Şimdi Ara

Tamran 70-300 vc almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler. 18-55 is 2 ve 50mm 1.8 lenslerim var. 2 yıla yakın bir süredir Canon 650 D ile birlikte kullanıyorum. Özellikle açık alanda kullanılmak üzere zoom lens ihtiyacı duyuyorum bir süredir. Ne dersiniz Tamron 70-300 vc ve Canon 70-300 is arasında gidip geliyorum.Tamron bir 300tl daha ucuz. Ya da başka alternatifler neler olabilir.1500tl bütçem var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İleride full frame e gecmeyecekseniz canon 55-250 alın. Kesinlikle pişman etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

İleride full frame e gecmeyecekseniz canon 55-250 alın. Kesinlikle pişman etmez.

55-250'de keskinlik nasıl? Fiyat olarak çok uygun.

• Gerçekten ihtiyacınız olup olmayacağı aslında daha önemli. 150 TL lik ikinci el alıp bir süre kullan. Çok işine yarıyor ve 200mm yi geçmiyor iseniz 70-200mm veya 55-200mm olarak iyi bir şey alırsınız.. Kuş çekimleri için istiyor isen tavsiye etmem hiç 400mm - 500mm prime lens bul bence. Trakus da ikici el uygun fiyatlı çıkıyor. Macro amacınız var ise 105mm oldukça iyi bir seçenek olur. 70-300mm baktınız fazla kullanmıyor ve daha iyisini alma ihtiyacınız yok. tokina 11-16mm alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker_tr -- 22 Aralık 2014; 14:00:39 >
  • bahaman B kullanıcısına yanıt
    Fiyatına göre keskinliği, kontrastı çok iyidir. Tamron 70-300 VC yi kendim kullanmaktayım, vaktinde 55-250 de kullandım, 5d de kullanabilmek için Tamronu aldım, yoksa 55-250 alırdım. Memnun kalırsın.

• Ha birde Tamron tabiri caizse Hayvan gibi lenstir, 650d ile denge konusunda sıkıntı da yaşayabilirsiniz. Bende 550d body de var, açıkçası hiç ona takip kullanasim gelmiyor, body küçük kalıyor. Grip ile kullanirsam daha dengeli oluyor.

• Cevaplar için tesekkürler. Ikinci ele pek güvenemiyorum, elden alma şansım pek yok. Kuş çekimi değil, aslında genel maksatlı kullanilacak. Sigma 18-250 os gibi bir tak gezde düşündüm ama o zaman hem 18-55 çöp olacak hemde kalite düşecek. Maksat dış çekimlerde kullanabileceğim keskin bir lens almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 22 Aralık 2014; 14:52:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

İleride full frame e gecmeyecekseniz canon 55-250 alın. Kesinlikle pişman etmez.

Hocam canon 650d kullanıyorum 18-55 ile. stm lens düşünüyorum. 18-55, 18-135 stm almak bana mantıksız geliyor. 18-55 kit varken sizce de öyle mi? canon zoom lens alırken 55-250'nin bir de stm si varmış almışken stm lisini alsam stm ihtiyacını gidermiş olur muyum video için.
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Bence gereksiz olur, 55 250 ile ne videosu çekeceksiniz ki? Ekstra 500 lira fiyat farkı var bildiğim kadariyla.

• çekomastik kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece video için değil zoom için almışken stm li alayım demiştim stm lens olmadığı için.
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Stm li olunca daha iyi mi çekiyor? Cidden soruyorum.
    Ha netleme inanılmaz hizlanmistir, optikleri yenileyip zaten keskin olan lens daha da keskinleşmiştir o zaman tabi siz bilirsiniz.

Stm lensler sessiz odaklama yaptığı için video çekimlerinde daha kullanışlı oluyor diye biliyorum. Yanlışım varsa affola.

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    Dostum, sessiz ve daha hızlı odaklama yaptığını biliyorum. Benim demek istediğim 55-250 ile video ne kadar çekilir, ben şahsen video çekecek olsam tele lens en son tercihim olurdu. Ultra geniş yada standart zoom lens ile yada 35mm 50mm gibi prime lenslerle çekerdim.

Haklısınız. Bencede en ideali 35 mm video çekmek için.

• Selam arkadaşlar. Hepiniz değerli mesajlarınızı başından sonuna kadar okudum. 70D makinem var. Yakın gelecekte FF bir makineye geçmeyi düşünmüyorum (Lotodan para çıkarsa ayrı , tabi bunun için loto oynamak lazım :)) ) Youtube da 55-250 IS STM modelinin incelemelerinde Bıcak kadar keskin olduğu ifadelerine rastladım. Tum Acılarında. ve üstelik merkez ve köşelerde de aynı keskinliğe yakın sonuçlar. Sormak istediğim STM modeli ile STM olmayan modeli arasında netlik açısından fark var mıdır ? Zaten elimde 18-135 IS II STM modeli var Kit lens. Videolarımı onunla çekiyorum Ve Fazlası ile memnunum. STM modeli Türkiye de yok. Ve ithalatçıları bile bilmiyor gelecek mi ya da ne zaman geleceğini. Dışardan getirsek astarı yüzünden pahalıya gelecek vergi muhabbeti yüzünden. Yorumlar ya da videolardan değilde bire bir bu iki modeli bizzat deneme şansı bulmuş arkadaşlar varsa bilgi ve tecrübelerini paylaşabilirler mi ? FF'e geçmeyecek olmamdan dolayı 55-250 IS veya IS STM modeli doğru bir tercih midir sizce ?

• bütçe varsa 70-200 f4 l tavsiye ederm
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniquee_x3

bütçe varsa 70-200 f4 l tavsiye ederm

Tamron aldım hocam. 1150 tl 5 yıl garantili. Aklımda hep 70-200 f4 l Is vardı ama otomobil fiyatına satıldığı için alamadım Pek deneme yapma fırsatım olmadi Tamron ile. 5 gündür elimde. Şimdilik Af hıznın ve Vc'nin çok iyi çalıştığını söyleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

quote:

Tamron aldım hocam. 1150 tl 5 yıl garantili. Aklımda hep 70-200 f4 l Is vardı ama otomobil fiyatına satıldığı için alamadım Pek deneme yapma fırsatım olmadi Tamron ile. 5 gündür elimde. Şimdilik Af hıznın ve Vc'nin çok iyi çalıştığını söyleyeyim.

otomobil fiyatı o paraya otomobil bulursan bana yönlendirirsin :Dhttp://www.n11.com/canon-ef-70-200mm-f4l-usm-lens-P39031272?cid=604001&gclid=Cj0KEQiAz7OlBRDErsTx47LKz-8BEiQAY0OlYsXxLiohn2ZDuAB-fT7YOWZtSuKmQ-BuWzrYjFYfarEaAuLS8P8HAQ
    2inci elleride 1.000 tl

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

quote:

otomobil fiyatı o paraya otomobil bulursan bana yönlendirirsin :Dhttp://www.n11.com/canon-ef-70-200mm-f4l-usm-lens-P39031272?cid=604001&gclid=Cj0KEQiAz7OlBRDErsTx47LKz-8BEiQAY0OlYsXxLiohn2ZDuAB-fT7YOWZtSuKmQ-BuWzrYjFYfarEaAuLS8P8HAQ
    2inci elleride 1.000 tl

http://fotografium.com/canon-ef-70-200mm-f2-8l-is-ii-usm-lens
    Bak broadway parasına buldum bir tane. Gerçi bu f 2.8 ama çaktırma Sizin verdiğiniz linktekinde is yok. O kadar para verince bir titreşim engelleme olsun isterim açıkcası. Sonra lensin keskinliğinin pek anlamı kalmıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.