Şimdi Ara

Tank nasıl olunur? [yardım] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Neden anlasamiyoruz biliyor musuz? Siz su andaki contentin tank icin kolay,zaten sololanabilir ,oldugundan dem vurup cifte standart ile raidlerde zaten adam gibi davrandigini soyluyorsunuz.ben ise tamamen etik yonunu goruyorum argumanin. Blizzin yanlis veya tamamen duygusal polikalarinin oyuncu uzerinde yarattigi korozyona bakar misiniz.emin olun boyle giderse raidler de fazlasiyla yumusayacak ve super tanklar oralarda da patronluk yapmaya baslayacaklar.yaratilisinda boyle bir olgunun bulunmadigi oyunun geldigi noktaya bak.tank patrondur,digerleri teferruat...vah vah....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teee WoTLK zamanında ilk kez tanklık yapacam nedir olayı diye sorduğumda bir arkadaş şöyle demişti:

"Healer varsa bütün instance ı çek; yoksa CD'leri aç öyle çek" adam filozof..

MoP hiç oynamadım, geçen kuzenin charıyla girdim Non-hc blue dps gear'lı warrior ile 5m HC tankladım. Abuk subuk işler yaptım her gördüğüme charge, heroic leap attım 5 yaşındaki çocuklar gibi. Ne ölen oldu ne de wipe yedik. Raidleri bilemeyeceğim; ancak onda da TOLGA KRAL'ın söylediği gibi arkadaşlarınla, düzenli bir grupla girdiğinden zaten sıkıntı olmaz. Anlaşmazlığın nedeni ne onu çözemedim ? Kimse kimseye şov olsun patronluk taslasın diye dalmıyor 10 mobun içine, artık normal rutin öyle olduğu için yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elemriel -- 31 Mayıs 2013; 14:19:46 >
  • Anlasmazligin nedeni;herhangi bir class oyundaki hic bir yerde patron oldugunu soyleyip,oylesmis gibi davranamaz.argumanina insanlarin malesef karsi cikip tanklarin oyunda patron oldugunu iddia etmeleridir.boyle bir sey wowun ruhuna ve yaradilisina aykiridir.butun classlar oyunda esit oneme sahiptir ve tank,healer,dps uclusu bir eskenar ucgen olusdururlar.pvp hic yapmadim ama eminim orada da oyun bir sekilde oyuncuyu bu ucgeni ,ESİT KENAR UCGEN, olusdurmaya yoneltiyordur.bunun aksi olsa oyunda bir dengeden soz edilemezdi ve insan dogasi geregi guclu sinifda cok buyuk bir yigilma olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

catada tüm classlardan healerlarım 85ti.. ve hepsiyle düzenli oynuyordum..
    pandariada priest, druid healer oynuyorum.. monkta var ama ww spec daha zevkli oldugu için healer olmaktan vazgectim..
    hocam gearın olmaz manan yetmez cekerler rahatsız olursun ona diyecek birseyim yok ama gearın güzel sırf healerım diye kasılıyorsan yanlış yoldasın..
    ben disco ile dpstede 1 yada 2.ci oluyorum.. single targeta 70-80 k dps yapıyorum bazen .. ve tank uyuşuyorsa o cekmeden genelde ben cekiyorum..

http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Gullyabani/simple
    http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Bombaci/simple

Hizli bitirmek ok ama herkesde gorevini bilecek. Hizli bitirmek istiyorsa ben ona gore ayarlarim zaten. 2 pack de anlarim grubun mahiyetini healer nail healliyor DPS durumu nedir vs. Ben hep iyiyim o yuzden sorun yok

Tank kitabi:

kural 1: Mob cekilecekse tank ceker ozel bir durum yoksa. Tank duruyorsa bir sebebi vardir beklemek sizin yarariniza olur.
    kural 2: Tank ozel olarak marklamamissa yada oncelik belirtmemisse tank in targetina dalinir ben kafama gore takiliyim o agro tutsun bana ne olmaz.
    kural 3: Yukaridaki 2 kural her daim gecerlidir yine tank aksini belirtmedikce.

Benim oldugum LFR ye falan denk gelmeyin genedle kick yiyorum bu huylarim yuzunden
  • Patron, kral, reyiz bunlar vanilla zamanında kaldı. Şimdi kimse patronluk taslamıyordur sadece artık rutin 80 tane mob çekmek. O yüzden öyle yapıyorlardır abim sen sıkma canını. Söz söyleyeceğim senin serverdaki tanklara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollyspirit

Anlasmazligin nedeni;herhangi bir class oyundaki hic bir yerde patron oldugunu soyleyip,oylesmis gibi davranamaz.argumanina insanlarin malesef karsi cikip tanklarin oyunda patron oldugunu iddia etmeleridir.boyle bir sey wowun ruhuna ve yaradilisina aykiridir.butun classlar oyunda esit oneme sahiptir ve tank,healer,dps uclusu bir eskenar ucgen olusdururlar.pvp hic yapmadim ama eminim orada da oyun bir sekilde oyuncuyu bu ucgeni ,ESİT KENAR UCGEN, olusdurmaya yoneltiyordur.bunun aksi olsa oyunda bir dengeden soz edilemezdi ve insan dogasi geregi guclu sinifda cok buyuk bir yigilma olurdu.

Soyledigimin %80 nin kinaye ve abartma oldugunu anlayamadiysan isin zor zaten. Dikkatli okursan aslinda eskiden olani ve olmasini istedigim kismida anlattim. Bakmayim evet tank cekerdi ama tankda healer tamam git demeden oyla kafasina gore dalamazdi. Hele DPS isterse ceksin direk tek yerdi mob dan.

Bir class hangi specde gearda olursa olsun bir HC dungeon i bile solo yapamamalidir. Yillardir tank oynayan biri olarak kasitli ve buyuk oranda eglence amacli olarak egosantirik yaklasimim bu yuzdendir.Yoksa DPS ve Healer a da sonsuz saygim vardir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elemriel

Patron, kral, reyiz bunlar vanilla zamanında kaldı. Şimdi kimse patronluk taslamıyordur sadece artık rutin 80 tane mob çekmek. O yüzden öyle yapıyorlardır abim sen sıkma canını. Söz söyleyeceğim senin serverdaki tanklara.

Butun cevaplarin bu tarzda olunca ciddiye mi aliniyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@hFeL

quote:

Patron, kral, reyiz bunlar vanilla zamanında kaldı. Şimdi kimse patronluk taslamıyordur sadece artık rutin 80 tane mob çekmek. O yüzden öyle yapıyorlardır abim sen sıkma canını. Söz söyleyeceğim senin serverdaki tanklara.

Bütün cevaplarımı biliyorsan almışşın demek ki bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elemriel -- 31 Mayıs 2013; 14:52:51 >
  • Mahfel kardesim ben kisisel bir saldirida bulunmuyorum.anlama guclugu yasadigimi,kinayeyi ironiyi turk sanat musikisi makami sandigimi da iddia etmeniz enteresan.konunun basindan itibaren soylemeye ve defaatle isaret etmeye calisdigim mevzu saniyorum diger forum takipcileri tarafindan anlasilir basitlikte ve acikliktadir.bu sahsi fikrimce hos munazara icin butun katilimcilara tesekkur ederim.benim kazancim,belki bir kisinin,genclerin,mevzulara bakis acilarindaki genisleme ve gelismedir.forumun diger bazi konularinda da ayniyetiyle tekrar ettigim gibi burada son veriyorum konusmaya.cunku olay munazaradan polemige ve oradan kavgaya yoneliyor.yeniden tesekkurler ve iyi forumlar,iyi oyunlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M@hFeL

quote:

Bütün cevaplarımı biliyorsan almışşın demek ki bak

Cevabimi aldim tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollyspirit

Mahfel kardesim ben kisisel bir saldirida bulunmuyorum.anlama guclugu yasadigimi,kinayeyi ironiyi turk sanat musikisi makami sandigimi da iddia etmeniz enteresan.konunun basindan itibaren soylemeye ve defaatle isaret etmeye calisdigim mevzu saniyorum diger forum takipcileri tarafindan anlasilir basitlikte ve acikliktadir.bu sahsi fikrimce hos munazara icin butun katilimcilara tesekkur ederim.benim kazancim,belki bir kisinin,genclerin,mevzulara bakis acilarindaki genisleme ve gelismedir.forumun diger bazi konularinda da ayniyetiyle tekrar ettigim gibi burada son veriyorum konusmaya.cunku olay munazaradan polemige ve oradan kavgaya yoneliyor.yeniden tesekkurler ve iyi forumlar,iyi oyunlar.

Bende size kisisel bir saldirida bulundugumu dusunmuyorum. İfademi eksik anladiginizdan dem vurdum sadece.Kaldi ki diger forum takipcileri icin basit ve anlasilir olan seyin benim icin basit ve anlasilir olmadigini ima ediyorsaniz sizde bana ayni ithamda bulunuyorsunuz demektir.

Munazara nasil yapilir cok iyi bilirim ve bu forumda hic bir yazimda polemik yaratmaya yada kavga cikarmaya calismadigimida belirtir sizede iyi oyunlar forumlar dilerim.

Onu yapmaya calisan arkadas zaten bana cevabimi verdi bende kendisine tesekkur ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@hFeL -- 31 Mayıs 2013; 15:44:50 >
  • Tank olunmaz tank doğulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theon Greyjoy

Tank olunmaz tank doğulur.

Konuyla alakasız ama hocam koca dizide nick olarak seçicek başka birini bulamadınmı geoffrey bile daha iyidir theondan

eleman eziyet ettikçe içimin yagları eriyor, winterfalldeki kendisini büyüten yaşlı hizmetkarın kafasını nasıl kesti hala unutamıyorum odun bile daha düzgün kesilir, birde yakılan küçük çocuklar off off
  • quote:

quote:

Konuyla alakasız ama hocam koca dizide nick olarak seçicek başka birini bulamadınmı geoffrey bile daha iyidir theondan

eleman eziyet ettikçe içimin yagları eriyor, winterfalldeki kendisini büyüten yaşlı hizmetkarın kafasını nasıl kesti hala unutamıyorum odun bile daha düzgün kesilir, birde yakılan küçük çocuklar off off

Sonra pişman oldu ama.
  • quote:

quote:

quote:

Sonra pişman oldu ama.

pişman olması yaptıklarını değiştirmez. ama şu son yapılan olay harbi çok hayvancaydı
  • tank patrondur.healer yoksa tank daha az mob çeker, defansif cd, self heal ile rahat rahat keser.çok yaşadım bu durumu, artık kusma noktasına gelmişiz aynı dgları yapa yapa, çekiyorum 2-3 grup ama healer hemen atarlanıyor, güzel kardeşim sen en ucuz ve az heal atan skillinle tüm dgı tamamlamaya çalışırken sorun yokta ben birden fazla grup çekince mi sorun var? adam druid, sadece hot atarak dg bitirmeye çalışıyor, birden fazla grup çekince hot yetmiyor ve wipe, sonra ağlıyor "wtf kick tank" diye ama allahtan tank beklemek healer beklemekten daha uzun sürüyorda kicklemeye cesaret edemiyorlar.ha bak şu durumu anlarım, healerın max heal kapasitesi bellidir, sonuçta uzun uzun castingler var, tank gider görebildiği tüm mobları çeker, haliyle healer yetişemez ve wipe yerler, o zaman healer haklıdır, tankların sınırlarını bilmesi şart.

ama tartışmasız en ayar olduğum şey önden koşup mob çeken idiot dpsler.hani az uzda çekmiyor herif.ben ne kadarını kaldırabileceğimi biliyorum ama sen koşup fazlasını çekiyorsun ve healer yetişemiyor wipe yiyoruz.ben bu tarz adamlar denk gelirse aggro almıyorum, adam yatınca topluyorum ve combattan çıkar çıkmaz kickletiyorum elemanı.

• 1) tank patron değildir, patron raid liderdir. raiddekiler raid liderin piyonlarıdır ve raid liderin söylediği kadar yürüyüp, raid liderin söylediği yerde durmak zorundadırlar. 5m için konuşuyosanız, 5m'de herkes patrondur, herkes en iyisini bilir, her oyuncu için kendisinden başka herkes de noobdur 5m'de.

2) tank random 5m dungeon'a girdiğinde öncelikle healer'ı tartmalıdır daha sonra pull yapacağı mob sayısını kendi kafasında belirlemelidir. sadece kendi gearına güvenip direk 4-5 pack çeken tank malın önde gidenidir, bırakın önden gitsindir.

3) gear ve oyun tecrübesi müsade ettiği halde dungeon'da yavaş giden tank ya televizyon izliyodur, ya yemek yiyordur, ya 50 küsür yaşındadır ya da wow'dan hiç çakmayan bi adamdır. tank yavaş gittiği için bir yerden sonra dps veya healer pull yapmaya başlar. yavaş gittiğini farkedip hatasını kabul etmek yerine emolayıp "you pull, you tank" diyerek diğerlerinin üzerindeki mobları almayan tank da 20 yaşını doldurmayıp geç ergenlik vakası yaşayan sorunlu bir oyuncudur. tankın veya healerın gearının/oyunculuğunun eksik olduğunun farkına varmadan önden giderek pull yapan dps de malın önde gidenidir, bırakın önden gitsindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaosBreed -- 31 Mayıs 2013; 19:41:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToughGui

1) tank patron değildir, patron raid liderdir. raiddekiler raid liderin piyonlarıdır ve raid liderin söylediği kadar yürüyüp, raid liderin söylediği yerde durmak zorundadırlar. 5m için konuşuyosanız, 5m'de herkes patrondur, herkes en iyisini bilir, her oyuncu için kendisinden başka herkes de noobdur 5m'de.

2) tank random 5m dungeon'a girdiğinde öncelikle healer'ı tartmalıdır daha sonra pull yapacağı mob sayısını kendi kafasında belirlemelidir. sadece kendi gearına güvenip direk 4-5 pack çeken tank malın önde gidenidir, bırakın önden gitsindir.

3) gear ve oyun tecrübesi müsade ettiği halde dungeon'da yavaş giden tank ya televizyon izliyodur, ya yemek yiyordur, ya 50 küsür yaşındadır ya da wow'dan hiç çakmayan bi adamdır. tank yavaş gittiği için bir yerden sonra dps veya healer pull yapmaya başlar. yavaş gittiğini farkedip hatasını kabul etmek yerine emolayıp "you pull, you tank" diyerek diğerlerinin üzerindeki mobları almayan tank da 20 yaşını doldurmayıp geç ergenlik vakası yaşayan sorunlu bir oyuncudur. tankın veya healerın gearının/oyunculuğunun eksik olduğunun farkına varmadan önden giderek pull yapan dps de malın önde gidenidir, bırakın önden gitsindir.

3. şıkka %1000 katılıyorum birde üzerinde tank spec itemı olmadan tank sırası alanlar oluyor işte o zaman kayış kopuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: süt oğlan

tank patrondur.healer yoksa tank daha az mob çeker, defansif cd, self heal ile rahat rahat keser.çok yaşadım bu durumu, artık kusma noktasına gelmişiz aynı dgları yapa yapa, çekiyorum 2-3 grup ama healer hemen atarlanıyor, güzel kardeşim sen en ucuz ve az heal atan skillinle tüm dgı tamamlamaya çalışırken sorun yokta ben birden fazla grup çekince mi sorun var? adam druid, sadece hot atarak dg bitirmeye çalışıyor, birden fazla grup çekince hot yetmiyor ve wipe, sonra ağlıyor "wtf kick tank" diye ama allahtan tank beklemek healer beklemekten daha uzun sürüyorda kicklemeye cesaret edemiyorlar.ha bak şu durumu anlarım, healerın max heal kapasitesi bellidir, sonuçta uzun uzun castingler var, tank gider görebildiği tüm mobları çeker, haliyle healer yetişemez ve wipe yerler, o zaman healer haklıdır, tankların sınırlarını bilmesi şart.

ama tartışmasız en ayar olduğum şey önden koşup mob çeken idiot dpsler.hani az uzda çekmiyor herif.ben ne kadarını kaldırabileceğimi biliyorum ama sen koşup fazlasını çekiyorsun ve healer yetişemiyor wipe yiyoruz.ben bu tarz adamlar denk gelirse aggro almıyorum, adam yatınca topluyorum ve combattan çıkar çıkmaz kickletiyorum elemanı.

Bu resto druidler komedi zaten. 3 stack lifebloom yapmaktan acizler. Tek hot ve 1 Instant heal ile oynuyor çoğu ve sonra da tank yavaş diyorlar.
    Fury açmayan tank paladinler
    Fury ile gelen dps paladinler
    Elemental ile gelen healer shamanlar
    1 kere bile block açmayan tank warriorlar
    100 moba thunder atan ve onları saçma kurşun gibi atan shamanlar
    wrong way yazısını sallamayan bütün tanklar
    Kendi kafasına göre mobları çeken rangeler
    Root yemiş hex yemiş tanka dispell falan atmayıp "faster" diye ağlayan healerlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.