Şimdi Ara

TARANAN BELGEYİ WORD'e ÇEVİRME PROGRAMI BULAMIYORUM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
93.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkez PDF dosyasını worde çevirmek diye açıklama yapmış ama elimde resim olarak kayıt edilmiş bir yazı var. Fakat bunu pdf yi worde çeviren programlarla worde çeviremedim. Bir program denemesini buldum abby.com dan oda 237 MB maşallah... :) Ayrıca işimi görecekmi bilemiyorum...

Sizin bildiğiniz ücretsiz olan ve boyutu abartılı olmayan bir program varmıdır.

Yardımcı olursanız çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: Menow

Office 2003 tif ile bu işi süper hallediyor. Öneren arkadaşa geç de olsa teşekkür etmek istedim...
    Resim belgesini tif formatına çevirin veya öyle kaydedin. Daha sonra tif dosyasını "microsoft office document imaging" programı ile açın. (dosyaya sağ klik --> birlikte aç --> microsoft office document imaging.
    Daha sonra "araçlar", "metni OCR kullanarak tanıy"a basıyoruz ve artık yazı karakterleri word de düzenlenebilir hale geliyor. Silin, değiştirin kaydedin, takılın yani
    Tekrar tekrar herkese teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: akcan

online isteyen varsa:http://www.onlineocr.net/
    türkçe dil taraması mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 24 Eylül 2016; 10:47:38 >

• bahsettiğin mesele ocr(optical character reading). bu konuda en iyisi abyy fine reader... üstüne yoktur...

ocr ile ilgili güzel bir döküman:
    http://www.chip.com.tr/konu/OCR-ile-Metinleri-Yakalamak_3174.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 17 Şubat 2009; 4:53:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

... bu konuda en iyisi abyy fine reader... üstüne yoktur...

nadir_en arkadaşımızın da dediği gibi bu konuda Abbyy Fine Reader en iyi yazılımdır diyebilirim.
    Resimleri word ortamına almak için de en az 300 dpi ile taranmış olması gerekiyor. Daha düşük çözünürlükte ise hatalar oluşabiliyor.
  • office 2003 ün dönüştürücüsü gayet başarılı. pdf i tiff e çevir yeter.
  • Arkadaşın elinde PDF yok zaten. JPEG ya da BMP tarzı bir dosya var. Dostum bence de kullanabileceğin en kaliteli program Abby Fine Reader. Ya yazacaksın ya da OCR programı kullanarak çevireceksin.
  • bu programlarin en iyisi abby. icin rahat olsun isini her turlu gorecektir. cekinmeden indir.
  • Fine Reader bu işin en iyis tabiki herkezin ortak görüşü. Sadece taradığın dosyayı Word e atmıyo, taramayı Pdf olarak da yapabilirsiniz, hatta Pdf formatındaki bir belgeyi direk Word e dönüştürebeliyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: toraman78

Fine Reader bu işin en iyis tabiki herkezin ortak görüşü. Sadece taradığın dosyayı Word e atmıyo, taramayı Pdf olarak da yapabilirsiniz, hatta Pdf formatındaki bir belgeyi direk Word e dönüştürebeliyorsunuz.

ABBYY FineReader 9.0 Professional Edition

DÜN GAZTEDE BİR HABERİ YAZMAM GEREKTİ HAZETEYİ TARADIM WORD E AKTARDIM

bizim müdür şokta nasıl yazdın yaw dedi hemen
  • quote:

Orjinalden alıntı: Death Time

office 2003 ün dönüştürücüsü gayet başarılı. pdf i tiff e çevir yeter.

bu konuyu biraz açarmısınız.
    ofis2003 hangi programı ile pdf. yi word e aktarabiliriz
  • office 2003 tif ile bu işi süer hallediyor. Öneren arkadaşa geç de olsa teşekkür etmek istedim...

Resim belgesini tif formatına çevirin evya öyle kaydedin. Daha sonra tif dosyasını "microsoft office document imaging" programı ile açın. (dosyaya sağ klik --> birlikte aç --> microsoft office document imaging.

Daha sonra "araçlar", "metni OCR kullanarak tanıy"a basıyoruz ve artık yazı karakterleri word de düzenlenebilir hale geliyor. Silin, değiştirin kaydedin, takılın yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Menow

office 2003 tif ile bu işi süer hallediyor. Öneren arkadaşa geç de olsa teşekkür etmek istedim...

Resim belgesini tif formatına çevirin evya öyle kaydedin. Daha sonra tif dosyasını "microsoft office document imaging" programı ile açın. (dosyaya sağ klik --> birlikte aç --> microsoft office document imaging.

Arkadaşım çok teşekkürler, abbyy fine reader full bulamıyordum, programda çok pahalıydı açıkçası alamadım
    verdiğin yöntem süper abby fine readerin iişini birebir görüyor

Bu office programıyla direkt scan edip tek tıkla worde çevirdim, tekrar teşekkürler
  • merhaba bu konu çok yardımcı oldu çok teşekkürler, yanlız ben ocr tanımlaması yap dediğimde uygulama yulu değil şimdi yuklemek ister misiniz diyor evet diyorum işlem sonunda bir bileşen eksik diyor..

bu eksiği nasıl giderebilirim neyi yuklemelıyım? yuklediğim dosyayı c deki microsoft office kalsörüne mi atmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

office 2003 ün dönüştürücüsü gayet başarılı. pdf i tiff e çevir yeter.

ocr programınıda mı indirmemiz gerekiyor.

yazıcı HP PhotoSmart C4680

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 2 Nisan 2010; 12:04:36 >
  • Size aktardığınız bilgi ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Yazmam gereken tez aşamama çok yardımınız dokundu. Saygılarımla,
  • Abbyy'nin resimli anlatımı...

http://www.egiticininegitimi.net/index.php/2010/08/24/ocr-resimlerdeki-metinlerden-islenebilir-yazilara-hizli-donusum/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunebu -- 15 Aralık 2010; 13:10:05 >
  • Jpeg'den Word'e çevirmede harika bir programmış. Saniyeler içinde tüm metni hatasız çeviriyor. Programın ismini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.
  • office2010da one note ile yapabiliyoruz resimden yazıya çevirme olayını
  • Hala en iyisi ABBYY mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

Hala en iyisi ABBYY mi?

tartışmasız hem de...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.