Şimdi Ara

Tarayıcı oyunundaki değerleri nasıl çekebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tarayıcı üzerinden bir oyun oynuyorum. Oyuna kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekiyor.

Benim yapmak istediğim şey sitedeki iki ayrı sayfadaki değerleri çekmek istiyorum. Örneğin oyunda sürekli süt üretimi yapılıyor, oyuna girmeden bu değerleri, hesabımdaki altın miktarını vs. görmek ve her iki sayfada da bulunan birbirinden farklı butonları kullanabilmek.

İstediğim tam olarak bu;
    Site Adı: xxx
    Depodaki Süt: 5000
    Altın değeri: 100
    Sütü satmak için tıkla (Buton)

Toplam altın miktarı: 127

1. ineği al (Buton)
    2. ineği al (Buton)
    3. ineği al (Buton)

toplam bu tarz 5-6 oyun oynuyorum ve hepsine tek tek bakmak yerine bu şekilde kullanmayı düşünüyorum. Aşağıda denediğim bir php kodu var fakat olmadı nedense.
    Oyunlardan biri bu, https://mikrokumes.com/kayitol/91 ve sayfa kaynağı şu şekilde almak istediğim bölge için
    quote:

<div class="text" style="margin-top:10px;">Hesabınızda 3460.26 YUMURTA bulunmaktadır. </div>
    <div class="text">Dönüştürmeden 173.01 Sanal Para kazanıcaksınız. </div>
    <button type="button" id="milksell" class="btn btn-raised bg-teal btn-sm waves-effect btn-block lin" style="color:#fff;">Yumurta SAT</button>
    </div>

quote:

<?php
    /* Fonksiyon Yazar: Raiden - Yusuf KOÇ */

function link_al($urll) {
    $url = file_get_contents($urll);
    preg_match_all("/href=\"(.*?)\"/i",$url,$gelen);
    for ($i=0; $i<count($gelen[1]); $i++)
    {
    echo $gelen[1][$i]."<br>";
    }
    }
    link_al("siteadi.com");
    ?>

<?php

$con=@file_get_contents("url");

$baslik=explode('<div class="text">', $icerik);
    $baslik=explode('</div>', $baslik[1]);

echo $baslik[0];

?>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgizmustafa17 -- 24 Mart 2017; 17:32:29 >

• Bahsettiğin işlem Web Scraping ve WS alanında PHP pek iyi seçim değil. Python 'daki Request kütüphanesi ile istediğin URL'i cekip BeautifulSoup ile istediğin değeri ayıklamak mümkün;o şekilde başarıyla calışan Python uygulamaları yapmış biri olarak verdiğin PHP 'ye bakıyorum, oldukça yetersiz görünüo PHP adı üstünde sayfa sunma amaclı, sen sayfa çekme amaçlı kullanmaya calışıyorsun. Ben Python'la yaptım, Internette Ruby ile yapan var, bir arkadaş .NET ile yaptı, hepsi calışıyor, PHP biraz yanlış seçim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giriş (login) yapmak gereken bir şeyse requests ve beautifulsoup kurtarmaz. Mechanize veya selenium kullanmak gerekiyor.

PHP cidden iyi bir tercih değil bu iş için.
  • Pek anlamadığım konular ama yapılması çok zor olmaz diye düşünüyorum Selenium ve Ruby için biraz araştırma yapıyorum inşallah yapabilirim. Sağolun yorumlar için bu arada.
  • @Fulctrum'un bahsettiği Mechanize ve Selenium WebScraping alanında öncü Framework'ler. Yıllar önce Youtube videolarını Mac bilgisayarımdan indirebilmek için çözüm ararken Google Code'ta get-flash-videos adında bir Perl projesi bulmuştum, çalıştırabilmek için Perl'in WWW::Mechanize modülünü kurduğumu hatırlıyorum. Selenium; Java ile yazılmış ancak Java'ya ek olarak Python, Perl ve Ruby gibi diğer dillerle de kullanılabilen FW.

Python'da Scrapy adında bir FW'den bahsediliyor hiç denemedim. Ve Web Scraping uygulaması geliştirirken XPath de çok kullanışlı olabiliyor. Tüm bunlara ek olarak son yıllarda bahsedilen Casper.js var bir de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selenium kullanarak istediğini yapabilirsin,Python,Java,C# gibi dillerde kullanımı çok kolaydır.Yerine göre 3 dilde de selenium kullandım ve en rahatı python oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.