Şimdi Ara

Tamron 18-270 mm ve Canon 55-250 mm lens ikilemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim Canon 1100D kitlens ve Canon 55-250 mm lensli bir makinam var.Hobi olarak bazen manzara ve sokak fotoğrafları çekmek istiyorum.
    Fakat ikide bir sokaktayken lens değiştirmek istemediğimden ,kit lensi ve Canon 55-250 mm lensi satıp Tamron 18-270 mm lensi satın almak
    istiyorum.Tamron 18-270 mm ve Canon 55-250 mm ye göre nasıl bir lens ? Sonradan pişman olmak istemiyorum.Bir diğer seçenek Tamron
    17-50 mm lens alıp ,Canon 55-255mm ile devam edip kit lensten kurtulmak.Bu ikilemle karşı karşıyayım ,öneri ve bilgilerinizi bekliyorum.
    Bol ışıklı ve fotoğraflı günler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cunkurd -- 21 Haziran 2015; 18:33:49 >

• cunkurd kullanıcısına yanıt
    merhaba,

ilgili lensin pzd olmayan versiyonunu nikon makinemde kullanıyorum.. loş ışıkta af hızı biraz düşüyor onun haricinde kalitesinden ve aralığından memnunum..
  • 2. el 700 civarına alınabilecek en iyi takgez opsiyonlardan birisi 18-270 . Tak çıkar yapmak istemiyorsanız başka seçeneklere yönelmeyin .
  • cunkurd kullanıcısına yanıt
    17-50 Tamron almak ilk sorduğunuz sorudan çok farklı bir yöne götürür sizi.

17-50 Tamron (ve/veya Sigma) crop sensör kullanıcıları için bence fiyatı 50mm kadar veya 35mm nikon prime lensler kadar uygun olma sa da çok ciddi bir kit lens. Sabit 2.8 diyafram değeri verebilmesi birçok yerde tek lens ile yetinmenizi sağlıyor ancak zoom olayı farklı. Eğer zoom istiyorsanız ve tak çıkar yapmayacaksanız fiyatlarına bakınca 18-270 tamron u neredeyse rakipsiz kılıyor.

Bulabilirseniz ve bütçem kısıtlı derseniz Tamron 18-200 başka bir alternatif. 18-270 Tamron kadar iyi değil lens ama oldukça ekonomik.

Veririm derseniz Canon 18-200 de maksimum F5.6 diyafram ile olduk iyi olduğunu söyleyebilirim. En azından Tamron gibi zoom da F 6.3 yerine F5.6 verebiliyor. Buda biraz daha fazla ışık veya enstantene faydası sağlıyor.
    (Bazıları çamur gibi lens çok kötü deseler de 100 - 140mm arasında manuel ve IS kapatarak iyi portreler çekiyorum tabi bir 135mm prime lens keskinliği beklemek veya yanından geçmesini bile beklemek hayalcilik olur. Sıfır almak için parasını hak eder mi dersen hayır derim Canon 18-200 için )
  • Yanıtlarınız için teşekkürler.Hobi olarak ara sıra fotoğraf çeken biri olarak sanırım Tamron 18-270 mm beni memnun edecek gibi.Şimdilik elimdekilerle idare edip ,bütçem elverişli olduğunda Tamron 18-270 mm yi almaya karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cunkurd -- 22 Haziran 2015; 3:16:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • istediğiniz 18-270mm alın fakat hiçbiri canon 55-250mm kadar keskin fotolar vermeyecektir.çünkü 18mm den başlayan tele lensler içinde barındırdığı fazlaca mercek gruplarından ötürü ışığın kırılması fazla olacağından foto daki netlik azalacaktır.bence 55-250mm elinizden çıkartmayın.ben şuan kit lens yerine sigma 17-50 f2.8 kullanıyorum ve canon 55-250mm stm sipariş verdim yolda geliyor.bu fotoğrafçılık olayında ünlü bir atasözü var ''BİR KOYUNDAN İKİ POST ÇIKMAZ'' diye ,çok doğru bir yakıştırma ,malesef durum böyle.siz gene de tak çıkar yapmaktan bıktınız ise yapacak birşey yok ,almalısınız.Ama benim tavsiyem bu zahmete katlanın,çünkü eve gittiğinizde bakalım neler çekmişim dediğinizde elinizde daha keskin fotolar olacaktır.zahmette rahmet vardır,saygılar
  • ismet8018 kullanıcısına yanıt
    Benimde 50 mm sabit odaklı Canon 1.8 lensim yarın geliyor.Bu lenslerle uzun süre idare ederim artık.İlerde param olunca
    bir sigma 17-50 mm alırım ve kit lensden farkını görürüm .Sigma f/1.8 ve 17 mm geniş açısıyla güzel bir manzara lensi gibi
    görünüyor.Kit lensten daha keskin fotoğraf veriyor sanırım.Şimdi bendeki lensler:

Canon 18-55 mm kit lens
    Canon 55-250 mm lens
    Canon 50 mm f/1.8 lens

Takımı kurdum galiba.2 senede bunları alabildim ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cunkurd

Benimde 50 mm sabit odaklı Canon 1.8 lensim yarın geliyor.Bu lenslerle uzun süre idare ederim artık.İlerde param olunca
    bir sigma 17-50 mm alırım ve kit lensden farkını görürüm .Sigma f/1.8 ve 17 mm geniş açısıyla güzel bir manzara lensi gibi
    görünüyor.Kit lensten daha keskin fotoğraf veriyor sanırım.Şimdi bendeki lensler:

Canon 18-55 mm kit lens
    Canon 55-250 mm lens
    Canon 50 mm f/1.8 lens

Takımı kurdum galiba.2 senede bunları alabildim ancak.

güzel bir set olmuş.50mm f1.8 in olduğu için bence sigma 17-50 ye ihtiyacın pek olmaz.zaten 50mm diyafram canavarı bir lens.belki ilerde macro uzatma tüplerinden alırsın macro fotoğraf işini de görür.amatörce idare eder diyelim.eğer video işine girmezsen stm lense de ihtiyacın olmaz.benim makinam 70d videoda çok iyi olduğu için 55-250 nin stm li versiyonunu tercih ettim.sadece fotoğraf odaklı bir set diye düşünürsek sizin set gayet yeterli.iyi günlerde kullanın.
  • 18-55 sokakta gayet yeter aslında. 55-250 nin keskinliğini de 18-270 de ararsınız. Bence gerek yok..
    18-55 varken 17-50ye de gerek yok. (Zamanında hep aldık ama şimdi çokta gerek yokmuş diyorum)
    Geniş açı merakınız varsa sigma 10-20, tokina 11-1,6 canon 10-22 gibi bir lense yatırım yapıp seti tamamlayabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.