Şimdi Ara

Tanrı, neden tecavüz suçuna ceza öngörmekten kaçtı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mhmt042

başlıkta yalan söylediğini aşağıda yorumda açıklamışsın.
    demek ki islamda cezası varmış. ama sen beğenmemişsin.
    mesele de burada din sana göre mi şekillecek yoksa sen dine göre mi yaşayacaksın
    Yahu, Tanrı ve muhammet ceza öngörmemiş, alimler tazir cezası verilsin demiş
  • ne demek ceza öngörmemiş.

edille-i şeriye nedir bilir misin?

kuran inerken toplumda tecavüz diye bir şey var mı ona bakacaksın toplum hayatında olmayan şey hakkında açıkça bir emir beklemek art niyettir.

aynı sigara gibi. toplumda yok. görülmeye başlandığı ilk zamanlarda insana olan zararı tam bilinmiyor mekruh deniyor. günümüzde zararı tam biliniyor ve haram deniyor

konu bu kadar basit
  • quote:

ne demek ceza öngörmemiş.

edille-i şeriye nedir bilir misin?

kuran inerken toplumda tecavüz diye bir şey var mı ona bakacaksın toplum hayatında olmayan şey hakkında açıkça bir emir beklemek art niyettir.

aynı sigara gibi. toplumda yok. görülmeye başlandığı ilk zamanlarda insana olan zararı tam bilinmiyor mekruh deniyor. günümüzde zararı tam biliniyor ve haram deniyor

konu bu kadar basit
    Yahu Tanrı'dan behsediyoruz, illa toplumda görünmesi mi gerekiyor. Şimdi görünüyor, biz böyle önemli bir suçta alimlerin içtihatına mı muhtaç kalacağız, TAnrı bal gibi de bunu biliyor,ama Tanrı kendisi de cariyeye tecavüze izin vermiş.

Alimlerde de sorun var, Tanrı tecavüze bir ceza verememiş diye kendileri de ağır bir ceza vermeye cesaret edemiyor ve idamla yetiniyorlar, şimdi sana soruyorum, zina mı tecavüz mü daha ağır suç?

• dedim ki

edille i şeriye yi biliyor musun
    cevap yok

illa toplumda görülmesi gerekiyor tabi ki inen bir klavuz klavuz demek yapılması gerekli olan demek. olmayan şey nasıl cezalandırılacak

dört kaynak gelecek problemler için konulmuş görülmeyen ama zamanla görülecek problemler bu dört kaynak esastan yaralanılarak çözülsün diye

recm aslında ceza değil ödüldür. zira recmi gerektiren durum ancak itirafla anlaşılır. itiraf eden recmi uygulatarak temizlenir ve cehennmden kurtulur.

alimlerin verdiği cezada son hüküm Allah'a aittir. tecavüzde kul hakkı da vardir. zulme uğrayandan helallik alınmadan cehennemden kurtulamaz .

şimdi düşün bakalım hangisi daha ağır ceza
  • quote:

dedim ki

edille i şeriye yi biliyor musun
    cevap yok

illa toplumda görülmesi gerekiyor tabi ki inen bir klavuz klavuz demek yapılması gerekli olan demek. olmayan şey nasıl cezalandırılacak

dört kaynak gelecek problemler için konulmuş görülmeyen ama zamanla görülecek problemler bu dört kaynak esastan yaralanılarak çözülsün diye

recm aslında ceza değil ödüldür. zira recmi gerektiren durum ancak itirafla anlaşılır. itiraf eden recmi uygulatarak temizlenir ve cehennmden kurtulur.

alimlerin verdiği cezada son hüküm Allah'a aittir. tecavüzde kul hakkı da vardir. zulme uğrayandan helallik alınmadan cehennemden kurtulamaz .

şimdi düşün bakalım hangisi daha ağır ceza
    Recm eğer ödülse İslam kanunları'nı sosyal düzeni ve adaleti en iyi sağlayan bir sistem olarak bize dikte etmekten vazgeçin artık, biz ödül istemiyoruz, biz sosyal düzeni ve adaleti sağlayan bir hukuk istiyoruz.

Kıvırma, alimlerin verdiği tecavüz cezasında son hüküm Allah'ınmış, yahu zinakarı recm ederken neden son hüküm Allah'ın olmuyorda, tecavüze gelince son hüküm Allah'ın oluyor. Resmen sizin Tanrınız işine gelenlere ceza öngürmüş, işine gelenlere ceza öngörmemiş.

• eeeeeeeeeee tamam aldınız işte isviçre medeni hukukunu
    artık ne kadar sosyal adalet sağlarsa
    ağlamayacaksınız

recm ile alakalı hükmü ve sonucunu kuran ve sünnet anlattığı için uygulanan hüküm zaten Allah'ın oluyor. sonuç olarak cehennemden kurtuluş belgesi olunca ödül oluyor.

alimlerin verdiği dünyevi cezanın sonucu belli olmadığı için son hüküm Allahın oluyor. belirsizlik cezadır cehennem ihtimalinin ağır basması cezanın ağırlığını katlamaktadır
    anlayana
  • quote:

eeeeeeeeeee tamam aldınız işte isviçre medeni hukukunu
    artık ne kadar sosyal adalet sağlarsa
    ağlamayacaksınız

recm ile alakalı hükmü ve sonucunu kuran ve sünnet anlattığı için uygulanan hüküm zaten Allah'ın oluyor. sonuç olarak cehennemden kurtuluş belgesi olunca ödül oluyor.

alimlerin verdiği dünyevi cezanın sonucu belli olmadığı için son hüküm Allahın oluyor. belirsizlik cezadır cehennem ihtimalinin ağır basması cezanın ağırlığını katlamaktadır
    anlayana
    İsviçre Medeni Hukuku'nun İslam ile kıyaslanamaycak düzeyde sosyal adaleti ve düzeni sağladığını görüyorum.İslami hukuk bu zamanda uygulanamaz, zaten uygulandığı dönemde de suçsuz müslümanları taşlayarak ve döverek onların kanına girmiştir.

Suçsuz müslümanlar dedim ya, seni tuzağa çekiyorum, konuyu açarsan/uzatırsan burada bir islamcının daha mat olduğunu bütün dh ahalisi görecek.

• neyin neyi ne kadar sağladığını aklı başında herkes görüyor.
    senin gibi islam düşmanları da görüyor ama itiraf edecek cesareti yok
    gün gelecek dile mühür vurulacak ve her organ kendi yaptığını itiraf edecek
    o zamana kadar oyalanmana bak

adam olan suçladığına değil sevdiğne bakar.
    dondurma yalr gibi yaladığınız batının yaptığı katliamlara bakan vicdanlı ve aklı başında her insan konuşmaya utanır.

kedi uzanamadığı ciğere mundar der lafının anlattığı gibi tanrının varlığını ilan eden vicdanınızı susturmak için açtığınız hakaret konuları ancak ateşinizi artırır.

bir fikir veya inanç karşıdakini karalamakla yücelmez. insan sevmediğine çamur atarak tekamül etmez. varsa Allah'tan daha iyi bir tanrın ve kanunu onu anlat herkes görsün bilsin varsa islamdan daha huzuru sağlayan sistemin anlat aydınlanalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt

İslam'ın tanrısının ve peygamberlerinin gerçekte var olduklarını kabul ediyorum, ama bu gibi açıklarından dolayı- daha önce buna benzer bir sürü konum vardı- islam hukukunun egemenliğini inkar ediyor ve toplumsal düzeni sağlayamayacağını biliyorum.

Bu konularım ile farklı platformlarda kaç islamcıyı mat ettim, haddi hesabı yok

İstersen seninle bir de İslam'ın iş sahibi yapıp evlendirme görevini üzerine almamasına rağmen kaç masum müslümanın döverek ve taşlamak sureti ile kanına girdiğinden de bahsedelim.

Allah'ın var olduğunu ve peygamberinin olduğunu kabul ediyorsun ve böyle atarlı giderli konuşuyorsun ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702

quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt

İslam'ın tanrısının ve peygamberlerinin gerçekte var olduklarını kabul ediyorum, ama bu gibi açıklarından dolayı- daha önce buna benzer bir sürü konum vardı- islam hukukunun egemenliğini inkar ediyor ve toplumsal düzeni sağlayamayacağını biliyorum.

Bu konularım ile farklı platformlarda kaç islamcıyı mat ettim, haddi hesabı yok

İstersen seninle bir de İslam'ın iş sahibi yapıp evlendirme görevini üzerine almamasına rağmen kaç masum müslümanın döverek ve taşlamak sureti ile kanına girdiğinden de bahsedelim.

Allah'ın var olduğunu ve peygamberinin olduğunu kabul ediyorsun ve böyle atarlı giderli konuşuyorsun ?

Alıntıları Göster
    Tanrı'nın varlığını ve peygamberlerin gerçekten yaşadığını kabul ediyor olmam müslümanlığı kabul edeceğim anlamına gelmez.

• Canına susamışsın hocam o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

neyin neyi ne kadar sağladığını aklı başında herkes görüyor.
    senin gibi islam düşmanları da görüyor ama itiraf edecek cesareti yok
    gün gelecek dile mühür vurulacak ve her organ kendi yaptığını itiraf edecek
    o zamana kadar oyalanmana bak

adam olan suçladığına değil sevdiğne bakar.
    dondurma yalr gibi yaladığınız batının yaptığı katliamlara bakan vicdanlı ve aklı başında her insan konuşmaya utanır.

kedi uzanamadığı ciğere mundar der lafının anlattığı gibi tanrının varlığını ilan eden vicdanınızı susturmak için açtığınız hakaret konuları ancak ateşinizi artırır.

bir fikir veya inanç karşıdakini karalamakla yücelmez. insan sevmediğine çamur atarak tekamül etmez. varsa Allah'tan daha iyi bir tanrın ve kanunu onu anlat herkes görsün bilsin varsa islamdan daha huzuru sağlayan sistemin anlat aydınlanalım
    Medeni hukuk islam kanunlarından daha adil ve insancıl, ama bazı açıkları var, mesela hukuk, bireyleri iş sahibi yapıp evlendirme sorumluluğunu üzerine almalı(Dikkatini çekerim, İslam bile bu işi devletin görevi görmez) Medeni hukukda cezalar da biraz hafif, cinayete, cinsel istismara daha ağır yaptırımlar uygulanmalı, eğer medeni hukukda bunlar iyileştirilirse al sana fıstık gibi sosyal düzeni sağlayan hukuk düzeni.

• iyi de atladığın noktalar ne olacak
    medeni hukuk dediğin şeyin ilk örnekleri nerede
    tarihteki ilk örneklerine bak
    islamı karalamak için kullandığınız her argümanı ona da yapıştırırsın sonra

................
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.