Şimdi Ara

Taraftarların farklı takım forumlarına mesaj atabilmeleri hk. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
6.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Taraftarların farklı takım forumlarına mesaj atabilmeleri hk.

(En Son Oy Tarihi: 16.2.2021)
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeasme

Anında silerim, temizlerim, parlatırım Bir de benim için hemen işlem yapmıyor diyorlar

Alıntıları Göster
    Kendi taraftalarına gelince işlem yapmıyorsun. R Vites koluna 7 gün ceza veren adamın yazdığı mesaja bakın. Adil yönetim bekliyoruz sonra.

Bahçe ve Besik tahrik edici kullanımlar. Çok kısaltmak istiyorsa aynı harf sayılı Fener veya daha kısası FB-BJK var. İşinize gelince güzel salağa yatıyorsunuz.

Rakip taraftarları tehdit etmesine girmiyorum bile:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 7 Ocak 2020; 22:32:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Kendi taraftalarına gelince işlem yapmıyorsun. R Vites koluna 7 gün ceza veren adamın yazdığı mesaja bakın. Adil yönetim bekliyoruz sonra.

Bahçe ve Besik tahrik edici kullanımlar. Çok kısaltmak istiyorsa aynı harf sayılı Fener veya daha kısası FB-BJK var. İşinize gelince güzel salağa yatıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Yav sen ne konuşup duruyorsun hem suçlu hem güçlü, forumda herkes her karşıt fikirliye sınırsız banına var mısın desin, kabul etmezse vites resmi atsın olur mu, uyar mı sana o seviye? Girmiş Gs konusuna siz şampiyon olamazsınız geriyor milleti, üstüne vites resmi atıyor, sonra ban yiyince konuşuyor burada.

• Dünyadan Futbol bölümü dışında bence de yasaklanmalı. O bölüm dışında çok sıkıntı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam şimdi bir dakika ortada çok büyük bir sorun var benim için.

Ben takım tercihinde Fenerbahçe seçmeme rağmen forum yönetimi benim takım tercihimi profil bilgilerimde Beşiktaş olarak sabitlemiş, ben onu değiştiremiyorum. Bu kısıtlama gelirse ben şimdi Beşiktaş konusuna mı yoksa Fenerbahçe konusuna mı mesaj atabileceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Joker. -- 7 Ocak 2020; 23:5:43 >
  • Yaş sınırıda gelmeli kesinlikle

• Herhalde ankete gerek olmadığını görmüşsünüzdür, adamlar şu ortak konuda bile birbirini yemeden duramıyor.

Ben çok denedim ama yok, gerçekten karşıt fikre saygı sıfır, özellikle futbol fanatikleri arasında pek bulunan bir şey değil. Hani başka bölüme yazınca full hakaret, tacize maruz kalıyoruz, yani pratik olarak zaten yazılmıyor başka bölüme. Toptan kapatın bari de seçim var gibi görünmesin.

Konuda da yöneticiler üzerinden de örnekler atılmış, yöneticiler de takımının taraftarı sonuçta, kendi konusundaki trollerin yazdıklarını tahrik edici görmüyorlar ama karşıt taraftar bir şey yazdı mı kendileri de tahrik olduğu için objektif karar veremeyebiliyorlar. En iyisi bu tip insanları zan altında bırakacak yetkiler vermiş olmamak da adına yöneticiler için de iyisi olan sınırlamak bana kalırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiuser -- 8 Ocak 2020; 0:13:4 >

• Dünyadan futbol bölümünde saçma olur ama şöyle bir uygulama fena olmaz. Bölümde genel olarak üslup sorunu hakim. Kendi görüşünü kahve ağzıyla konuşan çok insan var. Bu gibi şahıslara daha ağır cezalar verilmeli. Böyle konuşanın tek mesajına 15 gün bölüm uzaklaştırması gibi.
  • Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    O arkadaş bana ceza veriyor sadece başkasına gelince görmezden geliniyor(!) ama nedense

• Sadece bu yetmez bence, kişi istediği an takım değiştirip diğer tarafa yazabiliyorsa eğer yetmez yani. Bunu engellemek için takım değiştirme ya da seçmede 3 gün gibi bir mesaj yazamama süresi olmalı.
    Ayrıca sırf trollük için yeni hesap açanlara da çözüm olarak yeni üyeliklerde takım seçsin seçmesin futbol forumlarına 1-2 hafta mesaj yazamama olmalı.

Çünkü eğer buradan olumlu bir karar çıkarıp herkesin sadece kendi forumuna yazabilmesini uygularsanız bu sefer çoğu kişi sahte hesap açacak.

Ben fikirleri yazdım, rakamlar ya da şartlar değişebilir tabii ki.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Niye salağa yatayım? O arkadaş bu sebeple kaç kere ceza aldı haberin var mı?

Ayrıca bölüm yöneticileri 7 gün vermiyor arkadaşım kaç kere anlattık bunu.Biz üst yönetime şikayete gereken işlemi yaptıktan sonra onaya göndeririz.Sonra üst düzey yöneticilerimiz de ceza gerektiren bir durum varsa 7 gün verir.

Admin adayı olan bir arkadaş, ortalığı germek için diğer takımların konusuna giriyor ve tahrik edici mesajlar atıyor

Tehdit mi Burrows kardeşimiz ne yaptığını çok iyi biliyor ve mesajımdan önce bir çok mesajının malesef işlem yapılarak kaldırıldığını biliyor.

Hala anlayamadığınız şey şu: Ben tehdit etmiyorum, gayet iyi niyetle uyarıda bulunuyorum, bunu istediğiniz gibi anlayabilirsiniz.Burada 50 tane üye sayabilirim pm yoluyla ve diğer yollarla uyarıda bulunduğum ve tartışma yaratarak ceza almasına engel olmaya çalıştığım.

Rai - atiuser ve huso 3 takımın taraftarı olarak tahminimce söylediklerimi onaylayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Hocam şimdi bir dakika ortada çok büyük bir sorun var benim için.

Ben takım tercihinde Fenerbahçe seçmeme rağmen forum yönetimi benim takım tercihimi profil bilgilerimde Beşiktaş olarak sabitlemiş, ben onu değiştiremiyorum. Bu kısıtlama gelirse ben şimdi Beşiktaş konusuna mı yoksa Fenerbahçe konusuna mı mesaj atabileceğim?
    Bir yanlışlık mı oldu acaba ? profil ayarlarından takım değiştirme talebi oluşturabilirsiniz hocam durumu izah edip.
  • Yasaklanmayi dogru bulmuyorum. Bence trolluk yapmayalim ben gidip avrupa maclarinda vs tebrik ediyorum yada insan gibi yorum yapiyorum bir kere muhahahaha yenildiniz fln yazmadim troller yuzunden ben niye hakkimdan olayim? Cok iyi anlastigim fb li gs li arkadaslar da var.

Benim onerim sadece Genel tartisma konularinda yasaklansin sadece eger mumkunse. FB GS BJK 1 er tane hersene acilan genel tartisma konusu var buralar sadece taraftarlara ozel olabilir belki cok talep varsa.

Birde rakip diye insanlari dusman gormeyi birakalim gercek hayatta biraraya gelsek cogumuz iyi geciniriz suphem yok. Eski forum daha iyiydi belli bir saygi vardi.
  • Jeasme kullanıcısına yanıt
    Tehdit için söyleyeyim cezayı siz vermiyorsanız benim için sıkıntı yok. Ama şikayet edilmiş mesajı alıntılayıp sanki ceza almaması gerekiyor gibi yorum yapmışsınız. Üstelik kaç saat durdu mesaj. Adminlerin mesaj silme şansı var. Neden orada duruyor o mesaj? Madem ceza gerektiren bir mesaj neden silmeyip saatler sonra üyeyi alıntılıyorsunuz? Ben buraya yazınca mı silmek aklınıza geliyor? Son olarak o arkadaş kaç kez ceza aldı tabii ki bilmiyorum ama size verdiği cevaptan yola çıkarak tahmin etmem gerekirse "0" diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 8 Ocak 2020; 13:28:10 >
  • herkes kendi forumuna yazsın. her maç sonu fbliden çok gsli yorumu görmekten ben ban yiyorum onlara bişey yok. zaten son bandan sonra siteye girme ve mesaj yazma miktarımı düşürdüm iyice. bu gidişle bu siteye bir daha girmem. gsli ergen çıkar gelir takım logosunu fb yapar yorum atıp geri gs yapar. bunlar da ciddi şekilde cezalandırılsın
  • quote:

Tehdit için söyleyeyim cezayı siz vermiyorsanız benim için sıkıntı yok. Ama şikayet edilmiş mesajı alıntılayıp sanki ceza almaması gerekiyor gibi yorum yapmışsınız. Üstelik kaç saat durdu mesaj. Adminlerin mesaj silme şansı var. Neden orada duruyor o mesaj? Madem ceza gerektiren bir mesaj neden silmeyip saatler sonra üyeyi alıntılıyorsunuz? Ben buraya yazınca mı silmek aklınıza geliyor? Son olarak o arkadaş kaç kez ceza aldı tabii ki bilmiyorum ama size verdiği cevaptan yola çıkarak tahmin etmem gerekirse "0" diyorum.
    Bak güzel kardeşim adım adım anlatayım belki daha açıklayıcı olur.

1-Üye istediğini yazmakta serbesttir, yazacağı her şeyin mesuliyeti üyeye aittir.
    2-Bölüm yöneticisi yazılanı görür, tahrik içerikli olduğuna karar verirse mesaja işlem yapar.Eğer bunda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorsa işlem yapmaz.Eğer mesaja işlem yapmadıysa ve bir üye tarafından şikayet edildiyse, işlem yapar.(Yani sen öyle söylediğin için de işlem yapmaz.Basarsın şikayet butonuna, görevimizi yaparız.)
    3-Mesaja işlem yaparsa, bir üst yönetime iletilir ve cezanın niteliği belirlenerek kesin sonuç ortaya çıkar.

Senin bahsettiğin bu durumda, ben bu mesajda işlem yapılacak hiçbir şey görmüyorum.Neden? Adam Galatasaray bölümünde, kendi taraftar grubu ile birlikte bir şey tartışırken, mesajın geneline de bakıldığı takdirde hiçbir şekilde hakaret amacı taşımayan bir şekilde bu mesajı atmış.Neden sileyim? Bundan tahrik olan varsa, şikayet eder.

Eğer şikayet gelirse, mesajı silerim.Üstüne de gerekli cezanın verilmesi için üst yönetime bildiririm.Buradan sonrası tamamen forumun üst düzey yöneticilerine kalmış.Bana genel olarak bu mesajlardan sonra yöneticilerimizden gelen tepki ise "bu kadar ufak şeyleri silip geçin, ceza vermenize gerek yok" şeklinde.Bana kalırsa bu tarz mesajlardan huylanacak kadar fanatik olmayın derim.

Sırf bu gibi sebepler ve diğer takım taraftarlarının birbiri forumuna yazmasına karşıyım.Tabi yazmamakla da bitmiyor, o konuya girip olur olmaz her mesajı şikayet ediyorlar.O kadarına eyvallah diyelim ancak şu ufacık, kötü niyet içermeyen şeylerden bile kavga çıkartmaya devam ettiğiniz(genel olarak) sürece yazmamanızı daha sağlıklı buluyorum.Malesef yazılarıyla kavgaya dönüşmeden tartışabilecek çok az sayıda üyemiz var.

• Tartışmayalım arkadaşlar bir toplantı gibi düşünün konuyu, herkesin söz hakkı var. Yine kendinizin kullanacağı kısımla ilgili bir karar almaya çalışıyoruz.

Dünyadan futbol kısmını ayrı tutarız dediğiniz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Tartışmayalım arkadaşlar bir toplantı gibi düşünün konuyu, herkesin söz hakkı var. Yine kendinizin kullanacağı kısımla ilgili bir karar almaya çalışıyoruz.

Dünyadan futbol kısmını ayrı tutarız dediğiniz gibi.
    Sonuç artık belli 2 katından fazla çoğunluk rakip takımların konusuna yazılmasın demiş bu farkın değişmeyeceği herkes bilir . Siz de gereğini yapın bakın bizim konumuzda bizden çok galatasaray taraftarları yazıyor ve bir tane yüksek mesajlı trolleri de ortamı germeye çalışıyor . İnsanlar daha fazla birbirine girmeden işlemleri tamamlarsanız iyi olur .

• Herkes kendi forumuna yazsın. Fakat " Türk Futbolu Forumu" olsun. Hangi takımlı olursa olsun orada başlık açabilsin, mesaj atabilsin. Böylece takım forumları temiz kalır. Kapışmayı, kızdırılmayı, ceza almayı falan göze alanlar Türk Futbolu Forumunda yazma hakkına sahip olur.Bu ****un adminleri 4 adet olsun. Üç büyükler ve bir tarafsız ya da TS, Bursa, A.Gücü falan gibi.
  • Jeasme kullanıcısına yanıt
    Kendinle çelişiyorsun.
    1-Ben o mesajın SS'sini attığımda zaten şikayet edilmişti. Sen, ben burada paylasınca sildin.
    2-Önceki mesajında üyenin Bahçe ve Beşik yazdığı için defalarca ceza aldığını ima ettin şimdi de işlem gerektirecek durum göremedim diyorsun.
    3-O da yetmiyor işlem gerekecek durum yok ama şikayet gelirse silerim diyorsun. Madem işlem gerektirecek durum yok niye siliyorsun?
    4-Yönetim ceza vermeyin diyorsa neden üye aynı mesajdan defalarca ceza aldı diye yalan söylüyorsun?

Son olarak ben böyle ufak şeylerle rahatsız olmam. Benim için hakaret olmadığı sürece sorun yok. Bölümünüzde pizza mesajlarının sahipleri bile 7-14 gün ceza yediler. (Ama sen vites kolundan tahrik olup 7 gün ceza verirsen buna da ceza vermek zorundasın o mesajı atmama sebep olan şampiyonluğu rüyanızda görürsün diyen üyeye de.) Cezayı sen belirlemiyorsun parantez sana değil. Ama sen bu adamın mesajını alıntılayarak destek veriyorsun. Subjektif ve taraflısın. Kendini savunmak için söylediğin çelişkili ifadelerle de kendini kötü duruma düşürüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 8 Ocak 2020; 18:42:35 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.