Şimdi Ara

Tarhana Çorbasına Dönen Bios'u Temizleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemdeki anakartım GIGABYTE 970 UD3P (Rev 1.0)
    Anakart 5 yıldır benimle. Bu sureçte ne linux'lar, ne Windows'lar kuruldu, Macos denemeleri yapıldı, çeşitli Overclock profilleri oluştu vs.

Ancak bunları tamamen silmek istiyorum, başaramıyorum. Sistemde sadece Windows 10 var , Bios açılışında Hachintosh'ın clover'ından tut, Nuh Nebi döneminden kalma Linux'un Grup 2.0 bile duruyor. Harddiskte bu sistemlerin yerinde yeller esiyor olmasına rağmen anakarttan gitmiyor bunlar.(Sistemden tüm HDD'leri çıkardığım halde duruyorlarlar yerinde)

jumper takıp CMOS RESET dahi yaptım nafile anakartta kaydedilmişler gitmek bilmiyorlar.

Ben bu anakartı fabrika ayarlarına, tabir-i caiz ise "Anadan üryan" haline nasıl getirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 29 Temmuz 2019; 14:13:22 >

• BIOS sürümü eskiyse yenisini yüklerseniz hepsi silinir. Ancak en güncel sürüm kuruluysa BIOS Reflash yapmanız gerekiyor. Bu işlem risklidir, tüm sorumluluk size ait.
    https://www.gigabyte.com/FileUpload/global/WebPage/20/HowToReflashBIOS.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

BIOS sürümü eskiyse yenisini yüklerseniz hepsi silinir. Ancak en güncel sürüm kuruluysa BIOS Reflash yapmanız gerekiyor. Bu işlem risklidir, tüm sorumluluk size ait.
    https://www.gigabyte.com/FileUpload/global/WebPage/20/HowToReflashBIOS.html
    Teşekkürler, BIOS betadan önceki son sürümde. Zaten desteği kesileli yıllar oluyor.
    BIOS reflash araştıracağım bakalım
  • Anadan üryan hale getirmek için anakart bios'unu flashlaman gerekir. Bu şekilde fabrika çıkışı haline gelmiş olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baholi

Anadan üryan hale getirmek için anakart bios'unu flashlaman gerekir. Bu şekilde fabrika çıkışı haline gelmiş olacaktır.
    Mevcut sürümü Q-FLASH ile flashlasam sorun düzelir diye düşünüyorum. Denyeyim göçertmeyiz umarım
  • Belo Betty kullanıcısına yanıt
    Evet, Q-FLASH o işi halleder diye düşünüyorum. Fakat mevcut sürümün aynısını flashlamayabilir. Bir önceki(eski) versiyon bios'u flashlayıp, ardından yine şuanki en sonki güncel bios sürümünü flashlamanıza izin verebilir.
  • Teşekkürler arkadaşlar Q-flash ile aynı sürüm bios flashladim , sorunu hallettim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.