbit'e sabitlendi otomatik olarak. Ben de destek kaydı açtım.

Turknet oluşturduğum destek kaydını TT ekiplerine aktardı. Onlar da bugün saha kontrolü yapmışlar, fiziksel sorun tespit etmişler ve bir üst ekibe aktarmışlar;

Bunun devamında süreç nasıl ilerleyecek? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir mi?
    Merhaba, yaşadığınız sorunu teknik ekiplerimiz ve saha ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak çözümleyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, yaşadığınız sorunu teknik ekiplerimiz ve saha ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak çözümleyecektir.
    Merhaba Hocam,

Sistemdeki arıza kaydıma en son düşülen bilgi şu şekilde;

Türk Telekom sorunu üzerinden atmış. Bu aşamadan sonra ne yapabilirim?
    @TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp@wn -- 5 Mayıs 2020; 10:59:25 >
    75mbit'e kadar pakete geçmeniz durumunda 40-42 mbit civarı bir hızı taban sınır SNR değer olan 8.2 ile alabilirsiniz. Bence değmez. Tek farkeden upload 4'e çıkıcak. Down yönünde günlük kullanımda 35 ile 42 arasında bir fark anlamazsınız. Aksine Ping süreleriniz artabilir. Upload önemli değilse dosya yüklemiyorsanız bence ellemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 5 Mayıs 2020; 12:23:56 >
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Hocam çoktan geçiş yaptım.

Download dediğiniz gibi oldu. Upload ise 7 Mbps civarında alabiliyorum. Arıza kaydı açtım ama müşteri sorumluluğunda arıza deyip topu bana attılar. Bundan sonra bu değerleri değiştirmek adına ne yapabilirim diye araştırıyorum.

Bina yeni olduğu için tesisat da yeni ama sorun nerede anlamadım
    Modemi direk ankastreye bağlayın kesik bir kablo bulup ankastredeki uçlara birleştirerek. Eğer yine aynı hızları alırsanız yapıcak hiçbirşey yok.Gerisi tamamen dolaba olan mesafene bağlı. Malesef haklılar arızalık bir durum yok. Bende aynı durumdayım nerdeyse 1 kilometre var dolapla aramda 42/6 alıyorum 50/8 tarifede. Ama şöyle bir durum var Turknet'ten ilk TT'ye geçtiğimde 38/4 alabiliyordum max port değişimi istedim Turknete kiralık portu kullanmak zorunda değilim dedim sağolsun ertesi gün değiştirdiler 38/4'ten 42/6 ya çıktı değerlerim.Saha dolabındaki bana ait reglette kablolarda yıpranma oksitlenme varmış biraz port değişimi esnasında farkettiler yoksa değişen birşey olmazdı yeni portta büyük ihtimal.

1 hazirandan sonra uploadlar yine eski haline dönünce verdiğiniz fiyat farkı tamamen gereksiz olucak farkındasınızdır umarım. :) Bence o zaman yine 35/3 tarifeye dönün en azından SNR değerleriniz 8den yukarıda olur biraz CRC hataları azalır.

edit: Zayıflama değerlerine şimdi dikkat ettim küçük bir ihtimal de olsa portunuzun ayak değerleri yanlış ayarlanmış olabilir SNR değerleri yazılımsal olarak düşürülebiliyor kullanıcının yüksek hız almaması ve bölgede trafiği kilitlememek adına Uploadınız gayet iyi duruma çünkü Uploada oranla 60-70 down rahat almanız gerekir ancak port değişimi yaptırmak Turknette bu dönemde imkansıza yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 5 Mayıs 2020; 16:11:56 >
  • Bu arada Mediatek chipsetli Asus yerine Broadcom chipsetli bir modem kullanırsanız 4-5 mbit daha ekstra down hızı alabilirsiniz.Tecrübeyle sabit. Çevrenizde varsa Zyxel vmg3312-b10b falan bulursanız bir deneyin. (senin gibi sınır hat değerlerinde yüksek hızı isteyenler için geçerli şimdi gidip 15-20 SNR ile zaten max hızı alanlar denemesin bunu başka okuyanlar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 5 Mayıs 2020; 16:9:23 >
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Tarife Değişikliği Hakkında // Ne Hız Alırım?Tarife Değişikliği Hakkında // Ne Hız Alırım?

Modemi direk T11B Fiber dolapdağitim ankastresine taktım. Budadan hat değerleri 150Mbit vs rahat görmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Değerler bu. SNR Yazılımsal mı düşürülmüştür? Port ayak bağlantısı derken neyi kast ettiniz? Dolap burnumun dibinde iken 100Mbit alayım diyorum.. Port değiştirme ile çözülecek bişimidir? Yada çözüm yolu olarak ne tavsiye edersiniz?
    Merhaba, arıza kaydınız açık durumdadır. Arkadaşlarıma tekrar ilettim. Çalışmaların tekrar yapılmasını ileteceğiz. Gelişmeleri arkadaşlarım sizinle paylaşacaktır.
  • Merhaba Hocam,

Güncel hat değerlerim aşağıdaki gibi. Hat değerlerimde güncelleme yaparak daha yüksek bir hız almam mümkün müdür? Destek kaydı da oluşturdum. Destek Numarası 37938083

@TurkNetDestek

Hayır daha yüksek alamazsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba, kontrol ettiğimde hattınızın desteklediği maksimum hız tanımlı görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.