Şimdi Ara

Tarif edilemez problem. YARDIMMM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beyler Lenovo g710 laptop kulllancısıyım , laptopumda herhangi bir performans sorunu yok ancak çok enteresan bir problemim var.
    windows 8,1 kullanıcısıyım (orjinal enterprise ). Windows tuşuna girip denetim masası yazdığım zaman çıkan seçeneklerden hiçbirine sol veya sağ tık yapamıyorum. hiç tıklayamıyorum.Touch pad'den de tıklayamıyorum.Bunun bana mantıklı hiçbir açıklaması gelmiyor.PC mi bugün formatladım yine aynı problemle karşılaştım ve artık pes ettim. Her driveri yükledim ancak lenovonun sitesinden indirdiğim bios uptade hata veriyor birtek onu güncelleyemedim. Problem ondan kaynaklı olabilirmi ? Bu işi çözmem gerekli işime çok engel oluyor teşekkür ederim.
    Bunlarda fotoğraflar ,

http://i.hizliresim.com/n7nrGa.png

http://i.hizliresim.com/94yL99.png
     Tarif edilemez problem. YARDIMMM Tarif edilemez problem. YARDIMMM

• thesles kullanıcısına yanıt
    Bios ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Yetki yada yetkisizlik gibi bişi olabilir mi ?
  • digimonster D kullanıcısına yanıt
    kişisel bilgisayarım, yetkiyle alakalı değil. Sorunun neyden kaynaklandığına dair fikir bile yürütemiyorum en kötüsüde bu .
    Şöyle bi öneride bulunacağım, internette live windows 8 iso dosyaları var onlardan bi cd veya dvd ye çekip bilgisayarı bununla boot ederek açtığınızda da aynı sorun olup olmadığını kontrol ederseniz,(muhtemelen olmayacaktır) sorunun donanımsal olmadığını anlamış oluruz. Bu durumda sorunu yazılımda aramaya yöneliriz...
  • digimonster D kullanıcısına yanıt
    Dün ben hiren boot ile yaptığım testlerde sorunun donanımsal olmadığını anladım zaten. Yazılımsal bir problem gibi geliyor ,
  • Komut istemini yönetici olarak çalıştır

sfc /scannow

yaz

Bu işlem sistemi tarıyor bozuk dosya var mı diye belki işe yarar.
  • Şuanda bir tarama daha yapıyorum, bittikten sonra seninkini de deneyeceğim. Teşekkür ederim.
  • Hocam az önce hem donanımsal hemde sizin dediğiniz yazılımsal taramayı bitirdim , ancak ikisinde de herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Bu iş beni çileden çıkarmaya başladı.
    http://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds036471

şunu bi yükle bakalım değişcekmi?
    Yaşadığın sorun gayet basit kendi yüklediğin (crack lı Windows 8.1 Enterprise ) den
    kaynaklanıyor sen oraya orjinal yazmışın ama ayrıca para verip bu sürümü satın aldığın
    sanmıyorum laptop lar fabrika çıkışı bu sürümle gelmez. Enterprise sürümü Ofis,İş yerleri
    büyük şirketlerin kullandığı bir çok özellik barındırdığı bir sürümdür.
    sözün kısası sen üzerinde oynanmamış LEGAL windows 8.1 yüklersen sorunların çözülür.
  • vavien1 V kullanıcısına yanıt
    Zaten şuanda kurumsal bir firmanın bilgi işleminde çalışıyorum. Yani Windows sürümü orijinal.
  • Sorunum çözüldü arkadaşlar. ts3 programının win 8.1 x64 ile uyumlu çalışmadığını farkettim.Programı silince sorundan tamamen kurtuldum.
    Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
  • start menude klavyede arama terimini yazdığında sağda arama lsitesi çıkıyor ya,o anda klavyeden aşağı ok tuşuna bastığında aşağı ilerleyebiliyor musun?evet ise aşağı yukarı ilerlediğinde herhangi bir seçenek üstüne geldiğinde ENTER a bastığında o seçeneği açıyor mu?

Bu sorumdan sonra şunu bir dene.
    Ctrl+shift+esc ile görev yöneticisini aç.
    İşlemciye göre listeyi sırala
    Microsoft Windows Search Dizin Oluşturucuyu seç
    görevi sonlandır.
    Sonra C:\ProgramData\Microsoft\Search klasörüne git ve oradaki DATA klasörünü sil.
    Hemen orada yeni bir DATA klasörü oluşması lazım.
    Sonra arama kısmına girip tekrar dene problemi.

@thesles
  • mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    Hocam önce ilk soruya cevap vereyim , evet ok tuşları ve enter ile giriş yapıyorum. sol tık veya sağ tık hiçbir işlem görmüyor.
    diğer söylediğiniz işlemleri harfiyen yaptım herhangi bir değişiklik olmadı hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thesles -- 10 Temmuz 2015; 15:07:19 >
  • Sorunun sebebini ben de bilmiyorum ama anlamaya çalışıyorum.senden ricam arama listesinin olduğu yere kadar başlat menüsünde öğeleri elle yerleştir.yani arama kıutusuna herhangi birşey yazdırdığında altında herhangi bir kısayol simgesi olsun.
    mouse ile arama sonucuna tıkladığında ve hiçbirşey olmadığında altındaki simgeye tıklıyor mu bunu anlamak istiyorum.
    bir de ekran çözünürlüğünü değiştirerek dene mouse ile arama sonuçlarını tıklamayı
    Tahminim,mouse orada tıklanabilir bir alan olduğunu algılayamıyor o yüzden de işlev görmüyor.

Ha bir de arama kutusuna mouse ile sağ tıkladığınızda YAPIŞTIR SEÇENEĞİ çıkıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 10 Temmuz 2015; 16:22:50 >
    Hocam simge doldurdum olmadı , Arama yerindeyken simgelere yukardaki seçeneğe ve aşağı yukarı kaydırma butonuna da elleyemiyorum, yani alttaki simgelere dokunmuyor , mouse orda işlem dışıymış gibi. Ortadaki top ile yukarı aşağı yapabiliyorum ancak hiç biryere tıklayamıyorum.
    Ekran çözünürlüğünü değiştirdiğim zaman da hiçbir farklı tepki ile karşılaşmıyorum ,
    Arama butonunda sağ tık da yapıştır seçeneği çıkmıyor. Sanki orayı hiç görmüyormuş gibi. hocam çok enteresan gerçekten bi anlam veremedim.
  • son birşey soruca.
    başlat ekranında direk klavyeden yazıyorsun ve arama listesi çıkıyor ok
    peki mouse ile arama simgesine tıklayınca arama kutusu çıkıyor mu
    Hocam bir şey daha farkettim. Üst menü başlangıç birde alt menü var uygulamalar diye. Oradaki arama çubuğunda işlem yapabiliyorum ancak orda sonuçlar birazdaha farklı şekilde gösteriliyor.
  • evet tıklayabiliyorum arama simgesine ama sonrasında yine aynı.
    şuanda Mouse yi sol üst köşeye getirdiğimde çıkan ekran yok veya masaüstüne gitmek için kullandıgım sol üst köşe yi kullanamıyorum. Bence hocam bunları engelleyen birşey var. Tw ile bağlanmak istermisin ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.